تحصیلی, قبرس

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه CIU قبرس

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه CIU قبرس

تحصیل در رشته ی  پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه CIU قبرس شمالی یک گزینه بسیار عالی برای متقاضیانی است که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند. دانشگاه ‏CIU قبرس شمالی در حال حاضر از ۱۰۹ کشور سراسر دنیا در تمامی مقاطع تحصیلی دانشجو پذیرفته است.

مزایای تحصیل پزشکی در دانشگاه CIU قبرس

یکی از مزیت های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه CIU قبرس شمالی فعالیت‌های فوق برنامه دانشگاه می باشد. در این فعالیت برنامه هایی از قبیل شنا، رباتیک، نقاشی، آموزش زبان های مختلف دنیا، نوازندگی، رقص، عکاسی و … گنجانده شده است. بنابراین متقاضی می ‌تواند از فرصت های خود نهایت استفاده را ببرد. دانشگاه CIU قبرس شمالی دارای مجهزترین کتابخانه های دانشگاهی است. این کتابخانه منابع علمی خود را به دو صورت اینترنتی و حضوری در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. از دیگر مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه CIU قبرس شمالی خدمات درمانی دانشگاه می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه CIU قبرس

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه CIU قبرس

این دانشگاه با ارائه خدمات رایگان توانسته است سبب رفاه حال دانشجویان خود شود. از خدمات رایگان دانشگاه CIU قبرس شمالی می توان به چشم پزشکی، ارتوپدی، پزشک عمومی، روانشناسی، گوش و حلق و بینی و … اشاره کرد. از دیگر مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه CIU قبرس شمالی دارا بودن مراکز پژوهشی می باشد. این دانشگاه از ۳۰ مرکز پژوهشی و ۸۰ کارگاه دانشجویی همراه با اینترنت برخوردار است. از دیگر مزایای دانشگاه CIU قبرس شمالی این است که ۱۲ بلوک خوابگاه در فضای داخلی دانشگاه و چندین خوابگاه خصوصی خارج از محوطه دانشگاه دارد.

سالن های ورزشی

از دیگر مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه CIU قبرس شمالی دارا بودن مراکز ورزشی است. از مراکز ورزشی می توان به سالن های ورزشی سرپوشیده، زمین های ورزشی سرباز، استادیوم فوتبال، استادیوم دومیدانی و … اشاره کرد. از دیگر مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاهCIU قبرس شمالی وجود رستوران ها و کافه تریاهای مختلف است.

دانشگاه CIU قبرس شمالی از چند رستوران در فضای داخل دانشگاه و یک یا دو کافه تریا برای هر دانشکده برخوردار می باشد. جالب است بدانید که در رستورانها غذاهای ایرانی هم سرو می شوند. بنابراین متقاضیان ایرانی برای سرو غذاهای ایرانی دچار مشکل نخواهند شد. با توجه به امکانات رفاهی انتخاب دانشگاه CIU قبرس شمالی برای ایرانیان یک انتخاب ایده آل محسوب می شود.

شرایط پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاهCIU

بهتر است بدانید که تحصیل در دانشگاه CIU قبرس شمالی همانند تحصیل در دانشگاه آمریکایی است. رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه ‏CIU قبرس شمالی به زبان انگلیسی ارائه می شوند. یکی از ویژگی‌های بارز دانشگاه CIU قبرس شمالی این است که اولین دانشگاه در قبرس می باشد که برنامه های تحت عنوان شتاب راه اندازی کرده است.

دانشجویان می توانند با این برنامه دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را طی یک دوره ۵ ساله تمام کنند. متقاضیان در نهایت مدرک فوق لیسانس را از دانشگاه CIU دریافت خواهند کرد. در حالی که اتمام دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در ایران 6 و یا 7 سال به طول می انجامد. از دیگر ویژگی‌های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه CIU قبرس شمالی این است که این دانشگاه با دو تا از بهترین دانشگاه های انگلستان قرارداد آکادمیک بسته است.

بنابراین دانشجویان دانشگاه CIU قبرس شمالی می‌تواند از سال چهارم تحصیلی خود در یکی از دانشگاه های طرف قرارداد ادامه تحصیل دهند. متقاضیان با تحصیل رشته ی پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه CIU قبرس شمالی می توانند دریچه های جدید و روشنی از تحصیل و آینده شغلی را به روی خود باز کنند.

مدارک مورد نیاز پذیرش در دانشگاه CIU قبرس

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه CIU قبرس

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه CIU قبرس

متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه CIU قبرس شمالی را دارند باید مدارک مورد پذیرش دانشگاه را ارسال کنند. در قسمت ذیل مدارک مورد نیاز هر مقطع رشته های مختلف تحصیلی را به تفکیک برای شما بیان کرده ایم. متقاضیان باید تمامی مدارک زیر را در موقع ارائه درخواست آنلاین به دانشگاه یا نماینده ی رسمی آن ها در قبرس شمالی اسکن کنند.

مدارک مورد نیاز برای مقطع کارشناسی

از مدارک مورد نیاز برای مقطع کارشناسی می توان به ارسال درخواست پذیرش، ارائه مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات، ارائه ترجمه مدارک به زبان انگلیسی یا ترکی، ارائه اسکن از پاسپورت معتبر، امضای تعهد نامه دانشگاه اشاره کرد. متقاضیان می توانند تعهد نامه دانشگاه را از محل ثبت نام آنلاین دانلود کرده و آن را امضا کنند.

مدارک مورد نیاز برای مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی، کارشناسی به همراه ریز نمرات خود را ارسال کنند. دانشجویانی که مدرک کارشناسی خود را اخذ نکرده اند می توانند گواهی پایان تحصیل موقت را به دانشگاه ارائه دهند. ارائه مدرک معتبر زبان تافل یا آیلتس، رزومه و سوابق پژوهشی، انگیزه نامه، توصیه نامه، اسکن پاسپورت معتبر و امضای تعهد نامه از دیگر مدارک مورد نیاز دانشگاه CIU قبرس شمالی می باشند.

مدارک مورد نیاز برای مقطع دکترا

دانشجویان مقطع دکترا باید مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریز نمرات خود را اسکن کنند. مشخص کردن حوزه تخصصی پرو پروپوزال و دکترا در ترکیه ارائه رزومه علمی و سوابق پژوهشی، توصیه نامه، انگیزه نامه، نمره آزمون زبان تافل یا آیلتس و امضای تعهد نامه غیر حضوری از دیگر مدارک مورد نیاز در دانشگاه بین المللی کشور قبرس است.
متقاضیان جهت اخذ پذیرش باید مدارک مورد نیاز با هر مقطع تحصیلی را به دانشگاه یا نماینده رسمی آن ها در قبرس شمالی ارسال کنند.

 

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه CIU قبرس

یکی از ویژگی‌های بارز تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه CIU قبرس شمالی این است که شهریه های مناسب سالیانه دارد. این شهریه ها نسبت به سطح کیفیت دانشگاه و آموزش دانشگاه بسیار مناسب می باشند. شرایط ایده‌آل دانشگاه CIU قبرس شمالی سبب شده است که دانشجویان بسیار زیادی جذب این دانشگاه شوند. به طور کلی هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی 8587 یورو می باشد. این دانشگاه برای رشته دندانپزشکی بورسیه تحصیلی ارائه داده است.

متقاضیان دارای بورسیه 50 درصد، می توانند شهریه سالانه 3551 یورو را پرداخت کنند. هزینه تحصیل پزشکی 10435 یورو می باشد. دانشگاه CIU قبرس شمالی برای مقاطع ارشد و دکترا بورسیه های بسیار خوبی ایجاد کرده است. متقاضیان بسیار زیادی سالانه جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه CIU قبرس شمالی جذب این دانشگاه معتبر می شوند.

مقاله ی پیشنهادی ؛مزایای تحصیل در کشور قبرس

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 18 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانیدفرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

4/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *