تحصیلی, روسیه

بررسی دانشگاه فدرال اورال روسیه

بررسی دانشگاه فدرال اورال روسیه

دانشگاه فدرال اورال روسیه که در شهر یکاترینبورگ واقع شده است به عنوان یکی از برترین دانشگاه های کشور روسیه محسوب شده و به دلیل این که یک دانشگاه دولتی است موجب ترکیب تحصیلات بنیادی و تحقیقات پژوهشی برای دستیابی به رهیافت های جدید شده است. در همین راستا این دانشگاه به یکی از بزرگترین موسسه های آموزشی عالی در کشور روسیه تبدیل شده است.

دانشگاه فدرال اورال روسیه در سال 1920 میلادی تاسیس شده و فعالیت خود را آغاز کرده است. از اهداف اصلی این دانشگاه این است که در مرکز اوراسیا به یک دانشگاهی که در کلاس جهانی است تبدیل شود به همین علت تحصیلات پایدار و چند جانبه و تحقیقات را دنبال می کند. در دانشگاه فدرال اورال روسیه زبان تدریس علاوه بر این که بیشتر دوره ها و برنامه ها به زبان انگلیسی است اما زبان اصلی آن روسی می باشد. این دانشگاه بیشتر از چهار هزار دانشجوی بین المللی از 75 کشور جهان را در خود تعلیم و تربیت می دهد.

شهری که این دانشگاه در آن قرار گرفته است از لحاظ وسعت سومین شهر بزرگ کشور روسیه می باشد که دارای جمعیتی بالغ بر 1.5 میلیون نفر می باشد. طبق آخرین آمار به دست آمده در مورد راه اندازی کسب و کار شهر یکاترینبورگ در دومین رده قرار گرفته است.

مزیت های تحصیل روسیه

کشور روسیه میان تحصیل در کشورهای دور و اطراف ایران بهترین گزینه برای ویزای تحصیلی و مهاجرت تحصیلی است. تحصیل با توجه به کیفیت سیستم اموزشی  مورد توجه بسیاری از متقاضیان تحصیل در کشور روسیه است و سالانه متقاضیان زیادی جهت تحصیل از سراسر دنیا به روسیه مهاجرت می کنند تا در بهترین دانشگاه های روسیه شروع به تحصیل کنند.

یکی از مزیت های تحصیل اعتبار دانشگاه های روسیه و هزینه ی بسیار پایین تحصیل  میباشد. کشور روسیه فاصله چندانی با ایران ندارد و این خود یک مزیت دیگر تحصیل  است در نتیجه برای متقاضیانی که تمایل دارند در یک کشور ارزان، نزدیک و با کیفیت و در رشته هایی مانند پزشکی و دندان پزشکی ادامه تحصیل دهند روسیه گزینه ی فوق العاده ای است.

شهریه دانشگاه های روسیه

شهریه دانشگاه های روسیه نیز مانند: هزینه های زندگی در این کشور مبلغ پایینی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی است. شهریه دانشگاه های روسیه به نسبت رشته و دانشگاه متفاوت است. به صورت حدودی می توان گفت: شهریه دانشگاه های روسیه مبلغی بین ۳۰۰۰ دلار تا ۱۰٫۰۰۰ دلار آمریکا در سال است. این شهریه ها برای رشته هایی مانند پزشکی در بالاترین حد قرار دارد. برای اطلاع دقیق تر از هزینه های تحصیل در رشته مورد علاقه تان می توانید با مشاورین مجرب ما تماس حاصل فرمایید.

بری مطالعه ی بیشتر به مقاله ی شرایط تحصیل در کشور روسیه نگاهی بیندازید.

دانشگاه فدرال اورال روسیه

هم اکنون در دانشگاه فدرال اورال روسیه نزدیک به 30 هزار دانشجو وجود دارد که دارای چهار هزار نفر و بیشتر عضو هیئت علمی بوده که در حوزه های علوم اجتماعی و مهندسی و علوم طبیعی جزء برجسته ترین متخصص های جهان می باشند. این دانشگاه تا به امروز نزدیک به 400 هزار نفر فارغ التحصیل داشته و در تمامی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری 430 دوره در دپارتمان ها و موسسه ها ارائه می دهد. دانشگاه فدرال اورال روسیه دارای 72 مرکز تحقیقات عالی و پژوهشی می باشد که تمامی بررسی ها و مطالعات مهم در آن جا انجام می پذیرد.

از افتخارات این دانشگاه و زیرساخت های تحقیقاتی آن ها شامل موارد زیر است:

 1.  مرکز نانو تکنولوژی
 2.  رصدخانه نجومی
 3.  مرکز علمی مشترک مجهز به میکروسکوپ های الکترونیکی
 4.  آنالیزورها
 5.  اسپکتروسکوپ ها

بررسی پردیس و دانشکده های این دانشگاه

بررسی دانشگاه فدرال اورال روسیه

بررسی دانشگاه فدرال اورال روسیه

این دانشگاه دارای نرخ اشتغال بالا برای فارغ التحصیل های خود می باشد و نزدیک به 80% دانش آموختگان بلافاصله به دلیل همکاری این دانشگاه با شرکت های روسی و بین المللی پیشرو در کل جهان همانند Rosatom ،Gazprom،Unilever که دارد. به دانشجویان خود این امکان را می دهد تا دوره های کارآموزی و شغل های نیمه وقت خود را در آن شرکت ها بگذارند.

در همین راستا دانشگاه فدرال اورال با دانشگاه های بین المللی در اکثر پروژه ها مشارکت داشته و همکاری می کند. تمامی تعلیم ها و آموزش این دانشگاه در چهار حوزه ی اصلی دانش صورت گرفته و از اهداف همه ی آن ها این است که از بین بردن نیازهای مناطق برای مهندسین متخصص است.

امکانات پردیس دانشگاه اورال روسیه

پردیس دانشگاه فدرال اورال روسیه در مرکز شهر قرار گرفته است. در داخل آن از مجموعه ی بزرگ آزمایشگاه ها و ساختمان های درسی و اداری و خوابگاه های دانشجویی و مرکزهای تفریحی و ورزشی و همچنین بزرگترین کتابخانه در سطح منطقه موجود می باشد. پردیس این دانشگاه از 13 ساختمان برای خوابگاه و 13 مجتمع ورزشی و 14 ساختمان آموزشی برخوردار می باشد.

ساختمان های پردیس این دانشگاه که هر دو در نزدیکی مرکز شهر و در دو منطقه قرار گرفته شده است. در فاصله ی بین ساختمان های آموزشی و خوابگاه هایی که برای دانشجویان غیر بومی و بین المللی وجود دارد. امکاناتی از قبیل رستوران ها و هایپرمارکت ها و کافه ها و بقیه ی امکانات لازم مانند: آرایشگاه ها و مراکز کپی برداری و دستگاه های ای تی ام و مراکز پزشکی وجود دارد.

همچنین ذکر این موضوع از قاعده مستثنی نمی باشد که در محوطه ی دانشگاه فدرال اورال روسیه یک بانک برای انجام کارهای بانکی دانشجویان و یک فروشگاه بزرگ برای خرید ملزوماتی مانند: پوشاک و لوازم ضروری موجود است.

دانشکده های دانشگاه فدرال اورال کشور روسیه به شرح زیر می باشد:

 •  دانشکده هنر و علوم انسانی
 • دانشکده مهندسی و فناوری
 •  دانشکده علوم زندگی و پزشکی
 •  دانشکده علوم طبیعی و ریاضیات
 •  دانشکده علوم اجتماعی و مدیریت

حوزه های تحقیقاتی دانشگاه فدرال اورال روسیه

بررسی دانشگاه فدرال اورال روسیه

بررسی دانشگاه فدرال اورال روسیه

اندازه ی چاپ شده ی انتشارات دانشگاه فدرال در چهار سال گذشته در پایگاه های بین المللی بیشتر از دو برابر شده است. دانشگاه فدرال در مقایسه با سایر دانشگاه های فدرال و دانشگاه عضو برنامه ی 2020-100-5 به دلیل تعداد انتشارات در ژورنال های علمی که به وسیله ی مجله ی وب آو سایتی به نمایش داده شده است دانشگاهی پیشرو منتخب شده است.

در سال 2015 دانشگاه فدرال اورال کشور روسیه به دلیل رقابت 40 تحقیق بهتر جهان یکی از دانشگاه های منتخب برتر جهان شد و بیشتر این تحقیقات از بین 40 تحقیق در زمینه های ریاضی و شیمی و فیزیک بوده است. نزدیک به نیمی از دانشجویان دانشگاه فدرال اورال به فعالیت های علمی و تحقیقاتی مشغول می باشند. این دانشگاه برای دانشجویان خود در مقاطع دکتری هر سال 20 گرنت تحصیلی اعطا می کند. تقریبا می توان گفت که یک چهارم از مقاله های این دانشگاه با همکاری محققان بین المللی انجام می شوند.

محققان خارجی

هر سال تیم های تحقیقاتی این دانشگاه بیشتر از 150 قرارداد خارجی و داخلی را عقد می کند. در این دانشگاه 29 آزمایشگاه تحقیقاتی وجود دارد که 12 عدد از این آزمایشگاه ها به وسیله ی محققان معروف خارجی مدیریت می گردند. در همین راستا یکی از این آزمایشگاههایی که به وسیله ی پژوهشگران خارجی مدیریت می شد یعنی آزمایشگاه فیزیک آب و هوا و اقلیم با رهبری دکتر جین ژوزل برنده ی جایزه ی نوبل شد.

دانشگاه فدرال روسیه به عنوان یکی از برترین های مراکز علمی این کشور قصد دارد که همواره موجب ایجاد افق های تحقیقاتی و پژوهشی جدیدی در حوزه های علوم انسانی و اقتصاد و طبیعی و اجتماعی و فنی شود.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1.آیا دانشجویان خارجی می توانند در روسیه به کار مشغول شوند؟

 • دانشجویان خارجی با داشتن مجوز می توانند به کار پاره وقت مشغول شوند.

2.بورسیه ی تحصیلی به چه افرادی تعلق می گیرد؟

 • دانشجویانی که قصد تحصیل در یکی از دانشگاه های روسیه به زبان روسی را داشته باشند در صورت داشتن رزومه ی علمی قوی میتوانند درخواست بورسیه بدهند.

3.آیا تحصیل در روسیه رایگان است؟

 • تحصیل در کشور روسیه رایگان نیست، اما در مقایسه با کشورهای اروپایی تحصیل در روسیه بسیار ارزان است.

4.دلیل استقبال روسیه از دانشجویان خارجی چیست؟

 • یکی از معیارهای اعتبار سنجی یک دانشگاه تعداد دانشجویان خارجی آن می باشد لذا دانشگاه های روسیه با فراهم کردن امکانات بسیار سعی در افزایش اعتبار خود و جذب داشنجویان خارجی دارند.

5. دوره ی کارآموزی در روسیه چه مدت طول می کشد؟

 • تخصص های پزشکی، مانند: متخصص پوست، متخصص گوارش، متخصص ارتودنسی یا متخصص قلب و عروق پس از تکمیل دوره تئوری تخصص، نیاز به کارآموزی دارند. طول دوره کارآموزی دو تا چهار سال است که بسته به تخصص و دانشگاه انتخاب شده متفاوت می‌باشد.

6.دوره ی پادفک چیست؟

 • دوره ی آمادگی زبان برای تحصیل در دانشگاه های روسیه است که برخی دروس مورد نیاز نیز در آن ارائه می شود.

7.امکان تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی وجود دارد؟

 • تحصیل در روسیه به صورت تمام وقت و حضوری است، تحصیل در بعضی از مقاطع و بعضی از رشته‌های غیرپزشکی علاوه بر زبان روسی به زبان انگلیسی هم امکانپذیر می‌باشد.
به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *