تحصیلی, روسیه

بررسی دانشگاه رودن روسیه

بررسی دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه رودن روسیه در شهر مسکو واقع شده و در سال 1960 تاسیس شده است و در واقع یک دانشگاه دولتی می باشد که با نام دانشگاه دوستی ملل روسیه نیز معروف می باشد و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های کشور روسیه به حساب می آید و از 150 کشور جهان هر سال تعداد زیادی دانشجوی بین المللی جذب می کند و برای دانشجوهایی که علاقمند به تحصیل در کشور روسیه هستند می تواند دانشگاه رودن روسیه یک گزینه ی انتخابی باشد. این دانشگاه متشکل از 7 دانشکده و 156 آزمایشگاه در سطح عالی و 10 موسسه ی تحقیقاتی و چهار مرکز آموزش و پرورش است.

دانشگاه رودن روسیه تا به امروز نزدیک به صد هزار فارغ التحصیل در انواع رشته های مختلف داشته که بیشتر از شش هزار این فارغ التحصیلان مدرک دکتری خود را کسب کرده که در کل کشورهای جهان در حال اشتغال می باشد.

دانشجویان شاخص دانشگاه رودن

این دانشگاه بسیاری از دانشمندان و پرفسورهای معروف و چهره های سیاسی را در خود پرورش داده است یک سال تحصیلی این دانشگاه شامل دو ترم می باشد و هر ترم از پنج ماه و دو هفته تشکیل شده است، شامل امکانات تحصیلی و رفاهی ممتاز و عالی می باشد مانند: کتابخانه و خوابگاه و آزمایشگاه های برتر و مکان های تفریحی و محوطه ی بسیار عالی و رستوران ها و کافی شاپ ها که به بررسی کتابخانه ی دانشگاه رودن روسیه و سپس به بررسی خوابگاه ها می پردازیم.

در تاریخ 1960 میلادی کتابخانه ی این دانشگاه ساخته شده است که در حال حاضر تحت عنوان کتابخانه ی اطلاعات علمی و آموزشی می باشد. از امکانات کتابخانه ی دانشگاه رودن روسیه می توان به دارا بودن این کتابخانه به سیستم های الکتریکی که امکان دسترسی از طریق اینترنت را دارد اشاره کرد و یا داشتن اشتراک های سالانه با نشریه ها و مجله ها به تعداد زیاد و تنوع متفاوت کتاب های این کتابخانه اشاره نمود که هر ماه به صورت مستمر در حال به روز شدن می باشد.

امکانات دانشگاه رودن روسیه

بررسی دانشگاه رودن روسیه

بررسی دانشگاه رودن روسیه

این دانشگاه دارای چهارده عدد خوابگاه می باشد که شش عدد از آن دارای آپارتمان های نه تا چهارده طبقه بوده و هشت تای آن از آپارتمان پنج طبقه است که شامل ساختمان های یک تا هشت می باشد که در هر اتاق از این خوابگاه ها 3 دانشجو می تواند زندگی کند و امکانات خوابگاه ها برای دانشجویان خود به صورت آشپزخانه و سرویس بهداشتی و انو و لباس شوی و اتاق مطالعه و اتاق تلویزیون می باشد.

آپارتمان های چهارده طبقه که ساختمان های نه تا 14 را شامل می شود در هر طبقه به تعداد چهار اتاق داشته که در هر اتاق سه دانشجو می تواند زندگی کند و این خوابگاه نیز دارای امکانات رفاهی و تفریحی مانند: آشپزخانه و سرویس بهداشتی و کتابخانه و اتاق تلویزیون می باشد و به دلیل تعداد طبقات زیاد این ساختمان ها می توان به راحتی جنگل های سرسبز اطراف خوابگاه را مشاهده کرد که این مکان را به عنوان محلی مناسب برای رها شدن مشکلات روزمره و یا رفع شدن خستگی است.

امکانات رفاهی

در اطراف این خوابگاه پر از کافه ها و غذاخوری های متعدد است که دارای منوهای متفاوت از کل دنیا می باشد و همین طور به دلیل محوطه ی زیبای خوابگاه می تواند به عنوان محیطی سرسبز برای دانشجوها باشد. از دیگر فرصت های بی نظیر این دانشگاه برای دانشجویان خارجی خود که سالانه پذیرای صد ها متقاضی از کل دنیا می باشد وجود تمامی شعبه های بانکی و فروشگاه ها و پارکینگ و حتی مراکز تعمیرات خودرو می باشد علاوه بر این موارد امکانات تفریحی مانند: استخر و باشگاه بدن سازی و آرایشگاه ها نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

همچنین از دیگر مواردی که این دانشگاه را از سایر دانشگاه متفاوت و برتر ساخته است وجود یک فواره ی بزرگ که عنوان قلب دانشگاه رودن کشور روسیه شناخته شده است که در میدان مرکزی این دانشگاه قرار گرفته است و زیبایی و جلوه ی خاصی به محوطه ی دانشگاه بخشیده است.

دانشکده ها و رده بندی این دانشگاه

دانشگاه رودن روسیه شامل دانشکده های متعددی می باشد که به شرح زیر است:

1

دانشکده پزشکی

2

دانشکده دندانپزشکی

3

 دانشکده داروسازی

4

دانشکده روانشناسی

5

 دانشکده مهندسی

6

دانشکده کشاورزی

7

 دانشکده محیط زیست

8

دانشکده اقتصاد

9

دانشکده مدیریت

دانشگاه رودن روسیه در رتبه بندی دانشگاه های QS به وسیله ی موسسات آموزش عالی به عنوان یکی از برتری دانشگاه های سطح دنیا تعیین شده است. همان گونه که در بالا مطرح کردیم این دانشگاه به دلیل نزدیک بودن به جنگل و محوطه ی سرسبز خود در رده بندی گرین متریک به عنوان سرسبزترین دانشگاه انتخاب شده است.

همین طور ذکر این موضوع خارج از قاعده نیست که یکی دیگر از دلایل برتر شدن این دانشگاه در زمینه ی نسبت دانشجو به کارمند و دانشجویان بین المللی است که در رده ی بهترین ها قرار گرفته است.

 رتبه بندی دانشگاه رودن

بررسی دانشگاه رودن روسیه

بررسی دانشگاه رودن روسیه

 •  در رده بندی جهانی QS دانشگاه رودن روسیه دو سال قبل بیشتر از صد پله ارتقا یافته است و سالانه نیز به موفقیت های بسیاری دست می یابد.
 •  در بین صد دانشگاه برتر در رتبه بندی تایمز از نظر تعداد دانشجوهای خارجی قرار گرفته است.
 •  در پروژه 5-100 دانشگاه رودن کشور روسیه از جایگاه 3 به جایگاه دوم در بین دانشکده های شرکت کننده ارتقا یافته است.
 •  دو سال پیش در رده بندی جهانی کیو اس دانشگاه دوستی ملل روسیه رتبه ی خود را صد جایگاه ارتقاء داد یعنی از جایگاه 600 به جایگاه 500 پیشرفت کرد.
 •  در استیج یونسکو در فرانسه دانشگاه رودن مسکو به عنوان اولین دانشگاه افتخار اجرا را داشت.

پردیس دانشگاه رودن کشور روسیه در یکی از بهترین و سرسبزترین و تمیزترین شهر واقع در جنوب غربی مسکو واقع شده است که دارای مساحت پنجاه هکتار بوده و در نزدیک جنگل های زیبای مسکو قرار گرفته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایر دانشگاه های روسیه به مقاله ی لیست دانشگاه های روسیه نگاهی بیدازید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

سوالات متداول

1.امکان دریافت بورسیه ی تحصیلی در کشور روسیه وجود دارد؟

 • با داشتن رزومه ای قوی و نمرات خوب به راحتی می توانیداز بورسیه های موجود استفاده کنید.

2.آیا دانشجویان خارجی می توانند در روسیه کار کنند؟

 • امکان کار دانشجویی در روسیه برای هر مقطع تحصیلی با توجه به ساعت های تعریف شده وجود دارد.

3.آیا حقوق حاصل از کار دانشجویی تامین کننده ی تمام نیازهای دانشجویان است؟

 • هزینه های زندگی دانشجویی کاملا به سبک زندگی فرد بستگی دارد، اما کار دانشجویی تامین کننده ی بخشی از نیازهای مالی خواهد بود.

4.برای ورود به دانشکده های پزشکی روسیه باید دوره ای خاص گذراند؟

 • ورود به دانشگاه های روسیه نیاز به آزمون ورودی ندارد، اما در صورت نیاز دانشجویان خارجی باید دوره ی پادفک را بگذرانند.

5.سال تحصیلی در روسیه چه زمانی آغاز می شود؟

 • یک سال تحصیلی در این کشور ۱۰ ماه طول می کشد و عموماً از ۱ سپتامبر آغاز می شود.

6.تحصیل در دوره پزشکی عمومی دانشگاه های روسیه چه مدت طول می کشد؟

 • طول دوره ی پزشکی عمومی در روسیه 6 سال است.
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *