استرالیا

ویزای ساب کلاس 191 استرالیا

اگر در شغل و حرفه ی خود فردی با مهارت و با تجربه هستید، ویزای کار استرالیا می توانید یکی از گزینه های مهاجرت شما به استرالیا باشد. ویزای کار استرالیا انواع بسیار مختلفی دارد و هر فرد می تواند با توجه به شرایط خاص خود، دانش و تخصصی که دارد، برای یکی از انواع ویزای کار اقدام نماید. شما از طریق ویزای کار استرالیا می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید و این یکی از مزیت های این نوع از ویزای استرالیا است زیرا بیشتر انواع ویزای کار استرالیا از نوع دائم است و اگر هم موقت باشند این امکان برایتان وجود دارد که بعد از چند سال کار و زندگی در استرالیا برای اقامت دائم اقدام نمایید. در این مطلب به ویزای 191 استرالیا که یک ویزای کار دائم محسوب می شود، پرداخته ایم و به تمامی سوالات شما در مورد شرایط این ویزا، هزینه ها و مدت زمان اخذ ویزا، پاسخ داده ایم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ویزای کار استرالیا و انواع آن مراجعه نمایید.

ویزای 191 استرالیا چه نوع ویزایی است؟

ویزای 191 استرالیا یا ویزای دائم منطقه ای براساس مهارت که به آن Australia Permanent Skilled Regional Visa گفته می شود، یکی از انواع ویزای کار استرالیا است که از طریق آن اقامت دائم استرالیا داده می شود و می توانید برای همیشه در استرالیا زندگی کنید و از مزایا و امکانات این کشور بهرمند شوید. خبر خوب این است که این نوع از ویزای کار استرالیا از 16 نوامبر 2022 باز می شود و متقاضیان می توانند برای ویزای 191 اپلای کنند. توجه داشته باشید، در صورتی می توانید برای ویزای 191 اقدام کنید که از قبل یکی از انواع ویزای استرالیا را دریافت کرده باشید و تاکنون در یک منطقه خاصی از استرالیا به تحصیل یا کار مشغول بوده باشید و در آنجا زندگی کنید. ویزای فعلی شما باید معتبر باشد. ویزای 191  همچنین به شما کمک می کند که برای شهروندی استرالیا اقدام نمایید.

چگونه می توان برای ویزای 191 اپلای کرد؟

در حال حاضر مراحل دقیق ارسال درخواست برای ویزای 191 در سایت وزارت امور داخلی استرالیا مشخص نشده است اما این فرایند به احتمال زیاد باید مانند فرایند سایر ویزاهای کار استرالیا باشد و شما می توانید بصورت آنلاین و از طریق ImmiAccount که پورتال رسمی رسیدگی به ویزاهای استرالیا است، برای ویزای 191 اقدام کنید. مراحل آن بطور کلی شامل ثبت نام و ساختن اکانت در ImmiAccount، تکمیل اپلیکیشن فرم یا فرم درخواست ویزای 191، آپلود مدارک مورد نیاز در محل مشخص شده، پرداخت اپلیکیشن فی و در نهایت سابمیت نهایی پرونده است. شما می توانید از استرالیا و یا خارج از استرالیا برای ویزای 191 اقدام کنید، اما وضعیت مهاجرت و اقامت شما در استرالیا باید مشخص باشد.

ویزای 191 استرالیا برای چه افرادی صادر می شود؟

اگر شرایط زیر را دارید می توانید برای ویزای کار استرالیا ساب کلاس 191 اقدام نمایید:

 • از قبل یکی از ویزاهای استرالیا را دریافت کرده اید.
 • در یک منطقه خاصی از استرالیا حداقل به مدت 3 سال زندگی کرده اید.
 • براساس قوانین استرالیا توانسته اید به مدت 3 سال در این کشور کسب درآمد کنید. درآمد شما یا مشمول مالیات است و یا طبق قوانین مربوط به حدآستانه حقوق مهاجران بوده است.
 • در طول مدتی که در استرالیا زندگی کردید به شرایط ویزای فعلی که دارید، پایبند بوده اید. مثلا اگر دانشجو هستید، همچنان به تحصیل مشغولید یا دوره تحصیلی خود را به پایان رسانده اید. منظور این است که درس و دانشگاه را رها نکرده اید و همچنین سایر شرایط مانند کار در ساعات محدود و بیمه خدمات درمانی و غیره نیز برقرار است.
 • شما و همراهانتان در طول این مدت به تمامی ارزش های استرالیا احترام گذاشته اید و از قوانین این کشور تبعیت کرده اید.

یکی از نکات قابل توجه برای ویزای 191 استرالیا این است که برای دریافت این ویزا نیاز به اسپانسر ندارید.

برای ویزای 191 محدودیت سنی وجود دارد؟

خیر، برای ویزای 191 استرالیا هیچ محدودیت سنی اعلام نشده است. در حالی که بیشتر انواع ویزای کار استرالیا از نوع مهارتی، محدودیت سنی دارند و متقاضی نباید بالای 45 یا 55 سال باشد.

بدلیل اینکه ویزای 191 استرالیا برای افرادی صادر می شود که قبلا نوع دیگری از ویزای استرالیا را دریافت کرده اند و در آن مرحله از نظر شرایط سنی مورد بررسی قرار گرفته اند، بنابراین در این مرحله محدودیتی را مشخص نکرده اند. اما بهرحال ممکن است ورازت امور داخلی استرالیا در زمان باز کردن ویزای 191 برای متقاضیان جدید، محدودیت سنی را مشخص کند. البته در مورد ویزای کار استرالیا محدودیت سنی یکسان است و سن متقاضی ویزا باید زیر 45 سال یا 55 سال باشد.

هزینه ویزای 191 استرالیا چقدر است؟

هزینه مربوط به اپلیکیشن فی ویزای 191 استرالیا هنوز در سایت وزارت امور داخلی استرالیا منتشر نشده است. گفته شده که در زمان باز شدن این ویزا، هزینه اعلام خواهد شد. به احتمال زیاد مانند سایر انواع ویزای کار استرالیا، باید به ازای هر فرد جداگانه اپلیکیشن فی پرداخت شود و در صورتی که همراهان شما که بالای 18 سال هستند، نتوانند مدرک زبان انگلیسی ارائه کنند باید مبلغی به عنوان قسط دوم پرداخت نمایید.

چقدر طول می کشد تا ویزای 191 استرالیا صادر شود؟

درخواست ها در وزارت امور داخلی استرالیا بصورت مورد به مورد، بررسی می شود و با توجه به شرایط هر پرونده مدت زمان بررسی آن متفاوت خواهد بود و به این دلیل تاریخ دقیقی برای این فرایند اعلام نشده است. فاکتورهایی که می توانند بر مدت زمان بررسی درخواست ویزای 191 تاثیرگذار باشند، عبارتند از:

 • مدارک شما بطور کامل ارسال شده باشد. در صورت هر گونه نقص در مدارک، فرایند صدور ویزا طولانی تر خواهد شد. به این دلیل توصیه می شود در زمان تهیه و ارسال مدارک از وکلای مهاجرت و کارشناسان در این زمینه راهنمایی و مشاوره دریافت نمایید.
 • درخواست مدارک بیشتری داشته باشند. گاهی پیش می آید که اداره مهاجرت از شما درخواست مدارک بیشتر خواهد کرد و این موضوع روی مدت زمان فرایند تاثیر می گذارد و باعث طولانی شدن صدور ویزا می شود.
 • مدت زمانی که طول می کشد تا اطلاعات پشتیبانی و صحت مدارک بررسی شود.
 • مدتی که طول می کشد تا سازمان های مرتبط مدارک درخواستی را ارسال کنند. مثلا برای تاییدیه شخصیت گاهی به نامه پلیس و ارائه نامه عدم سوء پیشینه نیاز است تا برای اداره مهاجرت مرکز مربوط به بررسی پرونده های ویزای کاری، ارسال شود.
 • در بعضی از شرایط سیاست های مهاجرتی استرالیا و جاهای خالی در برنامه مهاجرتی در آن سال می تواند روی فرایند صدور ویزا تاثیرگذار باشد.

اعتبار ویزای 191 استرالیا چقدر است؟

ویزای 191 استرالیا skilled regional یک ویزای دائم استرالیا است. بدین معنی که شما با دریافت ویزای 191 اقامت دائم استرالیا را دریافت می کنید. بنابراین می توانید برای همیشه در استرالیا زندگی کنید و به کار و تحصیل مشغول شوید و در ادامه برای شهروندی استرالیا اقدام نمایید. البته برای سفر، مدت اعتبار 5 سال است. شما بعد از اخذ ویزای 191 به مدت 5 سال می توانید بدون محدودیت به تمامی نقاط دنیا سفر کنید. بعد از 5 سال یا می توانید برای شهروندی استرالیا اقدام کنید و یا اعتبار سفر را تمدید کنید.

مزایای ویزای 191 استرالیا چیست؟

به دلیل اینکه ویزای 191 یک ویزای اقامت دائم استرالیا است شما می توانید از مزایای زیادی بهرمند شوید و از امکانات رفاهی استرالیا استفاده کنید. برخی از مزایای ویزای 191 عبارتند از:

 • می توانید برای همیشه در استرالیا زندگی کنید.
 • می توانید اسپانسر بستگانتان شوید تا آنها هم به استرالیا مهاجرت کنند.
 • به شما اجازه تحصیل در استرالیا داده می شود و می توانید از کمک هزینه تحصیلی استفاده کنید.
 • می توانید از خدمات درمانی دولت استرالیا استفاده کنید.
 • به مدت 5 سال اعتبار سفر به تمامی نقاط دنیا را دارید.
 • می توانید برای شهروندی استرالیا اقدام کنید و پاسپورت استرالیایی دریافت کنید.

با ویزای 191 استرالیا می توان برای اعضای خانواده نیز اقامت دائم گرفت؟

بله. اعضای خانواده شما نیز می توانند به عنوان همراهان شما در این برنامه مهاجرتی باشند و به آنان نیز ویزا و اقامت دائم داده خواهد شد و همزمان با شما می توانند برای ویزا اقدام کنند. البته توجه داشته باشید که منظور از اعضای خانواده، همسر و فرزندان است. نکته دیگر اینکه اعضای خانواده شما هم باید شرایط اخذ ویزا را داشته باشند. همچنین به یاد داشته باشید که بعد از اینکه ویزای 191 برای شما صادر شد، دیگر نمی توانید برای اعضای خانواده اقدام کنید. آنها باید به عنوان همراه همزمان با شما اقدام کنند و یا تا زمانی که برای ویزای شما تصمیم گرفته نشده می توانند به این برنامه اضافه شوند اما بعد از صدور ویزا این امکان وجود ندارد و باید از طریق ویزاهای دیگری مانند ویزای ازدواج استرالیا و ویزای فرزندان وابسته استرالیا، اقدام کنند تا به شما در استرالیا بپیوندند.

همچنین منظور از فرزندان، فرزندان زیر 18 سال است. برای فرزندان بالای 18 سال، باید ثابت شود که به خانواده وابستگی دارند و خانواده از آنها حمایت مالی می کند و زندگی مستقلی ندارند. البته اگر فرزندی دارید که در زمان اقدام برای ویزای قبلی، زیر 18 سال بوده و الان سن او بالای 18 سال است و یا بالای 18 سال بوده و با شما ویزا گرفته و الان بالای 23 سال است، به او ویزای 191 داده خواهد شد و مشکلی وجود نخواهد داشت.

اگر در مدتی که با ویزای قبلی در استرالیا زندگی می کردید، صاحب فرزند شدید، باید قبل از اقدام برای ویزای 191 این مورد را به وزارت امور داخلی استرالیا اطلاع دهید. توجه داشته باشد که اگر وزارتخانه ویزای فرزندتان را به پاسپورت او مرتبط نکرده باشد، نمی توانید بصورت آنلاین برای ویزای اقامت دائم او اقدام کنید.

جمع بندی و نکات مهم

ویزای 191 استرالیا که به آن ویزای منطقه ای برای افراد با مهارت گفته می شود، یکی از انواع ویزای کار استرالیا است. یکی از مزیت های اصلی ویزای 191 این است که ویزای دائم استرالیا محسوب می شود و از طریق این ویزا می توان اقامت دائم گرفت و برای همیشه در استرالیا زندگی کرد و در ادامه برای شهروندی این کشور اقدام کرد. این ویزا برای افرادی صادر می شود که قبلا یکی از انواع ویزای موقت استرالیا را دریافت کرده اند و به مدت 3 سال در یکی از منطقه های استرالیا زندگی و کار کردند و کسب درآمد داشتند و حالا تصمیم دارند که اقامت دائم بگیرند.

ویزای 191 یک ویزای منطقه ای است و برای دریافت این ویزا نیاز به اسپانسر ندارید. از ماه نوامبر 2022 ویزای 191 باز می شود و این فرصت به متقاضیان داده می شود که برای این ویزا اقدام کنند. توجه داشته باشید که در زمان اقدام برای ویزای 191 باید ویزای قبلی شما معتبر باشد و شرایط آن برقرار باشد. شما همچنین می توانید از طریق ویزای 191 برای اعضای خانواده خود یعنی همسر و فرزندانتان نیز اقامت دائم استرالیا دریافت کنید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *