تحصیلی, روسیه

هزینه‌ی تحصیل دندانپزشکی در روسیه چقدر است؟

هزینه‌ی تحصیل دندانپزشکی در روسیه چقدر است؟

رشته دندانپزشکی از دسته رشته های پولساز و جهانی محسوب می شود. افرادی که به سراغ این رشته می روند می توانند به سادگی وارد پروسه کاری شوند، اما بارها دیده شده است که افراد برای ورود به این رشته نگران هزینه های موجود هستند به این ترتیب در صدد شدیم تا در خصوص هزینه‌ی تحصیل دندانپزشکی در روسیه صحبت کرده و مشخص سازیم که چطور می توان با هزینه ای کم و مقرون به صرفه و در کدام دانشگاه ها  وارد این رشته شد. با ما همراه باشید.

ملاک های تعیین هزینه‌ی تحصیل

در روسیه در حدود ۲۱ دانشگاه وجود دارد که به صورت تخصصی در زمینه دندانپزشکی فعالیت می کنند. به طوری که وقتی صحبت از این رشته در بین متقاضیان خارجی می شود علاقه دارند که در یکی از این دانشگاه های معتبر مشغول به تحصیل شوند.

هزینه‌ی تحصیل دندانپزشکی در روسیه چقدر است؟

هزینه‌ی تحصیل دندانپزشکی در روسیه چقدر است؟

اگر بخواهیم دسته بندی صحیحی از این دانشگاه در خصوص هزینه داشته باشید می توانیم به سه دسته مهم اشاره کنیم. دانشگاه های یونیک و به اصطلاح حرفه ای دندانپزشکی هر آنچه فکرش را می کنید برای تحصیل در اختیار دانشجو قرار می دهد. در واقع دانشجو می تواند به سادگی به خواسته دلخواه خود دست یابد و برای گذراندن دوره های عملی نیازی به مراجعه به کلینیک ندارد

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در روسیه در این سری از دانشگاه ها به مراتب بالاتر از سایر است. نهایت هزینه ای که برای این سری از دانشگاه ها در طول سال باید پرداخت شود ۵۰۰۰ دلار است

که البته در سال اول این مقدار بوده و سال های بعدی این مبلغ کمتر خواهد بود و رقم ۴۲۰۰ دلار برای هر سال تعیین شده است. هزینه خوابگاه برای دانشجویان دندانپزشکی رایگان است.

برآورد هزینه‌ی تحصیل دندانپزشکی در روسیه

دسته دوم از دانشگاه های دندانپزشکی که مشهور به گزینه های میان رده هستند به این صورت است که شما امکانات لازم جهت تحصیل در این رشته  را دارید. البته امکانات به خوبی گزینه اول نخواهد بود اما می توانید با هزینه ای کمتر در این سری از دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

هزینه‌ی تحصیل دندانپزشکی در روسیه در دانشگاه های میان رده بین ۳۰۰۰ الی ۴۵۰۰ تخمین زده می شود. البته برای دانشجویان خوابگاه در نظر گرفته می شود. دقت کنید که هزینه های شما به صورت دوره ای تعیین می شود و باید از جدیدترین هزینه های موجود در این مسیر قبل از هر نوع اقدامی اطلاع کسب کنید.

مورد بعدی برای افرادی است که قصد دارند با هزینه های کم وارد این رشته شوند و به اصطلاح بهتر به هدف خود فکر می کنند و به امکانات در حد کفایت راضی هستند. این افراد می توانند وارد یک سری دانشگاه های ارزان قیمت برای تحصیل در رشته دندانپزشکی بروند. دقت کنید که و با بودجه ای که دارند به سادگی روند تحصیل را برای خود باز کنند. دقت کنید که هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در روسیه برای این سری از دانشگاه در حدود ۳۰۰۰ دلار است. همینطور می توانید از یک وعده غذا در طول روز و از سرویس خوابگاه نیز استفاده کنید.

لیست هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی

هزینه‌ی تحصیل دندانپزشکی در روسیه چقدر است؟

هزینه‌ی تحصیل دندانپزشکی در روسیه چقدر است؟

در این بخش قصد ما این است که یک سری از دانشگاه های معتبر برای تحصیل در رشته دندانپزشکی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید انتخاب آسان تری داشته باشید.

آکادمی علوم پزشکی در شهر سن پترزبورگ

افرادی که قصد دارند در یک دانشگاه انگلیسی زبان مشغول به تحصیل شوند بهترین گزینه از نظر امکانات و هزینه، آکادمی علوم پزشکی در شهر سن پترزبورگ است.

در این دانشگاه در سال اول باید ۳۶۰۰ دلار پرداخت کنی. سال های بعد ۱۰۰ دلار از هزینه شهریه شما کاسته خواهد شد.

دانشگاه علوم پزشکی کازان

دانشگاه علوم پزشکی کازان تحصیل در رشته دندانپزشکی را به دو زبان انگلیسی و روسی دنبال می کند. تحصیل به زبان انگلیسی در سال اول در حدود ۳۰۰۰ دلار بوده و از سال دوم تا ششم باید هزینه ای برابر با ۲۸۰۰ دلار برای هر سال شهریه پرداخت شود. رقم های گفته شده تا به اینجای کار تماماً برای تدریس به زبان انگلیسی بوده است

اما افرادی که علاقمند به زبان روسی هستند می توانند با هزینه ای بسیار ارزان‌تر مشغول به تحصیل شوند.

در دانشگاه کازان هزینه ای که برای تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان روسی در نظر گرفته شده است در سال اول ۱۷۰۰ دلار است. همین‌طور باید ۱۰۰ دلار نیز برای بیمه کنار بگذارید.

آکادمی پزشکی دولتی اشتاین

تحصیل در آکادمی پزشکی دولتی اشتاین تجربه ای خارق العاده خواهد بود. در این دانشگاه می بایست در سال اول ۲۳۰۰ دلار هزینه پرداخت کنید. همین‌طور اگر قصد شما تحصیل به صورت زبان روسی است هزینه برآورد شده به ۲۰۰۰ کاهش پیدا می کند. در طول سال نیاز به پرداخت هزینه ۱۵۰ دلاری برای خوابگاه نیز خواهید داشت.

دقت کنید که همیشه افرادی که قصد دارند وارد این سری از دانشگاه ها شوند باید تلاش بیشتری کنند. زیرا همان‌طور که مشخص است این دانشگاه دولتی بوده و دارای شرایط تحصیل عالی است و بیشتر هزینه های آن از سوی دولت پرداخت می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه های روسیه به مقاله لیست دانشگاه های روسیه مراجعه کنید.

هزینه رشته دندانپزشکی اطفال در روسیه

تحصیل در رشته دندانپزشکی اطفال بسیار پر سود است و از دسته رشته های تاپ محسوب می شود. البته دارای ظرفیت کمتری به نسبت گزینه های قبل است.

یکی از دانشگاه های مشهور در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی اطفال سن پترزبورگ است که برای تحصیل در ان باید سال اول هزینه ۴۰۰۰ دلاری پرداخت کنید. این هزینه به دلیل وجود کالج، هزینه های خوابگاه و بیمه های درمانی برآورد شده است.

دانشگاه پزشکی شهر سن پترزبورگ دارای امکانات بی نظیری است و تحصیل در آن نیاز به پرداخت شهریه ۵۳۰۰ دلاری در طول سال دارد.

مدارک مورد نیاز

هزینه‌ی تحصیل دندانپزشکی در روسیه چقدر است؟

هزینه‌ی تحصیل دندانپزشکی در روسیه چقدر است؟

به طور کلی شما باید برخی از مدارک مهم و ضروری را برای رفتن به دانشگاه های روسیه داشته باشید. در این صورت می توانید پذیرش خود را در زمان کمتری دریافت کنید.

برخی از مهم‌ترین مدارکی که بهتر است برای تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در روسیه آماده سازید عبارت می باشد از :

1. تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه؛ مدرک زبان

برای تحصیل در دانشگاه های روسیه شما نیازی نیست که مدرک زبان داشته باشید. باید بدانید در هر دانشگاهی که قبول شوید، آن دانشگاه برای شما دوره یک ساله آموزش زبان روسی را می گذارد تا در آن دوره به خوبی زبان را یاد بگیرید. آموزش زبان روسی یک از مهم‌ترین زبان هایی می باشد که شما باید آن را به خوبی بیاموزید. البته که در دانشگاه های بین المللی شما بهتر است تنها زبان انگلیسی را بیاموزید. برخی از دانشگاه های خاصی هستند که باید آیلتس 6 را برای وارد شد به آن دانشگاه ارائه بدهید تا پذیرفته شوید.

2. دوره پادفکت ( کالج یکساله )

برای آموزش دروس متنوعی مانند زیست و یا شیمی باید دوره یکساله کالج آن را سپری کنید. بر اساس اعلام وزارت بهداشت در این کشور، باید بدانید که تحصیل در رشته های پزشکی. دندانپزشکی و داروسازی در روسیه تنها به زبان روسی امکان پذیر می باشد. آن دسته از دانشجویانی که می خواهند وارد رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی شوند باید دوره زبان روسی را بگذرانند. این دوره یکساله می باشد که دانشگاه هم برای آنها می گذارد. شما بهتر است به خوبی با اصول و قوانین، صحبت کردن روسی آشنای داشته باشید. در این صورت می توانید به راحتی بعد از تحصیل هم اقامات تان را دریافت کنید.

برای مطالعه بیشتر در مورد سایر مدارک مور نیاز به مقاله ی مدارک مورد نیاز تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه مراجعه کنید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

سوالات متداول

1.برای ورود به داشنگاه های دندانپزشکی روسیه حداقل باید چند سال داشته یاشیم؟

  • برای تحصیل در روسیه محدودیت سنی وجود ندارد، مگر به دلیل متقاضیان بسیار برخی دانشگاه‌ها محدودیتی در نظر گرفته باشند که باید از سایت دانشگاه این موضوع را پیگیری کنید.

2.دوره های پادفک چیست و چه مزیتی دارد؟

  • پادفک به دوره هایی گفته می شود که در آن دانشجویان برای آزمون های ورودی دانشگاه ها آماده می شوند.

3.هزینه ی تحصیل پزشکی در دانشگاه های پزشکی روسیه چه میزان است؟

  • دولت روسیه شهریه ی دانشجویان بین المللی را 80 تا 90% کاهش می دهد. یعنی آن‌ها فقط 10 تا 20% از هزینه ی واقعی آموزش پزشکی را پرداخت می کنند. دانشگاه های پزشکی روسیه احتمالا ارزان‌ترین دانشگاه ها در اروپا هستند.

4.چرا تحصیل در روسیه؟

  • دانشکده های پزشکی و دندان پزشکی روسیه، هواداران زیادی در ایران دارند زیرا هزینه تحصیل در این رشته ها نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار کمتر است و از طرف دیگر روسیه به متقاضیان این رشته ها خیلی راحت پذیرش می دهد در حالیکه دیگر کشورهای اروپایی به سختی به متقاضیان پزشکی و دندان پزشکی پذیرش می دهند.

5.آیا مدارک پزشکی روسیه معتبر است؟

  • اعتبار مدارک اخذ شده از دانشکده های روسی به حدی است که فرد می تواند با استفاده از مدرک خود جذب بازار کار روسیه، ایران یا سایر کشورهای دنیا شود.

6.آیا به دانشجویان خارجی خوایگاه تعلق میگیرد؟

  • دانشگاه های روسیه از لحاظ امکانات تحصیلی و آزمایشگاه های مجهز،خوایگاه، کتابخانه و امکانات مطالعاتی، و مراکز علمی با دانشگاه های غرب برابری می کنند.

7.حداقل معدل برای تحصیل در روسیه چند است؟

  • برای تحصیل در تمامی رشته های دانشگاه های روسیه محدودیت معدل وجود ندارد.
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *