انگلستان, تحصیلی

شرایط تحصیل رشته ی پزشکی در آکسفورد

دانشگاه های کشور انگلستان به دلیل سطح بالای آموزش از با کیفیت ترین و معتبرترین دانشگاه ها در دنیا محسوب می شود که تحصیل در دانشگاه های این کشور آرزوی بسیاری از دانشجویان می باشد.

با تحصیل در دانشگاه های انگلستان، اخذ بورسیه تحصیلی و یافتن شغل مناسب میسر خواهد بود و تسهیلات ویژه ای به دانشجویان و فارغ التحصیلان برای دریافت اقامت داده خواهد شد.

هم چنین این کشور به دلیل امکانات بسیار ویژه ای که در اختیار دانشجویان خارجی قرار می دهد باعث شده که متقاضیان زیادی ازسایر کشور ها خواستار تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور شوند.

و یا برای اقامت دائمی در این کشور اقدام نمایند. ضمن اینکه دریافت پذیرش از کالج ها و دانشگاه های انگلستان در مقایسه با کشوری چون ایالات متحده آمریکا راحت تر می باشد.

اما در رابطه با تحصیل در رشته ی پزشکی در انگلستان باید بگویم که تمامی دانشگاه های پزشکی انگلستان مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران می باشند و طول دوره تحصیل پزشکی در این کشور بر خلاف سایر کشورها 5 سال می باشد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه آکسفورد انگلستان میتواند یکی از بهترین گزینه ها برای شما باشد و همواره از پرطرفدارترین رشته ها در ایران و تمامی کشورهای جهان بوده است.

تحصیل در انگلستان می تواند آینده ای ایده آل برای شما رقم بزند. پزشکی دانشگاه های انگلستان به خصوص دانشگاه آکسفورد فرصتی استثنائی است برای کسانی که موفق به قبولی در این رشته در کنکور ایران نشدند.

مقاله پیشنهادی: با هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان آشنا شوید.

دانشکده های دانشگاه آکسفورد

دشواری شرایط پذیرش در دانشگاه اکسفورد انکار ناپذیر است اما دور از دسترس نخواهد بود. کافی است شرایط و مدارک لازم را دارا باشید.این دانشگاه ارائه دهنده بسیاری از رشته های تحصیلی است که در دانشکده های مختلف آن تدریس می شوند.

در اینجا به اسامی دانشکده های آکسفورد اشاره ای خواهیم داشت. مراکزی که برای این دانشگاه وجود دارد شامل دانشکده ها، موزه ها، کتابخانه ها، مراکز پژوهشی و تبلیغاتی و بخش های اداری آن می باشد که مجموع آنها به 38 مرکز می رسد.

معرفی دانشکده ها

این دانشگاه متشکل از 9 دانشکده می باشد که اسامی آنها به قرار زیر است:

پزشکی در آکسفورد

پزشکی در آکسفورد

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده ریاضیات
 • دانشکده فلسفه و مذهب
 • دانشکده اقتصاد و مدیریت
 • دانشکده زبان
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده موسیقی
 • دانشکده شیمی

مقاله پیشنهادی: طول دوره ی پزشکی در انگلستان

مزایای تحصیل پزشکی در دانشگاه آکسفورد

اولین مزایایی که در خصوص تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه آکسفورد می توانیم به آن اشاره کنیم این است که دانشگاه های انگلستان به خصوص دانشگاه آکسفورد به دلیل دارا بودن امکانات بسیار پیشرفته ، استانداردهای آموزشی بالا و مورد تایید بودن وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری می توانند آینده کاری مناسبی را برای شما تضمین نماید.

از مزایای دیگر تحصیل و زندگی در بین انگلیسی زبان ها می توانیم به این مورد اشاره کنیم که مهارت های زبانی شما تقویت می شود و شما این قابلیت را خواهید داشت تا بتوانید در کشورهای دیگر به راحتی مشغول به کار شوید.

3-همزمان با حضور در کلاس های درسی فرصت های طلایی زیادی در اختیار شما قرار می گیرد که گذراندن دوره های عملی نیز یکی از این فرصت های خوب است.

اخذ بورسیه تحصیلی در مقاطع بالاتر تحصیلی ما، یافتن شغلی مناسب در تمام کشورهای دنیا نیز از دیگر ویژگی های تحصیل در این کشور می باشد.

شرایط پذیرش پزشکی دانشگاه آکسفورد

شرایط پذیرش در دانشگاه آکسفورد بدین صورت است که ابتدا باید فرم تقاضای پذیرش (Application form) را تکمیل نموده و ارائه دهید. تسلط به زبان انگلیسی در مورد دانشجویان اتباع غیر انگلیسی از الزامات ورود به دانشگاه محسوب می گردد.

اگر تمایل دارید در رشته های ادبیات زبان انگلیسی و گرایش های آن در دانشگاه آکسفورد به خصوص در رشته ی پزشکی تحصیل کنید، باید معدل بالایی داشته باشید و توانایی خود را در انجام فعالیت های گروهی و آکادمیک به اثبات برسانید.

این موضوع باید در توصیه نامه شما ذکر گردد.متنی باید از سوی شما تهیه گردد که تعداد کلمات آن بین 2000 الی 4000 کلمه باشد. در متن این نوشته شما موظف هستید در مورد موضوع و هدفی که قصد دارید در مورد آن تحقیق کنید، دفاع نمایید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه آکسفورد

پزشکی در آکسفورد

پزشکی در آکسفورد

اگر علاقمند به تحصیل پزشکی در دانشگاه آکسفورد انگلستان هستید باید در نظر داشته باشید که هر ساله تنها تعداد محدودی از متقاضیانی که از خارج از اتحادیه اروپا درخواست تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان را دارند می توانند در این رشته پذیرفته شوند.

معمولا انتقال دانشجو از کشورهای دیگر برای تحصیل در رشته پزشکی به انگلستان غیرممکن است، اما اگر نمره‌های شما استانداردهای بالایی داشته باشد، به دوره‌های تکمیلی و پس از آن دوره های تخصصی پزشکی می‌توانید در دانشگاها وارد شوید.

باید در درس‌های شیمی یا زیست شناسی نمرۀ A کسب کنید، همچنین داشتن مدرک زبانIELTS 7.0 یکی ازالزامات پذیرش در مقطع کارشناسیِ دانشگاه‌های پزشکی است. دورۀ پزشکی در انگلیس ۵ ساله و کوتاه‌تر از سایر کشورها است که امتیاز بزرگی محسوب می‌شود.

اگر تحصیل در رشته پزشکی خود را در خارج از انگلستان گذرانده اید و کمتر از ۱۷ سال سن دارید باید دوره GCSE را بگذرانید در غیر این صورت باید دوره A-Level و یا Foundation را طی کنید.

برای تحصیل پزشکی در انگلستان باید نخست دورۀ ۲ سالۀ A-Level را در مدارس و کالج‌های انگلستان بگذرانید و بعد از به اتمام رساندن دورۀ A-Level در آزمون UKCAT یا BMAT شرکت کنید و پس از کسب نمره‌های لازم در دانشگاه‌های پزشکیِ مورد نظر درخواست پذیرش دهید.

BioMedical Admissions Test ) BMAT ) آزمونی است که یک بار در سال برگزار می شود. این تست به عنوان پیش نیاز ورود به دانشگاه های برتر است که در آن باید نمره قبولی را کسب نمایید.

مقاله پیشنهادی: تحصیل پزشکی در انگلستان/ شرایط تحصیل داروسازی در انگلستان

امکانات رشته ی پزشکی دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی زبان و عضو گروه راسل دانشگاه‌های تحت مدیریت تحقیقاتی در انگلیس، گروه کویمبرا ـ شبکه‌ای از دانشگاه‌های پیشرو اروپا، لیگ دانشگاه‌های تحقیقاتی اروپایی است.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد آکسفورد، آموزش فرد به فرد هفتگی است که در آن هر دانشجوی کارشناسی هر هفته یک ساعت با متخصصی در رشته خود صرف می‌کند.

بدلیل ماهیت این دوره، هزینه های تحصیلی هر سال تحصیلی تقریبا یکسان است. ( بدون احتساب ضریب تورم ) زمانی که برای رشته پزشکی در این دانشگاه اقدام می کنید بهتر است کل هزینه تحصیلی در ۵ سال را در نظر بگیرید.

در صورت پذیرفته شدن در رشته های پزشکی در انگلستان باید هزینه های تحصیلی که حدودا سالیانه حدود ۲۰ تا ۳۰هزار پوند می باشد را پرداخت نمایید.

و در زمان اقدام جهت اخذ پذیرش در رشته ی پزشکی دانشگاه آکسفورد,باید بتوانید توانائی مالی خود را جهت پرداخت هزینه های تحصیلی در این رشته در مدت ۵ سال را نشان دهید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

یک دیدگاه ثبت کنید برای “شرایط تحصیل رشته ی پزشکی در آکسفورد

 1. fatemeh گفت:

  سلام وقتتون بخیر!
  من دانش اموز یازدهم تجربی هستم زبان انگلیسی رو از بچگی یاد گرفتم و قراره قبل از کنکورم درازمون ایلتس شرکت کنم و معدلم توی این دوسال ۲۰بوده میخام بدونم من میتونم بعد از گرفتن دیپلم برای اپلای اقدام کنم؟و اینکه توی رزومه من چه چیزایی میتونه باشه که شانس پذیرش منو بالا ببره؟واینکه برای ورود به دانشگکده پزشکی اکسفورد باید ازمونی بدم؟واگر بله چه ازمونی و کجا میتونم راجبش بیشتر بخونم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *