تحصیلی, روسیه

دانشگاه دوستی ملل، دانشگاهی با امکان پذیرش بالا

دانشگاه دوستی ملل، دانشگاهی با امکان پذیرش بالا

دانشگاه دوستی ملل که به نام دانشگاه دوستی ملل نیز معروف است، یکی از موسسات آموزش عالی در کشور روسیه است و تنها دانشگاه جهان است که دانشجویان از بیش از 145 کشور برای تحصیل در آن وارد روسیه می شوند. دانشجویان این دانشگاه می توانند در ۶۲ رشته تحصیلی تحصیل کنند. به دلیل علاقه مندی ایرانی‌ها به تحصیل رشته های مختلف از جمله رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در آن تصمیم گرفته‌ایم این مقاله را به بررسی دانشگاه دوستی ملل اختصاص دهیم.

جایگاه دانشگاه دوستی ملل

این دانشگاه تنها دانشگاه در کشور روسیه که توانسته است در رده‌بندی جهانی QS بیش از ۱۰۰ مرحله در سال ۲۰۱۸ ارتقا داشته باشد و بتواند در رتبه بندی تایمز در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر از لحاظ تعداد دانشجویان بین المللی قرار بگیرد. دانشگاه دوستی ملل مسکو هر ساله موفقیت های جدیدی را تجربه می کند. این دانشگاه توانسته است از جایگاه سوم ارتقا پیدا کند و به گروه دوم دانشگاه های شرکت کننده در پروژه ۱۰۰۵ بپیوندد.

طبق آنچه که تایمز در سال ۲۰۱۸ اعلام کرده است رتبه دانشگاه رودن رتبه ارتقا پیدا کرده است و از جایگاه ۶۰۱ تا ۶۵۰ به جایگاه ۵۰۱ تا ۵۵۰ رسیده است. دانشگاه درودن اولین دانشگاهی است که در پاریس در استیج یونسکو اجرا داشته است. همچنین بر اساس رده بندی گرین متریک پردیس این دانشگاه سرسبزترین دانشگاه روسیه است. اینها تنها موفقیت‌های دانشگاه دوستی ملل نیستند. باید اشاره کنیم که این دانشگاه اولین دانشگاهی است که توانسته است در پنج مقاله رتبه بندی QS ستاره دریافت کند.

جالب است بدانید که افراد موفقی مانند: رئیس جمهور آفریقا، رئیس جمهور نامیبیا، رئیس جمهور سریلانکا، نخست وزیر بنگلادش، مدیر ارشد اجرایی سازمان ملل متحد در آموزش و پرورش جزو کسانی بودند که از دانشگاه رودهن موسی فارغ التحصیل شدند و اکنون بازنشست شده اند.

حوزه‌های پژوهشی اولویت دانشگاه دوستی ملل

دانشگاه دوستی ملل، دانشگاهی با امکان پذیرش بالا

دانشگاه دوستی ملل، دانشگاهی با امکان پذیرش بالا

دانشگاه دوستی ملل مسکو یک مرکز تحقیقاتی پیشرفته است که همواره بر روندهای جهانی پیشرفت نوآورانه و علمی تاکید داشته است. این دانشگاه در پنجاه و هفت سال گذشته دانشمندان برجسته زیادی را پرورش داده و نتایج و تاثیرات بسیار خوبی در جهان داشته است. سیستم رقابتی گروه های پژوهش علمی از سال ۲۰۱۶ تحت نظارت دانشمندان خارجی و دانشمندان اهل روسیه با دستاوردهای بزرگ در محیط علمی محقق شده است.

تحقیقات علمی در طیف وسیعی از حوزه ها و پروژه های میان رشته ای انجام می شود که در بین آن‌ها این حوزه ها در اولویت هستند:

 1.  ریاضیات و مخابرات
 2.  کشاورزی و جنگلداری
 3.  علوم مهندسی
 4.  علوم زیستی
 5.  پزشکی
 6.  مخابرات
 7.  علوم انسانی و علوم اجتماعی

دانشکده های این دانشگاه

دانشکده های دانشگاه دوستی ملل  عبارتند است:

1

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی

2

دانشکده زیست شناسی

3

 دانشکده اقتصاد

4

دانشکده‌ مهندسی

5

دانشکده علوم

6

دانشکده پزشکی و داروسازی

7

دانشکده زبان شناسی

8

موسسه فناوری فضایی

9

 موسسه حقوق

10

موسسه فناوری زیست شناسی

11

موسسه پزشکی

12

موسسه گردشگری و کسب و کار هتلداری

13

موسسه تحقیقات بیوشیمی و فناوری نانو

14

موسسه کشاورزی

15

 موسسه پزشکی

16

موسسه اقتصاد و کسب و کار جهانی

17

موسسه زبان‌های خارجی

18

موسسه تحقیقاتی گرانش و کیهان شناسی

فعالیت های بین المللی دانشگاه دوستی ملل

این دانشگاه ارتباط علمی و فکری با دیگر دانشگاه‌های برتر بین المللی دارد و همواره با موسسات دانشگاهی در شرق و غرب اروپا رابطه خود را حفظ کرده است. دانشگاه روابط بین المللی را یک استراتژی در دستور کار خود قرار داده است و این استراتژی هم موفقیت های زیادی برای آن به ارمغان آورده است. دانشگاه رودن در حال حاضر حدود صد مشارکت و همکاری در سطح گسترده دارد.

دانشگاه دوستی ملل یک مرکز تحقیقاتی مشهور دارد این مرکز از یک تیم 4500 نفره تشکیل شده است که در میان آنها استادان مجرب زیادی وجود دارد. ۸۷۰ مورد گواهی ثبت اختراع و ۱۵۰ مورد اختراع ثبت شده در فدراسیون روسیه از جمله موفقیت های دانشگاه درودن در زمینه پژوهش های علمی بوده است.

موسسه پزشکی دانشگاه دوستی ملل

این موسسه در سال ۱۹۶۱ تاسیس شده است و تاکنون بیشتر از ۵۰ هزار دانشجو از آن فارغ التحصیل شده اند. دانشگاه دوستی ملل مسکو ۱۵ دانشمند برگزیده از فدراسیون کشور روسیه، دو برنده جایزه دولت روسیه، سه برنده جایزه دولتی، ۱۶۵ پزشک علوم و همچنین ۲۲۰ نامزد دریافت جایزه علوم را تجربه کرده است.

دانشگاه دوستی ملل، دانشگاهی با امکان پذیرش بالا

دانشگاه دوستی ملل، دانشگاهی با امکان پذیرش بالا

موسسه پزشکی دانشگاه رودن مسکو هم در داخل روسیه و هم در خارج از آن مشهور است و علت آن تعداد زیاد دانشمندان و دانش‌آموختگان این موسسه است. در بیشتر از ۱۱۰ کشور بیش از ۶۰۰ و ۴۰۰ متخصص و فارغ التحصیل این دانشگاه در حال کار و فعالیت هستند و در بین آن‌ها اسامی دانشمندان معروفی که در علم پزشکی صاحب نام هستند به چشم می خورد.

آزمایشگاه موسسه پزشکی دانشگاه رودن مسکو مجهز به دستگاه‌های مدرن است. از اهداف اولیه این موسسه تشخیص بیماری و روش‌های جدید درمان است. موسسه پزشکی دانشگاه رودن از مرکز پژوهش‌های جامع دانشجویی جامعه پزشکان جوان بقراط، باشگاه تاریخ و ادبیات و هنر و باشگاه ورزشی برخوردار است. هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های روسیه سالیانه به طور متوسط بین 5 تا 6 هزار دلار است، اما در کل هزینه تحصیل پزشکی و سایر رشته ها در دانشگاه رودن مسکو نسبت به سایر دانشگاه های معتبر روسیه کمتر است.

اگر دوست دارید در دانشگاه رودن به تحصیل پزشکی بپردازید باید بدانید که این امکان برای دانشجویان خارجی به خوبی فراهم است، اما یک شرط لازم تسلط به زبان روسی است. این به آن معناست که برای تحصیل در رشته های مرتبط با پزشکی در دانشگاه دوستی ملل باید دوره پادفک بگذرانید.

شرایط پذیرش دانشگاه دوستی ملل

پذیرش در دانشگاه دوستی ملل مسکو صورت رایگان و با اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد. هر دو روش پذیرش به طور مستقیم توسط هیئت پذیرش دانشگاه انجام می شود.

چنانچه می خواهید به عنوان یک خارجی در این دانشگاه پذیرش شوید باید معدل دیپلم خوب داشته باشید مواردی مانند: رشته هم در پذیرش شما نقش دارد، اما در کل وزارت علوم و بهداشت ایران این دانشگاه را تایید کرده است و پذیرش در آن برای تحصیل با پرداخت هزینه چندان هم مشکل نیست.

اگر میخواهید بورسیه تحصیلی بگیرید و به صورت رایگان در دانشگاه رودن تحصیل کنید باید بدانید که این بورسیه فقط به افرادی تعلق می گیرد که دارای یک رزومه عالی هستند‌.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1.آیا به دانشجویان پزشکی روسیه بورسیه تعلق می گیرد؟

 •  دانشجویان پزشکی روسیه باید دو ترم تحصیلی را بگذرانند و سپس برای بورسیه ی تحصیلی اقدام کنند.

2.تحصیل در روسیه چه مزیتی دارد؟

 • تحصیل بدون کنکور در کشور روسیه در رشته های مورد علاقه دانشجویان، گرفتن بورسیه تحصیلی در روسیه در مقاطع عالیه دانشگاهی, افزایش فرصت های شغلی خوب برای دانشجویانی که قصد انجام کار بعد از تحصیل در کشور روسیه را دارند از جمله مزایای تحصیل در روسیه است.

3.چه زمانی باید برای دریافت بورسیه اقدام کرد؟

 • برای دریافت بورسیه ی روسیه دو راه وجود دارد. یکی اینکه دانشجویان رشته هایی خاص میتوانند قبل از شروع به تحصیل برای دریافت بورسیه ی تحصیلی اقدام کنند. این نوع از بورسیه برای رشته هایی خاص است. دومین راه این است که فارغ از رشته ی تحصیلی پس از دو ترم تحصیل در دانشگاه های این کشور با توجه به معدل بالا برای دریافت بورسیه اقدام کنید.

4.بیانیه بلونیا چیست؟

 • بیانه ای است که طبق آن کشورها می پذیرند که از یک سیستم آموزشی واحد پیروی کنند. این سیستم بر پایه ی نوع آموزش در کشورهای اروپایی است.

5.چرا بیشتر دانشجویان خارجی خواهان رشته ی پزشکی در روسیه هستند؟

 • اکثر کشورهای دنیا شرایط سختی را برای این رشته در نظر می گیرند، اما دانشگاه های روسیه با حداقل شرایط به پذیرش دانشجویان پزشکی اقدام میکند.

6.دوره ی پادکف چیست؟

 • دوره های 9 ماهه تا یکساله ی آمزش زبان و برخی درس پایه برای افرادی است که قصد تحصیل در دانشگاه های رسیه را دارند.

7.امکان کار دانشجویی برای دانشجویان خارجی وجود دارد؟

 • تمامی دانشجویان اجازه ی 20 ساعت کار در حین تحصیل را دارند.

8.آزمون های ورودی دانشگاه های روسیه در چه سطحی برگزار می شود؟

 • اکثر دانشگاه های روسیه آزمون ورودی برگزار نمی کنند، مگر دانشگاه های پرتقاضا که ظرفیت محدودی دارند.
5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *