تحصیلی, قبرس

شرایط و دانشکده های تحصیل داروسازی در قبرس

شرایط و دانشکده های تحصیل داروسازی در قبرس

تحصیل داروسازی در قبرس یک فرصت تحصیلی بسیار مناسب برای متقاضیان به شمار می آید. دانشکده های داروسازی کشور قبرس با تجهیزات و امکانات بسیار فراوان، سالانه متقاضیان بسیار زیادی را به خود جذب می کنند. امکانات پیشرفته دانشکده های داروسازی کشور قبرس جهت تحقیقات در سطح بالا مناسب می باشند. در اینجا قصد داریم شما را با شرایط تحصیل داروسازی در کشور قبرس و دانشکده های آن بیشتر آشنا کنیم.

معرفی شرایط و هزینه های تحصیل داروسازی در قبرس

رشته داروسازی در دو حالت رشته کارشناسی داروسازی به مدت 5 سال و رشته دکترای داروسازی به مدت 6 سال ارائه می شود. زبان تحصیل داروسازی در قبرس انگلیسی می باشد. بیشتر متقاضیان خواهان رشته دکترای داروسازی هستند. تحصیل داروسازی در قبرس در دانشگاه بین المللی قبرس و دانشگاه مدیترانه شرقی برای متقاضیان فراهم شده است. از میان دانشگاه های قبرس تنها دانشگاه EMU مورد تایید وزارت بهداشت در ایران می باشد.

این دو دانشگاه برای دانشجویان ایرانی بورسیه ارائه می دهند. بورسیه 50 درصدی تحصیل داروسازی در دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) برای دانشجویان متقاضی این رشته فراهم شده است. در دانشگاه بین المللی قبرس (CIU) بورسیه 50 درصدی و 75 درصدی برای دانشجویان وجود دارد. متقاضیان با اخذ بورسیه 75 درصدی هر ترم فقط 1000 یورو بابت شهریه پرداخت خواهند کرد.

یکی از مزایای تحصیل داروسازی در دانشگاه بین المللی قبرس و دانشگاه مدیترانه شرقی این است که مورد تایید وزارت بهداشت کشورهای عضو اتحادیه ترکیه، کانادا، اروپا و آمریکا می باشند. بنابراین فارغ التحصیلان این دانشگاه ها می توانند به راحتی در کشورهای اروپایی، کانادا و آمریکا مشغول به کار شوند.

شرایط پذیرش در رشته ی داروسازی

پذیرش تحصیلی داروسازی در کشور قبرس براساس شرط معدل انجام می پذیرد. با توجه به تعداد زیاد متقاضیان افرادی که مدرک پیش دانشگاهی ریاضی و یا تجربی با معدل کل 17.5 به بالا دارند حتما پذیرش خواهند شد. محدودیت سنی برای افراد متقاضی در نظر گرفته شده است.

افراد بالای 25 سال شانسی برای پذیرش نخواهند داشت. از مدارک مورد نیاز تحصیل داروسازی در قبرس می توان به ترجمه شده مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات، ترجمه شده مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات، ترجمه شناسنامه، کپی صفحه اول پاسپورت و یک قطعه عکس 4*3 اشاره کرد.

بورسیه تحصیل داروسازی در قبرس

شرایط و دانشکده های تحصیل داروسازی در قبرس

شرایط و دانشکده های تحصیل داروسازی در قبرس

متقاضیانی که دارای معدل 17.5 تا 18.5 هستند می توانند بورسیه 25 درصدی را دریافت کنند. بنابراین شهریه تحصیلی متقاضیان دارای بورسیه 6.360 دلار خواهد بود. دانشکده های داروسازی قبرس امکان پرداخت شهریه را برای دانشجویان طی 4 قسط فراهم کرده است.

متقاضیان می توانند 35 درصد شهریه را موقع ثبت نام و مابقی را حین تحصیل پرداخت کنند. هزینه خوابگاه برای دانشجویان سالانه 3000 دلار است. همچنین امکان اقامت قبرس به صورت رایگان برای والدین دانشجویانی که خوابگاه تک نفره دارند وجود دارد.

شرایط دانشگاه های تحصیل داروسازی در قبرس

همانطور که در بالا اشاره کردیم امکان تحصیل داروسازی در قبرس در دو دانشگاه مدیترانه شرقی و بین المللی قبرس وجود دارد. یکی از دانشگاه های برتر داروسازی قبرس دانشگاه مدیترانه شرقی می باشد. این دانشگاه در سال 2012 تاسیس شده است. ابتدا در دانشکده داروسازی مدیترانه شرقی، رشته ی کارشناسی داروسازی به مدت 5 سال ارائه شد.

سپس در این دانشکده رشته دکترای داروسازی به مدت 6 سال ارائه گردید. دانشکده داروسازی دانشگاه مدیترانه شرقی عضو علمی فدراسیون بین المللی داروسازی کشور قبرس می باشد. این دانشکده جزء دومین دانشکده های داروسازی کشور ترکیه و قبرس است. این دانشکده به فناوری و تجهیزات آزمایشگاهی با آخرین تکنولوژی روز دنیا مجهز می باشد. از امکانات دانشکده مدیترانه شرقی می توان به دستگاه های پیشرفته اشعه ی ماوراء بنفش، دستگاه گرانالانور، دستگاه انحلال، دستگاه همگن ساز، ماشین خرد کن، راکتور الکترومغناطیسی، میکروسکوپ های پیشرفته و گرانروی سنج اشاره کرد.

آزمایشگاه های دانشکده مدیترانه شرقی مجهز به برد هوشمند هستند. در این دانشکده جهت مطالعات دارویی باغ گیاهان دارویی احداث شده است. این دانشکده با اینکه تازه تاسیس می باشد اما امکانات بسیار مجهزی دارد. دانشکده مدیترانه شرقی قبرس تاکنون موفق به چاپ 82 مقاله علمی شده است. این دانشکده از 37 کشور دنیا دانشجو می پذیرد. محیط دانشکده مدیترانه شرقی یک محیط بین المللی به حساب می آید. این دانشکده هر ساله در روز چهاردم ماه می کنفرانس برگزار می کند. دانشجویان می توانند در این کنفرانس های علمی تجربیات و اطلاعات با ارزشی را دریافت کنند.

دانشگاه بین المللی قبرس CIU

یکی دیگر از دانشگاه های تحصیل داروسازی در قبرس دانشگاه بین المللی قبرس CIU می باشد. این دانشگاه در سال 1977 در شهر نیکوزیا تاسیس شده است. این دانشگاه در قبرس شمالی قرار دارد. این دانشگاه جزء دانشگاه های برتر قبرس به حساب می آید. این دانشگاه توانسته است رتبه برتر علمی را به خود اختصاص دهد. از طرفی شهریه این دانشگاه بسیار مناسب است. از این رو متقاضیان تمایل بیشتری به تحصیل داروسازی در این دانشگاه را دارند. زبان تحصیل داروسازی در قبرس در دانشگاه بین المللی قبرس انگلیسی است.

تحصیل داروسازی در قبرس در این دانشگاه از سال 2011 با ارائه رشته کارشناسی شروع شد. هم اکنون رشته دکترای داروسازی در این دانشگاه به دانشجویان ارائه می شود. از مزیت های دانشگاه بین المللی قبرس می توان به خوابگاه های مجهز، اینترنت رایگان، میز و صندلی، تلویزیون، تختخواب، خط تلفن، یخچال، قفسه کتاب و کمد در همه اتاق های دانشجویی اشاره کرد. تحصیل داروسازی در قبرس مخصوصا دانشگاه CIU یک فرصت عالی و آینده دار برای دانشجویان به حساب می آید.

برای آشنایی بیشتر با این دانشگاه به مقاله ی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه CIU قبرس مراجعه کنید.

هدف دانشکده های داروسازی قبرس

شرایط و دانشکده های تحصیل داروسازی در قبرس

شرایط و دانشکده های تحصیل داروسازی در قبرس

هدف دانشکده های داروسازی قبرس تربیت داروسازان متخصص و با صلاحیت می باشد. به طوری که این داروسازان بتوانند تحصیل خود را در سطح بین المللی به اشتراک بگذارند. فارغ التحصیلان رشته داروسازی می توانند به عنوان سفیر سلامت به جامعه خدمت کرده و سبب پیشرفت هایی در زمینه داروسازی شوند.

هدف دیگر دانشکده های داروسازی قبرس تربیت داروسازانی است که به پیشبرد تحقیقات علمی در سطح جهانی و منطقه ای کمک کنند. هدف دیگر دانشکده های داروسازی تربیت داروسازانی است که از دانش خود برای نفع رساندن به جامعه استفاده ببرند. دانشکده های داروسازی جهت انجام تحقیقات علمی در سطح بالا به تکنولوژی روز دنیا مجهز شده اند.

به طور کلی دانشکده های داروسازی در نظر دارند داروسازانی در سطح علمی بالا و از لحاظ شخصیتی سازگار با کار گروهی و شغل داروسازی تربیت کنند.

 

مقاله ی پیشنهادی ؛بررسی شرایط تحصیل در قبرس

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 18 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانیدفرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *