تحصیلی, روسیه

مدارک مورد نیاز تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه

مدارک مورد نیاز تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه

امروزه بسیاری از افراد قصد تحصیل رشته پزشکی در روسیه را دارند. تا بتوانند از این طریق اقامت خود را دریافت نموده و در این کشور کار کنند. هزینه های تحصیل در کشور روسیه نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر پایین تر است. به همین دلیل بسیاری از افراد قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند. یکی از نکات مهمی که شما باید آن را در نظر داشته باشید.

این است که دانشگاه های کشور روسیه از نظر آموزشی رتبه بالایی دارند. مدرک تحصیلی که شما از دانشگاه های این کشور دریافت می کنید. اعتبار جهانی دارد و بر همین اساس شما می توانید از این مزیت دانشگاه های روسیه هم بهره مند شوید.

شما زمان تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در روسیه می توانید از امکانات عالی و بی نظیری که در این دانشگاه ها وجود دارد هم استفاده کنید. پذیرش در این دانشگاه ها کنکور ندارد و همین امر یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی های دانشگاه به شمار می رود. شما می توانید با آماده کردن مدارک مورد نیاز خود در کمترین زمان پذیرش خود در این دانشگاه ها را دریافت نمایید. در این زمینه که مدارک خود را آماده سازید بهتر است با مشاوران و کارشناسانی که در موسسه های مهاجرتی هستند مشورت کنید.

مدارک مورد نیاز

به چه مدارکی برای تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در روسیه نیاز است؟

مدارک مورد نیاز تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه

مدارک مورد نیاز تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه

به طور کلی شما باید برخی از مدارک مهم و ضروری را برای رفتن به دانشگاه های روسیه داشته باشید. در این صورت می توانید پذیرش خود را در زمان کمتری دریافت کنید.

برخی از مهمترین مدارکی که بهتر است برای تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در روسیه آماده سازید عبارت می باشد از :

1. تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه؛ مدرک زبان

برای تحصیل در روسیه شما نیازی نیست که مدرک زبان داشته باشید. ولی باید بدانید در هر دانشگاهی که قبول شوید، آن دانشگاه برای شما دوره یک ساله آموزش زبان روسی را می گذارد تا در آن دوره به خوبی زبان را یاد بگیرید. آموزش زبان روسی یک از مهمترین زبان هایی می باشد که شما باید آن را به خوبی بیاموزید. البته که در دانشگاه های بین المللی شما بهتر است تنها زبان انگلیسی را بیاموزید. برخی از دانشگاه های خاصی هستند که باید آیلتس 6 را برای وارد شد به آن دانشگاه ارائه بدهید تا پذیرفته شوید.
امکان تحصیل در این دانشگاه ها به زبان های روسی و انگلیسی امکان پذیر است. هرچند که هر یک از دانشگاه ها به کیفیت زبان در درجه بندی متفاوت اهمیت می دهند. به طور کلی توصیه اصلی ما به شما این است که مدرک زبان خود را بگیردی تا برای آموز دچار مشکل نشوید. با اینکه دانشگاه های روسیه روی مدرک زبان حساسیت نشان نمی دهند. اما دریافت مدرک زبان به نفع خود شما است.

2. تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه؛ دوره پادفکت ( کالج یکساله )

برای آموزش دروس متنوعی مانند: زیست و یا شیمی باید دوره یکساله کالج آن را سپری کنید. بر اساس اعلام وزارت بهداشت در این کشور، باید بدانید که تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در روسیه تنها به بان روسی امکان پذیر می باشد. آن دسته از دانشجویانی که می خواهند وارد رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی شوند باید دوره زبان روسی را بگذرانند. این دوره یکساله می باشد که دانشگاه هم برای آن‌ها می گذارد. شما بهتر است به خوبی با اصول و قوانین، صحبت کردن روسی آشنای داشته باشید. در این صورت می توانید به راحتی بعد از تحصیل هم اقامات تان را دریافت کنید.

3. ویزای روسیه

مدارک مورد نیاز تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه

مدارک مورد نیاز تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه

از آنجایی که کشور ایران و روسیه روابط مناسبی با یکدیگر دارند. شما باید بدانید ویزای روسیه را جهت تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در روسیه می توانید به راحتی دریافت. این رابطه به اندازه ای مناسب است که دولت روسیه در صدد می باشد.

ویزای روسیه را بردارد تا افراد به آسان بتوانند وارد دانشگاه های این کشور شوند. این مدرک را بنابراین می توانید به راحتی به دست آورید، باز هم بهتر است. برای دریافت این مدارک به موسسه های مهاجرتی که در این زمینه تخصص بیشتری دارند مراجعه کنید. آنها به خوبی می توانند شما را راهنمایی کنند تا ویزای خود را دریافت کنید.

4. ارزشیابی مدرک در ایران

هر یک از مدارک تحصیلی که شما در کشور ایران دریافت نموده اید را دانشگاه های کشور روسیه به خوبی مورد بررسی قرار می دهند. تا به شما ویزای تحصیلی را ارائه دهند. اینکه شما مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی و یا دیپلم را داشته باشید اهمیت بسیار زیادی دارد. باید به خوبی این امر را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید مدرک خود را به دست آورید. برخی از مدارک شما اگر ناقص باشد. بدون شک دانشگاه از پذیرش ما ممانعت به عمل می آورد. بنابراین بهتر است که مدارک تحصیلی خود را به طور کامل آماده سازید و تحویل دانشگاه های روسیه دهید.

5. اصل پاسپورت و گواهی سلامت پزشکی

از دیگر مدارکی که شما باید برای تحصیل در رشته های پزشکی،‌ دندانپزشکی و داروسازی در روسیه به سفارت ارائه دهید اصل پاسپورت تان می باشد. شما باید پاسپورت خود را به که 6 ماه هم نوبت دارد به سفارت ارائه دهید تا ویزای شما را تحویل دهد. همچنین باید بدانید نشان دادن تمکن مالی برای سفارت از اهمیت بالایی برخوردار است.

به همین دلیل شما باید نامه تمکن مالی خود را هم به سفارت ارائه دهید. برگه آزمایش سلامت شما که نشان می دهد بیماری ایدز ندارید هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید آن را تحویل دهید. دقت داشته باشید که آزمایش شما باید 3 ماه پیش از دریافت ویزایتان باشد.

نتیجه گیری

شما برای دریافت ویزای تحصیلی خود در دانشگاه های پزشکی، بهتر است با افرادی که در این زمینه تخصص بیشتری دارند مشورت کنید. کارشناسان و مشاوران موسسه های تجارتی می توانند تمامی مدارک شما را آماده سازند تا ویزای خود را دریافت کنید. برای دریافت ویزای تحصیلی در کشور روسیه و دانشگاه های پزشکی بهتر است به خوبی با زبان روسی آشنا شوید. تا بتوانید به خوبی تحصیلات تان را ادامه دهید.

پیشنهاد می کنیم به مقاله ی شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه هم نگاهی بیندازید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *