تحصیلی, روسیه

بررسی دانشگاه ایالتی ورونژ روسیه

بررسی دانشگاه ایالتی ورونژ روسیه

دانشگاه ایالتی ورونژ روسیه یکی دیگر از بهترین دانشگاه های کشور روسیه می باشد که در سال 1918 میلادی تاسیس شده است و یک دانشگاه دولتی می باشد و به عنوان یکی از معتبرترین موسسات آموزشی عالی و پژوهشی می باشد. با توجه به ارزیابی های انجام شده توسط نهادهای دولتی و همچنین در ارزیابی های صورت گرفته به وسیله ی بخش های خصوصی این دانشگاه جزء برترین های دانشگاه های کشور روسیه قرار گرفته است که در همین راستا اکثر دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در روسیه را دارند را به سمت خود جذب می کند.

به صراحت می توان گفت که دانشگاه ایالتی ورونژ روسیه به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه هایی است که بیشتر از 50 سال است که دانشجوهای بین المللی و غیر بومی را از سراسر دنیا جذب و پذیرش می کند. هم اکنون بیشتر از 1400 نفر دانشجوی غیر بومی و بین المللی در این دانشگاه در حال تحصیل می باشند و در طی این 50 سالی که دانشجویان خارجی در این دانشگاه تحصیل داشته اند از 126 کشور جهان، نزدیک به 15 هزار دانشجو در مقطع های متفاوت و کارآموزان خارجی اتمام تحصیل کرده و از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

چرا ایرانیان خواهان تحصیل در کشور روسیه هستند؟

طبق گزارشات سازمان همکاری و توسعه اقتصادی روسیه دارای بیشترین جمعیت تحصیل کرده در جهان می‌باشد که در مقایسه با کانادا، ژاپن و آمریکا  عملکرد بهتری دارد. بیش از نیمی از  مردم روسیه دارای تحصیلات عالی هستند. بیش از ۲۰۰.۰۰۰ نفر از سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه های روسیه به این کشور سفر می‌کنند. تحصیل در روسیه مزایای زیادی دارد که موارد زیرچند نمونه از آن است.

دانشجویان با تحصیل در روسیه می توانند در تمامی حوزه‎‌های دانشگاهی به دانش عمیق و بنیادی دست پیدا کنند، اما روسیه به دانشکده‌های علمی قوی خود در حوزه‌های فیزیک، ریاضیات و علوم طبیعی مشهور است.

امکان دریافت دو مدرک دانشگاهی

 (Bologna Declaration) دولت روسیه در سال ۲۰۱۳ بیانیه بلونیا را امضا کرد که چندین تعهد را به عنوان بخشی از خلق فضای های روسیه در بیشتر کشورها مورد تایید می‌باشد. آموزش مشترک کشورهای شرکت کننده بر عهده گرفت.
مدرک تحصیلی دانشگاه این فرایند توسط موافقت‌نامه‌های بین دولت روسیه با بیش از ۶۰ کشور، از جمله: فنلاند، اسپانیا، کوبا، هند، ویتنام، چین، ونزوئلا و نامیبیا ‎های خارجی در حال اجرای برنامه‌های مشترک می باشند. به دانشجویان خود مدرک دوگانه اعطا می‌کنند. در صورت تحصیل روسیه، می توانید یک مدرک روسی و یک مدرک از دانشگاه‌های اروپایی دریافت کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در روسیه به مقاله ی تحصیل در کشور روسیه نگاهی بیندازید.

دلیل مرکز تحقیقاتی قرار گرفتن این دانشگاه

بررسی دانشگاه ایالتی ورونژ روسیه

بررسی دانشگاه ایالتی ورونژ روسیه

دانشگاه ایالتی ورنژ روسیه که به عنوان یکی از مراکز تحقیقاتی این کشور به حساب می آید تمامی فعالیت های پژوهشی خود را در شش موسسه تحقیقاتی و 18 دپارتمان و 16 آزمایشگاه پژوهشی که به وسیله ی آکادمی علوم روسیه اداره می گردد. دانشگاه ایالتی ورونژ روسیه بسیار مفتخر است که هم اکنون در پروسه ی انجام تحقیق های بسیار پیشرفته در مراکز نانوتکنولوژی و پارک علم و فناوری آن است.

مرکز نانوتکنولوژی به دلیل این که دارای پیشرفته ترین تکنولوژی ها و مدرن ترین امکانات و تجهیزات است به دانشگاه ایالتی ورونژ روسیه این امکان و قدرت را می دهد که همواره در میان بهترین دانشگاه های پیشرو در علم و صنعت کشور روسیه قرار بگیرد.

در همین راستا دانشگاه ایالتی ورونژ روسیه نزدیک به 17 هزار دانشجو دارد و از علت هایی که متقاضیان زیادی برای تحصیل در روسیه این دانشگاه را انتخاب می کنند به شرح زیر است:

 1.  دانشگاه ایالتی ورونژ کشور روسیه مقام 111-120 را در رتبه بندی بریکس دارد.
 2.  این دانشگاه به دلیل این که بیشتر از 100 سال است که افتخار حضور در منطقه ی ورونژ روسیه دارد به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور روسیه به حساب می آید.
 3.  با ورود به دانشگاه ورونژ به متقاضی امکان زندگی در یک شهری که بسیار کم هزینه می باشد داده می شود.
 4.  دانشگاه ایالتی ورونژ روسیه همکاری مشترکی با بیشتر از 120 دانشگاه از کل دنیا را دارد.

ارتباط با صنایع با هدف کارهای علمی

این دانشگاه دارای رابطه ی بسیار قوی با دیگر دانشگاه ها و سازمان ها می باشد. بر همین اساس همکاری این دانشگاه با بقیه ی دانشگاه ها برای انجام تبادل دانشجوها و دوره های آموزشی مشترک صورت گرفته و با همکاری های مشترک در تمامی پروژه های اساسی در کل جهان ادامه می یابد.

دانشگاه ایالتی ورونژ روسیه به دلیل این که موجب تقویت بنیان اقتصادی شهر ورونژ شود با اکثر صنایع و کسب و کارهای موجود در زمینه های متفاوت همکاری دارد. همچنین این دانشگاه نقش فعالی را در برنامه های تبادل دانشجویی اراسموس اروپا و برنامه های تمپوس داشته تا در همین راستا موجب ترویج فرهنگ همکاری و کارهای گروهی مابین دانشجوها و بقیه ی اعضا هیئت علمی شود.

برای کسب تجارب بین المللی در جامعه ی جهانی شبکه های گسترده این فرصت را می دهد به این وسیله دانشجویان و اعضا همکاری های بازم را داشته باشند

حوزه های تحقیقاتی این دانشگاه به چه صورت است؟

این دانشگاه دارای 28 حوزه تحقیقاتی برای محورهای پژوهشی خود می باشد که اصلی ترین زمینه ی تحقیقاتی این دانشگاه بر روی نوآوری در فناوری نانو می باشد. در همین راستا و حاصل تلاش چندین ساله ی این دانشگاه بر روی این زمینه بیشتر از چهل تیم و انجمن های علمی و پژوهشی به وجود آمده است که هر سال بیشتر از 200 پروژه ی علمی و پژوهشی را انجام داده اند.

به همین علت همواره کمک های مالی زیادی را از نهادهای دولتی داخلی و خارجی جهت ادامه دادن پژوهش ها و تحقیق های خود دریافت می کنند. هم اکنون می توان به 8 پروژه ی خارجی که اعضای علمی دانشگاه ایالتی ورونژ کشور روسیه به عنوان بخشی از برنامه های تمپوس فعالیت دارند اشاره کرد.

جایگاه تحقیق در دانشگاه ایالتی ورونژ روسیه

بررسی دانشگاه ایالتی ورونژ روسیه

بررسی دانشگاه ایالتی ورونژ روسیه

از اصلی ترین و مهمترین جنبه های تحصیلی و بزرگترین اهداف دانشگاه ایالتی ورونژ کشور روسیه تحقیق های علمی است که این تحقیقات به وسیله ی نهاد ها و سازمان ها و گروه های علمی بی شماری حمایت و پشتیبانی می شود. این دانشگاه به صورت قوی به تمامی ترویج و تشویق و نوآوری و تکنولوژی هایی که دارای پتانسیل زیادی می باشد می پردازد. محققان این دانشگاه همواره در تمامی مسابقات و رقابت های علمی گوناگونی که در کل روسیه و یا سازمان های تحقیقاتی خارجی برگزار می شود مشارکت داشته است.

از سیاست های پژوهشی اصلی دانشگاه ایالتی ورونژ روسیه حمایت و توسعه دادن تمامی تیم ها و گروه های تحقیقاتی است. در همین راستا هم اکنون بیشتر از 40 تیم از کشور روسیه تحت حمایت این دانشگاه بوده است و هر تیمی که تحت حمایت این دانشگاه بوده چه به صورت داخلی و چه به صورت تیم های خارجی همواره از تاثیر شایان به ذکری در حوزه های فعالیت خود بهره مند شده اند.

از بین این 40 تیم دو تیم توانسته است که در فهرست مدرسه های علمی و آکادمی های فدراسیون قرار گرفته است و به همین علت توانسته اند کمک های مالی بسیاری را از نهادهای دولتی دریافت نمایند.

دانشکده های دانشگاه ایالتی ورونژ روسیه به شرح زیر است:

1

دانشکده ریاضیات کاربردی، انفورماتیک و مکانیک

2

دانشکده شیمی

3

دانشکده علوم کامپیوتر

4

دانشکده اقتصاد

5

دانشکده جغرافیا و جهانگردی

6

دانشکده زمين شناسي

7

دانشکده تاریخ

8

دانشکده روابط بین المللی

9

دانشکده روزنامه نگاری

10

دانشکده حقوق

11

دانشکده ریاضیات

12

دانشکده پزشکی و زیست شناسی

13

دانشکده آموزش نظامی

14

دانشکده داروسازی

15

  دانشکده زبانشناسی

16

دانشکده فلسفه و روانشناسی

17

دانشکده فیزیک

برای آشنایی بیشتر با سایر دانشگاه های روسیه به مقاله یلیست دانشگاه های روسیه نگاهی بیندازید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1.تحصیل در روسیه چه مزیتی دارد؟

 • امکان بردن همراه، تحصیل در مقاطع مختلف، هزینه های پایین، اعتبار جهانی مدارک دانشگاه های روسی و … از دیگر مزیت های تحصیل در روسیه می باشد.

2.برای تحصیل در روسیه باید از کجا دعوتنامه دریافت کرد؟

 • در مرحله ی اول برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه لازم است که یک دعوتنامه داشته باشید. این دعوتنامه را می توانید از دانشگاه مورد نظرتان یا از وزارت خارجه و وزارت کشور روسیه درخواست کنید. سپس از طریق ورود به وب سایت وزارت رسمی وزارت امور خارجه ی روسیه فرم درخواست آنلاین ویزای تحصیلی را پر کنید.

3.آیا تحصیل در روسیه رایگان است؟

 • تحصیل در کشور روسیه رایگان نیست، اما هزینه های تحصیلی بسیار پایین تری در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی دارد.

4.آیا می توان در روسیه به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟

 • در برخی دانشگاه ها دروس به زبان انگلیسی هم تدریس می شود.

5.شهریه ی دانشگاه های انگلیسی زبان با سایر دانشگاه ها تفاوتی دارد؟

 • معمولا دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می کنند از شهریه های بالاتری برخوردار هستند.

6.امکان کار در حین تحصیل در روسیه وجود دارد؟

 • تمامی دانشجویانی با داشتن مجوز کار حین تحصیل می توانند به کار در کنار تحصیل در دانشگاه های این کشور بپردازند.

7.بیانیه بلونیا چیست؟

 • بیانه ای است که طبق آن کشورها می پذیرند که از یک سیستم آموزشی واحد پیروی کنند. این سیستم بر پایه ی نوع آموزش در کشورهای اروپایی است.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − یک =