تحصیلی, روسیه

بررسی دانشگاه فدرال ایمانوئل کانت بالتیک روسیه

بررسی دانشگاه فدرال ایمانوئل کانت بالتیک روسیه

دانشگاه فدرال ایمانوئل کانت بالتیک روسیه به عنوان یکی از چندین دانشگاه فدرال در این کشور است. این دانشگاه در شهر کالینینگراد کشور روسیه واقع شده و به نام های دانشگاه دولتی کالینینگراد و یا دانشگاه کانتی شناخته شده است. سال تاسیس این دانشگاه به 2010 بر می گردد که به دستور رئیس فدراسیون دولت روسیه انجام شد. یکی از فیلسوف های معروف در کل دنیا ایمانوئل کانت است که مدتی نیز در این کشور شهروند بود. این دانشگاه همچنین از موسسه های بسیار پیشتاز در قسمت غرب کشور روسیه است که دارای امکانات بسیار زیادی است.

معرفی و اهداف

دانشگاه فدرال ایمانوئل کانت بالتیک روسیه هم اکنون دارای بیشتر از 300 برنامه ی آموزشی است مانند تحصیلات تکمیلی و علوم پایه و کارشناسی و کارشناسی ارشد. این دانشگاه بیشتر از 35 ساختمان فرعی می باشد که در چندین سال گذشته مساحت آن بیشتر از 4 برابر زیاد شده است. دانشگاه فدرال ایمانوئل کانت بالتیک روسیه به مراکز تشخیصی بالینی مجهز است که در این 5 سال گذشته موجب زیاد شدن مقدار بودجه ی پژوهشی و تحقیقی شده است.

از اهداف اصلی این دانشگاه این است که به مراکز ملی دانشگاهی پیشتاز که دارای متخصصان بسیار عالی در تمامی زمینه ها بوده و اقدام به فعالیت های نوآورانه و کسب نتایج عالی در زیست شناسی و عصب شناسی و فناوری نانو گردد. همچنین ذکر این موضوع نیز خارج از بحث نیست که دانشگاه فدرال ایمانوئل کانت بالتیک روسیه برای به دست آوردن موقعیت مناسب جهت ایجاد تخصص در کل دنیا با فراهم کردن زمینه های حرفه ای و آموزش علمی سطح بالا اقدام به این کار کرده است.

دانشگاه فدرال ایمانوئل کانت بالتیک روسیه قصد دارد به عنوان یک ناحیه ای که از این کشور در اتحادیه ی روسیه جدا شده است به یک مرکز تحقیقاتی و آموزشی معتبر در حوزه ی دریای بالتیک در اروپا تبدیل شود. دانشگاه فدرال ایمانوئل کانت بالتیک روسیه بر پایه ی این استراتژی که به یک دانشگاه معروف و شناخته شده که مورد تائید جهت معیاری برای موسسه های آموزش عالی در زمینه های تعلیم و تربیت متخصص های حرفه ای که توانایی انجام کارها و پیگیری آن ها را از هر قسمت از کل دنیا را داشته باشند, می باشد.

شرایط پذیرش دانشگاه فدرال ایمانوئل کانت بالتیک روسیه

"بررسی

مرحله ی اول راجع به پذیرش دانشگاه فدرال ایمانوئل کانت بالتیک روسیه به این صورت است که بعد از انتخاب دوره ی آموزشی خود که به زبان روسی است در مرحله ی دوم اقدام به نام نویسی در این دوره ی مورد نظر کرده و مدارکی را که در پایین برای شما لیست بندی شده است را آماده نمایید:

 1.  اسکن صفحه ی اصلی گذرنامه
 2.  ترجمه ی رسمی صفحات اصلی گذرنامه به زبان روسی
 3.  اسکن گواهی نامه های تحصیلی و مدرک دیپلم
 4.  ترجمه رسمی گواهی نامه های تحصیلی و مدرک دیپلم

دانشگاه فدرال ایمانوئل کانت یکی از بهترین های دانشگاه فدرال در کشور روسیه است و دانشگاه فدرال ایمانوئل کانت بالتیک روسیه قصد دارد تا موجب گسترش خود در سنت های تحقیقاتی در دانشگاه آلبرتینی کونیگسبرگ شود. آلبرتینا به عنوان یکی از کهن ترین دانشگاه های کشور اروپا است که نزدیک به 500 سال سابقه ی درخشان در زمینه ی تعلیم و پرورش است و معروف ترین فارغ التحصیلان دانشگاه فدرال ایمانوئل کانت بالتیک روسیه یکی از فیلسوف های معروف در دنیا است و این دانشگاه را به یکی از مراکز پژوهشی و آموزشی و فرهنگی تبدیل کرده است.

این دانشگاه دارای 16000 دانشجوی بین المللی و 2200 کارمند می باشد و شامل 2 مدرسه ی عالی و 10 موسسه و 1 دانشکده و 35 آزمایشگاه تحقیقاتی است.

مقالات پیشنهادی؛ لیست دانشگاه های روسیه /تحصیل در کشور روسیه

رشته های تحصیلی دانشگاه فدرال ایمانوئل

1

 ریاضیات کاربردی و انفورماتیک ( محاسبات با کارایی بالا برنامه نویسی موازی)

19

فلسفه

2

زبان شناسی ( نظریه و روش شناسی برای آموزش زبان ها و فرهنگ های خارجی )

20

فناوری فرایند حمل و نقل ( مدیریت حمل و نقل جاده ای)

3

  ریاضیات ( ریاضیات مالی )

21

خدمات ( مسکن و خدمات عمومی )

4

علم زبان ( زبان شناسی روسی و زبان شناسی خارجی)

23

حقوق

5

خدمات تعمیرات و نگهداری خودرو

24

علوم سیاسی

6

 خدمات مرتبط با صنایعی ماند نفت و گاز

25

 جامعه شناسی ( جامعه شناسی و مدیریت )

7

فناوری پردازش حمل و نقل و لجستیک

26

زبان شناسی ( ترجمه و تفسیر )

8

 مهندسی مکانیک

27

 فیزیک فنی

9

تربیت بدنی و علوم ورزشی

28

طراحی

10

مدیریت اجتماعی

29

هنر رقص ( رقص و آموزش زیبایی شناسی )

11

فیزیک و شیمی

30

رادیو فیزیک

12

 زیست شناسی

31

ساخت و ساز ( ساخت و ساز صنعتی و شهری )

13

 سیستم های اطلاعات و فناوری

32

جغرافیا

14

تاریخ

33

مدل سازی ریاضی و مدیریت سیستم اطلاعات ( سیستم های اطلاعاتی و پایگاه داده ها )

15

امنیت رایانه(روش های ریاضی برای امنیت اطلاعات )

34

اکولوژی و یا بوم شناسی و مدیریت طبیعت ( بوم شناسی زمین )

16

فناوری اطلاعات و ارتباطات و سیستم های ارتباطات

35

مهمانداری

17

اقتصاد ( امور مالی شرکت )

36

مدیریت ( مدیریت و بازاریابی )

18

گردشگری ( فناوری و سازمان گردشگری درون مرزی و برون مرزی )

37

انفورماتیک ( اطلاع رسانی کسب و کار و مدیریت محتوا )

نحوه ی پذیرش

"بررسی

دانشگاه فدرال ایمانوئل کانت بالتیک روسیه سیاستی که برای پذیرش دارد بر این اصل است که طبق آزمون های ورودی و یا بر اساس مطالعه ی رکوردهای تحصیلی گذشته ی محصلان انجام می شود و متقاضیان بین المللی برای ادامه تحصیل در این دانشگاه می توانند درخواست کرده و بعد از گذراندن مراحل ثبت نام نمایند.

در دانشگاه فدرال ایمانوئل کانت بالتیک روسیه دانشجویان می توانند جهت ادامه تحصیلات خود تقاضای خوابگاه داده و از امکانات خوابگاه این دانشگاه استفاده نمایند. این دانشگاه شامل امکاناتی نظیر: مکان های تفریحی و استخر ها و رستوران ها و کافه ها و فضای سبز و کتابخانه ها و آزمایشگاه ها و مراکز درمانی می باشد.

سایت رسمی دانشگاه: www.kantiana.ru

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1.امکان کار دانشجویی در تمامی مقاطع تحصیلی روسیه وجود دارد؟

 • در تمامی مقاطع، دانشجویان خارجی با داشتن مجوز می توانند کار کنند.

2.برای ورود به دانشگاه ایمانوئل کانت بالتیک محدودیت سنی وجود دارد؟

 • برای ورود به هیچ کدام از دانشگاه های روسیه محدودیت سنی وجود ندارد و افراد بالای 18 سال می توانند به تحصیل مشغول شوند.

3.حداقل معدل لازم برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه چه میزان است؟

 • دانشگاه های روسیه شرط معدل تحصیلی ندارند، اما برای رشته های پر طرفدار با ظرفیت محدود دوره ی پادفک با محدودیت و شرایطی همراه است.

4.چه کسانی در اولویت دریافت بورسیه در روسیه هستند؟

 •  اولویت اول دانشگاه های روسیه برای بورسیه دادن به افرادی است که می خواهند در دوره دکتری مشغول به تحصیل شوند. امکان گرفتن بورس دکتری نسبت به مقاطع دیگر که نام بردیم بسیار بیشتر است. برای دریافت بورسیه دکتری شما باید خلاصه ای از مقاله خود را به زبان روسیه ترجمه کنید و به دانشگاه مورد نظر خود بفرستید.

5.اولین مرحله برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه چیست؟

 • در مرحله ی اول برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه لازم است که یک دعوتنامه داشته باشید. این دعوتنامه را میتوانید از دانشگاه مورد نظرتان یا از وزارت خارجه و وزارت کشور روسیه درخواست کنید. سپس از طریق ورود به وب سایت وزارت رسمی وزارت امور خارجه ی روسیه فرم درخواست آنلاین ویزای تحصیلی را پر کنید.

6.بورسیه ی تحصیلی در روسیه چه هزینه هایی را پوشش می دهد؟

 • هزینه هایی که بورسیه ی تحصیلی تقبل می کند شامل هزینه های تحصیلی, آموزش زبان و خوابگاه خواهد بود.

7.هزینه ی تحصیل در روسیه چه میزان است؟

 • دانشجویان رشته های مهندسی مانند: هوافضا یا الکترونیک باید حدود ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار شهریه بپردازند. همچنین شهریه دانشجویان رشته های پزشکی ۳۰۰۰ دلار و شهریه دانشجویان دندان پزشکی از ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار متغیر است.
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *