ایتالیا, کاری

چند نوع ویزای کاری ایتالیا داریم؟

ویزای کاری ایتالیا

ویزای کاری ایتالیا

اگر قصد مهاجرت به ایتالیا و اخذ ویزای کاری ایتالیا را دارید با ما همراه شوید زیرا قرار است امروز به سوالات شما در مورد ویزای کاری ایتالیا، نحوه اخذ ویزای کاری ایتالیا و زمان لازم برای تبدیل ویزای کاری ایتالیا به اقامت دائم این کشور پاسخ دهیم اما قبل از پرداختن به این موارد بد نیست که اطلاعات مختصری در مورد کشور ایتالیا و فضای کسب و کار این کشور ارائه دهیم.

ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای توسعه یافته اروپاست که در جنوب این قاره جای گرفته است.

در واقع به مجموع شبه جزیره ایتالیا، جزیره سیسیل و جزیره ساردنی، کشور ایتالیا گفته میشود. نقشه کشور ایتالیا شبیه به یک چکمه دیده میشود اما جالب است که در دل این چکمه دو کشور مستقل از ایتالیا، یعنی واتیکان و سان مارینو، قرار دارند و جالبتر اینکه قسمتی از خود ایتالیا در دل سوئیس واقع است.

ایتالیا با بسیاری از کشورهای اروپایی هم پیمان است زیرا هم عضو اتحادیه اروپا و هم عضو معاهده شنگن هست.

بنابراین قوانین حاکم بر فضای کسب و کار ایتالیا، همان قوانین حاکم بر اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است.

پس اگر با نحوه اخذ ویزای کاری کشورهای عضو اتحادیه اروپا آشنا هستید.

افرادی که خواهان اخذ ویزای کاری ایتالیا هستند؛ احتمالاً دوست دارند در مورد صنایع پررونق این کشور اطلاعاتی کسب کنند.

برای این دسته از عزیزان باید بگوییم که پتروشیمی، تولید مواد شیمیایی، کشتی سازی، وسایل نقلیه، هواپیماسازی، فلز کاری، ماشین آلات، نیروگاه های اتمی، نساجی، تولید پوشاک، تولید لوازم الکترونیکی و تولید ابزار نظامی، صنایع پررونق و بزرگ ایتالیا بشمار میروند.

در بخشهای کشاورزی و دامپروی نیز ایتالیایی ها بیشتر به کشت گندم، جو، ذرت، چغندر، سیب زمینی، سیب و انگور و پرورش ماهی، خوک و گاو می پردازند. بنابراین افرادی که در حوزه های مذکور تخصص دارند.

علاوه بر اینها، صنعت توریسم نیز در ایتالیا جایگاه ویژه ای دارد زیرا ایتالیا یکی از باقدمت ترین کشورهای دنیاست که تمدن و تاریخی غنی دارد.

تاریخ و تمدنی که در موزه ها و آثار باستانی این کشور هویدا است و هرساله افراد زیادی را از سرتاسر دنیا به این کشور می کشاند.

پس اگر قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید؛ میتوانید به فعالیت در بخش گردشگری نیز فکر کنید.

حالا که کمی در مورد موقعیت ایتالیا صحبت کردیم اجازه دهید به بحث اصلی مقاله یعنی نحوه اخذ ویزای کاری ایتالیا برگردیم.

در حقیقت ویزا ، راهی برای مهاجرت به این کشور و بالطبع دریافت اقامت دائم ایتالیا است.

همانطور که قبلاً هم گفتیم ایتالیا عضو اتحادیه اروپاست، بنابراین روند اخذ ویزای کاری ایتالیا شبیه به پروسه اخذ ویزای کاری سایر کشورهای اتحادیه اروپا است که در ادامه به توضیح آن میپردازیم.

نحوه اخذ ویزای کاری ایتالیا

ویزای کاری ایتالیا در سه نوع ویزای کاری با پیشنهاد کار یا همان job offer، ویزای کار تعطیلات و ویزای جست و جوی کار صادر میشود. اخذ هریک از انواع ویزای کاری ایتالیا، روال خاص خود را دارد.

ویزای کاری با پیشنهاد کار

نوعی از ویزای کاری ایتالیا تحت عنوان ویزای کاری با پیشنهاد کار یا job offer ارائه میشود.

شرط لازم برای اخذ این نوع ویزای کاری ایتالیا این است که یک فرد ساکن در ایتالیا به عنوان کارفرما برای شما دعوتنامه کاری بفرستد و شما را استخدام کند.

البته کارفرمای ایتالیایی نمیتواند به راحتی شما را به عنوان تبعه کشوری خارج از اتحادیه اروپا استخدام کند؛ بلکه ملزم به طی روال معینی است.

کارفرما باید در درجه اول ثابت کند که توانایی استخدام کارگر و پرداخت حقوق و حق بیمه وی را دارد؛ سپس باید آگهی استخدام کارگر موردنظر خود را به مدت سه ماه در کل کشور ایتالیا منتشر کند؛ در این مدت اگر یک فرد ایتالیایی، پناهنده به ایتالیا یا در حال تحصیل در ایتالیا به عنوان متقاضی دریافت شغل موردنظر پیدا شد و واجد شرایط بود؛ کارفرما ملزم به استخدامش هست اما اگر چنین اتفاقی نیفتاد؛ کارفرما باید آگهی استخدام را اینبار در کل اتحادیه اروپا و به مدت باز هم سه ماه منتشر کند؛ در این دوره نیز اگر یک متقاضی واجد شرایط مقیم اتحادیه اروپا پیدا شد که کارفرما موظف به استخدام وی است؛ در غیر این صورت میتواند برای شما دعوتنامه کاری ارسال کند.

پس از دریافت دعوتنامه و انعقاد قرارداد کاری میتوانید برای دریافت ویزای کاری ایتالیا اقدام کنید.

مرجع صادرکننده ویزای کاری ایتالیا، سفارت این کشور است.

دقت داشته باشید که بستن قرارداد قبل از اقدام به اخذ ویزای کاری ایتالیا، الزامی است.

پس از دریافت ویزای کاری ایتالیا اگر به مدت چهار سال در این کشور کار کنید؛ مالیات خود را پرداخت نمایید و از سابقه بیمه برخوردار باشید میتوانید ویزای کاری ایتالیا را به اقامت دائم ایتالیا تبدیل کنید.

با توجه به بحران اقتصادی کشورهای اروپای جنوبی و رشد نرخ بیکاری در این کشورها به نظر میرسد که اخذ ویزای کاری ایتالیا از طریق دعوتنامه و آگهی کار خیلی سخت و شاید محال باشد چون به احتمال فراوان طی شش ماه انتشار آگهی، فردی مقیم اتحادیه اروپا متقاضی دریافت شغل موردنظر میشود و نوبت به شما نمی رسد مگر اینکه کارفرما با شما آشنا باشد و شرایط مندرج در آگهی استخدام را درست منطبق بر شرایط و خصوصیات شما بیان کند به گونه ای که با هیچ فرد دیگری جور درنیایند؛ در غیر این صورت میتوان گفت که امکان ندارد از طریق دعوتنامه موفق به اخذ ویزای کاری ایتالیا بشوید.

به همین خاطر پیشنهاد میکنیم که به جای ویزای کاری برای ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام کنید چون با توجه به بورسیه های تحصیلی که هر سال دولت ایتالیا اعطا میکند؛ دریافت ویزای تحصیلی این کشور کار چندان سختی نیست.

پس از دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا و ورود به این کشور میتوانید با کارفرمایان ایتالیایی ارتباط برقرار کنید و پس از فارغ التحصیلی از کارفرمای مدنظر خود تقاضا کنید که شما را استخدام نماید. پس از استخدام میتوانید ویزای تحصیلی را به ویزای کاری ایتالیا تبدیل کنید.

ویزای کار تعطیلات

این نوع ویزا به ایرانیها تعلق نمیگیرد و فقط مختص شهروندان کشورهای کانادا، استرالیا، کره جنوبی و نیوزلند است؛ البته آن هم مشروط به اینکه سن این افراد بین ۱۸ تا ۳۰ سال باشد. این نوع ویزا  برای شهروندان کره جنوبی، استرالیا و نیوزلند به صورت یک ساله و برای کانادایی ها به صورت دو ساله صادر میشود.

متقاضیان این ویزای کاری ایتالیا حتماً باید تمکن مالی خود را به سفارت این کشور اثبات کنند.

ویزای جست و جوی کار

نوع دیگری از ویزا تحت عنوان ویزای جست و جوی کار صادر میشود که حداکثر اعتبار آن شش ماه است.

فردی که موفق به دریافت ویزای جست و جوی کار ایتالیا میشود میتواند به مدت شش ماه در ایتالیا اقامت داشته باشد و دنبال کار بگردد.

اگر در این مدت توانست شغلی بیابد و توسط یک کارفرمای ایتالیایی استخدام شود؛ ویزای جست و جوی کار وی به ویزای کاری ایتالیا تبدیل میشود؛ در غیر این صورت ملزم به ترک خاک ایتالیا است.

جهت اخذ ویزای کاری ، ویزای تحصیلی ، وقت سفارت و کلیه خدمات حقوقی با ما تماس بگیرید.

 

 

ویزای کاری کشورهای مختلف:

ویزای کاری کانادا

ویزای کاری بلژیک

ویزای کاری آلمان

ویزای کاری هلند

ویزای کاری یونان

ویزای کاری لیتوانی

ویزای کاری کره جنوبی

ویزای کاری قبرس

ویزای کاری دانمارک

ویزای کاری سنگاپور

ویزای کاری چین

ویزای کاری اسلوونی

ویزای کاری استونی

ویزای کاری برزیل

ویزای کاری نیوزلند

ویزای کاری نروژ

ویزای کاری لوکزامبورگ

ویزای کاری رومانی

ویزای کاری ژاپن

ویزای کاری لهستان

ویزای کاری ایرلند

ویزای کاری مالزی

ویزای کاری ارمنستان

ویزای کاری فرانسه

ویزای کاری پرتغال

ویزای کاری بلاروس

ویزای کاری سوئیس

اخذ ویزای کاری سوئد

ویزای کاری اسلواکی

ویزای کاری استرالیا

ویزای کاری روسیه

ویزای کاری اسپانیا

ویزای کاری مالتا

چگونه از کشور فنلاند تقاضای ویزای کاری کنیم؟

ویزای کاری انگلستان

ویزای کار استرالیا

شرایط ویزای کار مجارستان

ویزای کاری آفریقای جنوبی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *