آفریقای جنوبی, کاری

وضعیت کار در آفریقای جنوبی چگونه است؟

وضعیت کار در آفریقای جنوبی

مبحث این مقاله در مورد وضعیت کار در آفریقای جنوبی می باشد. کشور آفریقای جنوبی از نظر اقتصادی جزء 10 قدرت بزرگ دنیا محسوب می شود. از این رو این کشور از بزرگترین کشورهای صنعتی قاره آفریقا می باشد.

به دلیل مناسب بودن وضعیت کار در آفریقای جنوبی در چند سال اخیر افراد زیادی برای یافتن شغل مناسب به این کشور مهاجرت کردند. کشور آفریقای جنوبی در زمینه استخراج معادن بسیار غنی و در جهان جزء اولین ها می باشد.

این کشور هم به دلیل اوضاع اقتصادی مناسبی که دارد و هم به دلیل داشتن شرایط شغلی بسیار مناسب مهاجران زیادی را جذب خود کرده است. لذا بسیاری از متقاضیان مهاجرت به این کشور سوالات زیادی در مورد وضعیت کار در آفریقای جنوبی دارند. کارفرمایان کشور آفریقای جنوبی بیشتر تمایل دارند.

که به جای افراد و شهروندان آفریقای از اتباع خارجی استفاده کنند. البته این کارفرمایان قبل از استخدام فرد خارجی باید ثابت کنند که برای این شغل قادر به یافتن فرد بومی و شهروند آفریقایی نمی باشند.
از این رو یافتن شغل مناسب در این کشور نسبت به سایر کشورها آسان تر می باشد. لذا ما نیز در این مطلب به بررسی وضعیت کار در آفریقای جنوبی می پردازیم.

مقدمه ی کار در آفریقای جنوبی برای اتباع خارجی

وضعیت کار در آفریقای جنوبی

اتباع خارجی و متقاضایان جویای کار و مهاجرت کاری در کشور آفریقای جنوبی قبل از رفتن به این کشور حتما باید دعوت نامه کاری این کشور را دریافت کرده باشند.

وضعیت کار در آفریقای جنوبی چگونه است؟

با اینکه شمار افراد بیکار در این کشور زیاد است و بیکاری یکی از معضلات کشور آفریقای جنوبی است ولی اگر متقاضیان از مهارت و تخصص لازم و کافی برخوردار باشند می توانند کارهای متعدد با درﺁمدهای بالا و عالی پیدا کنند.

به همین علت ما نیز در این مقاله خلاصه ای از چیزهایی که متقاضیان مهاجرت کاری به این کشور باید از وضعیت کار در آفریقای جنوبی بدانند را توضیح می دهیم.

در واقع متقاضیان جویای کار در آفریقای جنوبی که اتباع خارجی هستند و شهروند این کشور محسوب نمی شوند در ابتدا برای استخدام و مشغول شدن در این کشور باید پیشنهادات شغلی از شرکت های آفریقای جنوبی داشته باشند و پس از آن باید برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایند.

البته این مورد برای همه شغل ها و افراد متخصص صادق نمی باشد. افراد متخصص در شغل های خاص یعنی شغل هایی که در آن بخش ها آفریقای جنوبی با کمبود نیرو مواجه است این قانون اعمال نمی شود.

متقاضیانی که می خواهند از وضعیت کار در آفریقای جنوبی اطلاعات لازم را کسب کنند توجه داشته باشند که در صورتی که صلاحیت و استعداد لازم و همچنین 5 سال سابقه در شغل مورد نظر داشته باشند واجد شرایط برای کار در این کشور هستند.

از آنجایی که زبان انگلیسی یکی از زبان های رسمی این کشور می باشد و معمولا زبان شناخته این کشور در تجارت، رسانه ها، سایت و تجارت زبان انگلیسی می باشد لذا برای به دست ﺁوردن برخی از شغل ها در این کشور دانستن زبان انگلیسی فرد متقاضی لازم است.

وضعیت کار در آفریقای جنوبی

بررسی وضعیت کار

معمولا قوانین حقوقی و وضعیت کار در آفریقای جنوبی به این صورت است که روزهای کاری در این کشور از دوشنبه تا جمعه می باشد و ساعت کاری نیز از 9 صبح تا 5 عصر است.

قوانین اضافه کار در این کشور نیز به قرارداد بین شرکت و فرد متقاضی بستگی دارد و براساس ﺁن محاسبه می شود. از دیگر شرایط و وضعیت کار در آفریقای جنوبی این است که می توان به مدت 45 ساعت در طول هفته به فعالیت پرداخت. البته زمان فعالیت در طول روز نباید بیشتر از 12 ساعت باشد.

همچنین اتحادیه های کارگری در این کشور حقوق و مزایای زیادی دارند و نقش اساسی در ایجاد دموکراسی و برابری شغلی در این کشور دارند. کنگره کارگری در این کشور مهم ترین و بزرگترین اتحادیه کارگری آفریقای جنوبی است.

 کار در آفریقای جنوبی

به دلیل اینکه نیروی کار شهروندان آفریقای جنوبی مهارتی ندارند یا مهارت بسیار کمی دارند لذا آمار بیکاری در این کشور به طور قابل ملاحظه ای بالا است، از آنجایی که سطح و نرخ بیکاری در این کشور بالاست.

لذا کارفرمایان برای برطرف کردن نیازها و موقعیت های شغلی خود از بین متقاضیان خارجی افراد مورد نظر خود را انتخاب می کنند. البته همان طور که در بالا ذکر کردیم باید ثابت کنند که برای پر کردن این موقعیت شغلی شهروند آفریقای جنوبی وجود ندارد.

از دیگر موارد قابل ذکر در خصوص کار در آفریقای جنوبی می توان گفت که به دلیل سیاست های دولت آفریقای جنوبی در خصوص رشد بازار کار اتباع خارجی این کشور، شرکت ها اقدام به جذب و استخدام متقاضیان حرفه ای در بین شهروندان غیر بومی و مهاجرین می کند.

متقاضیانی که دارای حداقل 5 سال تجربه و سابقه کار در صنعت هستند و همچنین مدرک رسمی نیز دارند در شغل مناسب استخدام می شوند.

شرایط و وضعیت کار در آفریقای جنوبی

کار در آفریقای جنوبی بدین صورت است که کشور آفریقای جنوبی در زمینه های مختلف صنعتی و غیر صنعتی فرصت های شغلی زیادی را برای متقاضیان جویای کار حرفه ای فراهم کرده است.

برخی از شغل ها و مهارت های واجد شرایط کشور آفریقای جنوبی شامل بهداشت و علوم پزشکی، ارتباطات و فناوری، مهندسی، کشاورزی، اقتصاد و مدیریت، علوم زندگی و زمین می باشد.

 کار در آفریقای جنوبی و انواع ویزای کار

وضعیت کار در آفریقای جنوبی

از مهم ترین نکات در خصوص کار در آفریقای جنوبی این است که متقایان نمی توانند از طریق ویزای توریستی به این کشور سفر کنند و سپس برای ویزای کاری این کشور درخواست بدهند.

در نتیجه اولین قدم و در واقع ضروری ترین قدم برای اتباع خارجی جویای کار در کشور آفریقای جنوبی درخواست ویزای کاری است. این ویزای کاری یک اقامت موقت برای متقاضیان است.

در ضمن متقاضیان این درخواست را زمانی می توانند به سفارت یا کنسولگری آفریقای جنوبی بدهند که قبل از آن پیشنهاد شغلی از کشور آفریقای جنوبی داشته باشند. انواع ویزاهای کاری که برای این متقاضیان صادر می شود عبارتند از:

  •  ویزای کار عمومی آفریقای جنوبی: این ویزا برای متقاضیانی است که دارای قابلیت های عمومی هستند. برای دریافت این ویزا متقاضی باید پیشنهاد شغلی از این کشور داشته باشد. این ویزا برای طول مدت قرارداد کاری معتبر است.
  •  ویزای کاری مهارت های بحرانی آفریقای جنوبی: این ویزا برای متقاضیانی است که دارای تخصص و مهارت بالا و همچنین دارای 5 سال سابقه و مدرک رسمی هستند می باشد. این ویزا اعتبار یک ساله دارد.

متقاضیانی که در شغل های حیاتی و واجد شرایط آفریقای جنوبی مهارت دارند می توانند درخواست این ویزا را بدهند. برای اخذ این ویزا نیازی به پیشنهاد شغلی نمی باشد.

  •  ویزای کار انتقالی آفریقای جنوبی: این ویزا برای کارمندان خارجی شرکت های چند ملیتی است که به ادارات این کشور منتقل شده اند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *