تحصیلی, روسیه

بررسی دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه

بررسی دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه

یکی از بزرگترین موسسات آموزش عالی در رشته ی اقتصاد، دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه می باشد که بیشتر از 50 رشته در کارشناسی و 57 رشته ی کارشناسی ارشد دارد و در حال حاضر در داخل و خارج کشور روسیه این دانشگاه دارای 26 شعبه ی فعال می باشد، دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه برای دانشجوهایی بین المللی که قصد ادامه تحصیلات خود را در کشور روسیه دارند بسیار مناسب می باشد و پردیس مسکو این دانشگاه همواره بیشتر از 26 هزار دانشجو را در حال تعلیم و تربیت است.

علاوه بر این موضوع دانشگاه اقتصاد پلخانف مسکو به عنوان اولین دانشگاه کشور روسیه است که در رده بندی جهانی QS در جایگاه چهار ستاره از پنج ستاره را کسب کرده است. همچنین این دانشگاه دارای مزایا و امکاناتی به صورت زیر است:

 1. کیفیت آموزش
 2.  استخدام فارغ التحصیل های خود
 3.  آموزش از راه دور و آنلاین
 4.  دریافت 5 ستاره از کیو/اس

دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه دارای دوره های آموزشی متفاوت است که هر کدام از این دوره ها در یک موسسه ی واحد ارائه می گردد و شامل دوره هایی به صورت دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و economic Iyceum و کالج ها و مدیریت کسب و کار ام بی ای و دی بی ای و همچنین دکترا و آموزش های پیشرفته و حرفه ای است. همانطور که در ابتدای متن به این موضوع ذکر شد پردیس مرکزی دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه بیشتر از 26 هزار دانشجو بوده هم به صورت دانشجوی داخلی و هم دانشجوی بین المللی که برای این همه دانشجو از هزارو هفتصد نفر کادر علمی برای خود استفاده می کند که دارای 330 نفر دکترا در رشته های علوم و همچنین 780 نفر دانشجوی دکترا در رشته ی علوم می باشد.

رده بندی دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه

"بررسی

اگر در مورد رده بندی این دانشگاه با سایر دانشگاه ها بخواهیم مقایسه بندی داشته باشیم باید گفت که در بین دانشگاه های برتر روسیه و با توجه به رده بندی معتبر این کشور، دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه در رده ی بیستم قرار گرفته است که همین امر برای فارغ التحصیل های این دانشگاه به عنوان یک مزیت برای کسب موفقیت های بیشتر است.

که این مورد توسط وب سایت کار آموزی و کاریابی نیز مورد تایید می باشد و همواره فارغ التحصیل های دانشگاه اقتصاد پلخانف را برای کار در شرکت ها مناسب می دانند. علاوه بر این موضوع ذکر این موضوع نیز شایان به ذکر است که از لحاظ رتبه تقاضا دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه در رده ی پنجم قرار گرفته است. اگر چه بخواهیم از دیگر رده بندی های این دانشگاه توصیفی داشته باشیم باید بگوییم که در بین 200 دانشگاه برتر جهان از نظر میزان اشتغال فارغ التحصیل ها دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه در رده ی 150 تا 200 استخدام فارغ التحصیلان خود دارد.

این نکته لازم به ذکر است که تنها هفت دانشگاه از روسیه در این رده بندی قرار گرفته که یکی از آن ها با افتخار باید گفت که دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه است.

سایر رده بندی ها

از دیگر رده بندی های این دانشگاه می توان به این اشاره کرد که طبق نتیجه های بدست آمده در زمینه ی همکاری با کارفرمایان که در جایگاه 14 در کل جهان است در رده ی دو قرار گرفته است و در زمینه ی موفقیت فارغ التحصیلان خود در جایگاه 85 در کل جهان و در رده ی 4 روسیه در بین بهترین دانشگاه های روسیه و سراسر جهان بوده است.

از رتبه بندی دوره های فوق لیسانس در سال 2017 می توان به کسب رتبه ی اول توسط دانشکده ی IBS دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه که به زبان انگلیسی بوده است اشاره کرد و به این واسطه در بیست برنامه ی عالی در دوره ی مدیریت توانست در زبان انگلیسی به دوره ی مدیریت نوآورانه بین المللی راه پیدا کند. این دانشگاه دارای رقبای بسیار قدرتمند در کشور روسیه است که به شرح زیر است:

 1. دانشگاه دولتی سن پترزبورگ
 2.  آکادمی اقتصاد ملی
 3.  خدمات دولتی ریاست جمهوری روسیه
 4.  مدرسه عالی اقتصاد
 5.  دانشگاه دولتی مدیریت

همچنین کسب جایگاه 4 در بین دانشگاه های روسیه را در زمینه ی تعداد فارغ التحصیل هایی که موفق به اشتغال در موقعیت های شغلی بسیار حساس در 400 شرکت بزرگ کشور روسیه را دانشگاه اقتصاد پلخانف مسکو به دست آورده است. و از دیگر افتخارات این دانشگاه کسب جایگاه ششم در بین دانشگاه 180 جهانی در زمینه ی بزرگترین تامین کننده متخصصین واجد شرایط از لحاظ کارفرماهای برجسته ی جهانی است.

مطابق با میزان کسب درآمد فارغ التحصیل های این دانشگاه در سال 2012 تا 2017 در رده بندی دانشگاه های روسیه در حوزه ی امور مالی اقتصاد در حال کار می باشد. میانگین درآمد به صورت ماهیانه به صورت 85000 روبل است که دانشگاه اقتصاد پلخانف مسکو در جایگاه چهارم به دست می آورد.

پردیس دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه

"بررسی

این دانشگاه در پردیس مسکو که در جنوب این شهر واقع شده است دارای 8 ساختمان می باشد و تا کرملین یک ساعت و نیم مسافت دارد. فاصله ی هر ساختمان با ساختمان دیگر پنج دقیقه می باشد و هر یک از این ساختمان ها دارای استخر و کلاس درس و آزمایشگاه و دفاتر و خوابگاه برای دانشجوها می باشد.

در ساختمان اول دفتر بین الملل است و در ساختمان ششم کتابخانه دانشگاه واقع است و این امکان برای دانشجو ها میسر می باشد که در بورس اوراق بهادار و رستوران ها و آزمایشگاه تجزیه و تحلیل خطر در حال کار آموزی می باشند و هر یک از این مکان ها دارای دپارتمان های اختصاصی هستند.

همه ی ساختمان های دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه دارای اینترنتی پر سرعت برای دانشجوهای خود به صورت رایگان می باشد و پردیس این دانشگاه واقع در نزدیکی ایستگاه های مترو مسکو خط خاکستری سرپوخوف کایا و خط های سبز و دایره یا پاولتسکایا می باشد

دانشکده های دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه

 •  دانشکده بین المللی کسب و کار و اقتصاد جهانی
 •  دانشکده مدیریت
 •  دانشکده اقتصاد و حقوق
 •  دانشکده اقتصاد تجارت
 •  دانشکده امور مالی
 •  دانشکده بازرگانی پلخانف
 •  دانشکده رستوران و هتلداری، صنعت گردشگری
 •  دانشکده بازاریابی (Marketing)
 •  موسسه مدیریت و طرح اقتصادی، اجتماعی
 •  دانشکده بازاریابی و کارآفرینی
 •  دانشکده اقتصاد ریاضی، آمار و فناوری اطلاعات

برای مطالعه ی بیشتر در مورد سایر دانشگاه های روسیه به مقاله ی  لیست دانشگاه های روسیه نگاهی بیندازید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1.برای تحصیل پزشکی در روسیه داشتن دیپلم تجربی الزامی است؟

2.آیا دانشگاه های روسیه مورد تایید وزارت علوم است؟

 • اکثر دانشگاه های روسیه مورد تایید ایران می باشند.

3.مدارک دانشگاه های روسیه اعتبار جهانی دارند؟

 • یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه های روسیه اعتبار بین المللی مدارک این دانشگاه هاست.

4.امکان دریافت بورسیه ی تحصیلی در روسیه وجود دارد؟

 • با داشتن رزومه ای قوی و نمرات عالی میتوانید برای دریافت بورسیه ی تحصیلی این کشور اقدام کنید.

5.در روسیه می توان بدون مدرک زبان تحصیل کرد؟

 • در صورت نداشتن مدرک زبان میتوانید دوره های زبان را در این کشور بگذرانید و به ادامه  تحصیل بپردازید.

6.بورسیه های روسیه فقط شامل هزینه های دانشگاه است؟

 • شرایط و میزان هزینه ها ی دریافتی به نوع بورسیه بستگی دارد.

7.حداقل معدل برای تحصیل در روسیه چند است؟

 • برای تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور قبولی در آزمون ورودی و معدل معیار سنجش است که معدل مورد نظر در هر دانشگاه متفاوت خواهد بود.
به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *