آذربایجان

مزایا و شرایط خرید مغازه در باکو

مزایا و شرایط خرید مغازه در باکو

باکو یکی از شهرهایی است که در کشور آذربایجان قرار گرفته است و پایتخت همسایه شمالی ایران است و در چند سال اخیر توجه بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی و خارجی را به خود جلب کرده است و با توجه به این موضوع که یکی از شهر های رو به رشد در قاره اروپا است می توان از فرصت سرمایه گذاری در این شهر ساحلی برای افزایش درآمد و ثروت استفاده کرد. خرید ملک یکی از راه های مطمئن برای سرمایه گذاری است در این مطلب به بررسی هر آنچه که لازم است درباره خرید مغازه در باکو برای افزایش سرمایه بدانید آشنا خواهیم شد.

شرایط خرید مغازه در باکو

اگر شما هم مانند بسیاری دیگر از افراد علاقمند به خرید مغازه در باکو هستید احتمالا اصلی ترین سوال شما این است که برای خرید مغازه در باکو چه شرایطی لازم است؟ آیا هرکسی می تواند برای خریدن مغازه در باکو اقدام کند؟ پاسخ به این سوال این است که بله هر فرد خارجی می تواند اقدام به خریدن مغازه در باکو کند اما لازمه آن این است که اقامت موقت در باکو داشته باشد.

مدرک اقامت دائم یا موقت؟

این اقامت می تواند اقامت تحصیلی و یا اقامت کاری و یا اقامت برای مدت محدود جهت زندگی و شهروندی باکو باشد. در هر صورت یکی از اصلی ترین مدارکی که باید در هنگام خرید مغازه در باکو همراه داشته باشید برگه اقامت موقت و یا اقامت دائم در باکو است.

یک نکته مهم برای خریداران خارجی که قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در باکو را دارند این موضوع است که در این سرمایه گذاری تنها عیان یعنی بنا به آنها فروخته می شود و عرصه که همان زمین ملک است در اختیار دولت آذربایجان خواهد ماند و در واقع به خریدار اجاره بلند مدت داده می شود و سرمایه گذار خارجی تا زمانی که صاحب عیان است می تواند از عرصه نیز استفاده کند.

پس از ارائه برگه اقامت موقت و یا اقامت دائم همراه داشتن مدارک شناسایی معتبر هم برای خریدار و هم برای فروشنده ملک الزامی است.

مقاله پیشنهادی: اخذ اقامت آذربایجان از طریق خرید ملک

مراحل قانونی و هزینه های خرید مغازه در باکو

"مزایا

پس از آنکه از طریق مشورت با یک وکیل مجرب و آگاه به مسائل ملکی در باکو توانستید مغازه مورد نظر خود را برای خرید انتخاب کنید باید به یکی از دفاتر اسناد رسمی در شهر باکو مراجعه کنید تا مراحل ثبت شروع شود. در این مرحله هر یک از طرفین قرارداد خرید مغازه در باکو که شامل خریدار و فروشنده است باید مدارک هویتی خود را تحویل دفتردار دهند و فروشنده باید سند رسمی ملک را نیز ارائه دهد تا صحت مدارک مورد بررسی قرار بگیرد.

یکی از نکات جالب درباره خرید ملک در باکو این است که در ابتدای خرید ملک لازم نیست که مالیاتی به دولت پرداخت شود بلکه زمانی که استفاده تجاری از ملک ثابت شود مالیات محاسبه شده و در آن زمان است که باید پرداخت شود.

خرید ملک در باکو

خرید مغازه در باکو و به طور کلی ملک در پایتخت آذربایجان تفاوت محسوسی با سایر نقاط در این کشور دارد. به طور مثال قیمت خرید هر متر مربع ملک در باکو 4.221.43 دلار آمریکا است و قیمت خرید ملک در اطراف شهر باکو تقریبا برابر هر متر مربع 1.052.8 دلار آمریکا است. علاوه بر هزینه خرید خود ملک هزینه های مربوط به بیمه اجباری ملک و ثبت و انتقال سند نیز وجود دارد که حداقل باید 300 منات که واحد پول کشور آذربایجان است را در نظر گرفت.

گواهی مالکیت جدید ظرف مدت 10 الی 20 روز صادر و تحویل داده می شود ولی اگر عجله دارید و میخواهید گواهی مالکیت خود را زودتر داشته باشید با هزینه بیشتری را بپردازید. به طور کلی با توجه اندازی گیری ریسک سرمایه گذاری خارجی به دلیل وجود یک سری نقص قوانین در کشور آذربایجان بهتر است قبل از خرید مغازه در باکو حتما به بنگاه های معتبر مراجعه کنید و همانطور که پیش از این هم اشاره شد از یک وکیل مجرب و آگاه به مسائل ملکی در باکو کمک بگیرید.
بنابراین لازم است تا هزینه های وکیل و مشورت با بنگاه های معتبر را نیز به عنوان هزینه های خرید ملک در باکو در نظر بگیرید.
اگر قصد دارید با استفاده از خرید مغازه در باکو اقامت موقت خود را تبدیل به اقامت دائم کنید باید حتما ارزش ملکی که خریداری میکنید حداقل 10000 دلار آمریکا باشد.

چرا باکو را خرید ملک تجاری انتخاب کنیم؟

"مزایا

اگر قصد سرمایه گذاری خارجی دارید شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چرا باکو را انتخاب کنید؟ در رابطه با پاسخ این سوال باید گفت که از آنجایی که آذربایجان همسایه شمالی ایران است یکی از معدود کشور هایی است که با ایران مرز زمینی دارد و تقریبا با سه ساعت رانندگی می توانید از مرز ایران خارج شده و با ماشین خودتان وارد مرز آذربایجان و باکو شوید.

همچنین فاصله هوایی از فرودگاه مهرآباد تا فرودگاه باکو تنها یک ساعت است و با خرید مغازه در باکو میتوانید بسیار راحت بین ایران و آذربایجان در رفت و آمد باشید و به طور شخصی به ملک خود در باکو سربزنید. بنابراین یکی از دلایلی که خرید مغازه در باکو را منطقی می سازد فاصله کم آن با ایران است.

خریدی پر سود

دلیل دوم که خریدن مغازه در باکو را نسبت به سایر نقاط جهان پرسود تر میکند آینده رو به رشد آن از نظر اقتصادی است. این شهر ساحلی و خوش آب و هوا هر سال تعداد زیادتری از توریست های از سراسر دنیا به خود جذب می کند و اگر هدف شما از خرید مغازه در باکو اقتصادی و خرید و فروش جنس است فرصت های زیادی را در اختیار شما قرار میدهد.

فرهنگ مردم در باکو

با توجه به نزدیکی فرهنگی بین مردم ایران و مردم آذربایجان هم از نظر ارزش های رفتاری و فرهنگی و هم از نظر ارزش های خانوادگی و حتی عادات غذایی موجب می شود که این کشور و به ویژه شهر باکو که پایتخت آن است مکان مناسبی برای زندگی در محیط جدید هم برای خودتان و هم برای خانواده و فرزندانتان باشد.
به طور کلی خرید مغازه در باکو فرصت های مالی و غیرمالی زیادی را پیش روی شما قرار می دهد که با یک سرمایه گذاری درست و حساب شده موجب بالا رفتن شانس موفقیت شما می شود.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله‌ی خرید ملک در باکو نگاهی بیندازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *