تحصیلی, روسیه

بررسی مدرسه عالی اقتصاد روسیه

بررسی مدرسه عالی اقتصاد روسیه

مدرسه عالی اقتصاد روسیه در شرق اروپا و اوراسیا به عنوان برترین دانشگاه در حوزه ی علمی اقتصاد و علوم اجتماعی است که به صورت مستمر در رده بندی دانشگاه های برتر و نمونه ی کشور روسیه قرار می گیرد و موجب جذب دانشجویان زیادی از سراسر دنیا و افرادی که قصد تحصیل در روسیه را دارند می شود. مدرسه عالی اقتصاد روسیه در بیست سال گذشته به عنوان یکی از مشهورترین دانشگاه ها شده است و موجب تمایز خود با سایر دانشگاه ها با شرکت و حضور در مشارکت های بین المللی شده است.

دانشگاهی پویا و پژوهش محور

در این دانشگاه استاد ها و دانشجویان و حتی پژوهشگران از بیشتر از 50 کشور در سطح جهان می باشند که دارای تعهد برای نگهداری استانداردهای بالای علمی هستند. از دیگر تلاش های مدرسه عالی اقتصاد روسیه در پشتیبانی از انجام اصلاحات لازم جهت بین المللی کردن و کشف پژوهش های دانشجویان و پژوهشگران و اساتید می باشد. مدرسه عالی اقتصاد کشور روسیه یک دانشگاه پویا بوده که دارای چهار پردیس می باشد که بهترین روش های آموزشی و پژوهشی بین المللی را در زمینه های تلفیق سنت های آموزشی روسیه دارد.

مدرسه عالی اقتصاد کشور روسیه در برگزاری دوره های آموزشی از دوران مدرسه تا دکتر معروف بوده و به اندازه رشته هایی که دارد دارای مرکزهای تحقیقاتی و دپارتمان های عالی می باشد.پروژه ی عالی علمی یکی از برنامه هایی است که دولت روسیه آن را انتخاب کرده است و هدف آن رشد و پیشرفت در زمینه های رقابتی بین دانشگاه های بین المللی است و در سال 2013 مدرسه عالی اقتصاد روسیه به عنوان عضوی در این پروژه های عالی علمی قرار گرفته است.

پردیس های مدرسه عالی اقتصاد روسیه

همان گونه که قبلا به آن اشاره شد مدرسه ی عالی اقتصاد کشور روسیه دارای چهار پردیس و یا شعبه ی محلی می باشد که در شهر های سن پترزبورگ و نیژنی نووگورود و پرم واقع می باشد. همه ی این شعبه های محلی که یک دانشگاه و موسسه ی آموزشی عالی به صورت مستقل می باشد تحت نظارت دولت مرکزی مسکو بوده و تمامی دوره های آموزشی و علمی به صورت ویژه در تمامی این شعبه ها در حال انجام می باشد.

بررسی مدرسه عالی اقتصاد روسیه

بررسی مدرسه عالی اقتصاد روسیه

در این مقاله به بررسی مختصر در مورد این چهار پردیس مدرسه ی عالی اقتصاد کشور روسیه می پردازیم که به صورت زیر است:

مسکو

در سال 1992 اولین پردیس مدرسه ی عالی اقتصاد کشور روسیه در کیتای گورود که در حوالی شهر مسکو واقع شده است تاسیس و افتتاح شد. به دلیل قرار گرفتن پردیس در طرف دیگر شهر مسکو و نزدیکی موزه ها و اماکن تاریخی این امتیاز را دارد که دانشجویان از این همسایه های منحصر به فرد خود در اوقات فراغت دیدن نمایند.

تقریبا نزدیک به 22000 محصل در این پردیس مدرسه عالی اقتصاد روسیه نام نویسی کرده اند که هر کدام از این دانشجویان در دوره های مختلفی هستند که این دوره های آموزشی متفاوت شامل دوره های لیسانس و دوره های تابستانی به زبان های انگلیسی و تحصیلات تکمیلی برای دانشجو ها ارائه می شود.

سن پترزبورگ

این شهر به عنوان یکی از مشهورترین شهر های کشور روسیه می باشد و به عنوان قلب تاریخی این کشور می باشد. این شهر شناخته شده به نام پتر کبیر یا همان پنجره ای رو به اروپا می باشد.

در سال 1998 پردیس سن پترزبورگ مدرسه عالی اقتصاد روسیه تاسیس و افتتاح شده است و محل قرارگیری آن در مرکز شهر و نزدیک به موزه های روسی و بناهای تاریخی مانند ارمیتاژ واقع است. این پردیس نیز میزبان 4200 دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد که در این موسسه در حال آموزش علمی و پژوهشی هستند. پردیس سن پترزبورگ دارای آزمایشگاه های تحقیقاتی بین المللی می باشد.

نیژنی نووگورود

از دیگر موسسات مدرسه عالی اقتصاد روسیه پردیس نیژنی گورود است که در سال 1996 در این شهر تاسیس گردیده است. شهر نیژنی نووگورود در زمینه های علم و صنعت به عنوان مرکزی پیشرو می باشد و این شهر میراث جهانی یونسکو است که در این شهر بیشتر از صد موسسه ی پژوهشی و پنج دانشگاه موجود می باشد. دانشگاه پردیس نیژنی نووگورود مدرسه ی عالی اقتصاد میزبان 2400 دانشجو برای آموزش انواع دوره های تابستان می باشد .

پرم

پردیس مدرسه عالی اقتصاد روسیه در سال 1998 تاسیس شده است که شهر پرم واقع در مرز سیبری و نزدیک به رشته کوه های اورال می باشد که به عنوان شهری در حال پیشرفت می باشد و دارای اماکن با ارزشی مانند تئاترها و موزه ها و گالری های هنر است که در گذشته این شهر به دلیل این که اردوگاه های کار شوروی و کارخانه های تفنگ سازی به شهر بسته معروف می باشد.

پردیس مدرسه عالی اقتصاد روسیه میزبان دو هزار دانشجو و بیشتر محصل داشته و در رشته های امور مالی و اقتصاد و مدیریت و تجارت انفورماتیک می باشد.

ویژگی های تحصیل در روسیه

بررسی مدرسه عالی اقتصاد روسیه

بررسی مدرسه عالی اقتصاد روسیه

دانشگاه های کشور روسیه از سطح علمی بالایی برخوردارند. به طوری که در یک رتبه بندی که در سال ۲۰۱۵ توسط آموزش عالی تایمز انجام شد دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه برای تخستین بار در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت. علاوه بر این مورد که گفته شد موارد بسیاری وجود دارد که کشور روسیه را مقصد بسیار خوبی برای کسانی که می خواهند در دانشگاه های بین المللی تحصیل کنند تبدیل می کند.

برای تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی در رشته های پزشکی و دندان پزشکی شرایط بسیار خوبی وجود دارد. این مزایا بدین شرح است: ابتدا اینکه شما نیازی به ارائه گواهی تمکن مالی ندارید. این موضوع یکی از مواردی است که بسیاری از کشورها نسبت به آن سخت گیری های زیادی می کنند. مورد دیگر اینکه شما در روسیه می توانید از خوابگاه های ارزان و نیمه رایگان استفاده کنید.

مدرک زبان مورد نیاز جهت تحصیل در مدرسه عالی اقتصاد روسیه

از دیگر موارد جذاب برای تحصیل در روسیه می توان به عدم نیاز به مدرک زبان در دانشگاه های روسیه، نداشتن محدودیت سنی، نیاز نداشتن به آزمون برای ورود به دانشگاه های این کشور و همچنین صدور ویزای تحصیلی روسیه و پذیرش در سریع ترین زمان اشاره کرد. مزایای تحصیل در روسیه واقعا زیاد است به طوری که این کشور محدودیتی برای پذیرش مدرک تحصیلی ندارد. از همه مهم تر، که برای هموطنان ما جای بسی خرسندی است، مورد قبول بودن دانشگاه های روسیه از طرف وزات علوم ایران می باشد. در ادامه تعدادی از معتبرترین دانشگاه های روسیه را که مورد تایید وزارت علوم هستند را نام می بریم.

برای مطالعه ی بیشتر پیشنهاد می کنیم به مقاله ی اخذ ویزای تحصیلی روسیه برای ایرانیان نگاهی بیندازید.

دانشکده های مدرسه عالی اقتصاد روسیه

1

 دانشکده ریاضیات

2

دانشکده اقتصاد و امور بین الملل

3

دانشکده زیست شناسی و بیوتکنولوژی

4

دانشکده علوم کامپیوتر

5

دانشکده توسعه شهری و منطقه ای

6

دانشکده ارتباطات،رسانه و طراحی

7

کالج بین المللی اقتصاد و امور مالی

8

دانشکده علوم انسانی

9

  موسسه الکترونیک و ریاضیات

10

دانشکده علوم اجتماعی

11

 دانشکده علوم اقتصاد

12

دانشکده شیمی

13

دانشکده کسب و کار (بیزینس) و مدیریت

14

دانشکده فیزیک

15

دانشکده حقوق

مدرسه عالی اقتصاد روسیه نزدیک به سی آزمایشگاه بین المللی داشته و بیشتر از 100 مراکز تحقیقاتی است و به وسیله ی پژوهشگران خارجی مدیریت می شود. دیگر دپارتمان های این دانشگاه که پژوهش های متفاوتی در زمینه های اقتصادی و اجتماعی انجام می دهد و از مراکز مطالعاتی مدرسه ی عالی اقتصاد کشور روسیه می توان به موارد زیر اشاره کرد که به صورت پیشرفته در رشته های علوم انسانی انجام می شود:

 1.  مراکز مطالعاتی پیشرفته
 2.  موسسه مطالعات آماری
 3.  اقتصاد آموزشی
 4.  موسسه تاریخی
 5.  موسسه پژوهش های نظری

مقاله ی پیشنهادی: لیست دانشگاه های روسیه

سوال های متداول

1.هزینه ی بررسی مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه چه میزان است؟

 • هزینه ای که بابت بررسی مدارک باید به سفارت روسیه پرداخت شود حدودا 100 دلار است.

2.زبان تدریس در دانشگاه های روسیه چیست؟

 • در دانشگاه های روسیه همان طور که گفته شد نیازی به ارائه مدرک زبان وجود ندارد. عدم احتیاج به ارائه مدرک زبان در ابتدا را می توان یکی از مزایای ویزای تحصیلی روسیه دانست. تحصیل در روسیه به دو زبان روسی و انگلیسی امکان پذیر است.

3.میزان درآمد یک دانشجو از کار دانشجویی چه میزان است؟

 • در روسیه برای هر ساعت کار دانسجویی مبلغی در حدود ۸ تا ۱۰ هزار دلار پرداخت می شود.

4.اعتبار مجوز کار در روسیه با ویزای تحصیلی چه مدت است؟

 • اعتبار این مجوز یک ساله است. که قابلیت تمدید به مدت زمان قرارداد کاری را دارد.

5.شهریه دانشگاه های روسیه چه میزان است؟

 • به صورت حدودی می توان گفت شهریه دانشگاه های روسیه مبلغی بین ۳۰۰۰ دلار تا ۱۰٫۰۰۰ دلار آمریکا در سال است. این شهریه ها برای رشته هایی مانند پزشکی در بالاترین حد قرار دارد.

6.آیا دانشگاه های مهندسی روسیه اعتبار جهانی دارند؟

 • بیش از 35 دانشگاه این کشور در بین پانصد دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

7.چرا تحصیل در روسیه را انتخاب کنیم؟

 •  استفاده از روش های نوین آموزشی, هزینه های مقرون به صرفه, بالا بودن نرخ سوادآموزی و امکان دریافت بوسیه های دولتی و غیر دولتی از مزایای تحصیل در این کشور است.
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *