تحصیلی, قبرس

شرایط تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس

شرایط تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس

تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس یکی از بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل می باشد. نام دیگر دانشگاه NEU قبرس دانشگاه خاور نزدیک قبرس نیز نام دارد. دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه NEU قبرس جزء مجهزترین و بهترین دانشکده های موجود در کشور قبرس می باشند. دانشگاه NEU قبرس جزء دومین دانشگاه برتر کشور قبرس می باشد.

دانشگاه خاور نزدیک کجای قبرس واقع شده است؟

دانشگاه NEU قبرس در شهر نیکوزیا و در منطقه‌ای به نام لفکوشای در کشور قبرس واقع شده است. شهر نیکوزیا پایتخت کشور قبرس می باشد. دانشگاه NEU قبرس جزء دانشگاه های بسیار قدیمی و با سابقه کشور قبرس است. به همین خاطر اکثر متقاضیان دانشگاه NEUقبرس را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. از مزایای ویژه دانشگاه خاور نزدیک می توان به سطح بالای کیفیت آموزشی، رنکینگ بالای علمی، قدمت طولانی در زمینه آموزش دانشجویان رشته های مختلف و سطح امکانات خوب اشاره کرد. دانشگاه خاور نزدیک انتخاب مناسبی برای تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس به حساب می آید.

معرفی دانشگاه NEU قبرس

شرایط تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس

شرایط تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس

دانشگاه خاور نزدیک قبرس  در سال ۱۹۸۸ تأسیس شده است. این دانشگاه معتبر از پرسنل آکادمیک و اساتید برتر تحصیلی برخوردار می باشد. این دانشگاه فرصت های تحصیلی پیشرفته و تخصصی را در مقاطع مختلف تحصیلی از قبل کارشناسی ارشد و دکترا در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. دانشگاه NEUقبرس توانسته است بیش از ۲۶ هزار دانشجو از ۱۰۰ کشور مختلف دنیا را به خود جذب کند.

رتبه دانشگاه خاور نزدیک بسیار عالی می باشد. به طوری که رتبه این دانشگاه در سطح قاره اروپا کاملاً شناخته شده است. دانشگاه خاور نزدیک به دلیل عضو انجمن بین‌المللی دانشگاه‌ها در حوزه سازمان جهانی یونسکو و سایر انجمن های شناخته شده در دنیا مقصد اکثر متقاضیان برای ادامه تحصیل می‌باشد. دانشگاه خاور نزدیک با مهندسان بین المللی همکاری دارد. دانشگاه NEU عضو فدراسیون دانشگاه های برتر کشورهای اسلامی است. دانشگاه خاور نزدیک با سیستم معادل سازی و ارزیابی استاندارد بین المللی پزشکان مطابقت دارد. اولین دانشکده پزشکی در دانشگاه NEU تاسیس شده است.

دانشگاه خاور نزدیک و دانشجویان بین المللی

تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس یک فرصت ایده آل برای دانشجویان بین المللی به حساب می آید. دانشگاه خاور نزدیک مورد تایید کشور ترکیه و سایر کشورهای اروپایی است. همچنین این دانشگاه با دانشگاه های مهم و معتبر از قبیل آنکارا، مرسین و حاجت تپه ترکیه قرارداد دارد. یکی از ویژگی‌های برتر دانشگاه NEU قبرس  این است که بورسیه های فوق‌العاده‌ای را به دانشجویان خود ارائه می دهد.

همچنین تمامی رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه خاور نزدیک ارائه می‌شوند. دانشگاه NEU قبرس مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران است. بنابراین متقاضیان ایرانی که قصد بازگشت به کشور خود را دارند هیچ گونه مشکلی برای ادامه تحصیل رشته تحصیلی خود در دانشگاه قبرس را نخواهند داشت. متقاضیان ایرانی با خیالی آسوده می توانند نسبت به پذیرش تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس اقدام کنند.

مدارک پذیرش تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس

دانشگاه خاور نزدیک قبرس  به دلیل دارا بودن مزایای خاص نظر اکثر متقاضیان را از کشورهای مختلف سراسر دنیا به خود جلب کرده است. دانشگاه NEU قبرس مدارک مورد نیاز جهت پذیرش تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس را به طور رسمی در وب سایت خود اعلام کرده است.

متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس را دارند باید مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی، ترجمه ریز نمرات دوره دیپلم و کارشناسی، کپی از صفحه اول پاسپورت معتبر، توصیه نامه برای مقاطع ارشد و دکترا، رزومه پژوهشی جهت اخذ بورسیه، ارائه مدرک آیلتس و یا تافل با نمرات قابل قبول، پاس کردن آزمون ورودی دانشگاه، معرفی نامه و انگیزه نامه برای دوره های ارشد و دکترا را ارائه دهند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

دانشگاه NEU قبرس به دلیل قدمت و اعتبار بین المللی در بین متقاضیان محبوبیت خاصی دارد. از طرفی به علت همکاری مستقیم دانشگاه NEU قبرس با دانشگاه های معتبر ترکیه اعتبار این دانشگاه بسیار زیاد است. تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس به زبان انگلیسی ارائه می شود. مدت زمان تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس 5 تا 6 سال است. به طور کلی هزینه تحصیل پزشکی 12600 یورو و هزینه تحصیل دندانپزشکی 9400 یورو می باشد.

 

شرایط تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس

شرایط تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس

دانشگاه NEU قبرس  اولین دانشگاه ارائه دهنده رشته دندانپزشکی به متقاضیان بود. بنابراین دانشکده دانشگاه خاور نزدیک اولین و بزرگترین دانشکده دندانپزشکی کشور قبرس به حساب می آید. افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی را دارند می توانند دانشگاه خاور نزدیک را به عنوان گزینه عالی در نظر بگیرند. همانطور که در بالا اشاره کردیم دانشگاه خاور نزدیک به متقاضیان بورسیه تحصیلی ارائه می دهد.

البته بورسیه تحصیلی با توجه به رشته تحصیلی و زبان تحصیلی متفاوت است. متقاضیان دارای بورسیه در رشته دندانپزشکی با ارائه زبان ترکی باید سالانه 5600 یورو شهریه پرداخت کنند. اما دانشجویان دارای بورسیه رشته دندانپزشکی با ارائه زبان انگلیسی سالانه باید 6500 یورو شهریه پرداخت کنند.

امکانات دانشگاه خاور نزدیک

امکانات دانشگاه خاور نزدیک بسیار بی نظیر می باشد. یکی از امکانات دانشگاه خاور نزدیک دارا بودن کتابخانه‌ای بزرگ و وسیع است. بیشتر از یک میلیون منابع چاپی و الکترونیکی در این کتابخانه وجود دارد. علاوه بر دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی وجود دانشکده داروسازی از امکانات جدید دانشگاه NEU قبرس به حساب می آید. از دیگر امکانات دانشگاه خاور نزدیک می توان به سالن های ورزشی متعدد، باشگاه های تناسب اندام، کافه تریا، رستوران، استخر های سرپوشیده، وجود مجهزترین بیمارستان داخل دانشگاه، اداره پست، خوابگاه های مجهز و مناسب اشاره کرد.

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس را دارند می توانند به جای اجاره منزل از خوابگاه های درون محوطه دانشگاه استفاده کنند. استفاده از خوابگاه برای دانشجویان بسیار مقرون به صرفه تر است. زیرا دانشجو در صورت اجاره منزل باید تمامی قبوض را پرداخت کند درحالیکه تمامی قبوض خوابگاه رایگان است. یکی دیگر از امکانات ویژه دانشگاه NEU قبرس وجود مهد کودک می باشد.

دانشگاه NEU قبرس برای رفاه حال مادرانی که قصد تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس را دارند جهت نگهداری فرزندان آن ها مهدکودک تاسیس کرده است. هر گروه سنی کودکان در اتاق های جداگانه نگهداری می شوند. کارکنان مهدکودک فارغ التحصیلان دانشکده های پرستاری و گروه های آموزشی پیش دبستانی هستند.

مقاله ی پیشنهادی ؛چگونگی تحصیل فیزیوتراپی در قبرس

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 18 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانیدفرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *