آذربایجان, تحصیلی

بررسی تحصیل در دانشگاه طب باکو

تحصیل در دانشگاه طب باکو

کشور آذربایجان به عنوان یکی از کشورهای بسیار مناسب برای ادامه ی تحصیل افراد متقاضی می باشد و به علت هزینه های پایین زندگی و قیمت مقرون به صرفه ای که دارد سالیانه عده ی کثیری از دانشجویانی که قصد ادامه ی تحصیل در دانشگاه طب باکو را دارند به این کشور مهاجرت می کنند. کشور آذربایجان از نظام آموزشی بالایی برخوردار است و همچنین دارای دانشگاه هایی بسیار معتبر و باکیفیت در سطح جهان می باشد. تحصیل در دانشگاه طب باکو به دلیل این که 7 دانشگاه معتبر در کشور آذربایجان به این رشته اختصاص داده شده است فرد متقاضی برای ادامه و تکمیل تحصیلات خود می تواند به یکی از آن ها مراجعه کرده و مشغول باشد. دانشگاه های طب کشور آذربایجان به شرح زیر است:

  1. دانشکده ی پزشکی عمومی
  2. دانشکده ی اطفال
  3. دانشکده ی زیست شناسی
  4. دانشکده ی دندانپزشکی
  5. دانشکده ی طب نظامی
  6. دانشکده ی داروسازی

برای ادامه ی تحصیل در دانشگاه طب باکو اصلا نیازی به تحصیل در دانشگاه های بزرگ ایران نمی باشد و از ضروریات نیست. اما این موضوع در رابطه با تحصیل در دانشگاه های برتر ایران شایان به ذکر است که می تواند برای انتخاب دانشگاه در باکو و شرایط شما تاثیرات زیادی داشته باشد. ولی این مورد را نیز می توانید در نظر بگیرید که در هر دانشگاهی که در حال تحصیل هستید می توانید به راحتی برای ادامه تحصیل در دانشگاه طب باکو مهاجرت کرده و تحصیلات خود را تکمیل کنید.

شرایط تحصیل در دانشگاه طب باکو

بررسی تحصیل در دانشگاه طب باکو

بررسی تحصیل در دانشگاه طب باکو

برای این که بتوانید در دانشگاه های پزشکی باکو ادامه تحصیل دهید باید دوره ی آمادگی را در هر کدام از این دانشگاه ها گذرانده باشید و از فرد متقاضی برای ادامه ی تحصیل از طریق اسکایپ حتما مصاحبه به عمل می آید و این امکان نیز برای دانشجویان وجود دارد که از شرایط تحصیل در این کشور شرط معدل ملاک نبوده بلکه با بررسی ریز نمره های فرد متقاضی شرایط آن در نظر گرفته می شود. و همین طور برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی کشور آذربایجان شرط سنی وجود نداشته و دانشگاه های این کشور در هر رده ی سنی دانشجو می پذیرد.

مقاله پیشنهادی: تحصیل پزشکی در آذربایجان

مدت زمان تحصیل در دانشگاه طب باکو

مدت زمان دوره ی تحصیل در دانشگاه طب باکو حدودا 6 سال بوده و متناسب با گذراندن واحدهای تحصیلی دانشجو متغیر می باشد و این مدت زمانی که ذکر شده شامل دوره های آموزشی زبان و گذراندن یک سال دوره ی کارآموزی در این کشور و یا ایالات متحده ی آمریکا می باشد.

در همین راستا اگر دانشجویی امکان این را داشت که دوره ی کارآموزی خود را در ایالات متحده آمریکا بگذراند شانس این را دارد که بعد از تمام شدن دوره ی کارآموزی خود در این کشور بتواند اقامت دریافت کرده و این مورد به عنوان یک برگ برنده برای تضمین آینده ی شغلی و زندگی در ایالات متحده ی آمریکا می شود.

مزیت های تحصیل در دانشگاه طب باکو

تحصیل در دانشگاه طب باکو برای دانشجویان خارجی و بین المللی برخی مزایایی دارد که برای شما به صورت مختصر توضیح می دهیم: در صورت تحصیل در دانشگاه های پزشکی کشور آذربایجان مدرکی که از این دانشگاه ها مخصوصا دانشگاه های دندانپزشکی و پزشکی باکو دریافت می کنید دارای اعتبار بین المللی می باشد. در کشور آذربایجان مخصوصا تحصیل در دانشگاه طب باکو دارای کیفیت بسیار بالای تحصیلی پزشکی در کل جهان می باشد.

فرد متقاضی در صورت انتخاب کشور آذربایجان رسیدن به هدف های شخصی و شغلی خود را تضمین نمود و بهترین فرصت برای داشتن آینده ی ایده ال و با کیفیت برای شخص فارغ التحصیل شده می شود.

یکی دیگر از مزیت های انتخاب ادامه و تکمیل تحصیل در دانشگاه طب باکو این است که همانگونه که ذکر شد این امکان را دارد که دوره ی کارآموزی خود را در ایالات متحده آمریکا گذرانده و به این صورت امکان اخذ اقامت کشور آمریکا را داشته باشد. از دیگر دلایل انتخاب این کشور به عنوان مقصد نهایی برای تکمیل و یا ادامه ی تحصیلات در این است که کشور ایران به آذربایجان نزدیک بوده به همین علت دانشجویان به راحتی و با سهولت تمام می توانند به این کشور تردد داشته و رفت و آمد کنند.

مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی

بررسی تحصیل در دانشگاه طب باکو

بررسی تحصیل در دانشگاه طب باکو

در همین راستا دولت آذربایجان برای دانشجویان خارجی و بین المللی خود خوابگاه هایی با تمامی امکانات فراهم کرده که فرد متقاضی برای ادامه تحصیل در کشور آذربایجان و دانشگاه های پزشکی باکو می تواند با پرداخت هزینه ای کمتر از 200 دلار به صورت ماهیانه از این امکانات استفاده نماید.

بنابراین برای پذیرش در رشته های پزشکی دانشگاه های باکو باید شرایط و مدارک زیر را داشته باشید که بعد از بررسی توسط کارشناسان برای شما نتایج ارسال می شود. برای تحصیل در کشور آذربایجان  و دانشگاه های پزشکی این کشور باید در ابتدا این سه مرحله را پشت سر بگذارید:

مرحله ی اول

اخذ نامه ی قبولی از دانشگاه پزشکی مورد نظر در کشور آذربایجان می باشد. مدارکی که برای دریافت نامه ی قبولی مورد نیاز است کپی گذرنامه معتبر است که باید در امتحان های ورودی دانشگاه مورد نظر شرکت کرده و بعد از گرفتن نمره ی قبولی و بررسی ریز نمرات تحصیلی به وسیله ی دانشگاه مورد نظر این نامه برای شما ارسال می شود.

مرحله ی دوم

دریافت ویزای تحصیلی، بعد از دریافت نامه ی قبولی باید مدارکی را که به صورت زیر است را به سفارتخانه ارسال نماید: اصل نامه ی دعوت از طرف دانشگاه، گذرنامه معتبر و شناسنامه و واحدهای انتخاب شده برای ترم اول و مکانی که برای سکونت انتخاب می کنید را به شهرداری و پلیس این کشور گزارش دهید. و گواهی پزشکی مبنی بر عدم بیماری هایی مانند ایدز و هپاتیت و ارائه 8 قطعه عکس به اندازه ی عکس های پاسپورت.

مرحله ی سوم

ارائه ی اطلاعات پرواز و مدت زمان اقامت و مکان اقامت به دانشگاه انتخاب شده در کشور آذربایجان و دولت آن است.

پیشنهاد می کنیم به مقاله ی تحصیل در دانشگاه هنر باکو نگاهی بیندازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *