آلمان, اقامت

راحت ترین راه مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت

راحت ترین راه های مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت

راحت ترین راه مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت چیست؟ مهاجرت و دریافت اقامت از طریق تحصیل و کار از جمله ی راحت ترین راه های اقامت آلمان به شمار می روند. آلمان یکی از برترین کشورها در زمینه ی تحصیل، اقتصاد و رفاه است. بر همین اساس تقاضا برای اقامت در این کشور پیشرفته ی اروپایی بسیار بالا است.

از جمله راه های دریافت اقامت آلمان می توان به اقامت از طریق تحصیل، اقامت از طریق کار، اقامت از طریق سرمایه گذاری، اقامت از طریق ازدواج، اقامت از طریق تولد و اقامت از طریق پناهندگی اشاره کرد؛ برخی از این روش ها راحت ترین راه های اخذ اقامت آلمان محسوب می شوند و در این مطلب به آن ها پرداخته شده است. در ابتدای مقاله به بررسی راه های مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت این کشور می پردازیم. با ما همراه باشید.

راه های مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت

در ابتدا توضیح کوتاهی درباره راه های مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت این کشور خواهیم داد. بعد از آشنایی با روش های گفته شده به بررسی راحت ترین راه برای اخذ اقامت آلمان و مهاجرت به این کشور می پردازیم.

اقامت از راه تحصیل

فرد پس از گذراندن دوره ی تحصیلی دانشگاه خود 18 ماه زمان برای پیدا کردن کار مربوط به رشته ی تحصیلی خود دارد و با وارد شدن به بازار کار در آلمان از طریق کار خود می تواند اقامت کاری بگیرد. شرایط تحصیل در آلمان بسیار راحت بوده و به صورت رایگان است.

برای بررسی کامل این مطلب به مقاله شرایط تحصیل در آلمان مراجعه کنید.

اقامت از طریق کار

در این نوع از اقامت، کشور آلمان به دلیل پیر شدن جمعیت خود و کمبود نیروی متخصص اقدام به جذب نیروی کار قوی و متخصص با ارائه ی بهترین راه حل ها در جهت پیدا کردن کارها می کند. دو روش برای کار در آلمان وجود دارد که زیر به آنها می پردازیم:

1. ویزای جستجوی کار

یکی از بهترین نوع این راه حل ها ویزای جستجوی کار 6 ماهه است. در طی این مدت زمان مشخص شده فرد خود می تواند به دنبال کار بگردد. در صورت استخدام، ویزای کاری این کشور را دارا می شوید.

مقاله پیشنهادی: ویزای جستجوی کار آلمان

2. ویزای کار

در این روش آگهی استخدام در آلمان ثبت می شود. در صورت پذیرفته نشدن و پیدا نکردن متقاضی آلمانی در همان رشته، آگهی کار شما را می پذیرند. چرا که اشتغال یک فرد آلمانی به اتباع خارجی ارجحیت دارد.

در این نوع اقامت باید به مواردی توجه کرد از قبیل:

 • داشتن حداقل لیسانس
 • داشتن ۳ سال سابقه ی کاری
 • داشتن سطح B1

مقاله پیشنهادی: ویزای کار آلمان

تامین هزینه ها

در این مدت زمان فرد باید بتواند هزینه های خود را تامین کند. پس از 5 سال زندگی در آلمان، اقامت این کشور را می توان اخذ کرد. در صورت پیدا نکردن کار در طی این 6 ماه مجبور به ترک کشور خواهید شد.

فرقی نمی کند از طریق راحت ترین راه اقامت در این کشور اقدام کرده باشید یا خیر. چون در هر صورت برای دریافت اقامت خود در آلمان باید این مدت زمان را پشت سر بگذراند. برای مهاجرت به آلمان موارد دیگری نیز که شامل گردش مالی فرد، بیمه ی سلامت مورد تایید کشور آلمان مورد توجه قرار گیرد.

حتی در صورت گرفتن اقامت دائم از طریق راحت ترین راه اقامت در این کشور نیاز به سطح C1 و C2 خواهید بود. در هر صورت پر درخواست ترین نوع از راحت ترین راه اقامت آلمان، اقامت از طریق کار و اقامت از طریق تحصیل می باشد.

اقامت از طریق سرمایه گذاری

در اقامت از طریق سرمایه گذاری اگر فرد جوان تر باشد امکان پذیرش او آسان تر خواهد بود. سرمایه گذاری در این کشور می تواند راه اندازی یک رستوران، یک انبار داری کالایی خاص، دفتر نمایندگی یا شرکت های خصوصی و … باشد.

برای قبول شدن در اتاق بازرگانی آلمان باید به این موضوع توجه داشت که آیا سرمایه گذاری مورد نظر تاثیر مثبت در رشد اقتصادی این کشور خواهد داشت؟ فرد باید برای شروع سرمایه گذاری خود مبلغ 25000 یورو که به عنوان پشتوانه ی مالی سرمایه گذاری است دارا باشد.

اگر مدارک مورد تایید قرار گیرد مراحل دریافت ویزای شما طی مدت زمان بسیار کمتری اتفاق می افتد. در این صورت این نوع از اقامت برای افراد ثروتمند و با دانش بالای بازاریابی و بورس بسیار موثر بوده و جزو راحت ترین راه اقامت در این کشور برای این افراد خواهد بود.

مقاله پیشنهادی: شرایط سرمایه گذاری در آلمان

اقامت از طریق ازدواج

متقاضی باید با فردی که تابعیت آلمان را دارد ازدواج کند و فرد آلمانی باید ثابت کند که می توانند از پس هزینه های زندگیشان بر بیایند. فرد متقاضی باید دارای سطح A1 باشد یعنی حداقل سطح زبان و مدارک مورد نیاز ازدواج را به سفارت آلمان در کشور خود برده و پس از تایید مدارک ویزای ازدواج فرد صادر خواهد شد. در این مدت زمان فرد اجازه ی کار و تحصیل را دارد. این نوع اقامت نیز می تواند از راه های اقامت در این کشور باشد.

راحت ترین راه مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت

اقامت آلمان [راحت ترین و ارزان ترین راه]

برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج شرط جنسیت وجود دارد؟

یکی از سوالات ذهنی افراد متقاضی در خصوص اقامت آلمان از طریق ازدواج همین امر می باشد که آیا جنسیت مهم است یا خیر. به عبارتی اگر زنی با مردی آلمانی ازدواج کرد و یا بلعکس کدام را برای اخذ اقامت آلمان قبول دارند.

در سیستم حقوقی آلمان به هیچ عنوان جنسیت مطرح نمی باشد. اگر مردی با زنی آلمانی نیز ازدواج نماید می تواند از امتیاز گرفتن اقامت آلمان برخوردار گردد. همین طور اگر زنی با مرد آلمانی ازدواج کند هم می تواند به اقامت آلمان دست پیدا کند.

برای ویزای ازدواج آلمان باید زبان آلمانی بدانیم؟

بله. یکی از سوالات متقاضیان این امر این است که آیا برای ازدواج با تبعه آلمانی نیاز به داشتن مدرک زبان است؟ نیازی به داشتن مدرک زبان ندارید اما در مصاحبه سفارت باید بتوانید به آلمانی توضیح دهید که شریک زندگی شما فردی است آلمانی تبار که با شما ازدواج نموده است.

برای تمدید ویزای ازدواج آلمان هم باید بگوییم اگر شما ازدواجتان با شریک آلمانی پابرجا بماند هر ساله می توانید آن را تمدید کنید و پس از گذشت 3 سال متوالی از تمدید و ازدواج خود می توانید برای تابعیت و پاسپورت آلمانی خود اقدام نمایید.

فرزند متولد شده حاصل از ازدواج شما نیز می تواند شهروندی آلمان را داشته باشد و از اقامت دائم آلمان برخوردار است. می توانید اطلاعات مربوط به این موضوع را در آرشیو مقالات آوات مطالعه نمایید.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج مراجعه کنید.

اقامت از طریق تولد

به فردی تعلق می گیرد که یکی از والدین تابعیت یا اقامت دائم آلمان را دارا باشد. فرزندان افراد خارجی پس از ۸ سال زندگی در آلمان یا ۶ سال تحصیل در آلمان صرف نظر از اینکه والدین آن ها تابعیت آلمان را دارند یا خیر، تابعیت آلمان را دریافت خواهند کرد. این گزینه هم می تواند در رده ی راحت ترین راه های اقامت و مهاجرت به این کشور البته برای کودکان قرار گیرد.

اقامت از طریق پناهندگی

افرادی اقدام می کنند که جانشان به دلیل مسائل سیاسی، اجتماعی و … در کشور خود در خطر است و طی مواردی خاص و ضروری نیاز به این اقامت پیدا می شود. نه تنها جزو راحت ترین راه محسوب نمی شود؛ بلکه جزو سخت ترین نوع اقامت است و این نوع اخذ اقامت پیشنهاد نمی شود.

مقاله جامع: راه های دریافت اقامت آلمان

راحت ترین راه مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت

اقامت آلمان [راحت ترین و ارزان ترین راه]

اقامت آلمان [راحت ترین و ارزان ترین راه]

حال که با راه های اخذ اقامت و مهاجرت به آلمان آشنا شدید به موضوع اصلی مقاله که راحت ترین راه ها برای دریافت اقامت و مهاجرت به این کشور است می پردازیم. همان طور که مطالعه فرمودید برای مهاجرت به آلمان راه های متفاوتی وجود دارد. صرفا نمی توان برای همه افراد یک راه را به عنوان راحت ترین و آسان ترین راه پیشنهاد داد. در واقع راحت ترین و آسان ترین راه برای هر شخص متناسب با شرایط وی انتخاب می شود. به هر حال با توضیحاتی که ارائه شد در حال حاضر ما در دسته بندی به بررسی راحت ترین راه ها برای مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت این کشور می پردازیم.

راحت ترین راه مهاجرت و اخذ اقامت برای نوجوانان و جوانان

در حال حاضر بهترین و آسانترین راه برای مهاجرت به آلمان برای قشر نوجوان و جوان را می توان از طریق تحصیل دانست. شرایط تحصیل در آلمان بسیار مساعد بوده و تحصیل در این کشور رایگان است. بدین ترتیب نوجوانان و جوانان با داشتن سطح متوسطی از دانش زبان آلمانی می توانند از این طریق مهاجرت کنند. در بخش های قبلی توضیح مختصری در این زمینه دادیم که می توانید به آن مراجعه کنید.

راحت ترین راه مهاجرت و اخذ اقامت برای متخصصین

منظور از متخصصین افرادیست که دارای مدارک تحصیلی در رشته های مختلف و همچنین سابقه کار حداقل سه سال در زمینه تحصیلی شان است. راحت ترین راه اخذ اقامت آلمان و مهاجرت به این کشور برای این دسته از عزیزان از طریق کار است. البته این عزیزان می توانند از طریق تحصیل هم اقدام کنند ولی پیشنهاد نمی شود. مهاجرت کاری مسلما شرایط بهتری را برای شما رقم خواهد زد. از جمله اینکه تقریبا ظرف 3 تا 5 سال به اقامت آلمان دست پیدا خواهید کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزاهای کاری آلمان می توانید به بخش های قبلی مقاله یا سایر مقالات موجود در وب سایت مراجعه کنید.

مقاله مرتبط: مهاجرت متخصصین به آلمان

راحت ترین راه مهاجرت و اخذ اقامت برای مدیران و صاحبان کسب و کار

در حال حاضر به خاطر شرایط سیاسی و اقتصادی کشور متاسفانه بسیاری از کسب و کارها دچار رکود هستند. از این رو مدیران و صاحبان کسب و کار باید برای نجات کسب و کارشان چاره ای بی اندیشند. بهترین راه برای گسترش و حفظ کسب و کارها را می توان سرمایه گذاری و ثبت شرکت و شعبه در کشورهای دیگر دانست.

در حال حاضر یکی از راه های آسان و راحت برای مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت این کشور برای این قشر عزیز سرمایه گذاری و ثبت شرکت است. مدیران و صاحبان کسب و کار با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در خارج از کشور با یک تیر دو هدف را نشانه خواهند گرفت. با این کار هم کسب و کارشان رونق خواهد گرفت و به بازارهای بین المللی دست پیدا خواهند کرد و هم امکان اخذ اقامت کشور مقصد را خواهند داشت.

شما می توانید در این زمینه به مقاله شرایط ثبت شرکت در آلمان مراجعه کنید.

 

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1. برای اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج به چه سطحی از زبان آلمانی نیاز است؟

 • برای این روش نیازی به ارائه ی مدرک زبان آلمانی نیست، اما باید بتوانید سوال‌های روز مصاحبه را پاسخ دهید.

2. راحت ترین راه مهاجرت به آلمان چه راهی است؟

 • یکی از راحت ترین و ساده ترین راه های اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل می باشد که بیشتر متقاضیان این راه و روش را برای مهاجرت خود انتخاب می کنند.

3. اقامت از طریق ویزای جاب آفر به چه صورت است؟

 • در این روش با داشتن یک پیشهاد شغلی ویزای این کشور را دریافت می کنید و وارد این کشور می شوید.

4. ویزای تحصیلی چه مدت اعتبار دارد؟

 • اعتبار اولیه ی این ویزا 3 ماهه است که پس از مشغول شدن به تحصیل قابل تمدید است.

5. با مدرک زبان انگلیسی می توان در آلمان مشغول به تحصیل شد؟

 • پذیرش در بعضی رشته ها و بعضی دانشگاههای المان با مدرک زبان انگلیسی اماکن پذیر است، اما پیشنهاد ما به شما فراگیری زبان آلمانی برای کسب فرصتهای بیشتر است.

6. پس از چند سال کار در کشور آلمان می توان اقامت این کشور را دریافت کرد؟

 • پس از 3 تا 5 سال کار و پرداخت مالیات در این کشور می توانید درخواست اقامت این کشور را داشته باشید.

7. چگونه می توان در رشته ی پزشکی در کشور آلمان تحصیل کرد؟

 • برای ورود به دانشگاه های پزشکی باید آزمون ورودی بدهید.
5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

 1. امیر گفت:

  سلام و تشکر بابت مقاله خوبتون؛
  من قصد مهاجرت تحصیلی به اروپا رو دارم و بیشتر دوست دارم برای دو کشور اسپانیا و قبرس اروپایی اقدام کنم. طی سوال‌هایی که میکردم موسسه هایی مثل آتیس و … میگفتن که اسپانیا هزینه کمتری نسبت به قبرس داره! درسته؟!

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   ما در مورد مشاوره موسسات دیگه نمیتونیم نظری بدیم
   اما میتونید با مشاورین موسسه تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *