اقامت, کانادا

شرایط و راه های مهاجرت به یوکان

مهاجرت به یوکان

در این مقاله درباره یکی از ایالت های کانادا و مهاجرت به یوکان را بررسی می کنیم. پس با ما همراه باشید تا درباره این شهر بیشتر آشنا شوید. یوکان غربی ترین قلمرو از بین سه قلمرو کانادا است. این قلمرو بسیار کوچک بوده و فقط 35 هزار نفر در آن زندگی می کنند. تنها شهر این منطقه وایت هورس نام دارد و 28 هزار نفر از سکنه ی یوکان در آن زندگی می کنند. این منطقه دارای زمستان های طولانی و سرد و تابستان های کوتاه و گرم است.

مهم ترین اقتصاد این استان(قلمرو) گردشگری و صنایع معدن است. منابع مس و سرب و طلا در این استان به وفور یافت می شوند و به همین دلیل کار در کارخانه های وابسته به فلزات خام و همین طور محصولات فلزی در این استان می تواند به عنوان یکی از فرصت های شغلی تلقی شود. همچنین این استان دارای منابع طبیعی بسیار غنی و طبیعتی زیبا است که باعث شده بتواند در سال های گذشته به عنوان میزبان ورزش های زمستانی کانادا و همچنین بسیاری از فستیوال های زمستانی انتخاب شود.

مهاجرت به یوکان از طریق دو روش امکان پذیر است:

مهاجرت به یوکان

1. برنامه تجاری یوکان:

در این روش فرد متقاضی ممکن است در یکی از دو گروه زیر قرار بگیرد.

 1.  مهاجرت به یوکان از طریق گروه کارآفرینان

در این حالت فرد باید شرایط زیر را داشته باشد؛

 • شخص متقاضی باید سرمایه ای به ارزش 150 هزار دلار کانادا برای شروع یک کسب و کار جدید و یا خرید کسب و کاری که از قبل ایجاد شده است داشته باشد.
 • دارایی شخصی فرد می بایست به ارزش 250 هزار دلار باشد.
 • شخص باید حداقل یک بار از استان یوکان بازدید کرده باشد.( دلیل این شرط این است که فرد متقاضی آگاهی های لازم از وضعیت اقتصادی، آب وهوا و فرهنگ مردم این استان را داشته باشد و با شناخت مناسب به مهاجرت اقدام کند.)
 • فرد باید مهارت مکالمه به یکی از دو زبان رسمی کانادا (انگلیسی یا فرانسوی) حداقل در حد مبتدی داشته باشد.
 • فرد باید دانش و تجربه ی لازم برای کسب و کاری که قصد انجام آن را دارد داشته باشد.
 • متقاضی می بایست قصد سکونت دائم در یوکان را داشته باشد.
 1. مهاجرت به یوکان از طریق گروه متخصصین خوداشتغال

شرایط متقاضیان این گروه باید به شرح زیر باشد؛

 • فرد متقاضی باید بتواند تاییدیه یا گواهی مبنی بر اینکه توانایی لازم برای فعالیت در شغلی که قصد انجام آن در کانادا را دارد ارائه دهد.
 • حرفه ی مورد نظر فرد جز مشاغل مورد نیاز برای استان یوکان باشد.
 • فرد باید به لحاظ اطلاعات شخصی مورد تایید دولت استان یوکان قرار گیرد.
 • داشتن توانایی مکالمه حداقل در سطح مبتدی به یکی از زبان های رسمی کانادا.
 • قبلا حداقل یک بار از استان یوکان بازدید کرده باشد.
 • فرد باید اثبات کند که می تواند مخارج خود و اعضای خانواده ش را به مدت شش ماه پرداخت کند.
 • بتواند طرح جامع و کاملی را برای کسب و کاری که می خواهد تاسیس کند، ارائه دهد.

2. مهاجرت به یوکان از طریق برنامه متخصصین

در این برنامه هم دو روش اصلی وجود دارد که متقاضیان واجد شرایط، می توانند با داشتن آن ها به یوکان مهاجرت کنند.

 1. متقاضیان متخصص در یک حرفه:

 • فرد در حرفه ای که در لیست مورد نیاز استان یوکان است تخصص داشته باشد.
 • فرد بتواند گواهی مبنی بر توانایی در این حوزه ی خاص ارائه دهد.
 • گواهی او مورد تایید دولت استانی قرار گیرد.
 • بتواند در محل کار خود به زبان رسمی مکالمه کند.
 1. متقاضیان استخدام به عنوان کارمند:

در این حالت شخص متقاضی باید یک پیشنهاد کار از سوی یک کارفرما در استان یوکان داشته باشد. همچنین کارفرمای او باید صلاحیت این فرد را از جنبه های مختلف چه حرفه ای و چه شخصی تایید و احراز کند و بیان کند که به چه دلیل این فرد می تواند برای رشد کسب و کار او مفید باشد. در این حالت یک شرکت یا کارفرما می تواند به عنوان اسپانسر برای جذب یک نیروی کار حیاتی (که امکان استخدام فردی با تخصص او در حال حاضر در یوکان وجود ندارد.) اقدام کند.

مقاله پیشنهادی: مهاجرت به کانادا

شرایط زندگی پس از مهاجرت به یوکان

به طور کلی با وجود اینکه هزینه ی زندگی در استان  یوکان بیشتر از سایر استان های جنوبی کشور کانادا است، اما زندگی در مرکز این شهر یعنی؛ وایت هورس هزینه ی کمتری را نسبت به سایر مناطق یوکان دارد و همچنین از بخش های شمالی کانادا نیز ارزان تر است. میانگین درامد سالیانه در این استان 45 هزار دلار کانادا است. که نسبت به بسیاری از استان های دیگر کانادا بیشتر بوده و به همین دلیل ساکنان آن قادر به تامین مخارج نسبتا بالای زندگی در این استان هستند.

هزینه خانه در یوکان

هزینه خرید خانه در یوکان، به طور متوسط 170 هزار دلار می باشد. این قیمت ها با توجه به محله ی واقع شدن منزل در آن از 120 هزار تا 190 هزار دلار متغیر است.

همچنین هزینه ی اجاره ی منزل مسکونی ماهیانه 716 دلار است. با وجود بالا بودن هزینه های اقامت در این استان، سطح درامد و زندگی مردم نیز به همان نسبت بالا می باشد.

در این استان نیز مانند تمامی بخش های دیگر کشور کانادا تحصیلات تا سن 20 سالگی و تا پایان دوران دبیرستان رایگان است و علاوه بر آن دوره های کارآموزی و کارورزی زیادی نیز برای آماده سازی جوانان به منظور ورود به بازار کار پس از تحصیل وجود دارد. کالج یوکان یکی از معروف ترین کالج های این استان است که در شهر وایت هورس واقع شده است.

رشته های هنری و رشته های مربوط به گردشگری و طبیعت گردی از مهم ترین رشته های این کالج هستند، که دلیل آن هم جاذبه های توریستی و طبیعی یوکان و نیاز به متخصصین در این حوزه برای گسترش درامدها از صنعت گردشگری است.

در استان یوکان هم مانند بقیه بخش های کانادا خدمات درمانی اولیه برای شهروندان، تحت پوشش بیمه بوده و رایگان می باشد.

به لحاظ فرهنگی مردم یوکان خونگرم و مهمان نواز بوده و در نتیجه زندگی مهاجران در کنار آن ها مشکلات زیادی را در پی ندارد.

به طور کلی استان یوکان از سویی به خاطر طبیعت دلپذیرش و از سویی دیگر به دلیل سطح بالای زندگی و درامد مورد توجه مهاجران بوده و عده ی زیادی تلاش می کنند با استفاده از برنامه ی مهاجرتی این استان، اقامت کانادا را بدست آورند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند. 

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *