کانادا

مهاجرت به مانیتوبا

مهاجرت به مانیتوبا

متقاضیان مهاجرت به مانیتوبا که دارای تخصصی سودمند برای اقتصاد این استان باشند اجازه اقامت دائم داده می شود. این متقاضیان باید علاقه مندی خود را برای مهاجرت به این استان ثابت کنند و همچنین مدارکی مبنی بر تأمین مالی خود و افراد همراه خود در این استان داشته باشند.

مانیتوبا

مانیتوبا (Manitoba) استانی در کانادا به مرکزیت وینیپگ است که یکی از استان های سرسبز و زیبای کانادا به شمار می رود. وینیپگ زمستان های فوق العاده سرد و تابستان های متعادل و ملایم دارد. وینیپگ سرزمینی هنری است در آن گالری های هنری و ارکستر سمفونیک بیداد می کند. همچنین رقص باله سلطنتی آن معروف است.

هزینه های زندگی در مانیتوبا به نسبت سایر استان های کانادا پایین تر است. جذب مهاجر در این استان بالاست برای همین فرهنگ های زیادی را در خود جای داده است. هر یک از اقوام برای خود جشنواره ها و مراسم سنتی برگزار می کنند و باعث جذب گردشگران بیشتری به سمت این استان می شود.

روش هایی برای مهاجرت به این استان

مهاجرت به مانیتوبا

مهاجرت به مانیتوبا

 • دارا بودن سابقه تحصیلی در مانیتوبا
 • دارا بودن فامیل در این استان
 • دریافت یک پیشنهاد شغل معتبر از سوی یک کارفرمای این استان
 • کارآفرینی

همانند سایر استان ها در برنامه کارآفرینی مانیتوبا باید پس از ورود به این استان یک کسب و کار جدید راه انداخت. این روش برای مدیران و یا کسانی که پروانه کسب دارند مناسب است. اگر هم خود متقاضی تمایلی به راه اندازی یک کسب و کار نداشته باشد می تواند در یک حرفه سرمایه گذاری کند.

مقاله پیشنهادی: مهاجرت استانی به کانادا

شرایط ضروری برای مهاجرت از طریق کارآفرینی به مانیتوبا

 • داشتن 3 سال سابقه کار مرتبط در طی 5 سال قبل از اقدام به مهاجرت و یا برخوردار بودن از سمت مدیریت در یک کسب و کار
 • دارا بودن پروانه کسب یا خرید بیش از 33% سهام شرکتی که راه اندازی می کند
 • مدرک زبان انگلیسی با نمره آیلتس 5 یا فرانسه
 • مدرک تحصیلی
 • سن متقاضی
 • داشتن دارایی به میزان 500 هزار دلار کانادا
 • داشتن یک طرح قوی و دقیق برای کسب و کار پیشنهادی

مهاجرت به مانیتوبا از طریق برنامه کشاورزی

در این روش فرد متقاضی مهاجرت باید سابقه کار زراعت و کشاورزی را داشته باشد و همچنین دارایی مورد نیاز برای به راه انداختن یک مزرعه و درآمدزایی از آن را داشته باشد. همچنین تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسه در حدی که توانایی ارتباط برقرار کردن داشته باشد لازم است. این فرد باید در محلی که مزرعه قرار دارد زندگی کند و مدیریت آن مزرعه را به عهده داشته باشد.

مهاجرت به مانیتوبا از طریق سرمایه گذاری

در این برنامه متقاضی اقدام به سرمایه گذاری و یا خرید یک بیزینس در استان مانیتوبا می کند. برای قبولی در این روش نیاز به مصاحبه با افسر مهاجرت در مانیتوبا وجود دارد و فرد متقاضی باید حتماً ویزای شینگن داشته باشد.

حداقل سرمایه ای که برای این کار در نظر می گیرید باید دست کم 250 هزار دلار کانادا باشد. علاوه بر آن باید بیش از یک سوم کار سهم شما باشد. سرمایه گذاری در مورد یک شغل است و خرید خانه و یا ماشین سرمایه گذاری محسوب نمی شود. به سرمایه ای که در بانک گذاشته شده سودی تعلق نمی گیرد. برای سرمایه گذاری، شما باید یک بیزنس پلن قوی و حساب شده داشته باشید و یک نفر از شهروندان مانیتوبا را در شغل پیشنهادی خود به استخدام در بیاورید. در طرحی که ارائه می دهید باید بازدهی دو ساله وجود داشته باشد.

مراحل اقدام برای مهاجرت به مانیتوبا

درخواست مهاجرت به استان مانیتوبا از هر روشی که مورد نظر شما باشد، از طریق اینترنت صورت می گیرد و پس از کسب امتیازات لازم که 60 امتیاز از مجموع 100 امتیاز است پرونده شما در استان مانیتوبا بررسی می شود. در صورتی که مورد تأیید مانیتوبا قرار بگیرید باید پرونده خود را به اداره مهاجرت کانادا بفرستید و اقدام به گرفتن ویزا از اداره مهاجرت کانادا کنید.

نحوه امتیاز بندی در مهاجرت به مانیتوبا

مهاجرت به مانیتوبا

مهاجرت به مانیتوبا

سن فرد متقاضی

سنین کمتر از 21 و بالای 54 سال امتیازی ندارند. بین این سنین بیشترین امتیاز متعلق به سنین 25 الی 29 سال و 45 الی 49 سال است که 10 امتیاز دارند. سایر سنین 5 امتیاز می گیرند.

میزان مالکیت در شغل پیشنهادی یا مورد تقاضا

مالکیت بیش از 50% شغل امتیازی برابر 15 دارد و بین 20 تا 50 % حداکثر 12 امتیاز کسب می کند.

در این قسمت توجه کنید که قبل از اقدام به مهاجرت باید سابقه شغلی به مدت سه سال و یا سابقه مدیریتی در زمینه کسب و کار ارائه شده داشته باشید. این نیز در امتیاز شما مؤثر است. سوابق بیش از 10 سال 15 امتیاز دارند و پایین تر از 3 سال 5 امتیاز.

دارایی

کمترین دارایی تعلق گرفته به متقاضی 500 هزار دلار کانادا است که 8 امتیاز دارد. هر چه دارایی فرد بیشتر باشد امتیازات بیشتری کسب می کند. سقف امتیاز مربوط به دارایی 15 است.

تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسه

اگر نمره آیلتس شما بالاتر از 6 باشد شما امتیاز خوبی در این قسمت می گیرید. به نمره بالای 6 بیست امتیاز تعلق می گیرد.

انطباق پذیری

این فاکتور نیز برای دولت کانادا مهم است. در صورتی که سفری 5 روزه و کاری به استان مانیتوبا داشته باشید و تحقیقی در مورد کار و زندگی در این استان انجام دهید 15 امتیاز کسب می کنید. داشتن فرزند یا همسری که به طور کوتاه مدت در این استان تحصیل کرده باشد نیز امتیاز دارد.

شرایط مهاجرت به کشور کانادا

طبق آمارهای رسمی، در 5 سال اخیر، میزان مهاجرت به کشور کانادا بیش از 55 تا 60% افزایش یافته است. بخصوص در میان ایرانیان، متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا، به طرز شگفت انگیزی در حال افزایش می باشد. مهاجرت به کانادا، طبق یک سیستم، به نام اکسپرس اینتری انجام می گردد. اکسپرس اینتری، یک سیستم ورودی سریع می باشد که طی آن اطلاعات مربوط به متقاضی جمع آوری، دسته بندی و امتیاز بندی می شود؛ و بعد از انتخاب براساس توانایی ها و تخصص ها، با قرعه کشی، پذیرش مهاجرت وی ممکن خواهد شد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری نیز روشی است که با جذب سرمایه گذاری خارجی ممکن خواهد بود. در این روش، شرایط به این منوال است که متقاضیان اموال و سرمایه های نقدی و غیر نقدی خود را جهت عمران و تولید در کشور کانادا مورد استفاده قرار می دهند و از این طریق، امکان مهاجرت خود را به کانادا میسر می سازند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی(ایالتی)، روشی دیگر برای مهاجرت به کانادا است که آن هم فرآیند و شرایط خاص خود را دارد.
در روش برنامه استانی یا PNP، هر استان از کانادا به تنهایی و مستقل از سایر استان ها، دارای شرایط مهاجرت به کانادا می باشد و به نام آن استان انجام می گیرد؛ مثلاً: مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک(ایالت کبک) و  از طریق استان ساسکاچوان(ایالت ساسکاچوان).

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی درباره کانادا نگاهی بیندازید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوال های متداول

 1. برنامه ی کارآفرینی مانیتوبا چه شرایطی دارد؟
 • افرادی که در زمینه ای سابقه ی کارآفرینی دارند یا می توانند یکی از کسب و کارهای این استان را خریداری کنند با ویزای کار 2 ساله می توانند وارد این استان شوند و شروع به فعالیت کنند.

2. روش اکسپرس اینتری چیست و چه مزیتی دارد؟

 • تا قبل از سال 2015 فرایند اخذ ویزا و مهاجرت به کانادا فرایندی سخت، طولانی و طاقت فرسا بود اما در اوایل سال 2015 برای مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری به وجود آمد. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری در واقع یک نوع روش جدید برای ارائه درخواست فرد متقاضی برای اخذ ویزا و مهاجرت وی به کاناداست.برنامه ای که از طریق آن در مدت زمان خیلی کمتر نسبت به زمان گذشته، تمامی فرایند مهاجرت از ارائه درخواست گرفته تا اخذ ویزا به اتمام خواهد رسید.

3. مهاجرت از طریق شهر موردن به چه صورت است؟

 • موردن یک شهر روستایی در این استان است که به دنبال جذب مهاجران خارجی است. مهاجرت به این شهر از طریق راه های مهاجرتی مانیتوبا صورت می گیرد.

4. بعد از چه مدت پس از مهاجرت می توان اقامت دائم کانادا را دریافت کرد؟

 • با توجه به روش مهاجرتی که انتخاب می کنید این مدت بین 3 تا 5 سال طول خواهد کشید که پس از این مدت می توانید اقامت و پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

5. اقامت دائم میتواند به دریافت پاسپورت کانادا منجر شود؟

 • دریافت شهروندی کانادا و پاسپورت این کشور شرایط ویژه ایی دارد که اقامت دائم نمی تواند تضمین کننده ی آن باشد.

6. با خرید ملک میتوان اقامت کانادا را به دست آورد؟

 • خیر. با خرید ملک در این کشور نمی توانید اقامت دریافت کنید و برای دریافت اقامت باید یکی از روش های مهاجرت مثل؛ سرمایه گذاری یا کار و… را انتخاب کنید.

7. آیا برای دریافت اقامت نیاز به وکیل داریم؟

 • نداشتن وکیل مهاجرت به کانادا باعث می شود که متقاضیان به دلیل آشنا نبودن با قوانین مربوط به مهاجرت وقتشان را تلف نمایند. هزینه های گزافی پرداخت نمایند.

8. آیا در روش اکسپرس اینتری میتوان همراه داشت؟

 • یکی از مزیت های این روش این است که با پذیرفته شدن فرد، می تواند خانواده ی خود را نیز با خود ببرد.
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *