انگلستان, تحصیلی

با شرایط ادامه تحصیل رشته ی پزشکی در انگلستان آشنا شوید

تحصیل در رشته ی پزشکی در انگلستان کوتاه تر از سایر کشور هاست یعنی در مدت 5 سال می توانید دوره پزشکی را در این کشور به اتمام برسانید. دریافت پذیرش از کالج ها و دانشگاه های انگلستان نسبت به کشورهایی مثل ایالت متحده آمریکا و یا کانادا بسیار راحت تر است و به زمان کمتری نیاز دارد.

همین طور برای دانشجویان برتر این امکان وجود دارد که از سال سوم به بعد با اخذ معدل بالا قادر به دریافت بورسیه تحصیلی باشند.
اکثر دانشگاه های انگلستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند. انگلستان با ارائه خدمات نوین و آموزشی با کیفیت بالا شمارا مطمئن می کند که هزینه خود را صرف راه درستی نمودید.

طول دوره تخصصی در انگلستان

دوره foundation در انگلستان: چیزی شبیه به مقطع دوازدهم ایران یا همان پیش دانشگاهی سابق می باشد. با توجه به این که این دوره ها ساده تر و کم هزینه تر می باشند شانس موفقیت شما در قبولی رشته پزشکی بیشتر خواهد بود.

اگر تمایل به تحصیل پزشکی در انگلستان دارید نیاز به هیچ گونه مدرک زبانی نخواهید داشت اما اگر در سن بالاتر از سن 18 سال نسبت به این پذیرش اقدام کنید داشتن حداقل آیلتس 5 از واجبات به شمار می رود.

مقاله پیشنهادی: شرایط تحصیل رایگان پزشکی در خارج از کشور

آزمون های تحصیل پزشکی در انگلستان

رشته ی پزشکی در انگلستان

رشته ی پزشکی در انگلستان

آزمون بالینی انگلیس (UKCAT) بخشی از روند انتخاب بعضی دانشگاهای پزشکی و دندان پزشکی در بریتانیا است. این آزمون آنلاین است که بر مبنای توانایی های شناختی، نگرش، تفکر انتقادی و استدلال منطقی طراحی شده است. چهار آزمون استدلالی و یک آزمون عملی وجود دارد.
آزمون UKCAT شامل موارد زیر است:

منطق کلامی: توانایی در مورد اطلاعات کتبی منطقی و فکری، زمان آزمون 21 دقیقه، با 11 موضوع و 44 سوال.
توانایی حل مشکلات عددی: زمان آزمون 24 دقیقه، شامل 9 جدول، نمودارها و غیره به عنوان اطلاعات و 36 سوال ارزیابی می باشد. نحوه عملکرد آن نیز برای متقاضیان بین المللی بسیار مهم است.

استدلال خلاصه: شامل توانایی ارزیابی روابط و اطلاعات از طریق تفکر همگرا و واگرا: زمان آزمون 13 دقیقه و شامل 55 سوال.
تجزیه و تحلیل تصمیم گیری: توانایی ارزیابی توانمندی های مختلف اطلاعات را برای به دست آوردن روابط، تصمیم گیری های آگاهانه و تصمیم گیری مناسب، زمان آزمون 32 دقیقه شامل یک سناریوی پر از اطلاعات و 28 سوال (همراه داشتن ماشین حساب مجاز است).

قضاوت وضعیتی: دانشجویان باید پاسخ های خود را در موقعیت ها مختلف اندازه گیری کنند و درک خود را از اخلاق پزشکی معرفی نمایند، زمان آزمون 27 دقیقه و شامل 67 سوال در بطن20 سناریو می باشد.

مقاله پیشنهادی: طول دوره ی پزشکی در انگلستان

هزینه های تحصیل در انگلستان

هزینه سالانه تحصیل برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان اتحادیه اروپا به طور میانگین ۳۸۰۰۰ پوند است و متغیر بودن این مبلغ به دانشگاه مورد نظر شما بستگی دارد. برای مثال شهریه تحصیل در دانشکده پزشکی لستر برای دانشجویان بین المللی ۱۷۲۷۰ پوند سالانه در دو سال نخست تحصیل است.

سپس در سال های ۳ تا ۵ تحصیل باید سالانه ۳۵۱۷۰ پوند پرداخت نمایید. چنانچه قصد دارید جهت تحصیل پزشکی در انگلستان اقدام نمایید باید به طور کامل از هزینه های تحصیل در این کشور و نیز هزینه های تحصیل پزشکی در انگلستان آگاه باشید.

علاوه بر شهریه باید سایر هزینه های روزمره زندگی، کتاب و سایر لوازم، مسکن و غیره را نیز در نظر گرفت. هزینه های تحصیل داروسازی در انگلیس معمولا سالانه حدود ۱۶۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ پوند در سال است که معمولا می توانید شهریه را به صورت اقساطی پرداخت نمایید.

با این حال تمام دانشکده های پزشکی انگلستان انواع مختلف بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی را در طول تحصیل ارائه می دهند. پس از اخذ پذیرش در یک دوره ممکن است بتوانید با ارائه مدارک لازم واجد شرایط اخذ بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی نیز شوید.

برترین دانشگاه های پزشکی انگلستان

رشته ی پزشکی در انگلستان

رشته ی پزشکی در انگلستان

دانشگاه های پزشکی انگلستان از برترین دانشگاه های دنیا هستند. رتبه و رنک بسیار خوبی دارند. دانشجویان در بهترین سیستم آموزشی دنیا تحصیل خواهند نمود. لذا ما نیز می خواهیم برترین دانشگاه های این کشور را به شما معرفی نماییم.

معرفی برترین دانشگاه های پزشکی انگلستان

برترین دانشگاه های پزشکی انگلستان شامل موارد ذیل است:

دانشگاه آکسفورد رتبه 1
دانشگاه کمبریج رتبه 2
امپریال کالج لندن رتبه 9
دانشگاه کالج لندن رتبه 14
دانشگاه ادینبورگ رتبه 29
کالج کینگ لندن رتبه 38
دانشگاه منچستر رتبه 57
دانشگاه بریستول رتبه 78
دانشگاه وارویک رتبه 79
دانشگاه گلاسکو رتبه 93

مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در انگلستان

برای اقدام نسبت به اخذش پذیرش پزشکی در این کشور نیاز به ارائه مدارکی دارید که اصل پاسپورت و ریز نمرات دیپلم و اصل مدرک دیپلم شما و همین طور گواهی سلامت و پرینت تمکن مالی و عکس از جمله مواردی است که برای ارائه به سفارت احتیاج دارید.

توصیه ما به شما هموطن عزیز این است که در صورتی که برای اخذ ویزای تحصیلی و یا سرمایه گذاری تمایل دارید برای انجام این عمل از طریق یکی از موسسات حقوقی قانونی و دارای مجوز رسمی اقدام نمایید و روند مهاجرت خود را با اطمینان انجام دهید. با توجه به مطالب گفته شده میتوان گفت تحصیل پزشکی در انگلستان از بهترین مقاصد تحصیلی می باشد.

مقاله پیشنهادی: شرایط تحصیل رشته ی پزشکی در آکسفورد

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *