تحصیلی, قبرس

چگونگی تحصیل فیزیوتراپی در قبرس

چگونگی تحصیل فیزیوتراپی در قبرس

رشته فیزیوتراپی یکی از رشته های گروه پزشکی است که طرفداران زیادی دارد. این رشته به صورت دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تدریس می شود. بازار کار خوب این رشته و امکان درآمد زایی مناسب، این رشته را جزو رشته های پرتقاضا و پرطرفدار تبدیل کرده است. تحصیل فیزیوتراپی در قبرس در تمامی مقاطع تحصیلی امکان پذیر است. دانشگاه های مختلفی در قبرس وجود دارند که رشته های گروه پزشکی را ارائه می نمایند.

زبان تدریس این رشته اغلب انگلیسی و زبان های دیگری مانند یونانی و ترکی استانبولی است. بدین ترتیب امکان تحصیل برای متقاضیان به زبان انگلیسی وجود دارد. دانشگاه های قبرس منطبق با سیستم آموزشی اروپا بوده و از سیستم آموزش عالی بولونیا پیروی می کنند.

مدارک صادره از دانشگاه های قبرس در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا، آمریکا و سایر کشورهای دیگر مورد بررسی و تایید قرار می گیرد. برای تحصیل فیزیوتراپی در قبرس گزینه های مختلفی پیش روی شما قرار دارد. دانشگاه قبرس واقع در شهر نیکوزیا قبرس اروپایی و دانشگاه مدیترانه شرقی در قبرس شمالی از جمله آنها محسوب می شود.

مزیت های تحصیل فیزیوتراپی در قبرس

تحصیل فیزیوتراپی در قبرس آینده ای روشن برای شما رقم می زند. پس از اتمام تحصیل امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشگاه های قبرس، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر اروپای غربی و آمریکایی و یا ورود به بازار کار برای شما فراهم می گردد. زبان تحصیل انگلیسی شما را آماده ورود به بازار کار جهانی نموده و می توانید به کشورهای پیشرفته مهاجرت داشته باشید.

"چگونگی

یک مزیت مهم پس از اتمام تحصیل فیزیوتراپی در قبرس امکان یافتن شغل است. دولت قبرس به فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور فرصت شش ماهه ای جهت جستجوی شغل می دهد. بنابراین در صورت یافتن شغل می توان ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل نمود. کار و زندگی در قبرس به مدت پنج سال منجر به اخذ اقامت این کشور اروپایی و زیبا می گردد. متقاضیان دو سال پس از اخذ اقامت دائم می توانند تقاضای پاسپورت قبرس را داشته باشند.

بورسیه ی تحصیلی

امکان اخذ بورسیه برای تحصیل فیزیوتراپی در قبرس وجود دارد. برای این کار متقاضیان باید نمرات عالی، مدرک زبان، توانایی علمی بالا و مقاله های منتشر شده در مجلات معتبر علمی داشته باشند. معمولا بورسیه به دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی تعلق می گیرد. امکان همراهی والدین و خانواده برای دانشجویان میسر نیست ولیکن متقاضیان می توانند از طریق ویزای توریستی هر بار به مدت یک ماه وارد کشور قبرس شوند. نکته مهم دیگر امکان کار پاره وقت و دانشجویی برای متقاضیان است. بدین ترتیب طبق قوانین دولت قبرس دانشجویان می توانند در هفته ۲۰ و یا ۳۰ ساعت بسته به مقطع تحصیلی کار پاره وقت انجام دهند.

اخذ پذیرش تحصیلی قبرس

برای اخذ پذیرش تحصیل فیزیوتراپی در قبرس دو گزینه پیش روی شما قرار دارد. دانشگاه قبرس و دانشگاه مدیترانه شرقی در قبرس شمالی رشته فیزیوتراپی را ارائه می نماید. زبان تحصیل در دانشگاه قبرس در رشته فیزیوتراپی یونانی و انگلیسی و زبان تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی ترکی استانبولی و انگلیسی است. این دو دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران است، لذا متقاضیان می توانند پس از اتمام تحصیل وارد بازار کار ایران شوند.

برای اخذ پذیرش نیاز به مدارکی شامل ریز نمرات مقطع دیپلم، مدرک دیپلم با نمره خوب، مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل ۵.۵، پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار و گواهی سلامت پزشکی مورد نیاز است. دانشگاه پس از بررسی مدارک متقاضیان نسبت به صدور نامه پذیرش تحصیل فیزیوتراپی در قبرس اقدام می نماید.

متقاضیان با در دست داشتن نامه پذیرش دانشگاه و مدارکی شامل توانایی مالی، رسید پرداخت هزینه های صدور ویزا، پاسپورت معتبر و عکس به سفارت مراجعه می کنند. پس از صدور ویزای تحصیلی در موعد مقرر برای ثبت نام نهایی به دانشگاه مراجعه نمائید.

شرایط اخذ بورسیه تحصیل فیزیوتراپی

"چگونگی

اخذ بورسیه برای تحصیل فیزیوتراپی در قبرس امکان پذیر است. تعداد بورسیه های موجود برای مقطع کارشناسی محدود و در مقاطع تحصیلات تکمیلی بیشتر است. برای اینکار هنگام درخواست پذیرش تحصیل که معمولا از طریق وب سایت دانشگاه و به صورت آنلاین صورت می گیرد  متقاضیان درخواست بورسیه خود را نیز اعلام می نمایند. دانشگاه مدیترانه شرقی و دانشگاه قبرس بورسیه های ۵۰ درصدی و ۲۵ درصدی برای دانشجویان خود در نظر می گیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مشاوره تحصیلی آوات تماس بگیرید.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در قبرس

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در قبرس بسته به مقاطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت است. برای تحصیل در این رشته در مقطع کارشناسی باید سالیانه به طور متوسط ۶۰۰۰ یورو در نظر بگیرید. مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا هزینه ای بالاتر دارد. با توجه به امکان دریافت بورسیه برای دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی، متقاضیان می توانند پس از اخذ بورسیه تحصیلی تا حداکثر ۵۰ درصد در هزینه های خود صرفه جویی نمایند.

از طرفی با مجوز کار پاره وقت و دانشجویی می توان تا حدودی هزینه های زندگی و تحصیل در قبرس را پوشش داد.

تحصیل فیزیوتراپی در قبرس با آوات

"چگونگی

تحصیل فیزیوتراپی در قبرس به زبان انگلیسی و در دانشگاه های معتبر جهانی و مورد تایید وزارت بهداشت ایران گزینه ای مطلوب برای متقاضیان ایرانی محسوب می شود. هزینه تحصیل و زندگی پایین تر نسبت به کشورهای اروپای غربی و آمریکایی و زندگی در کشوری آرام و زیبا منجر به استقبال دانشجویان سراسر جهان برای تحصیل در این کشور شده است.

از طرفی رشته فیزیوتراپی به عنوان رشته های پرطرفدار و با درآمدزایی خوب آینده روشنی را برای فارغ التحصیلان در پی دارد. اگر تصمیم به اخذ پذیرش و تحصیل فیزیوتراپی در قبرس دارید می توانید از خدمات تخصصی آوات بهره مند شوید.

موسسه آوات با سالها تجربه تخصصی و حرفه ای در اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه های معتبر جهان و امور مهاجرتی خدمات ویژه به متقاضیان عرضه می نماید. اخذ پذیرش دانشگاه های برتر قبرس در رشته فیزیوتراپی، امکان اخذ بورسیه تحصیلی و خدمات مشاوره جهت تکمیل مدارک و ارسال آن در موعد مقرر توسط کارشناسان خبره آوات صورت می پذیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ پذیرش دانشگاه های قبرس و سایر اطلاعات دیگر به وب سایت مراجعه و یا با شماره تلفن های درج شده تماس بگیرید.

 

برای مطالعه ی بیشتر توصیه می کنیم به مقاله ی چگونگی پذیرش و تحصیل پزشکی در جمهوری آذربایجان نگاهی بیندازید.

در پایان

اگر تمایل به دریافت مشاوره رایگان توسط کارشناسان و وکلای حرفه ای آوات را دارید، می توانید همین حالا فرم ارزیابی مهاجرتی ما را کامل کرده و ارسال نمایید. ما بعد از بررسی تمامی شرایط با شما تماس خواهیم گرفت. همچنین می توانید از طریق بخش دیدگاه در پایان این مقاله سوال های خود را  از ما بپرسید. ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخ سوالات شما را خواهیم داد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *