تحصیلی, قبرس

معرفی شرایط و امکانات دانشگاههای قبرس شمالی

معرفی شرایط و امکانات دانشگاههای قبرس شمالی

دانشگاههای قبرس شمالی به دلیل اعتبار و امکاناتی که دارند در بین متقاضیان از محبوبیت ویژه ای برخوردار هستند. در اینجا قصد داریم به معرفی برخی از دانشگاههای قبرس شمالی بپردازیم و شما را بیشتر با این دانشگاه ها آشنا کنیم.

معرفی برخی دانشگاههای قبرس شمالی

قبرس شمالی ناحیه ترک نشین ها است که در شمال جزیره قبرس قرار دارد. قبرس شمالی توانست در سال ۱۹۸۳ اعلام استقلال کند. قبرس شمالی از نظر وسعت نسبت به قبرس جنوبی کوچک تر است. در حالیکه قبرس شمالی از نظر کیفیت تحصیلی و تعداد دانشگاه‌ها و سطح علمی در رتبه بالاتری نسبت به قبرس جنوبی قرار دارد. قبرس شمالی از لحاظ سطح زندگی پایین تر از قبرس جنوبی می باشد.

اما در قبرس شمالی با کمک دولت ترکیه دانشگاه های بسیار خوبی تاسیس شده است. دانشگاههای قبرس شمالی از وزارت آموزش عالی ترکیه تاییدیه دریافت می‌کنند. بنابراین دانشگاههای قبرس شمالی از لحاظ سطح علمی نسبت به دانشگاه های قسمت یونانی نشین قبرس قوی‌تر هستند. زبان تحصیل این دانشگاه ها به صورت انگلیسی می باشد.

مزایای تحصیل در قبرس

یکی از مزایای ویژه تحصیل در دانشگاههای قبرس شمالی برای ایرانیان این است که نیاز به اخذ ویزای تحصیلی ندارند. همچنین دین اکثریت مردم در قبرس شمالی اسلام است. قبرس شمالی از نظر مسافت و از لحاظ فرهنگ به کشور ایران بسیار نزدیک می باشد. هزینه زندگی در قبرس شمالی بسیار مقرون به صرفه است.

انتخاب قبرس شمالی با توجه به موقعیت تحصیلی و مقرون به صرفه بودن آن گزینه مناسبی برای ترانسفر به کشورهای آمریکایی و اروپایی به شمار می آید.

دانشگاه مدیترانه شرقی

معرفی شرایط و امکانات دانشگاههای قبرس شمالی

معرفی شرایط و امکانات دانشگاههای قبرس شمالی

یکی دیگر از بهترین دانشگاههای قبرس شمالی دانشگاه مدیترانه شرقی می باشد. این دانشگاه شامل دانشکده های مختلف است. دانشگاه مدیترانه شرقی مورد تایید وزارت بهداشت ایران و وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد. این دانشگاه توانسته است ۲۰ هزار دانشجو از ۱۰۶ کشور مختلف را به خود جذب کند. دانشگاه مدیترانه شرقی در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر اروپا توانسته است رتبه جهانی ۱۳۴۵ را به خود اختصاص دهد. دانشگاه مدیترانه شرقی یک دانشگاه نیمه دولتی است.

پذیرش بدون مدرک زبان

همچنین این دانشگاه دارای کمپ دانشگاهی بزرگ و مجهز می باشد. وجود دانشگاه مدیترانه شرقی سبب شده است شهر فاماگوستا به یک شهر دانشجویی تبدیل شود. متقاضیان برای ورود یا پذیرش نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند. بنابراین متقاضیان می‌توانند بدون ارائه مدرک زبان در دانشگاه مدیترانه شرقی پذیرفته شوند. سپس متقاضیان باید در آزمون تعیین سطح زبان شرکت کنند. متقاضیانی که نتوانند در آزمون زبان نمره کسب کند باید واحدهای زبان را در دانشگاه بگذرانند. اعضای هیئت علمی دانشگاه مدیترانه شرقی شامل ۳۵ کشور مختلف می باشد. این دانشگاه شامل ۱۰۰ رشته مختلف در مقطع کارشناسی و ۸۱ رشته مختلف در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است.

در سال 2013-2012 دانشکده پزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی تاسیس شد. به دنبال تاسیس دانشکده پزشکی تقاضا برای رشته های داروسازی و پزشکی هم افزایش پیدا کرد. پذیرش این دانشگاه برای متقاضیان بسیار راحت و آسان است. پذیرش این دانشگاه دو بار در سال یعنی در فصل بهار و پاییز انجام می گیرد. از دیگر مزایای دانشگاه مدیترانه شرقی این است که امتیاز ۳ ستاره از QS دارد.

دانشگاه شرق نزدیک NEU

یکی دیگر از دانشگاههای قبرس شمالی دانشگاه NEU می باشد. این دانشگاه جزء معتبرترین دانشگاههای قبرس شمالی است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۸ در شهر نیکوزیا تأسیس شد. دانشگاه NEU دارای 26 هزار دانشجو از سراسر جهان در مقاطع تحصیلی مختلف است.

دانشگاه شرق نزدیک NEU شامل 16 دانشکده، 4 دبیرستان، 220 دپارتمان و 28 موسسه تحقیقاتی می باشد. یکی از ویژگی‌های برتر دانشگاه شرق نزدیک NEU این است که عضو انجمن بین المللی دانشگاه در یونسکو و انجمن دانشگاه های اروپایی می باشد. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه شرق نزدیک NEU جز برترین دانشکده های قبرس شمالی به شمار می آیند. دانشگاه شرق نزدیک NEU دارای ۱۱۱ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و ۷۷ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد.

این دانشگاه امکان بورس تحصیلی برای دانشجویان را فراهم کرده است. یکی از امکانات ویژه دانشگاه شرق نزدیک NEU دارا بودن کتابخانه بزرگ و جامع می باشد. در این کتابخانه یک میلیون نسخه چاپی و ۱۱۵ میلیون منابع الکترونیکی موجود است.

پیشنهاد می کنیم به مقاله ی شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس  نگاهی بیندازید.

دانشگاه نیکوزیا

معرفی شرایط و امکانات دانشگاههای قبرس شمالی

معرفی شرایط و امکانات دانشگاههای قبرس شمالی

یکی از بهترین دانشگاههای قبرس شمالی دانشگاه نیکوزیا می باشد. سیستم آموزشی دانشگاه نیکوزیا دانشجو محور است. از ویژگی‌های برتر دانشگاه نیکوزیا این است که در چند رشته خاص در مقطع ارشد با دانشگاه های ارسطو، یونان و پاتراس برنامه درسی مشترک دارد. زبان تحصیل در دانشگاه نیکوزیا به زبان انگلیسی می باشد.

دانشگاه نیکوزیا توانسته است ۱۱ هزار دانشجو از ۷۰ کشور مختلف را به خود جذب کند. یکی از دانشکده های برتر دانشگاه نیکوزیا دانشکده پزشکی است که ۵۰۰ دانشجو را از کشورهای مختلف به خود جذب کرده است. دانشگاه نیکوزیا تنوع رشته های بسیار بالایی در مقاطع مختلف دارد. این دانشگاه ۳۷ رشته در مقطع کارشناسی، ۳۱ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 20 رشته در مقطع دکترا به دانشجویان خود ارائه می دهد. از دیگر مزایای دانشگاه نیکوزیا این است که در سیستم رتبه بندی جایگاه ویژه ای برای تحصیل دارد.

همچنین دانشگاه نیکوزیا توانسته است ۱۹ تیم در ۴۰۰ دانشگاه سراسر دنیا جهت مشارکت بیشتر دانشجویان با سایر کشورها و امکان مطالعه و تحقیق فراوان ایجاد کند. مدرک تحصیلی دانشگاه نیکوزیا بسیار معتبر است.

دانشگاه قبرس اروپایی

یکی دیگر از دانشگاههای قبرس دانشگاه قبرس اروپایی است. این دانشگاه در منطقه جنوب شرقی اروپا از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد. این دانشگاه در سال ۱۹۶۱ به عنوان کالج قبرس تاسیس شد.

سپس در سال ۲۰۰۷ کالج قبرس به دانشگاه قبرس اروپایی تغییر نام داد. دانشگاه قبرس اروپایی با عضویت در 80 موسسه آموزشی مبتنی بر دانشگاه و موسسات اینترنتی 28 کشور از سراسر آمریکا، آسیا، اروپا، آفریقا فعالیت می کند. به جرات می توان گفت انتخاب دانشگاه قبرس اروپایی جهت ادامه تحصیل یک انتخاب ایده آل محسوب می شود. این دانشگاه 6 دانشکده دارد.

از دانشکده های دانشگاه قبرس اروپایی می توان به دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی، دانشکده مدیریت بازرگانی، دانشکده حقوق، دانشکده هنر و آموزش و پرورش، دانشکده پزشکی و دانشکده علوم اشاره کرد. دانشگاه قبرس اروپایی توانسته است ۴۵ رشته در مقطع کارشناسی، ۳۶ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 9 رشته در مقطع دکترا به دانشجویان خود ارائه دهد.

 

مقاله ی پیشنهادی؛ مزایای تحصیل در کشور قبرس

در پایان

اگر تمایل به دریافت مشاوره رایگان توسط کارشناسان و وکلای حرفه ای آوات را دارید، می توانید همین حالا فرم ارزیابی مهاجرتی ما را کامل کرده و ارسال نمایید. ما بعد از بررسی تمامی شرایط با شما تماس خواهیم گرفت. همچنین می توانید از طریق بخش دیدگاه در پایان این مقاله سوال های خود را  از ما بپرسید. ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخ سوالات شما را خواهیم داد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *