آمریکا, کاری

شرایط دریافت ویزای کاری آمریکا

ویزای کاری آمریکا

ویزای کاری آمریکا

با هم میپردازیم به بحث ویزای کاری آمریکا.کشور آمریکا , کشوری است که همه ساله افراد بسیاری علاقمند به مهاجرت به این کشور میباشند , روش های زیادی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد اما در میان آنها ویزای کاری آمریکا دارای محبوبیت خاصی میباشد که کار درآمریکا را به دنبال خواهد داشت , کشور آمریکا دارای اقتصاد آزاد میباشد وبه نوعی اقتصاد رقابتی در این کشور حکم فرماست به همین خاطر افراد بسیاری تمایل به کار در آمریکا و اخذ ویزای کاری آمریکا میباشند از این رو در مقاله قصد داریم تا شما را با شرایط کار در آمریکا و چگونگی اخذ ویزای کاری آمریکا آشنا کنیم , اخذ ویزای کاری آمریکا امری دشوار اما امکان پذیر میباشد پس میتوانید با کسب اطلاعات کامل در زمینه ویزای کاری آمریکا جهت در یافت آن کوشا باشید .

اقتصاد آمریکا

در ابتدا توضیحی کوتاه در خصوص اقتصاد این کشور خدمت عزیزانی که قصد کار در آمریکا و اخذ ویزای کار آمریکا را دارند ارائه میدهیم , همانطور که میدانید اقتصاد کشور آمریکا رقابتی میباشد و این رقابت در بیزنس ها و حتی پیدا کردن کار هم قابل مشاهده میباشد .

در این رقابت هر کسی که موفق خواهد بود میتواند محصولات خود را به فروش برساند و افرادی که قصد کار در آمریکا را دارند میتواند توجه ها را به خود جلب کنند ,  شما باید بدانید که زمانی که رزومه خود را تهیه میکنید باید آنقدر این رزومه قوی بوده باشد که در بین صد ها و گاهی هزاران رزومه ای که در میان آنها افرادی هم یافت میشوند که در آمریکا بزرگ شده اند و به زبان انگلیسی کاملا مسلط هستند هم وجود دارد که زمانی که بررسی میشود  بتواند در مقابل آنها به پیروزی دست یابید .

پس با توجه به نکته بال باید در چیدمان رزومه خود دقت کنید و بهتر است که از افرادی که توانایی و مهارت در این زمینه دارند مشورت بگیرید تا بتوانید رزومه ای تهیه کنید که بتواند برگ برنده شما باشد .

حتما میدانید که علت تمایل افراد به مهاجرت به کشور آمریکا , شرایط مطلوبی است که کار کردن در این کشور دارد , همچنین در آمد زایی از طریق کار در آمریکا نکته دیگری است که توجه همگان را به خود جلب کرده است , و اینکه شما در هر رشته ای که تحصیل کرده اید شانس این را دارید تا کار در آمریکا را تجربه کنید البته طبق قوانین و مقرارتی که برای کار در آمریکا وضع گردیده است .

همانطور که میدانید آمریکا به عنوان سرزمین فرصت ها بین مردم شهرت یافته است , آمریکا با ایجاد کردن شرایط شغلی مناسب , شرایط مناسبی را برای کار در آمریکا فراهم آورده است , و زمانی که شما بتوانید کار در آمریکا را تجربه کنید و ویزای کاری آمریکا را کسب کنید میتوانید امیدوار به دریافت گرین کارت و یا همان کارت سبز شوید که اقامت دائم آمریکا را به همراه دارد .

ویزای کاری آمریکا H1B

ویزای کاری آمریکا H1Bبه عنوان محبوب ترین نوع ویزای کاری آمریکا شناخته شده است , این نوع ویزا مناسب افراد خارجی متخصصی میباشد که میخواهند برای مدت موقت برای کارفرمای آمریکایی کار کنند .

این نوع ویزا در صورتی امکان اخذ دارد که یک پیشنهاد کاری داشته باشید و میتوان طبق شرایطی خاص از این روش اقامت دائم کشور آمریکا را گرفت .

افرادی میتوانند برای در یافت ویزای کاری آمریکا از نوع H1Bاقدام نمایند که مدرک تحصیلی معتبری داشته باشند و این مدرک تحصیلی باید حداقل مدرک تحصیلی لیسانس را داشته باشد , و همچنین این مدرک تحصیلی باید مرتبط با مهارت شما بوده باشد .

در ابتدا کارفرما با اجازه از اداره مهاجرت برای استخدام نیروی کار خارجی میتواند فرم دعوتنامه جهت استخدام نیروی کار خارجی را برای متقاضی کار در آمریکا ارسال نماید و بعد از اینمرحله باید اطلاعات و فرم های مربوط به اداره مهاجرت آمریکا و وزارت کار آمریکا را تکمیل نمایید .

توجه داشته باشید که تنها کارفرمایانی توانایی استخدام نیروی کار خارجی و پیشنهاد کاری به نیروی کار خارجی را دارند که دارای کد مالیاتی از اداره دارایی آمریکا باشند , و کارفرما باید توانایی آن را داشته باشد که به اداره مهاجرت آمریکا اثبات کند که میتواند پیشنهاد کاری بدهد .

زمانی که کارفرما دعوتنامه را برای متقاضی کار در آمریکا ارسال کرد , متقاضی میتواند با تکمیل مدارک و ارائه مدارک جهت درخواست ویزای کاری آمریکا اقدام نماید , زمانی که مدارک توسط سفارت آمریکا بررسی شد و تاییدیه لازم را دریافت کرد برای متقاضی ویزای کاری آمریکا به مدت سه سال صادر میگردد .

توجه داشته باشید که دریافت ویزای کاری آمریکا به معنای دریافت اقامت دائم نخواهد بود و تنها شما یک اقامت موقت سه ساله دریافت کرده اید که میتوانید بعد از اتمام این سه سال به مدت سه سال دیگر آن را تمدید نمایید , حال بعد از آنکه این شش سال به پایان رسید و فرد در این شش سال دستمزد ماهانه ای به مبلغ ۲۲۰۰دلار آمریکا را دریافت کرده بود میتواند برای دریافت گرین کارت آمریکا اقدام نماید .

اگر فرد حقوقی کمتر از این مبلغ را دریافت نموده باشد بعد از اتمام این شش سال باید خاک آمریکا را ترک نماید .

در برخی موارد نیز افراد مدرک تحصیلی ندارند , برای این دسته از عزیزان این امکان وجود دارد که ویزای کاری آمریکا را اخذ نمایند و نداشتن مدرک تحصیلی تاثیر منفی در روند کار آنها نداشته باشد اما شرطی دارد , این شرط اینگونه است که فرد باید تجربه و تخصص زیادی در حرفه ای که دارد داشته باشد و باید این را به دولت آمریکا ثابت نماید . این افراد باید حداقل دوازده سال تجربه و سابقه کاری در حرفه و تخصص خود داشته باشند تا بتوانند ویزای کاری آمریکا را کسب کنند .

دریافت ویزای کاری آمریکاH1Bهرساله در ماه اکتبر میباشد و میتوانید در ماه آپریل جهت در خواست ویزای کاری آمریکا اقدام نمایید جالب است بدانید که سالانه بیش از هفتاد هزار نفر از اتباع خارجی میتوانند ویزای کاری آمریکا را اخذ نمایند .

انواع دیگری از ویزای کاری آمریکا وجود دارد که به اختصار به آنها اشاره خواهیم نمود :

 • ویزای کاری آمریکا H1B1:
 • این نوع ویزا تنها مختص افراد متخصصی میباشد که اتباع کشورهای سنگاچور و شیلی هستند , به آنها اقامت موقت داده میشود و این نوع ویزا در ابتدا سه ساله صادر میشود و مجدد سه سال دیگر تمدید میگردد و بعد از اتمام این شش سال میتواند با توجه به قوانین برای اقامت دائم آمریکا اقدام کند .

 

 • ویزای کاری آمریکاH1B2:
 •  این نوع ویزا تنها به صورت موقت صادر میشود ونیروی کار باید اثبات کند که هدف از کار کردن او موقت میباشد در این نوع ویزا هم در ابتدا سه ساله و مجدد سه سال دیگر قابل تمدید میباشد و بعد از این شش سال فرد باید خاک آمریکا را ترک کند .

 

 • ویزای کاری آمریکا H1B3:
 •  این نوع ویزا برای افرادی صادر میشود که تخصصی ویژه در مدل های مو دارند , و باید از سمت کارفرمای آمریکایی پیشنهاد کار داشته باشند تا برایشان ویزا صادر گردد .

 

 • ویزای کاری آمریکا H1C:
 • این نوع ویزا مختص پرستارانی میباشد که تخصص و مدرک تحصیلی معتبری دارند این افراد میتوانند برای دریافت ویزای کاری آمریکا ابتدا در آزمون ورودی شرکت کنند که این آزمون کمی دشوار میباشد و در صورت قبولی در آزمون میتوانند ویزای کاری آمریکا H1Cرا دریافت نمایند این نوع ویزا یک عیب بزرگ دارد و آن هم غیر قابل تمدید بودن مدت ویزا میباشد .

 

 • ویزای کاری آمریکا H2B:
 • در این نوع ویزا شرکت های بزرگ آمریکایی و تجار زمانی که به نیروی کار متخصص نیازمند باشند میتوانند با اثبات اینکه هیچ نیروی آمریکایی مناسبی یافت نکرده اند اقدام به استخدام نیروی کار خارجی کنند اما توجه داشته باشید که نیروی کار خارجی به صورت موقت و کوتاه مدت میتواند کار در آمریکا را تجربه نماید .

 

 • ویزای کاری آمریکا H2A:
 • این نوع ویزا که غیر مهاجرتی میباشد به همه بنگاه های اقتصادی و کشاورزی این مجوز را داده است تا از کارگران خارجی در بخش کشاورزی استفاده شود , این کار به صورت فصلی انجام میشود و متقاضیان کار میتوانند در طول دوره کار در خاک آمریکا بمانند و بعد از اتمام دوره خاک آمریکا را ترک نمایند .

 

 • ویزای کاری آمریکا O:  یکی دیگر از ویزای کاری آمریکا میباشد که غیر مهاجرتی محسوب شده است و براساس آن افرادی که در رشته و کاری که در آ« تجربه دارند دارای بالاترین رتبه و مقام بوده باشند برای درخواست ویزای کاری آمریکا فرد متقاضی باید مدارکی دال بر موفق بودن و مقام داشتن در شغل و ورزش و یا علم و هنر ارائه دهد تا بتواند این ادعا را ثابت نماید .

 

 • ویزای کاری آمریکا P: این نوع ویزای غیر مهاجرتی مخصوص افرادی میباشد که دارای هنر خاصی هستند و در واقع برای ورود راحت این افراد این ویزا داده خواهد شد , این نوع ویزا ها مختص هنرمندان و ورزشکاران میباشد که بر خلاف ویزای Oاز سختگیری کمتری برخوردار میباشد و به راحتی قابل اخذ کردن است .

 

 •  ویزای کاری آمریکا J1: این نوع ویزا به عنوان نوعی تبادل فرهنگی و تبادل نیروی کاری میباشد ودر خصوص تدریس , تحصیل و یا اشتغال بیان میشود , در این نوع ویزا افراد باید طبق نظر کارفرما دوره هایی را بگذرانند , این نوع ویزای کاری آمریکا متاسفانه قابل تبدیل به ویزای دیگر نمیباشد اما میتوانید به مدت ۷ سال در خاک آمریکا از این روش بمانید .  در صورت اتمام مدت این ویزا باید متقاضی خاک آمریکا را ترک کرده و بعد از دو سال مجدد درخواست ویزا دهد .

شما میتوانید با موسسات حقوقی و مهاجرتی ما و یا هر موسسه حقوقی معتبر دیگری که از آنها مطمئن هستید در زمینه ویزای کاری آمریکا مشورت نمایید وشرایط خود را به کارشناسان اطلاع دهید تا برای شما برنامه ریزی دقیقی انجام دهند .

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *