کانادا

مهاجرت به پرنس ادوارد کانادا

مهاجرت به پرنس ادوارد کانادا

به طور کلی مهاجرت به پرنس ادوارد کانادا می تواند از چهار روش کلی انجام شود که در زیر به آن ها اشاره می شود، اما قبل از ان توضیح کوتاهی درباره ای جزیره زیبا برای شما عزیزان بیان می کنیم.

در واقع این استان از جزیره ای به نام پرنس ادوارد و چند جزیره ی کوچک دیگر تشکیل شده است. اقتصاد اصلی این استان برپایه مزرعه داری است به گونه ای که بیست و پنج درصد از سیب زمینی کل کشور کانادادر این استان تولید می شود.

جمعیت این استان در حدود 146 هزار نفر است. این استان با وجود داشتن هر چهار فصل سال، مانند؛ اغلب استان های کشور کانادا به طور کلی سرد بوده و فقط تابستان های نسبتا معتدلی دارد.

کشاورزی، گردشگری، ماهیگیری و تولید محصولات صنعتی از دیگر فعالیت های اقتصادی رایج در این استان هستند. یکی از شهرهای پرطرفدار در پرنس ادوارد برای مهاجران، شهر شارلوت تاون هست که دارای دانشگاهی به همین نام می باشد.

مهاجرت از طریق داشتن تخصص

در این روش فرد باید دارای یک پیشنهاد کار از سوی یک کارفرما در پرنس ادوارد باشد. همچنین می بایست این پیشنهاد کار با تحصیلات قبلی فرد جویای کار مطابقت داشته باشد. فرد باید دانش زبانی لازم برای صحبت کردن به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی را داشته باشد و همچنین خواهان اقامت دائم در پرنس ادوارد باشد.

مزایای مهاجرت به کانادا

 مزایا

1

 بهبود سطح زندگی

2

 درآمد بالا

3

شرایط اقتصادی مناسب

4

  شرایط آموزشی ایده ال و استاندارد در سطح جهان

5

کیفیت بالای بهداشتی و درمانی

6

میزان مالیات و هزینه های زندگی پایین

7

تراکم جمعیتی کم

شرایط مهاجرت به کانادا

طبق آمارهای رسمی، در 5 سال اخیر، میزان مهاجرت به کشور کانادا بیش از 55 تا 60% افزایش یافته است. بخصوص در میان ایرانیان، متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا، به طرز شگفت انگیزی در حال افزایش می باشد.مهاجرت به کانادا، طبق یک سیستم، به نام اکسپرس اینتری انجام می گردد. اکسپرس اینتری، یک سیستم ورودی سریع می باشد که طی آن اطلاعات مربوط به متقاضی جمع آوری، دسته بندی و امتیاز بندی می شود و بعد از انتخاب براساس توانایی ها و تخصص ها، با قرعه کشی، پذیرش مهاجرت وی ممکن خواهد شد.

مهاجرت ازطریق سرمایه گذاری

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری نیز روشی است که با جذب سرمایه گذاری خارجی ممکن خواهد بود. در این روش، شرایط به این منوال است که متقاضیان اموال و سرمایه های نقدی و غیر نقدی خود را جهت عمران و تولید در کشور کانادا مورد استفاده قرار می دهند و از این طریق، امکان مهاجرت خود را به کانادا میسر می سازند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی (ایالتی)، روشی دیگر برای مهاجرت به کانادا است که آن هم فرآیند و شرایط خاص خود را دارد.

در روش برنامه استانی یا PNP، هر استان از کانادا به تنهایی و مستقل از سایر استان ها، دارای شرایط مهاجرت به کانادا می باشد و به نام آن استان انجام می گیرد؛ مثلاً مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک (ایالت کبک) و از طریق استان ساسکاچوان (ایالت ساسکاچوان).

برای مطالعه ی ادامه ی این مطلب به مقاله ی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاریمراجعه کنید.

مهاجرت به پرنس ادوارد از طریق برنامه ی مالکیت صد در صد

اولین شرطی که فرد خواهان مهاجرت از این طریق می بایست داشته باشد، داشتن حداقل سرمایه خالص به مقدار 400 هزار دلار کانادا است. از این سرمایه فرد می بایست حداقل 150 هزار دلار کانادا را برای ایجاد یک کسب و کار جدید و یا خرید و مالکیت صد در صد یک کسب و کار دیگر که قبلا ایجاد شده بود هزینه کند. نکته ی مهم در این خصوص لزوم مدیریت این کسب و کار در داخل جزیره ی پرنس ادوارد است.

پیش از ایجاد این کسب و کار نیز مبلغ 100 هزار دلار کانادا به عنوان ضمانت از سوی فرد متقاضی پرداخت می شود که پس از سرمایه گذاری، اقامت و ایجاد این کسب و کار در این جزیره به فرد دوباره برگردانده می شود

مهاجرت به پرنس ادوارد کانادا

مهاجرت به پرنس ادوارد کانادا

اگر شما قصد ایجاد یک کسب و کار جدید و یا خرید و مالکیت کسب و کاری را دارید می بایست بتوانید طرحی را به عنوان برنامه ی کاری ارائه دهید و تعهد نامه ای را مبنی بر اینکه قصد اقامت دائم در پرنس ادوارد را دارید، امضا نمایید.

نکته ی قابل توجهی که باعث می شود لازم باشد فرد متقاضی هرچه سریع تر یکی از زبان های انگلیسی و یا فرانسوی را به خوبی فراگیرد، مبلغی است که به عنوان ضمانت یادگیری زبان به دولت پرداخت می شود.

این مبلغ معادل با 10 هزار دلار کانادا بوده و پس از مصاحبه با فرد و اطمینان از توانایی او برای صحبت کردن به یکی از این دو زبان، این مبلغ به او بازگردانده می شود.

علاوه بر همه ی این شرایط، شروط کلی دیگری هم مطرح است که فرد متقاضی می بایست آن ها را داشته باشد:

 1. سن فرد متقاضی کمتر از 55 سال باشد.
 2. فرد متقاضی دارای حداقل دوازده سال تحصیلات پیش از دانشگاه (دیپلم) و یک مدرک دانشگاهی باشد.
 3. بتواند در مصاحبه توانایی خود برای صحبت کردن به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی را اثبات کند.
 4. فرد باید دارای سابقه ی مدیریتی مرتبط و مالکیت کسب و کاری مرتبط با کسب و کاری که طرح راه اندازی آن را در کانادا داده است باشد.

مهاجرت به پرنس ادوارد با برنامه ی شراکت در کسب و کار و تجارت

در این حالت نیز مانند؛ حالت قبلی فرد متقاضی باید سرمایه خالصی برابر با 400 هزار دلار کانادا داشته باشد. این فرد باید بتواند به مقدار 150 هزار دلار کانادا برای ایجاد یک کسب و کار جدید، و یا خرید و مالکیت حداقل یک سوم کسب و کاری که قبلا راه اندازی شده است هزینه کند. مدیریت این کسب و کار باید درون خود جزیره پرنس ادوراد صورت گیرد.  مبلغ 100 هزار دلار هم به عنوان ضمانت پیش از شراکت در این کسب و کار از سوی فرد متقاضی تسلیم می گردد.

در این روش هم می بایست یک طرح کامل از کسب و کاری که فرد قصد تاسیس یا خرید آن را دارد ارائه شود. تعهدی مبنی بر قصد اقامت دائم در پرنس ادوارد از سوی این فرد امضا شود.

سپردن مبلغ 10 هزار دلار به منظور ضمانت یادگیری زبان هم یکی دیگر از شروطی است که در طرح مشارکت در کسب و کار نیز وجود دارد. و این مبلغ پس از انجام مصاحبه و اطمینان از مهارت زبانی فرد در یکی از زبان های انگلیسی و یا فرانسوی به او بازگردانده می شود.

همچنین تمامی شروط: سن کمتر از 55 سال، داشتن حداقل 12 سال مدرک تحصیلی و یک مدرک دانشگاهی، توانایی صحبت به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی و همین طور دارا بودن سابقه ی مدیریتی و مالکیت کسب و کاری مرتبط برای این روش هم صدق می کنند.

مهاجرت به پرنس ادوارد از طریق بستگان

مهاجرت به پرنس ادوارد کانادا

مهاجرت به پرنس ادوارد کانادا

شهروندان ساکن جزیره ی پرنس ادوراد می توانند برای اقوام نزدیک خود از دولت تقاضای اقامت دائم نمایند. فرد دعوت کننده می بایست شروطی را داشته باشد.

 1. حداقل دو سال به عنوان شهروند در جزیره ی پرنس ادوارد زندگی کرده باشد.
 2. درامد ماهیانه ی کافی برای امرار معاش خود و فردی که می خواهد برا اقامتش تقاضا دهد را داشته باشد.
 3. سوپیشینه ی رفتاری نداشته باشد.

همچنین فردی که تقاضا برای اقامت او در پرنس ادوارد در این روش داده می شود نیز باید شروط زیر را داشته باشد:

 1. قصد زندگی و اقامت در پرنس ادوارد را داشته باشد.
 2. از اقوام نزدیک فرد مقیم در پرنس ادوارد باشد.
 3. در این استان درخواست کار داده باشد و توانایی انجام این کار را نیز داشته باشد.
 4. دارای سلامت کامل و بدون هیچ گونه سوپیشینه ی رفتاری باشد.

برای آگاهی بیشتر: مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند. 

 

سوال های متداول

1. مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری به چه صورت است؟

 • این سیستم در سال 2015 برای مهاجرت کانادا معرفی شد و مبنای آن امتیاز دهی به افراد متقاضی مهاجرت به کانادا در فیلدهای مختلف و ارزیابی این امتیازات است.

2. امتیازدهی روش اکسپرس اینتری به چه صورتی است؟

 • در مرحله ی اول لازم است فرد پس از ساختن پروفایل مجازی و ثبت اطلاعات و مدارک خود 67 امتیاز از حداکثر 100 امتیاز را کسب کند. سپس این فرد به مرحله ی بعدی می رود. که در آن لازم است از حداکثر 1200 امتیاز 461 امتیاز کسب کند.(این امتیازها هر سال ممکن است تغییر کند.) داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی می تواند 600 امتیاز برای فرد داشته باشد. روند امتیازگیری و مهاجرت او را بسیار تسهیل کند.

3. مهاجرت استانی چه تفاوتی با سایر روش های مهاجرت دارد؟

 • در روش برنامه استانی یا PNP، هر استان از کانادا به تنهایی و مستقل از سایر استان ها، دارای شرایط مهاجرت به کانادا می باشد و به نام آن استان انجام می گیرد.

4. شرایط لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا چیست؟

 • اولین شرط لازم برای مهاجرت به کشور کانادا به صورت تحصیلی داشتن یک پذیرش از یک دانشگاه و یا کالج کانادایی است. در این روند داشتن نمره زبان خوب و همین طور پیشینه ی تحصیلی مناسب که شامل معدل و ریزنمرات دروس می باشد از اهمیت بالایی برخوردار است.

5. آیا با تحصیل در دانشگاه های کانادا می توان اقامت دائم کسب کرد؟

 • صرف تحصیل در دانشگاه های کانادا به منزله ی اقامت دائم فرد در این کشور نمی باشد. فرد می بایست پس از پایان دوره ی مقرر شده به کشورش بازگردد. با این حال کشور کانادا مدت زمانی را پس از فارغ التحصیلی به افراد متقاضی مهلت می دهد. تا بتوانند بسته به مهارت های خود در این کشور شغلی را پیدا کرده و بعد اقدام به درخواست اقامت دائم نمایند.

6. چه مدت طول می کشد تا ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنیم؟

 • بعد از تکمیل مدارک مدتی بین دو الی سه ماه زمان می برد تا ویزای شما صادر شود. و مدت ویزای افرادی که میخواهند مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل انجام دهند. بستگی به مدتی دارد که می خواهند تحصیل کنند و دوره ی تحصیلشان به طول بینجامد.

7. برنامه ی مالکیت جزیی پرنس ادوارد  به چه صورت است؟

 • در این روش فرد با مبلغ مشخصی سرمایه بخشی از یک کسب و کار را به مالکیت خود می کند و شامل اقامت از این روش می شود.
3/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *