استرالیا, تحصیلی

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

بعد از کشورهای انگلستان و آمریکا کشوری که بیشترین متقاضی ویزای تحصیلی را به خود اختصاص داده است کشور استرالیا میباشد . راه های رسیدن به ویزای استرالیا متعدد میباشد که از جمله آنها میتوان به ویزای کاری استرالیا , ویزای سرمایه گذاری استرالیا , ویزای تحصیلی استرالیا اشاره کرد .

استرالیا با داشتن تعداد زیاد موسسات آموزشی و دانشگاه ها و کالج های بسیار معتبر مقصد مناسبی است برای دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند . ویزای تحصیلی دارای شرایط خاصی میباشد که بر اساس این شرایط افراد میتوانند برای اخذ ویزا اقدام کنند .

استرالیا

افرادی که در صدد مهاجرت تحصیلی برای استرالیا میباشند مهمترین هدف از انتخاب این کشور این میباشد که استرالیا کشوری است که از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه بوده و از نظر رفاهی در سطح بسیار بالایی قرار دارد . به همین علت افراد تصمیم به مهاجرت از طریق تحصیل بخه این کشور را دارند .

البته خاطر نشان کنیم که یکی از موضوعاتی که سبب شده است استرالیا بسیار پرطرفدار باشد این است که بین صد دانشگاه برتر در دنیا هفت دانشگاه آن متعلق به استرالیا میباشد که این موضوع بسیار مورد توجه قرار گرفته است .

شما زمانی که پذیرش را از دانشگاه مورد نظرتان در استرالیا دریافت کردید میتوانید مدارک خود را جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا به سفارت این کشور تحویل دهید که اگر این مدارک کامل و بی نقص باشد شما میتوانید به راحتی با اخذ ویزای تحصیلی استرالیا به این کشور بروید و ادامه تحصیل دهید اما اگر مدارک شما و آنچه که سفارت از شما درخواست کرده است ناقص باشد متاسفانه درخواست ویزای شما رد خواهد شد .

مزایای تحصیل در استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

وقتی با دریافت ویزای تحصیلی استرالیا به خاک این کشور رسیدید میتوانید به تحصیل در این کشور بپردازید. میتوانید با اجازه ای که از سمت دولت استرالیا به افراد خارجی داده شده است به بیست ساعت کار در هفته بپردازید  .

اگر شما در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل در استرالیا میباشید. این مزایا برای افراد خانواده شما وجود خواهد داشت که میتوانند به صورت نامحدود به کار در استرالیا بپردازند .

همچنین شما می توانید با دریافت این ویزا به راحتی از کشور خارج شوید.

نکته ای که برای برخی از افراد مهم و سخت میباشد این است که فردی که متقاضی ویزای تحصیلی استرالیا میباشد باید مدرک آیلتس خود را اخذ نموده باشد . و این مدرک آیلتس برای اعضای خانواده فرد متقاضی در صورتی ضروری میباشد که آن ها هم نیز قصد ادامه تحصیل در استرالیا را داشته باشند .

البته باید این را هم بگوییم که افرادی که حداقل پنج سال در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کرده باشند نیازی به ارائه مدرک زبان را نخواهند داشت .

ویزای تحصیل دانش آموز در استرالیا

ویزای تحصیلی دانش آموزی نیز داشتن شرایط خاصی را می طلبد که در صورت عدم رعایت آن ویزای تحصیلی کنسل خواهد شد و دانش آموز باید زمین استرالیا را ترک نماید . در ادامه به برخی از شرایط تحصیل دانش آموز در استرالیا اشاره شده است:

-تمامی اعمال باید با هماهنگی قبلی انجام گیرد. چنانچه دانش آموز کمتر از 18 سال سن داشته باشد تغییر مکان و آدرس وی مراتبا باید به اطلاع مرکز تحصیلی برسد و در صورت جابجایی وی سریعا باید به مراکز مربوطه خبر داده شود که اسکان وی در پیش یکی از اقوام امکان پذیر خواهد بود.

-این شرط برای افرادی است که همراه دانش آموز به استرالیا سفر کرده اند که نمی توانند بیش از 3 ماه به تحصیل در استرالیا بپردازند و تنها به عنوان حامی دانش آموز خواهند بود. اما تحصیل زبان در استرالیا برای حامی دانش آموز کمتر از 20 ساعت در هفته امکان پذیر خواهد بود.

ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع لیسانس

مدت زمانی که برای اخذ مدرک لیسانس برای متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا وجود دارد بین سه الی پنج سال میباشد .برای ورود به دانشگاه های استرالیا در مقطع لیسانس تنها فاکتوری که بسیار حائز اهمیت میباشد معدل فرد میباشد. هرچه معدل فرد بالاتر باشد شانس پذیرش در دانشگاه های این کشور بالاتر میباشد .

برای تحصیل در این مقطع در کشور استرالیا افراد باید مدرک آیلتس ۶ را حتما اخذ نموده باشند. البته برخی از دانشگاه های این کشور نیز مدرک آیلتس ۵ را هم نیز تایید میکنند .

البته باید بدانید که دوره های زبان در استرالیا موجود میباشد و میتوانید با ورود به کالج ها , دوره های زبان را سپری کنید و سطح زبان خود را افزایش دهید .

ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

افرادی که میخواهند در مقطع فوق لیسانس ادامه دهند و اخذ نمایند حتما میدانند که طول دوره تحصیل در این مقطع یک الی دو سال میباشد .

برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع فوق لیسانس فرد باید مدرک خود را از دانشگاه های معتبر کسب کرده باشد و سطح زبان بسیار خوبی داشته باشد .

حداقل مدرک آیلتس ۶٫۵ برای این مقطع ضروری میباشد .

شرایط کار کردن با ویزای تحصیل استرالیا

دانشجو نمی تواند داشتن ویزای تحصیلی را به عنوان ویزای اقامت دائم استرالیا ببیند و مشغول به کار سر خود شود. البته دانشجو می تواند در هفته کمتر از 20 ساعت به کارکردن مشغول شود اما قبل از شروع تحصیل امکان کار کردن برای وی وجود نخواهد داشت. البته او می تواند در بین ترم های دانشگاهی و همچنین روز های تعطیل به کار کردن بدون هیچ محدودیتی بپردازد. البته لازم به ذکر است که دانشجوی دوره کارشناسی تحقیقی و همچنین دکتری هیچگونه محدودیت زمانی جهت کار کردن نخواهد داشت.

همچنین در صورت وجود همسر کنار دانشجو امکان کار کردن وی به صورت نامحدود وجود خواهد داشت. البته همسر وی باید دوره کارشناسی و یا دکتری را در حال گذراندن باشد. برخی کارهای داوطلبانه دارای شرایط خاصی هستند که هیچگونه حقوقی از این کارها دریافت نخواهد شد. با کار کردن در استرالیا درآمد خوبی نصیبتان خواهد شد و می توانید در روزهای تعطیل و بیکاری بخشی از هزینه های خود را از طریق کار کردن جبران نمائید. اما باید شرایط ویزای تحصیل استرالیا را در نظر داشته باشید تا هیچگونه مغایرت با شرایط آن نداشته باشید و در صورت عدم اعتنا به شرایط نامه ای برایتان ارسال خواهد شد. در صورت عدم توضیح مناسب و بی اعتنایی به آن ویزای تحصیلی شما کنل خواهد شد و در کمتر از یک ماه باید به کشور خود برگردید.

امتیازات حاصل از اخذ ویزای تحصیل در استرالیا

کسانی که موفق به اخذ ویزای تحصیل استرالیا می شوند می توانند از امتیازات زیر برخوردار گردند:

 

1

می­توانند در استرالیا تحصیل کنند

2

می­توانند خانواده­شان را همراه خود به استرالیا ببرند

3

می­توانند پس از مهاجرت به این کشور و تحصیل در رشته تحصیلی مورد نظر حداکثر به مدت 20 ساعت در هفته به کار دانشجویی مشغول شوند

4

می­توانند قبل از شروع ترم جدید و در بین تعطیلات به هر میزان که مایل هستند کار کنند.

5

در طول این مدت در رفت و آمد به داخل یا خارج از کشور استرالیا آزاد هستند.

6

در صورتی که این افراد متأهل باشند همسرانشان در صورت تمایل می­توانند در یک رشته تحصیلی که سه ماه به طول می­انجامد به تحصیل بپردازند.

7

در صورتی که این افراد دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد باشند خانواده­شان اجازه کار کردن به هر میزان که مایل باشند، خواهند داشت.

 

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی اقامت بعد از تحصیل در استرالیا مراجعه کنید.

دوره های زبان در استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

اگر فرد نتواند قبل از اخذ ویزای تحصیلی استرالیا حد نصاب نمره زبان آیلتس را کسب کند. باید در دوره های زبانی که در استرالیا و در کالج های مشخص شده است سپری کند .

مدت گذراندن دوره های زبان در استرالیا به ده هفته خواهد رسید . در برخی موارد فرد باید دوره زبان را در کالج هایی که توسط دولت مشخص شده است. بگذراند و در برخی موارد هم میتوانند در دانشگاهی که پذیرش را دریافت کرده اند سپری کنند .

سوال های متداول ویزای تحصیلی استرالیا

1.تحصیل در کدام یک از دانشگاه های استرالیا رایگان است؟

  • تحصیل در دانشگاه های استرالیا رایگان نیست مگر اینکه بورسیه دریافت کنید.

2.امکان کار در حین تحصیل در استرالیا برای دانشجویان خارجی وحود دارد؟

  • بله . دانشجویان متناسب با رشته ی تحصیلی خود میتوانند ساعات مشخصی را کار دانشجویی داشته باشند.

3.متقاضی تحصیل در استرالیا میتواند همراه داشته باشد؟

  • بله این امکان وجود دارد. حتی اگر همراه متقاضی مدرک زبان و سابقه ی کاری داشته باشد میتواند مشغول به کار هم شود.

4.چه عواملی برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا ملاک است؟

  • عوامل مختلفی مانند سن, مدرک زبان و معدل در مقاطع مختلف دارای اهمیت است.

5.اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا چه مدت است؟

  • مدت زمان این ویزا بسته به رشته ­ای که فرد در آن تحصیل می­کند متغیر خواهد بود. معمولاً مدت زمان این ویزا از شش ماه تا چند سال است.

6.آیا همراه دانشجو امکان کار در کشور استرالیا دارد؟

  • دانشجو میتواند با ویزای همراهی فرزندان زیر 18 سال و همسر خود را ببرد و امکان کار برای همسر متقاضی وجود دارد.

7.هزینه ی دریافت ویزای تحصیلی استرالیا چه میزان است؟

  • هزینه ای که باید برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا پرداخت کرد چیزی کمتر از 700 دلار استرالیا می باشد.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *