اقامت, امارات, تحصیلی

اقامت از طریق تحصیل در دبی

تحصیل در دبی

"<yoastmark

یکی از راه های مهاجرت به کشور امارات متحده عربی و اخذ اقامت از طریق تحصیل در دبی است. دبی یکی از مهم ترین شهر های کشور امارات و حوزه خلیج فارس است که در جنوب ایران قرار گرفته است.
علاوه بر این ویژگی دبی یکی از موفق ترین و بزرگترین شهر های امارات است که در چند سال اخیر در زمینه آموزش و پرورش پیشرفت چشمگیری داشته است. از این رو و به دلیل مهم بودن این موضوع در دبی، آموزش به یکی از مهم ترین و اصلی ترین اولویت ها در این شهر تبدیل شده است
به همین دانشگاه های بین المللی زیادی با سطح کیفیت بسیار عالی در این شهر تاسیس شده اند که دارای اعتباری بین المللی هستند. برای تحصیل در دبی از این رو سالانه دانشجویان زیادی را برای ادامه تحصیل به خود جذب می نماید. علاوه بر این یکی دیگر از دلایلی که افراد زیادی تحصیل در دبی را انتخاب می کنند.
این است که این روش یکی از راحت ترین و سریع ترین راه های مهاجرت به کشور امارات و شهر دبی است.همچنین تحصیل در دبی سکوی پرش بسیاری از دانشجویان به کشور های مورد علاقه شان مانند انگلیس و آمریکا است.
از آنجایی که امر تحصیل و آموزش در دبی بسیار حائز اهمیت است لذا سران این شهر در این زمینه از سرمایه گذاران خارجی نیز کمک گرفته و این کشورها به نمایندگی از کشور خود در این شهر دانشگاه هایی تاسیس کرده اند.

تحصیل در دبی

بنابراین دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه ها پس از 2 الی 3 سال می توانند به راحتی به دانشگاه های مبدأ در کشور اصلی آن ها انتقالی بگیرند و در نهایت اقامت این کشور ها به دست آورند. به همین علت متقاضیان تحصیل در دبی بسیار زیاد می باشند.

شرایط مهاجرت و تحصیل در دبی

زبان رسمی کشور امارات و شهر دبی عربی است. اما از آنجایی که این شهر مهاجر پذیر است و مهاجرت کاری و تحصیلی به این کشور و شهر زیاد می باشد لذا در امور تجاری و تحصیلی از زبان انگلیسی استفاده می شود. بنابراین متقاضیان و دانشجویان علاقه مند به تحصیل این کشور  توجه داشته باشند برای تحصیل در دانشگاه های این شهر داشتن مدرک آیلتس با نمره 6 الزامی می باشد.
لازم به ذکر است که شرایط تحصیل برای دانشجویانی که مدرک زبان ندارند نیز مهیا شده است. بدین صورت که دانشجویانی که بدون مدرک زبان هستند ابتدا باید در کالج های دبی زبان خود را تقویت نموده سپس می توانند وارد دانشگاه های دبی شده و تحصیلات خود را ادامه دهند، اما بهتر است دانشجویان علاقه مند به تحصیل در این کشور مدرک زبان را در کشور خود دریافت نمایند.
دلیل علاقه زیاد دانشجویان به ویژه دانشجویان ایرانی به ادامه تحصیل در این کشور  این است که به دلیل وجود تعداد زیادی از دانشگاه ها و موسسات عالی و معتبر در دبی و همچنین داشتن و ارائه رشته های متعدد و مختلف در این دانشگاه ها این امکان برای دانشجویان به وجود آمده که رشته مورد نظر و علاقه خود را انتخاب نموده و آن را ادامه دهند.

"<yoastmark

هزینه تحصیل در دبی

در مورد هزینه تحصیل بهتر است این گونه بیان کنیم که با توجه به این که در دبی دانشگاه های متعددی از سراسر دنیا وجود دارد لذا هزینه تحصیل در این کشور بسته به نوع دانشگاه و همچنین مقطع تحصیلی دانشجو متفاوت می باشد.
لازم به ذکر است که بدانید دانشگاه های دبی از هزینه تحصیلی بالایی برخوردار هستند که دانشجویان می توانند با دریافت بورس تحصیلی هزینه را کاهش دهند. در نتیجه هزینه تحصیل در این کشور  بسته به نوع دانشگاه مورد نظر، مقطع تحصیلی دانشجو و رشته تحصیلی وی می تواند متفاوت باشد.

تحصیل در دبی به همراه بورس تحصیلی

از آنجایی که هزینه تحصیل در این کشور بالا می باشد لذا دانشجویان زیادی به دنبال دریافت بورسیه های تحصیلی هستند تا بتوانند از این طریق هزینه های تحصیل در این کشور  را به حداقل برسانند.
در دبی بورسیه های تحصیلی متفاوتی برای دانشجویان وجود دارد که حتی برخی دانشگاه های این شهر بورسیه تحصیلی خاص خود را برای دانشجویان خود فراهم کرده اند. از این رو بورسیه تحصیلی که دبی برای دانشجویان غیر بومی خود در نظر گرفته است را بیان می کنیم.
این بورسیه تحصیلی، بورسیه کامل است. این نوع بورسیه تحصیلی تعداد محدودی دارد و برای دانشجویانی در نظر گرفته می شود که عملکرد برجسته ای در دانشگاه مورد نظر داشته باشند. همچنین علاوه بر این دانشجویان برای دانشجویانی که در مقطع کارشناسی میانگین امتیازی بالاتر از8/3 داشته باشند را اعطا می شود.

بورسیه تحصیلی

تحصیل در این کشور به تنهایی منجر به اخذ اقامت و تابعیت کشور امارات نمی شود. حتی اگر تحصیلات فرد متقاضی چندین سال نیز طول بکشد باز هم نمی تواند اقامت دائم این کشور را به دست آورد. این امر به شرطی امکان پذیر است که شخص متقاضی پس از تحصیل در این کشور موفق به یافتن شغل شود و یا در این دی و امارات سرمایه گذاری کند. که در این صورت باید نوع ویزای خود را تغییر داده و اقامت کشور امارات را کسب نماید.
هر چند اکثر افرادی که تحصیل در این کشور را انتخاب می کنند به این دلیل است که در دانشگاه هایی پذیرش بگیرند که نماینده دانشگاه های معتبری از کاندا، انگلستان و آمریکا و بسیاری از کشور های دیگر در این شهر هستند و بعد از سپری کردن 1 الی 2 سال در این دانشگاه ها بتوانند به دانشگاه های اصلی در کشور مبدا انتقالی بگیرند.
متقاضیان تحصیل در شهر دبی توجه داشته باشید که 5 دانشگاه دولتی و 58 کالج و دانشگاه خصوصی در دبی وجود دارد که هم در خدمت مردم امارات و هم مهاجرین می باشد. تحصیلات در کشور امارات و شهر دبی برای شهروندان این کشور رایگان است.
ولی مهاجرین و دانشجویان بین المللی باید هزینه های تحصیلی خود را بپردازند. متقاضیان تحصیل برای تحصیل در این شهر ابتدا باید درخواست ویزای تحصیلی بدهند. درخواست های متقاضیان اغلب به صورت آنلاین تکمیل می شود و مستقیما به دانشگاه مورد نظر ارسال می شود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی دبی عبارتند از:

"<yoastmark

  • ارائه فرم درخواست تکمیل شده
  • عکس
  •  هزینه درخواست
  •  پاسپورت
  •  سوابق تحصیلی و ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
  •  ارائه مدرک زبان
  •  اثبات تمکن مالی
  • ویزاهای تحصیلی برای دانشجویان اغلب 1 ساله می باشد ولی قابل تمدید هستند.
مقاله پیشنهادی: ارزیابی ویزای تحصیلی

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *