آلمان

درباره آلمان

درباره آلمان

در این مقاله قصد داریم تا درباره آلمان اطلاعاتی را در اختیار دوستداران این کشور قرار دهیم. مهاجرت به آلمان در این چند سال اخیر بسیار رشد داشته است و افراد به دلایل گوناگونی و راه های مختلف از طریق اقامت تحصیلی آلمان و اقامت کاری آلمان و اقامت با سرمایه گذاری در آلمان در صدد مهاجرت به این کشور زیبا می‌باشند، به همین خاطر درباره آلمان اطلاعاتی را در اختیار دوستداران این کشور قرار خواهیم داد تا با مطالعه این مقاله درباره آلمان اطلاعات مورد نیاز را کسب کرده تا بر اساس آن بتوانند بهترین و مناسب ترین روش مهاجرت به این کشور را برگزینند.

جمهوری فدرال آلمان که به آلمان شهرت دارد کشوری شناخته شده در قاره اروپا می‌باشد، پایتخت این کشور دوست داشتنی برلین می‌باشد و با کشورهایی همچون: سوئیس، اتریش، لوکزامبورگ، هلند، بلژیک، چک، لهستان، دریای بالتیک و دانمارک همسایه و هم مرز می‌باشد که همسایگی با این کشورها سبب شده است تا موقعیت جغرافیایی و سیاسی مناسبی را داشته باشد.

زمانی که می خواهیم درباره آلمان سخن به عمل آوریم این نکته به خاطرم خواهد آمد که این کشور در بین ایرانیان بسیار محبوب می‌باشد و بیشترین مهاجران ایرانی در این کشور اقامت گرفته اند به همین خاطر در این مقاله سعی بر آن داریم تا درباره آلمان اطلاعات جزئی تری را برای ایرانیان عزیزی که علاقمند به مهاجرت به آلمان می باشند ارائه دهیم.

جمعیت آلمان

افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند باید درباره آلمان تحقیقات کاملی را انجام بدهد به این صورت که بتوانند بر اساس آن اطلاعا ت برنامه ریزی دقیق را انجام داده و سپس اقدامات لازم را با توجه به برنامه ریزی انجام شده انجام دهند، درباره آلمان اگر بخواهیم مطالبی را ارائه دهیم باید این گونه شروع کنیم که این کشور دارای جمعیتی بالغ بر 81 میلیون نفر می‌باشد، چرا که جمعیت آلمان مهمترین اصل برای مهاجرت می‌باشد.

جمعیت آلمان از این 81 میلیون حدود 90% بومی می‌باشند و مابقی را مهاجران تشکیل داده اند، شاید برایتان جالب باشد که بدانید از این میزان جمعیت حدود 40% از آنان را زنان تشکیل داده اند، درباره آلمان و در خصوص میزان امید به زندگی در این کشور می‌توان گفت که امید به زندگی در آلمان بالا می‌باشد و مردم زندگی خوبی را در این کشور دارند.

شایدبرایتان سوال باشد که چرا ایرانیان علاقمن به مهاجرت به آلمان می‌باشند؟ در پاسخ باید بگوییم که کشور آلمان و مردم آن فرهنگ نزدیکی به کشور عزیزمان ایران دارند و به همین خاطر افراد بسیاری درباره آلمان و مهاجرت به آلمان درصدد کسب اطلاعات می‌باشند.

کشور آلمان برای زندگی

"<yoastmark

اگر بخواهیم درباره آلمان بگوییم می‌توان اینگونه شروع نمود که کشور آلمان برای زندگی مکان مناسبی می‌باشد البته برای رسیدن به این موضوع باید ابتدا به مهم‌ترین اصل در این زمینه پرداخت که آن هزینه های زندگی در آلمان می‌باشد، همانطور که میدانید برای کسب اطلاعات کامل درباره آلمان باید ابتدا از هزینه های زندگی در این کشور اطلاعاتی کسب کنید.

آلمان به عنوان یکی از بزرگترین قطب های صنعتی در جهان شناخته شده است، این کشور که در حال حاضر در عرصه اقتصادی رو به رشد می‌باشد به عنوان سومین کشور صنعتی در جهان شهرت یافته است، این مورد درباره آلمان این مسئله را مشخص می‌کند که کشور آلمان بستر مناسبی برای ایجاد شغل و یافتن شغل می‌باشد.

کشور آلمان برای زندگی بسیار مناسب است چرا که میزان درآمد در این کشور با توجه به رشته تحصیلی و شغل متفاوت می‌باشد و هر فردی با توجه به توانایی هایی که دارد می‌تواند برای کسب درآمد بیشتر تلاش نماید و در واقع می‌توان این امید را داشت که در این کشور اگر تلاش خود را بیشتر نمایید می‌توانید به درآمد بیشتر دسترسی داشته باشید.

همچنین جنگ جهانی دوم باعث آن شد که آلمان به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده و در سال 1990 جمهوری فدرال آلمان تشکیل می‌شود. علاوه بر آن آلمان دارای 16 ایالت می‌باشد و از نظر نظام سیاسی دارای جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی است. ناگفته نماند که از آلمان به عنوان بزرگترین و صنعتی‌ترین اقتصاد اروپا یاد می‌شود و واحد پول آن یورو است. ازجمله شهرهای بزرگ آلمان می‌توان به برلین، هامبورگ، مونیخ و فرانکفورت اشاره کرد.

از جمله مهمترین  شهرهای آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نام شهر

توضیحات

شهر هامبورگ (Hamburg)

هامبورگ به عنوان هشتمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. همچنین به عنوان سومین بندر بزرگ اروپا به شمار می‌آید. گفتنی است که هامبورگ دارای آب و هوای اقیانوسی بوده و تحت تاثیر اقیانوس اطلس می‌باشد. این شهر ایالتی بر روی رود البه قرار گرفته است. همچنین از شرق با دریای بالتیک، از شمال با ناحیه اسکاندیناوی و از غرب با دریای شمال هم‌جوار است.

شهر برلین (Berlin)

برلین به عنوان پایتخت کشور آلمان محسوب شده و ازجمله شهرهای بزرگ آن به شمار می‌آید. گفتنی است که برلین دربر دارنده‌ی برترین دانشگاه‌های آلمان است.

شهر مونیخ (Munich)

پس از هامبورگ و برلین، مونیخ به عنوان سومین شهر بزرگ آلمان محسوب می‌شود. مونیخ شامل دیدنی‌های بسیاری بوده و ازجمله شهرهای ثروتمند به شمار می‌آید. همچنین از نظر برترین شهرهای جهان، مونیخ رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

شهر کلن (Cologne)

کلن ازجمله شهرهایی است که تعداد کثیری از دانشجویان بین‌المللی را در خود جای داده است. همچنین اکثر ایرانیان، شهر کلن را جهت سکونت می‌پذیرند. کلن از نظر شرایط ادامه تحصیل، کار و موقعیت فرهنگی شهر مناسبی برای مهاجرین محسوب می‌شود.

شهر فرانکفورت (Frankfurt)

فرانکفورت، ازجمله ثروتمندترین و برترین شهرهای اروپا از نظر فرهنگ، هنر و ادبیات شناخته شده است. فرانکفورت آلمان از نظر تاریخی و هنری قدمتی طولانی داشته و بسیار برای مردمان آلمان شهر ارزشمندی تلقی می‌شود.

شهر آخن (Aachen)

آخن در غرب آلمان قرار دارد. این شهر که درواقع میان مرز هلند و بلژیک واقع شده با شهرهای دیگر آلمان مانند کلن، بن، دوسلدورف، دویسبورگ، شهر لیژ در بلژیک، شهرهای هیرلن و رورموند در هلند هم‌جوار و هم مرز است.

شهر آلن (Aalen)

این شهر کوچک در بادن وورتمبرگ آلمان واقع شده است.

تحصیل در آلمان

"<yoastmark

هزینه اقامت در کشور آلمان

به‌طبع هزینه اقامت در هتل‌های لوکس پنج ستاره با هتل آپارتمان‌هایی که در مرکز شهر واقع شده‌اند، تفاوت بسیاری دارد، اما اگرچنانچه درصدد اقامت در هتل آپارتمان و یا سوئیت‌های یک خوابه باشید، هزینه آن حدود 30 الی 50 یورو را برای هر شب بایستی در نظر داشته باشید. این قبیل هتل آپارتمان‌ها دارای وای فای و صبحانه رایگان نیز هستند. علاوه بر آن اقامت در هتل‌های ارزان قیمت همراه با سرویس بهداشتی و حمام حدود 50 الی 70 یورو را بایستی جهت پرداختی برای هر یک شب کنار بگذارید. اجاره یک اتاق با تمام وسایل و لوازم ضروری نیز برای هر یک شب 50 یورو می‌باشد. سوئیت‌های اشتراکی نیز برای هر یک شب حدود 22 یورو منظور می‌گردد که در این‌صورت سرویس بهداشتی و حمام را بایستی با دیگر افراد به اشتراک بگذارید.

هزینه خورد و خوراک در کشور آلمان

درباره آلمان می‌توان خاطرنشان کرد که این کشور قدرتمند و حاصلخیز دارای رستوران‌های جذاب و دیدنی است که هر یک توجه گردشگران را به خود جلب می‌کند. غذاهایی لذیذ آلمان شامل انواع خوراک‌های گوشتی، دریایی، فست فود، غذاهای محلی و نظایر این‌ها است. دوره‌گردان اغذیه فروش نیز در خیابان هستند که ساندویچ‌های سوسیس با کیفیتی مطلوب را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. قیمت هر یک از ساندویچ‌ها بین 2 الی 4 یورو است.

اگر در کافه غذای سبکی میل کنید بایستی مبلغی در حدود 12 الی 22 یورو را برای آن مقدور بفرمایید. صرف غذا در رستوران معروف مک‌دونالد نیز حدود 7 یورو می‌شود. گفتنی است که خوراکی‌ها و غذاهای خاورمیانه‌ای، ترکی، آسیایی بسیار ارزان‌تر بوده و قیمتی در حدود 12 یورو برای هر وعده غذایی لحاظ می‌شود. اگر چنانچه در المان به مدت طولانی اقامت داشته و بایستی مواد غذایی را خودتان از فروشگاه تهیه و خریداری کنید، هزینه‌ آن برای یک هفته حدود 40 الی 70 یورو می‌شود.

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی

استفاده از قطارهای سریع‌السیر جهت تردد بین شهری اصولا گران‌تر از قطارهای معمولی است که مسیر بین دو شهر آلمان حدود 180 یورو محاسبه می‌شود. بنابراین استفاده از قطارهای معمولی که با سرعت کمتری مسیر را طی می‌کنند، ارزان‌تر و به صرفه‌تر هستند. این گونه قطار‌ها، هزینه‌‌ای در حدود 40 الی 70 یورو را شامل می‌شود. همچنین می‌توان جهت تردد میان شهری از اتوبوس‌های شبانه نیز استفاده کرد که بایستی مبلغی در حدود15 الی 30 یورو پرداخت نمایید. استفاده از اتوبوس‌های درون شهری و مبلغ بلیط آن برای تک سفره حدود 2 الی 3 یورو است. گفتنی است که خرید بلیط‌های یک روزه برای اتوبوس باصرفه‌تر است و با پرداخت 6 یورو می‌توان کل روز را از خدمات اتوبوس‌رانی بهره‌مند شد. امکان کرایه دوچرخه در سطح شهر نیز گزینه مطلوب و کارامدی است که هزینه کرایه آن حدود 18 یورو می‌باشد.

همه چیز درباره آلمان

اطلاعات کلی درباره آلمان می‌تواند همه چیز درباره آلمان را برای شما مشخص کند. این اطلاعات شامل موارد ذیل می‌باشد:

 • پایتخت و بزرگرین شهر این کشور برلین است.
 • زبان رسمی مردم آلمان، آلمانی می‌باشد.
 • واحد پول در این کشور یورو است.
 • اختلاف زمانی با ایران حدود 2 ساعت و نیم می‌باشد که آلمان از ایران عقب تر می باشد.
 • آب و هوا در این کشور معتدل و خنک می‌باشد به این صورت که در زمستان ها سرمای شدید و در تابستان ها هوای خنکی بر این کشور حاکم می‌باشد.
 • بلندترین نقطه این کشور، قله تسوگ اشپیتزه می‌باشد.
 • بزرگترین اقتصاد اروپا متعلق به آلمان می‌باشد.
 • بیشتر مردم این کشور مسیحی می‌باشند و تنها 3% از مردم این کشور را مسلمانان تشکیل داده اند.
 • مصرف گوشت در آلمان بسیار زیاد می‌باشد و این به دلیل سرمای هوا می‌باشد.

مناطق دیدنی آلمان

اگر درباره آلمان مناطق دیدنی آن بخواهیم سخن بگوییم بی شک اولین منطقه دیدنی که به آن اشاره خواهیم کرد شهر فرانکفورت می‌باشد که به عنوان زیباترین شهر این کشور شهرت دارد، در این شهر می‌توان بلندترین ساختمان ها را مشاهده نمود که در سال‌های نه چندان دور ساختمان های بلند اروپا در این کشور و در این شهر قرار داشت.

دومین منطقه دیدنی آلمان ساختمانی در شهر دورتموند می‌باشد که در بالای این ساختمان حرف u مشخص می‌باشد و این ساختمان به عنوان مرکز فعالیت های هنری در این شهر می‌باشد.

بی شک اگر به آلمان سفر کرده باشید از زیبایی های شهر مونیخ نیز مطلع هستید که به خاطر داشتن کافه های کوچک وزیبا به عنوان مکان های دیدنی آلمان مشهور می‌باشد.

هر کشوری برای خود دارای مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری فراوانی می‌باشد که این موضوع نیز درباره آلمان هم صدق می‌کند و می‌توانید در هر شهر این کشور زیبایی های بسیاری را مشاهده نمایید، این کشور در کنار این زیبایی ها مکان مناسبی برای افرادی که به فکر ادامه تحصیل و کار هستند نیز می‌باشد.

دیدنی‌های گردشگری آلمان

جاذبه‌های تفریحی، گردشگری، بازدید از موزه‌ها، کلیساها، فضاهای تاریخی و طبیعی به وفور در آلمان ملاحظه می‌شود. جاذبه‌های هنری و تماشایی درهر یک از شهرهای آلمان زیبایی مخصوص به خود را شامل می‌شوند. کاخ ها، قلعه‌ها، دهکده‌های باستانی و تاریخی، گالری‌های هنری، موزه‌های تماشایی، آلپ باواریا، دره‌ی موزل، دروازه براندنبورگ، کلیسای جامع کلن، جنگل سیاه، قصر نوی‌شوان‌اشتاین، سرزمین تاریخی و مینیاتوری هامبورگ، دره‌ی راین، جزیره موزه‌ها در برلین، شهر بامبرگ، جزیره‌ی روگن، پارک سن‌سو‌سی در شهر پوتسدام، جزیره ماینو، دیوار برلین، پارک ملی و بسیاری دیگر از جاذبه‌های گردشگری توجه هر مسافر و مهاجری را به خود جلب می‌نماید.

باتوجه به آب و هوای اقیانوسی کشور آلمان، می‌توان لحظات خوشی را به عنوان مهاجر و یا توریست در این کشور افسانه ای سپری کرد. کشور آلمان دارای کوهستان‌ها، جنگل‌ها و رودهای متعددی است که خواسته طبیعتگران را نیز برآورده می‌کند. اگر بخواهیم نگاهی موشکافانه‌تر و دقیق‌تر درباره آلمان داشته باشیم بایستی به جزئیات ریزتری درباره هریک از مناطق گردشگری آن بپردازیم.

اگر تمایل دارید تا درباره آلمان اطلاعات بیشتری کسب کنید بهترین راه این است که از طریق ویزای توریستی یک سفر کوتاه مدت به این کشور داشته باشید تا از نزدیک درباره آلمان اطلاعات کاملی کسب نمایید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1. چه راه هایی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد؟

 • مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت و… .

2. آیا با تسلط بر زبان انگلیسی می توان به آلمان مهاجرت کرد؟

 • برای تحصیل در بعضی دانشگاه ها داشتن مدرک زبان انگلیسی کافی است. البته خوب است بدانید که مردم آلمان به دلیل تعصبی که روی زبانشان دارند با کسانی ارتباط بهتری برقرار می کنند که آلمانی صحبت کنند.

3. پس از چه مدت کار می توانم اقامت دائم آلمان را به دست بیاورم؟

 • بعد از حدود 5 سال کار و پرداخت بیمه و مالیات در کشور آلمان می‌توانید برای اقامت این کشور اقدام کنید.

4. آیا آلمان کشور گرانی برای زندگی است؟

 • در بعضی شهر ها هزینه ی زندگی بالاست، اما در کل در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی هزینه ی زندگی در آلمان کمتر است.

5. آیا تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان هزینه های زیادی به همراه دارد؟

 • در صورتی که بتوانید در آزمون ورودی دانشگاه‌های دولتی المان پذیرفته شوید. می توانید به صورت رایگان تحصیل کنید.

6. حداقل سرمایه ی لازم برای سرمایه گذاری در آلمان چه میزان است؟

 • در قانون المان حداقل میزان سرمایه ایی مطرح نشده است و این میزان حداقلی به نوع سرمایه گذاری شما و بیزینس پلن تان بستگی دارد.

7. با خرید ملک می توانم اقامت آلمان را به دست بیاورم؟

 • خرید ملک برای افراد غیر المانی محدودیت و منعی ندارد، اما خرید ملک به تنهایی نمیتواند منجر به دریافت اقامت آلمان شود.
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *