تحصیلی, روسیه

بررسی اجمالی دانشگاه فدرال کازان روسیه

بررسی اجمالی دانشگاه فدرال کازان روسیه

دانشگاه فدرال کازان روسیه که از تاسیس آن بیشتر از 200 سال می گذرد به عنوان یکی دیگر از قدیمی ترین و کهن ترین دانشگاه های کشور روسیه است. در جمهوری تاتارستان این دانشگاه به عنوان یکی از مراکز اصلی آموزش به حساب می آید که در سال 2009 از دانشگاه دولتی به دانشگاه فدرال پیشرفت کرد. از رشته های تحصیلی این دانشگاه می توان به رشته های فیزیک و ریاضی و شیمی و زیست شناسی و زبان شناسی اشاره کرد.

در حال حاضر دانشگاه فدرال کازان روسیه که واقع در شهر کازان می باشد. دارای برخی رشته های پژوهشی است که اولویت بیشتری نسبت به رشته های دیگر دارد این رشته ها عبارت است از:

 1.  زیست شناسی
 2.  دستاورد در فارماکولوژی
 3.  زمین شناسی
 4.  شیمی
 5.  فیزیک
 6.  فناوری نانو
 7.  فناوری اطلاعات
 8.  نفت و گاز

پردیس دانشگاه فدرال کازان و امکانات آن

بررسی اجمالی دانشگاه فدرال کازان روسیه

بررسی اجمالی دانشگاه فدرال کازان روسیه

از جمله سایر فعالیت های دانشگاه فدرال کازان روسیه در حوزه ی میان رشته ای و آموزش و پرورش, علوم انسانی و روانشناسی و فرهنگ شناسی نیز می باشد. این دانشگاه به دلیل این که جزء مراکز تحقیقاتی پیشرو در سطح ملی است دارای 33 آزمایشگاه به روز و مدرن که مجهز به آخرین فعالیت ها می باشد است و پژوهش هایی که در دانشگاه فدرال کازان روسیه انجام می شود در زمینه های اقتصاد و رادیو فیزیک کاربردی و آروماتیک و ترکیب برق و مدل سازی ریاضی است.

دانشگاه فدرال کازان روسیه بهترین گزینه برای افرادی که قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در روسیه دارد می تواند باشد و در همین راستا برای متقاضیان به ادامه تحصیل در این دانشگاه برخی خدمات مانند:‌ کارت تردد وسایل نقلیه مانند اتوبوس و قطار, انجام امور خوابگاهی برای اسکان آن ها و کارت بیمه پزشکی و ثبت نام مهاجرتی در نظر گرفته است.

همچنین برای این که دانشجویان بین المللی با هم خو بگیرند برخی فعالیت ها برای آن ها فراهم کرده است که به شرح زیر است:

1

برگزاری بازدید از شهر کازان و تاتارستان و موزه ها و تور داخلی از دانشگاه فدرال کازان

2

برگزاری مراسم های فرهنگی و ورزشی و فعالیت های آموزشی و علمی

3

ارائه ی اطلاعات کامل در مورد کشور روسیه و تاتارستان و شهر کازان و دانشگاه

4

همکاری با سازمان های اجتماعی محصل های بین المللی برای حمایت از همه ی فعالیت های قسمت های دانشجویی

5

همکاری با سازمان های اجتماعی محصل های بین المللی دانشگاه های دیگر کازان روسیه و نماینده های جوان انجمن ملل تاتارستان

پردیس اصلی این دانشگاه در مرکز شهر کازان قرار گرفته است و فاصله ی آن با کرملین کازان ده دقیقه است. در داخل ساختمان اصلی دانشگاه فدرال کازان روسیه کتابخانه و سالن آناتومیکال و دفترهای اداری و آزمایشگاه های فیزیک و شیمی و رصدخانه وجود دارد. این دانشگاه به عنوان یکی از معدود دانشگاه های روسیه برای اکثر دانشجوهای خود که خارج از شهر کازان هستند خوابگاه ها ارائه می دهد که این خوابگاه ها در روستاهای اطراف واقع شده و برای اسکان تمامی دانشجویان بین المللی و افرادی که از شهرهای دیگر روسیه در این دانشگاه شرکت می کند ساخته شده است.

خوابگاه  دانشگاه فدرال کازان روسیه

مساحت این خوابگاه های مدرن بسیار بزرگ بوده که نزدیک به 1200 دانشجو را می تواند اسکان دهد و در داخل محوطه ی این خوابگاه ها تمامی امکانات تفریحی و پزشکی مانند مراکز درمانی و داروخانه و مراکز کپی و آرایشگاه و رستوران ها و استخر و باشگاه وجود دارد. این خوابگاه در سال 2010 نزدیک به بیست ساختمان را برای انجام مسابقه های جهانی در دهکده ی المپیک شهر کازان تاسیس کرده و در اختیار گرفت, دانشجویان در بدو ورود به این دانشگاه می توانند اتاقی که دوست دارند را انتخاب کرده و در تمامی ایم ساختمان ها همه ی نیازهای خود را به راحتی می توانند رفع کنند.

دانشکده های دانشگاه فدرال کازان

بررسی اجمالی دانشگاه فدرال کازان روسیه

بررسی اجمالی دانشگاه فدرال کازان روسیه

دانشکده های این دانشگاه که شامل 18 دانشکده است به شرح زیر است:

 1.  موسسه علوم پایه پزشکی و زیست شناسی
 2.  موسسه علوم محیطی
 3.  موسسه شیمی
 4.  موسسه عالی فناوری اطلاعات و سیستم های هوشمند
 5.  موسسه ریاضیات محاسباتی و فناوری اطلاعات
 6.  موسسه ریاضیات و مکانیک
 7.  موسسه مهندسی
 8.  موسسه روابط بین الملل
 9.  موسسه زبان شناسی و ارتباطات بین فرهنگی
 10.  موسسه روانشناسی و آموزش
 11.  دانشکده حقوق
 12.  موسسه مدیریت،اقتصاد و امور مالی
 13.  موسسه علوم اجتماعی و فلسفه و ارتباطات جمعی
 14.  موسسه فیزیک
 15.  موسسه عالی کسب و کار (بیزینس)
 16.  موسسه زمین شناسی و فناوری های نفتی

دپارتمان های پژوهشی دانشگاه کازان

هم اکنون پژوهش در این دانشگاه در 250 دپارتمان و 17 دانشکده و 18 موسسه و سه شعبه و 128 آزمایشگاه آموزشی و تحقیقاتی و 42 مرکز تحقیقاتی و دانشگاهی صورت می پذیرد. انجام این پژوهش ها در دانشگاه فدرال کازان روسیه به وسیله ی 1719 دانشجو در مقاطع دکتری. 433 دکتری رشته ی علوم و 308 محقق به صورت تمام وقت که 89 نفر از آن دانشجوی دکتری بوده و 22 نفر آن دکتری رشته های علوم تشکیل می دهد. در مجموع 3064 نفر می باشند. هم اکنون در این دانشگاه نزدیک به 27 نفر دانشجوی مقطع دکتری و 47143 نفر دانشجو به صورت تمام وقت یا پاره وقت و 1113 نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی در حال تحصیل هستند.

فعالیت های پژوهشی

تمامی فعالیت های پژوهشی دانشگاه فدرال کازان روسیه تمامی شاخه های تحصیلی در علوم اجتماعی و فنی را تحت پوشش قرار می دهد. تمامی موضوع هایی که مورد پژوهش در این دانشگاه انجام می شود در حوزه های اصلی مانند توسعه ی علمی و اجتماعی و فنی و اقتصادی فدراسیون کشور روسیه و همین طور جمهوری تاتارستان و برنامه های توسعه دانشگاه فدرال کازان هستند.

هر ساله در دانشگاه فدرال کازان کشور روسیه در تعداد تقریبی 450 پروژه تحصیلی انجام می شود که اکثر این پروژه ها در زمینه ی علوم طبیعی مانند زیست شناسی و شیمی و فیزیک و نجوم و علوم زمین است. این دانشگاه دارای همه ی امکانات به صورت گسترده برای انجام تمامی تحقیقات کاربردی و پژوهش های علمی را دارا می باشد.

برای مطالعه ی بیشتر در مورد تحصیل در کشور روسیه پیشنهاد میکنیم به مقاله ی  شرایط تحصیل در کشور روسیه مراجعه کنید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1.برای دریافت بورسیه باید در آزمون شرکت کرد؟

 • ثبت نام برای دریافت بورسیه ی تحصیلی روسیه در دو مرحله انجام میشود و در صورتی که متقاضی این دو مرحله را با موفقیت طی کند, بورسیه دریافت می کند و نیازی به شرکت در آزمون نخواهد بود.

2.بورسیه ی تحصیلی در روسیه چه هزینه هایی را پوشش می دهد؟

 • هزینه هایی که بورسیه ی تحصیلی تقبل می کند شامل هزینه های تحصیلی، آموزش زبان و خوابگاه خواهد بود.

3.چرا روسیه را برای تحصیل انتخاب کنیم؟

 • تحصیل بدون کنکور در کشور روسیه در رشته های مورد علاقه دانشجویان، گرفتن بورسیه تحصیلی در روسیه در مقاطع عالیه دانشگاهی، افزایش فرصت های شغلی خوب برای دانشجویانی که قصد انجام کار بعد از تحصیل در کشور روسیه را دارند از جمله مزایای تحصیل در روسیه است.

4.تفاوت فاند تحصیلی با بورسیه چیست؟

 •  فاند با توجه به شرایط خانوادگی و میزان درآمد به دانشجویان تعلق می گیرد درحالی که بورسیه با توجه به شرایط و رزومه ی تحصیلی به متقاضیان تعلق می گیرد.

5.آیا دانشگاه های پزشکی روسیه دارای اعتبار جهانی هستند؟

 • بر طبق اعلام مرکز آموزش و تحقیقات کشور روسیه، از 100 دانشگاه پزشکی برتر در لیست مدارس جهانی پزشکی که متعلق به سازمان بهداشت جهانی (WHO) است، 30 دانشگاه پزشکی کشور روسیه در این لیست قرار دارد.

6.هزینه ی تحصیل در روسیه چه میزان است؟

 • دانشجویان رشته های مهندسی مانند: هوافضا یا الکترونیک باید حدود ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار شهریه بپردازند. همچنین شهریه دانشجویان رشته های پزشکی ۳۰۰۰ دلار و شهریه دانشجویان دندان پزشکی از ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار متغیر است.

7.رشته های پزشکی در روسیه به چه زبانی تدریس می شوند؟

 • تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد، در بعضی از تخصص ها مثل: پزشکی و داروسازی تحصیل به زبان فرانسه و روسی هم امکان پذیراست.
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *