آذربایجان, مهاجرت

اقامت باکو چگونه می باشد؟

اقامت در باکو

افرادی که قصد مهاجرت به کشور آذربایجان را دارند، در درجه اول به دنبال گرفتن اقامت باکو می باشند. از آنجایی که باکو پایتخت آذربایجان است، به عنوان مرکز کار و سرمایه گذاری در مرکز توجه قرار دارد. شرایط گرفتن اقامت باکو به دلیل رشدی که وضعیت توریسم در کشور آذربایجان دارد، راحت شده است. میزان ورود گردشگران به شهر باکو به حدی زیاد می باشد که از جمعیت نرمال آن هم پیشی گرفته است و این روند به رشد وضعیت اشتغال آن کمک شایانی کرده است.

در کشور آذربایجان شهر باکو یکی از پرجمعیت ترین و بزرگترین بندر می باشد که در حاشیه دریای خزر قرار دارد و جزو مناطق نفت خیز به شمار می رود. تعداد جمعیت در باکو به دو و نیم میلیون نفر می رسد.
مرکز های خرید و مرکزهای تجاری باکو با تنوع بالای خود به همراه آب و هوای مناسبی که دارد، برای هر شخصی می تواند یک سفر هیجان انگیز به وجود آورد.

یکی از نکات مهم برای سفر کردن به باکو، اجاره آپارتمان می باشد که اجاره آن ها به تعداد افراد آن نیست بلکه به تعداد شب هایی بستگی دارد که شما در آن مستقر می شوید. در نتیجه گروهی سفر کردن برای اجاره آپارتمان، می تواند مقرون به صرفه تر باشد و نه تنها هزینه اقامت باکو کاهش پیدا می کند بلکه به افرادی که گروهی سفر کردند، بیشتر خوش می گذرد.

اقامت در باکو

گرفتن اقامت باکو از طریق اشتغال به چه شرایطی نیاز دارد؟

برای گرفتن اقامت باکو از طریق اشتغال، فرد متقاضی باید مدارکی را برای تایید به دفاتر رسمی اشتغال در آذربایجان ارائه دهد، از جمله:

مدارک مورد نیاز برای گرفتن اقامت باکو

مدارکی که نشان می دهد فرد صلاحیت لازم را برای کار دارد.
درخواست کار
دعوتنامه رسمی کارفرما.

اقامت باکو به چند طریق است؟

اقامت باکو از طریق دعوت به کار: اگر یک شرکت یا نهادی در کشور آذربایجان شما را به طور رسمی به یک کار دعوت کند، که دعوت نامه را با مراجعه به اداره مربوط به شما ارسال کرده باشد، در ادامه شما می توانید با آمدن به کشور آذربایجان و طی کردن مراحل باقی مانده اخذ اقامت و مراجعه به اداره مهاجرت، اقامت باکو را دریافت کنید.

اقامت باکو: برای گرفتن اقامت و تحصیل در باکو باید ویزای دانشجویی داشته باشید. زمانی که می خواهید ویزای الکترونیکی باکو را دریافت کنید، در بین گزینه هایی که وجود دارد، شما باید گزینه هدف از سفر تحصیل می باشد را انتخاب کنید و بعد از اینکه به دانشگاه مورد نظر وارد شدید، در بخش دانشجویان خارجی، مراحل مربوط به اقامت باکو را انجام دهید.

اقامت باکو از طریق خانه: با خرید مسکن در هر نقطه از کشور آذربایجان از جمله باکو به ارزش 100 هزار منات، به مدت یک سال اقامت باکو به صورت موقت به شما تعلق می گیرد.
اقامت باکو از طریق ازدواج: یکی از راه های گرفتن اقامت، ازدواج با اتباع آذربایجان می باشد که برای پیگیری این مسئله به مراکز آسان خدمت آذربایجان مراجعه می کنید تا اطلاعات مربوط به مدارک مورد نیاز را به شما ارائه دهند.
اقامت از طریق سرمایه گذاری در بانک: اگر شما در بانک های آذربایجان، سپرده هایی به مبلغ 100هزار منات داشته باشید، اقامت موقت یک ساله در اختیارتان قرار می گیرد و در صورتی که میزان سپرده شما 500 هزار منات باشد، می توانید اقدام به گرفتن اقامت باکو به مدت 3 سال و به صورت موقت کنید.

اقامت در باکو

گرفتن اقامت باکو از طریق اشتغال به چه شرایطی نیاز دارد؟

هزینه سفر به باکو

می توان گفت هزینه سفر و اقامت باکو زیاد نمی باشد و بیشتر بستگی به میزان بودجه ای دارد که شما برای مقصد خود در نظر می گیرید. هتل های سه ستاره، چهار ستاره و پنج ستاره شهر باکو در جاهای مختلفی از شهر قرار دارد که قیمت هر کدام از آن ها با توجه به امکاناتی که ارائه می دهند، تغییر می کند و برای اقامت گردشگران به آن ها اطلاع داده می شود.
همچنین هزینه غذا هم در شهر باکو با توجه به رستوران و نوع غذایی که انتخاب می کنید، فرق دارد. اگر گردشگری به دنبال غذایی با قیمت مناسب و ارزان است، منوهای مک دونالد با مبلغ هفت منات پیشنهاد خوبی می تواند باشد.

چگونگی ثبت اقامت باکو آذربایجان

از مسائلی که هنگام سفر به باکو باید به آن توجه داشته باشید، به ثبت رسیدن اقامت شما در اداره مربوطه است. با توجه به قوانینی که کشور آذربایجان در نظر گرفته، افرادی که با ویزای توریستی یا ویزاهای دیگری وارد کشور می شوند، اگر مدت آن ها از پانزده روز بیشتر شد، باید اقامت خود را ثبت کنند.
ولی اگر اقامت فرد کمتر از 15 روز باشد نیازی به ثبت اقامت نمی باشد ولی بیشتر از 15 روز ضروری می باشد و در غیر این صورت هنگام خروج از آذربایجان در مرز از رد شدن شما برای پرداخت جریمه جلوگیری می کنند.

نکاتی که برای شهروندی باکو باید به آن توجه شود؟

اگر قصد دارید در هتل بیشتر از 15 روز اقامت داشته باشید، در همان ابتدا به وسیله رسپشن هتل اقامت خود را اعلام کرده و به ثبت برسانید و رسید آن را همراه خود نگه دارید هنگام خروج از کشور با نشان دادن آن به افسر گیت از به وجود آمدن هرگونه مشکلی جلوگیری کنید.
اگر در خانه ای به عنوان مهمان حضور پیدا کردید و قرار است مدت زمان حضورتان از 15 روز بیشتر شود، در روز اول به کمک میزبان خود، مدارک هویت خود را آماده کرده و به اداره مربوطه برای ثبت اقامت مراجعه کنید.
در هر شرایطی اگر کمتر از 15 روز قصد ماندن دارید، نیازی به ثبت اقامتتان نخواهد بود.

اخذ اقامت باکو از طریق سرمایه گذاری و خرید واحد تجاری

طبق قوانین وضع شده کشور آذربایجان، هر شخصی می تواند با ابداع یک طرح کارآفرینی یا سرمایه گذاری در پروژه هایی که دولت معرفی می کند، در جهت گرفتن این اقامت به صورت موقت شش ماهه و بعد دو دوره یک ساله و در نتیجه اقامت پنج ساله به صورت دائم اقدام کند. البته زمانی این امر به وقوع می پیوندد که شخص مورد نظر در سال اول سرمایه گذاری خود تمام مبلغ پروژه مورد نظر را پرداخت کند.

مقاله پیشنهادی:

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *