تحصیلی, قبرس

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه EMU قبرس

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه EMU قبرس

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه EMU قبرس یک فرصت بسیار مناسب برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند. رشته های پزشکی و دندانپزشکی به دلیل داشتن آینده روشن سرآمد سایر رشته ها می باشند. به همین خاطر روز به روز به تعداد متقاضیان رشته های پزشکی و دندانپزشکی اضافه می شود.

شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه EMU قبرس

زبان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه EMU قبرس انگلیسی است. هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی 20161 دلار می باشد. دانشجویان باید 10800 دلار به حساب دانشگاه واریز کنند. دانشجویان مابقی شهریه را می‌توانند در طول ترم دوم واریز کنند. رشته پزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) قبرس بورسیه ندارد. رشته دندانپزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی به مدت 5 سال ارائه می شود. این رشته بین دانشگاه های مدیترانه شرقی و دانشگاه سالیک بیلمیلری ترکیه مشترک است. دانشجویان دو سال اول تحصیلی را در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس و سه سال باقی مانده را در دانشگاه سالیک بیلمیلری ترکیه می گذرانند. شهریه رشته دندانپزشکی 18250 دلار در سال است. دانشجویان باید به ازای هر ترم 9125 دلار هزینه پرداخت کنند. رشته دندانپزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی بورسیه ندارد.

مزایای تحصیل در EMU

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه EMU قبرس

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه EMU قبرس

یکی از مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه EMU قبرس این است که نیازی به ارائه مدرک زبان آیلتس یا تافل برای پذیرش نیست. داوطلبین بعد از اخذ پذیرش می توانند در آزمون تعیین سطح زبان شرکت کنند. متقاضیانی که نتوانند نمره حد نصاب را کسب کنند باید واحدهای دوره زبان را بگذرانند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه EMU قبرس به دلیل خدمات آموزشی مناسب بهترین گزینه جهت تحصیل در اروپا به شمار می آید.

سایت رسمی دانشگاه EMU قبرس

لوگو

www.emu.edu.tr

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه EMU قبرس

همکاری با دانشگاه های ایران

دانشکده پزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) دو رشته مقطع پزشکی کارشناسی M.D. به دانشجویان ارائه می دهد. دانشگاه EMU یکی از رشته های پزشکی کارشناسی را با همکاری دانشگاه IUMS ایران برگزار می کند. مدت زمان تحصیل مقطع این رشته پزشکی کارشناسی M.D. 7 سال است.

دانشجویان باید فاز پیش بالینی این رشته تحصیلی را به مدت 1 تا 3 سال در دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) بگذرانند. فاز بالینی مقطع پزشکی کارشناسی M.D. طی سال چهارم تا هفتم در دانشگاه IUMS تهران برگزار می گردد. دانشجویانی که فاز پیش بالینی را در دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) با موفقیت بگذرانند می توانند فاز بالینی را با بورسیه 50 درصدی در دانشگاه IMUS تهران ادامه دهند. دانشجویان دوره تحصیلی پیش بالینی در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس و بیمارستان های دولتی می گذرانند. اما دانشجویان دوره بالینی را در دانشگاه IUMS تهران و 17 بیمارستان وابسته به دانشگاه و 29 مرکز تحقیقاتی می گذرانند.

موقعیت تحقیقاتی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه EMU قبرس

این دوره پزشکی با ادغام کردن علوم پایه، دستورالعمل های بالینی و یادگیری مبتنی بر جامعه فرصت مناسبی جهت مشارکت در تحقیقات پزشکی برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. دانشجویان در طول این دوره تحصیلی با شرکت در سمینارهای مختلف و تمرکز بر گروه های کوچک آموزشی دوره های تئوری و عملی را به همراه متخصصان می گذرانند. مدرک تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه EMU دارای مهر و امضا دانشکده های قبرس و ایران است. همچنین دانشجویان با این مدرک می توانند در ترکیه و قبرس فعالیت کاری داشته باشند. از مزایای اخذ مدرک تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه EMU قبرس این است که در سایر کشورها معتبر می باشد.

بنابراین دانشجویان می توانند در سایر کشورها مقطع دکترا را ادامه دهند. همچنین مزایای تحصیل در دانشگاه EMU قبرس این است که دانشجویان می توانند در سایر کشورها به یک محقق تبدیل شوند و یا به جمع اعضای آکادمیک دانشگاه ملحق شوند.

سایر رشته ها

رشته دیگر مقطع کارشناسی پزشکی M.D. با همکاری دانشگاه های مرمره ترکیه و دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) ارائه می شود. این رشته تحصیلی به مدت 6 سال برای دانشجویان برگزار می شود. دانشجویان باید سه سال اول تحصیلی را در دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) قبرس و سه سال باقیمانده را در دانشگاه مرمره ترکیه بگذرانند. زبان تدریس دروس پزشکی انگلیسی است. دانشجویان در صورت لزوم می توانند یکسال در دوره های آماده سازی زبان انگلیسی شرکت کنند.

همچنین دانشجویان علاوه بر زبان انگلیسی می توانند در طی 3 سال اول تحصیلی دوره های زبان ترکی استانبولی را بگذرانند.
دانشجویان در سه سال اول دوره پیش بالینی پزشکی دروس علوم پایه، علوم رفتاری، علوم اجتماعی، اصول اخلاق، توسعه مهارت های حرفه ای، علوم طبیعی، کلاس های انتخابی هنر، IT، علوم ارتباطات و فلسفه را می گذراند. دانشجویان طی تحصیل می توانند در فعالیت های چند جانبه پژوهشی هم شرکت کنند و مطالعات خود را در مجامع بین المللی MASCO ارائه دهند. دانشجویان می توانند در کارآموزی بیمارستان ها شرکت کنند.

همچنین امکان ثبت نام شرکت در دوره های آکادمیک اتحادیه اروپا برای دانشجویان فراهم است. دانشجویان می توانند به سایر دانشگاه های پزشکی معتبر دنیا انتقالی بگیرند. دانشجویانی که بتوانند دوره 6 ساله کارشناسی پزشکی MD دانشگاه مدیترانه شرقی را با موفقیت بگذرانند دوره دکترا را به راحتی دریافت خواهند کرد.

امکانات و ویژگی های دانشگاه EMU قبرس

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه EMU قبرس

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه EMU قبرس

دانشگاه مدیترانه شرقی(EMU) در سال 1979 تاسیس شد. این دانشگاه شامل 11 دانشکده، 3 موسسه تحقیقاتی و 6 مدرسه می باشد. دانشکده دندانپزشکی دانشگاه EMU در سال 2007 با همکاری دانشکده دندانپزشکی آنکارا توانست اولین دوره تحصیلی خود را آغاز کند. دانشکده پزشکی در سال 2008 در این دانشگاه تاسیس شد. دانشگاه EMU یک موسسه علمی برجسته در قبرس به حساب می آید. دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) مورد تایید وزرات علوم و بهداشت ایران نیست. از آنجاییکه دانشجویان سه سال آخر تحصیل خود را در دانشگاه ترکیه می گذرانند. بنابراین مدرک دانشجویان از سمت ترکیه صادر می شود. بنابراین هیچگونه نگرانی برای دانشجویان وجود ندارد، زیرا دانشجویانی که نیمی از تحصیلات خود را در دانشگاه مورد تایید می گذراند. بنابراین مدرک تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه EMU قبرس مورد تایید می باشد.

یکی از مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه مجهز بودن به مراکز درمانی است. این مراکز به صورت 24 ساعته پاسخگوی نیازهای پزشکی دانشجویان می باشند. خدمات این مراکز درمانی رایگان است. انواع پزشکان متخصص در این مراکز درمانی فعالیت دارند. از دیگر مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه EMU قبرس این است که اتوبوس های دانشگاه به صورت شبانه روز فعالیت می کنند. اتوبوس های دانشگاه در داخل و خارج دانشگاه به دانشجویان سرویس می دهند.

بررسی مزایای تحصیل در کشور قبرس

تحصیل در این کشور  مزایای زیادی برای افراد خارجی در بر دارد. از جمله مزیت های تحصیل در این کشور اروپایی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

1

 امکان اخذ پذیرش تحصیلی بدون داشتن مدرک زبان آیلتس

2

 سختگیری کمتر در خصوص محدودیت سنی متقاضیان و فاصله با مقطع قبلی تحصیلی در مقایسه با بسیاری کشورهای دیگر

3

 هزینه ارزان تحصیل در دانشگاه های قبرس به واسطه پایین بودن میزان شهریه و هزینه های زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی

4

 امکان تحصیل به زبان انگلیسی

5

 امکان یافتن شغل متناسب با رشته تحصیلی پس از اتمام تحصیل به دلیل نرخ بیکاری پایین در قبرس

6

 امکان اخذ اقامت دائم قبرس و اتحادیه اروپا به واسطه ویزای شینگن پس از پنج سال کار و زندگی در قبرس

7

 امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن

8

 زندگی در کشوری آرام و زیبا با ساحلی آفتابی و آب و هوای مدیترانه ای

تحصیل در قبرس امکان تحصیل در دانشگاه های بین المللی و معتبر قبرس را فراهم می آورد. دانشگاه های قبرس دارای شرایط بورسیه تحصیلی هستند لذا دانشجویان در کلیه مقاطع تحصیلی می توانند تحصیل در این کشور با کمترین هزینه را تجربه کنند. همچنین امکان کار دانشجویی تا سقف ۴۰ ساعت در هفته برای دانشجویان وجود دارد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  مزایای تحصیل در کشور قبرس مراجعه کنید.

در پایان

برای کسب آگاهی بیشتر در خصوص چگونگی دریافت مشاوره از کارشناسان آوات و خدمات ما در زمینه امور مهاجرتی کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و… می توانید در ساعات کاری از طریق شماره های ثابت نوشته شده در سایت با همکاران ما تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی های آن ها استفاده فرمایید. اگر خواستار دریافت مشاوره هستید، می توانید با تکمیل فرم ارزیابی مهاجرتی آوات از آن بهره مند شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *