استرالیا, اقامت, تحصیلی

اقامت بعد از تحصیل در استرالیا

اقامت بعد از تحصیل در استرالیا

همه ساله دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می ­کنند. درصد بالایی از این دانشجویان به دنبال  اقامت بعد از تحصیل در استرالیا فکر می کنند.

کشور استرالیا از جمله کشورهایی است که به علت قرار گرفتن در جایگاه علمی برتر در سطح جهان و برخورداری از سیستم آموزشی مناسب به یکی از ایده ­آل­ ترین کشورها برای کسانی که خواهان ادامه ­ی تحصیل در کشورهایی دیگر به جزء کشور خود هستند تبدیل شده است.

هشت دانشگاه برتر این کشور معروف به گروه هشت ( دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه ملبورن، دانشگاه سیدنی، دانشگاه موناش، دانشگاه کوئیزلند، دانشگاه آدلاید، دانشگاه نیوسوث ویلز و دانشگاه وسترن استرالیا) مقصد خیل عظیمی از دانشجویانی است که قصد دارند در یکی از این دانشگاه ­های معتبر تحصیل نمایند.

مزایای تحصیل در استرالیا

در این دانشگاه­ ها رشته ­ها با گرایش های مختلف و متنوع در کلیه مقاطع تحصیلی ارائه می ­شود، به طوری که دانشجویان به راحتی می ­توانند در رشته و گرایش مورد نظر خود تحصیل نمایند و این از جذابیت­ های این کشور برای ادامه ­ی تحصیل می ­باشد. وجود بازار کار قوی و جذب فارغ التحصیلان رشته ­های فنی مهندسی در کمتر از شش ماه از تاریخ فارغ التحصیلی، افزایش سرمایه­گذاری در زمینه­ ی تولید علم، بالا بودن سطح کیفیت زندگی و استخدام دانشجویی از جمله عوامل دیگری است که محبوبیت این کشور را در بین علاقه­مندان به تحصیل در خارج از کشور افزایش داده است.

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

اقامت بعد از تحصیل در استرالیا

اقامت بعد از تحصیل در استرالیا

همانگونه که بیان شد جذابیت­ هایی که برای تحصیل در کشور استرالیا وجود دارد، این کشور را به یکی از پرطرفدارترین کشورها در بین دانشجویان تبدیل کرده است. دانشجویانی که خواهان ادامه تحصیل در استرالیا هستند می ­توانند با اخذ ویزای تحصیل به این کشور مهاجرت نمایند.

مقالات مرتبط با تحصیل در استرالیا:

امتیازات حاصل از اخذ ویزای تحصیل در استرالیا

کسانی که موفق به اخذ ویزای تحصیل استرالیا می شوند می توانند از امتیازات زیر برخوردار گردند:

 

1

می ­توانند در استرالیا تحصیل کنند

2

می­ توانند خانواده­شان را همراه خود به استرالیا ببرند

3

می ­توانند پس از مهاجرت به این کشور و تحصیل در رشته تحصیلی مورد نظر حداکثر به مدت 20 ساعت در هفته به کار دانشجویی مشغول شوند

4

می ­توانند قبل از شروع ترم جدید و در بین تعطیلات به هر میزان که مایل هستند کار کنند.

5

در طول این مدت در رفت و آمد به داخل یا خارج از کشور استرالیا آزاد هستند.

6

در صورتی که این افراد متأهل باشند همسرانشان در صورت تمایل می ­توانند در یک رشته تحصیلی که سه ماه به طول می ­انجامد به تحصیل بپردازند.

7

در صورتی که این افراد دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد باشند خانواده­شان اجازه کار کردن به هر میزان که مایل باشند، خواهند داشت.

شرایط اقامت در استرالیا

خود دولت استرالیا نیز شرایطی را برای متقاضیان در نظر گرفته است. شخص متقاضی پیش از هر عملی باید تمامی این شرایط را داشته باشد تا بتواند اقدام به اخذ ویزا نماید. از جمله شرایط اقامت در این کشور که دولت در نظر گرفته است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سابقه‌ی کاری و تخصص

جهت دریافت ویزای حرفه و مهارت باید مدرکی جهت اثبات تخصص خود ارائه نمائید.  می توانید سابقه کاری خود و یا فیش های حقوقی خود را به مراکز مربوطه تحویل دهید داشتن 900 ساعت تعلیم در هنرستان ها و یا مراکز فنی حرفه ای نیاز خواهد بود. باید مدارک و شواهد را جهت تصدیق این امر ارائه دهید.

از جمله قوانین اخذ اقامت کاری استرالیا نیز داشتن سابقه کاری بین 1 الی 8 ماه می باشد. که شخص متقاضی باید مدارکی جهت تصدیق این امر از قبیل فیش حقوقی، مدت زمان خدمت. پرداخت ها و… ارائه نمائید. که متناسب با مدرک تحصیلی خود باید در حرفه ای مشغول به کار شده باشید.

مدرک زبان

از دیگر شرایط اقامت در این کشور می توان به داشتن مدرک زبان اشاره کرد که در صورت عدم وجود آن امکان اخذ اقامت استرالیا را نخواهید داشت. چرا که مدرک زبان لازمه اقامت شما در استرالیا خواهد بود. مدرک زبان باید در قالب آیلتس و یا تافل باشد که در بخش های قبل مدارک لازم جهت پذیرش آن را اعلام نموده ایم.

سابقه ی سفر

داشتن سابقه سفر استرالیا در زندگی خود به اقامت شما کمک بسزایی خواهد نمود. اما باید نوع اقامت خود را مشخص نموده و نسبت به دریافت اقامت در حرفه، تحصیل، کاری یا پناهندگی اقدام نمائید.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  قوانین و شرایط اقامت در استرالیا  مراجعه کنید.

اقامت بعد از تحصیل در استرالیا

اقامت بعد از تحصیل در استرالیا

اقامت بعد از تحصیل در استرالیا

بعد از اتمام دوره تحصیلی دانشجویان با گزینه­ های زیادی برای انتخاب مواجه هستند. ممکن است بخواهند در مقاطع بالاتر به تحصیلاتشان ادامه بدهند یا قصد بازگشت به کشورشان را داشته باشند و یا این که مایل باشند در استرالیا بمانند و اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند.

برخی از دانشجویانی که از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور استرالیا شده­اند تمایل دارند از اتمام تحصیلاتشان در این کشور بمانند و به زندگی و کار خود در این کشور ادامه دهند.

اخذ ویزای کار بعد از تحصیل از جمله­ راهکارهایی است که در این زمینه می ­تواند به دانشجویان کمک کند. این دانشجویان می­ توانند از طریق اخذ این ویزا به طور موقت اجازه­ی کار کردن در استرالیا را کسب نمایند.

البته این ویزا مختص افرادی است که از یکی از دانشگاه ­های استرالیا فارغ التحصیل و موفق به اخذ مدرک شده باشند.

شرایط دریافت ویزای کاری استرالیا

کسانی که خواهان دریافت ویزای کاری استرالیا هستند باید دارای شرایط زیر باشند:

 • شش ماه قبل از اقدام برای اخذ این ویزا، متقاضی تحصیلات خود را به پایان رسانده باشد.
 • در یک دوره ی تحصیلی دوساله­، متقاضی حداقل 16 ماه آن را به تحصیل مشغول بوده باشد.
 • متقاضی شغلی را انتخاب نماید که با رشته ­ی تحصیلی­ اش مرتبط است.

لازم به ذکر است برای متقاضی که به طور همزمان موفق به اخذ دو مدرک تحصیلی در دو رشته ­ی مختلف شده است، مدت زمان ویزای اجازه ­ی کار برای او دو برابر نخواهد شد.

طول مدت ویزای کار بسته به مقاطع تحصیلی افراد متفاوت خواهد بود. طول این مدت برای فارغ التحصیلان مقاطع فوق دیپلم 18 ماه و برای فارغ التحصیلان مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا 24 ماه، 36 ماه و یا 48 ماه خواهد بود.

حداکثر مدت زمان رسیدگی به پرونده­ی متقاضیان چهار ماه است. در طول این مدت و تا زمان اعلام نتایج متقاضی و همراهانش باید در استرالیا بمانند. در صورتی که نیاز باشد اداره مهاجرت استرالیا از متقاضیان تست پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه دریافت خواهد کرد.

اخذ اقامت دائم پس از ویزای کاری در استرالیا

پس از آن که متقاضی موفق به اخذ ویزای کاری شد، اجازه دارد در طول مدت زمان اعتبار این ویزا در استرالیا به کار و زندگی بپردازد. بعد از سپری شدن این زمان در صورتی که متقاضی خواهان اقامت دائم در این کشور باشد با توجه به سابقه ­ای که در طول این مدت کسب کرده می­ تواند اقدام به اخذ اقامت دائم بکند.

اخذ اقامت دائم نیز از طرق مختلف امکان پذیر است که هر کدام شرایط و ویژگی­ های خاص خود را دارا هستند.

مزایای اخذ اقامت دائم استرالیا

فردی که توانسته است ویزای اقامت دائم این کشور را دریافت نماید از مزایای زیر بهر­ه­مند خواهد شد:

 • همسر و فرزندان وی نیز مقیم دائم این کشور می­ شوند.
 • تحصیل در این کشور برای فرد متقاضی، همسر و فرزندان وی بدون محدودیت خواهد بود.
 • میزان شهریه­ ای که این افراد برای دانشگاه می­ پردازند بسیار پایین­تر از میزان شهریه دانشجویان بین المللی خواهد بود.
 • این افراد و همراهانشان از جمله همسر و فرزندان می­ توانند تا هر اندازه که مایل باشند به خارج از این کشور سفر نمایند.
 • بهره­ مندی از خدمات درمانی برای این افراد هزینه ­ای نخواهد داشت.

لازم به ذکر است این افراد پس از گذشت چهار سال چنانچه موفق به اخذ شرایط لازم شده باشند، می­ توانند در صورت تمایل برای شهروندی کشور استرالیا اقدام نمایند.

اقامت بعد از تحصیل در استرالیا؛شرایط شهروندی استرالیا

برای آن که با درخواست شهروندی فرد در استرالیا موافقت شود باید شرایط زیر را کسب نماید:

 • مقیم دائم این کشور بوده و به مدت چهار سال در کشور استرالیا زندگی کرده باشد.
 • بتواند نمره 6 در چهار مهارت آیلتس را کسب نماید.
 • با موفقیت تست­ های مربوط به شهروندی را گذرانده باشد.

مراحل اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190

از جمله مهمترین مدارکی باید به مراکز مربوطه تحویل دهید می توان به مدرک تحصیلی اشاره نمود که باید تمامی مدارک تحصیلی خود را ارائه نمایید و باید توجه داشته باشید که اصل مدارک از شما درخواست خواهد شد و کپی آنها مورد قبول قرار نخواهد گرفت.

پس از قبولی از این مرحله متقاضی اقدام به  تکمیل EOI خواهد کرد که در این مرحله باید نام شرکت اسپانسر کننده را اعلام نماید همچنین می توانید در صورتی که قصد مهاجرت به ایالت به خصوصی را دارید با ذکر نام ایالت مربوطه علاقه خود نسبت به آن ایالت را بیان کنید که پس از بررسی و تائید با ارسال دعوتنامه ای ویزای اقامت دائم 190  استرالیا در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

داشتن اسپانسر

باید در نظر داشت که داشتن اسپانسر شیپ کمک بسزایی به شما خواهد نمود و در صورت نداشتن اسپانسر شیپ امکان فراموشی درخواست شما نیز وجود خواهد داشت. اما چنانچه اسپانسر شیپ داشته باشید سریعا پرونده شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت اما در صورت نبود اسپانسر توسط اطلاعاتی که در EOI ثبت نموده اید اسپانسری مربوط به شغل شما در صورت وجود در نظر گرفته خواهد شد.

چنانچه دعوت نامه را دعوت نمودید از روز ارسال 60 روز مهلت خواهید داشت که نسبت به اخذ ویزا و مهاجرت به  استرالیا اقدام نمایید پس باید تمامی مراحل مورد نیاز جهت خروج از کشور مبدا را طی کرده باشید.

برای مطالعه بیشتر به مقاله ی  اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190 مراجعه کنید.

 

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

منبع:https://iran.embassy.gov.au/

 

سوال های متداول اقامت بعد از تحصیل در استرالیا

1.اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا چه مدت است؟

 • مدت زمان این ویزا بسته به رشته ­ای که فرد در آن تحصیل می ­کند متغیر خواهد بود. معمولاً مدت زمان این ویزا از شش ماه تا چند سال است.

2.اخذ اقامت با ویزای ازدواج به چه کسانی تعلق می گیرد؟

 • ویزای نامزدی کشور استرالیا  به کسانی تعلق می گیرد که نامزد ایشان یکی از شهروندان یا مقیم کشور استرالیا و یا شهروند نیوزلند در کشور استرالیا باشد. ایشان باید ظرف ۹ ماه وارد خاک کشور استرالیا و یا فردی که شهروند کشور استرالیا می باشد وارد کشور فرد مهاجرگردد و با ایشان ازدواج کند.

3.هزینه ویزای 190 استرالیا چه میزان است؟

 • هزینه دریافت ویزای 190  استرالیا برای شخص متقاضی 3755 دلار  استرالیا می باشد. همسر و فرزندان بیش از 18 سال باید مبلغ 1875 دلار  استرالیا را بپردازد و برای سنین زیر 18 سال 940 دلار خواهد بود.

4.اقامت از طریق ویزای 189 استرالیا برای چه کسانی است؟

 • ویزای 189 استرالیا به منظور اقامت دائم در استرالیا می باشد. که تخصص کاری عامل دریافت آن می باشد برخی از شرایط آن از قبیل زیر است و سن متقاضی باید کمتر از 50 سال باشد.

5.کودکی که در استرالیا به دنیا بیاید,  میتواند سبب دریافت اقامت برای خانواده اش شود؟

 • خیر. در استرالیا اقامت از این طریق نه به کودک و  نه به خانواده اش تعلق نخواهد گرفت.

سوالات

6.با استفاده از روش اقامت استرالیا از طریق ازدواج میتوان به کار مشغول شد؟

 • یکی از مزیت های این روش این است که میتوانید بدون داشتن ویزای کاری به کار نبمه وقت و تحصیل بپردازید.

7.مزایای اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 189 چیست؟

 • نداشتن محدودیت کاری برای فرد متقاضی و همسر او. امکان بهره مندی از سیستم پزشکی رایگان و تحصیل رایگان در مدارس تنها بخشی از امتیازات این روش است.

8.سن متقاضی برای دریافت ویزای  189 باید چند سال باشد؟

 • هنگامی که از شما دعوت می‌شود تا برای ویزای 189 استرالیا درخواست بدهید، باید کمتر از ۴۵ سال داشته باشید.

 

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *