انگلستان, تحصیلی

تحصیل پزشکی در کشور انگلستان

تحصیل پزشکی در کشور انگلستان

تحصیل پزشکی در کشور انگلستان همواره مورد علاقه بسیاری از دانش آموزان سراسر دنیا است که تمایل دارند، بعد از اتمام دوره دبیرستان، در رشته پزشکی و زیرشاخه های مربوط به آن ادامه تحصیل دهند.

انتخاب رشته پزشکی علاوه بر اینکه پایه قوی، نمرات عالی و هوش زیادی را می طلبد. داشتن روحیات خاص و ذاتی در وجود دانشجوی متقاضی رشته پزشکی، حائز اهمیت است. از جمله سرعت عمل، هوشیاری کامل، سلامت کامل جسمی و روحی، کمک به همنوع در هر شرایطی، تصمیم گیری درست لحظه ای و مهربانی ذاتی و…. می توان نام برد.

شاید یکی از مزیت های مهم رشته پزشکی، چشم انداز شغلی در آینده هم به لحاظ موقعیت و جایگاه اجتماعی و هم به لحاظ مکان های زیادی است که برای این رشته فرصت شغلی ایجاد می کنند.

از جمله بیمارستان ها، کلینیک های خصوصی و مطب های خصوصی و درمانگاه های مختلف و…. حالا اگر علاقه مندان به این رشته بتوانند رشته پزشکی را در بهترین دانشگاه های دنیا بخوانند بسیار شگفت انگیز و جذاب خواهد بود. واقعیت این است که تحصیل پزشکی در کشور انگلستان راحت نیست زیرا نیاز به هزینه مالی زیادی دارد ولی با داشتن توانایی مالی، تحصیل پزشکی در کشور انگلستان رویایی است که اگر به واقعیت تبدیل شود مسیر و هدف روشنی را در اختیار دانشجوی پزشکی قرار خواهد داد.

در واقع آینده شغلی وی تضمین خواهد شد علاوه بر آن احترام و جایگاهی که رشته پزشکی برای فرد تا ابد در جامعه به همراه خواهد داشت.

تحصیل پزشکی در کشور انگلستان

تحصیل پزشکی در کشور انگلستان

 تحصیل پزشکی در کشور انگلستان

بدون شک شنیدن نام دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج، دانشگاه کویین مری لندن، دانشگاه بیرمنگام و… دانشگاه هایی در بین برترین های دنیا با بالاترین سطح کیفیت آموزش و بالاترین رتبه در تحقیقات پزشکی و دریافت تعداد زیادی جایزه نوبل پزشکی، پاسخ قاطعی بر چرایی تحصیل پزشکی در کشور انگلستان است.

یکی از مزیت های مهم تحصیل پزشکی در کشور انگلستان، اعتبار دانشگاه های انگلستان در سطح جهان است. آزمون های ورودی استاندارد، کیفیت آموزش، دانشگاه های مجهز به تجهیزات مدرن و به روز پزشکی، به روز بودن اساتید دانشگاه، مدرن بودن لوازم پزشکی و تضمین آینده شغلی و… کشور انگلستان را به رویایی برای تحصیل بی نظیر تبدیل کرده است.

البته به جا است تا هزینه تحصیل بالا و هزینه زندگی در انگلستان با توجه به منطقه سکونت، هزینه خورد و خوراک، هزینه البسه و پوشاک، رفت و آمد و … را مد نظر قرار داد.
مسلما برای مهاجرت و یا اقامت و تابعیت انگلستان اولین اقدام اخذ ویزای مربوطه می باشد. لذا ابتدا به معرفی انواع ویزای انگلستان می پردازیم

اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تحصیل

 •  ویزای Tier1کارآفرینی و سرمایه گذاری در انگلستان
 •  ویزای Tier2یا همان مهارت شغلی ویزایی برای مهاجرت کاری انگلستان
 •  ویزای Tier3مربوط به کارهای موقت
 •  ویزای Tier4 دانشجویی و تحصیلی
 •  ویزای Tier5 متقاضیان کار موقت و کوتاه مدت

با توجه به انواع ویزاها، ویزای Tier4مختص افراد متقاضی تحصیل در انگلستان است. که جهت تحصیل در انگلستان موظف به اخذ این نوع ویزا هستند که مراحل تعیین وقت سفارت انگلیس، مصاحبه سفارت, انگشت نگاری، بیومتریک و در نهایت اعلام موافقت سفارت انگلیس، طی ایمیل به متقاضی دریافت ویزا ی تحصیلی در انگلستان را شامل می شود.

شرایط و مزایای تحصیل پزشکی در کشور انگلستان

تقسیم بندی دوره 5 ساله پزشکی در کشور انگلستان بدین شرح است که دوره پیش بالینی به مدت 2 سال در دانشگاه و دوره 3 ساله بالینی در یک بیمارستان آموزشی که در کل 5 سال مدت دوره اتمام تحصیل پزشکی در کشور انگلستان است.

 •  مدت دوره اتمام تحصیل پزشکی در کشور انگلستان به مراتب کوتاه‌تر از سایر کشورها است.  این مزیتی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.
 •  آموزش علمی و عملی در طول دوره
 •  دریافت خدمات بیمه و بهداشتی رایگان از دولت انگلستان پس از سپری شدن 6 ماه از تحصیل
 •  تخفیفات ویژه جهت استفاده از امکانات ورزشی و سالن های ورزشی
 •  دانشگاه های پزشکی انگلستان مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم در ایران است.
 •  امید دانشجو به استفاده از بورسیه تحصیلی در صورتی که در 2 سال اول تحصیل, نمرات بالایی کسب کرده باشد.
 •  مسافت مناسب کشور انگلستان با کشور ایران
 • فرصت شغلی برای دانشجو حین تحصیل تا بتواند کمک هزینه ای برای دوره تحصیلی وی باشد.

شرایط لازم و اولیه برای متقاضیان تحصیل پزشکی در کشور انگلستان

1. گذراندن دوره A-level که به مدت 2 سال به طول می انجامد و می تواند برای دانشجویان خارجی به صورت غیر حضوری هم برگزار شود و شرط سنی 5/15 به بالا رعایت شود.

2. شرکت در آزمون (u k cat )و کسب نمره و امتیاز قبولی در این آزمون که جهت ارزیابی و صلاحیت دانشجو انجام می شود. این آزمون مورد استفاده در اکثر دانشگاه های انگلستان می باشد ( در حدود 26 دانشگاه ) که به صورت آنلاین برگزار می شود و نمره آن باید در UCAS وارد شود.

3. سپس متقاضی باید از طریق ثبت نام در UCASاقدام به اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در یکی از دانشگاه های انگلستان نماید.

نکته: بسیاری از دانشگاه های انگلستان آزمون ورودی مخصوص به خود را دارند که متقاضی تحصیل پزشکی در دانشگاه مورد نظر خود، باید در آزمون داخلی دانشگاه، شرکت نماید و سپس نمره آزمون را در اپلیکیشن UCASوارد نماید.

5. دانشجویان خارجی ملزم به شرکت در آزمون GCSE که می تواند غیر حضوری هم انجام شود.

مدارک لازم جهت تحصیل پزشکی 

 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی, آیلتس حداقل 7
 •  ترجمه رسمی مدرک دوره دبیرستان و ترجمه مدرک پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی
 •  ترجمه شناسنامه به زبان انگلیسی
 •  پذیرش در آزمون های ورودی تعیین شده
 •  پذیرش در مصاحبه و گزینش تعیین شده
 •  پاسپورت دارای اعتبار
 •  رزومه تحصیلی قابل قبول و قوی

نکته: دوره پزشکی استاندارد در مقطع لیسانس، 5 سال به طول می انجامد. دوره پزشکی فوق لیسانس که به مدت 4 سال است. برای گذراندن این دوره، مدرک لیسانس دوره پزشکی لازم است. دوره پزشکی با یکسال مقدماتی که دوره استاندارد پزشکی به علاوه یک سال اضافه را شامل می شود و در مجموع 6 سال به طول می انجامد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *