کاری

ویزای کاری

ویزای کاری

ویزای کاری یکی از انواع ویزا است که افراد اقدام به اخذ آن می کنند. علاوه بر مهاجرت کاری ، می توان به روش های نیز مهاجرت کرد، که مهم ترین آنها شامل ویزای تحصیلی ، ویزای سرمایه گذاری ، ویزای توریستی و ویزای ازدواج وجود دارد. از مهم ترین مواردی که در ادامه مطالعه خواهید کرد: شرایط دریافت ویزای کاری ، مهاجرت کاری به آلمان ، شرایط دریافت ویزای کاری اتریش و شرایط دریافت ویزای کاری بلژیک . مهاجرت کاری به استرالیا

از گذشته نارضایتی از شرایط کاری و سطح زندگی در مکانی خاص و مهاجرت برای پیدا کردن کار وجود داشته و افراد جوامع مختلف اقدام به تغییر محل زندگی خود برای بهتر کردن شرایط کرده اند.

مهاجرت کاری برای بهبود شرایط کاری با اینکه در گذشته وجود داشته اما به گستردگی حجم متقاضیان مهاجرت کاری و اخذ ویزای کار در عصر حاضر نبوده است. علت افزایش درخواست ها برای مهاجرت کاری و اخذ ویزای کاری می تواند سیاست های غلط حکومت ها، حجم بالای بیکاری و ناعادلاته بودن دستمزدها را در کشور مقصد باشد.

در کشور ما متاسفانه بدلیل ضعف مدیریتی و بالا رفتن بیش ازحد نرخ بیکاری، نداشتن امنیت شغلی و عدم تامین مالی باعث شده متقاضیان زیادی در بین هموطنان ما برای مهاجرت کاری وجود داشته باشد.

موسسه حقوقی مهاجرتی آوات از برترین موسسات حقوقی مهاجرتی کشور با تجربه بالا در زمینه اخذ ویزای کاری آماده ارائه هر گونه خدمات مرتبط شامل مشاوره و سایر خدمات در مورد مهاجرت کاری ، اقامت کاری به هموطنان عزیز کشور، که خواهان بهبود شرایط زندگی خود و همچنین تجربه زندگی در کشورهای توسعه یافته هستند خواهد بود.

مقالات پیشنهادی: 

ویزای کاری آلمان }

ویزای کاری اتریش }

ویزای کاری بلژیک }

ویزای کاری آفریقای جنوبی }

مزایای ویزای کاری

ویزای کاری مزایای خاص به خود را دارد که مهم ترین آن این است در صورتی که شخص موفق به اخذ ویزای کاری شود می تواند با خیالی آسوده به کشور مورد نظر مهاجرت کند و از روز اول صاحب شغل و درآمد شود. داشتن درآمد و کار در بدو ورود به کشورهای خارجی امتیاز بسیار خوبی است.

از دیگر مزایای ویزای کاری این است که شما نیازی به سرمایه گذاری ندارید و با مبلغ نا چیزی که آن هم شامل هزینه رفت و آمد و وکیل خواهد بود می توانید شرایط زندگی خود را بهبود دهید و کار مناسب با تخصص و شان خود بیابید.

اکثر کشورهایی که نیروی کار خارجی جذب می کنند کشورهای توسعه یافته ای هستند و پیدا کردن کار و اشتغال به آن در این کشورها برای مدتی مشخص می تواند شرایط اخذ اقامت دائم آن کشور را برای شما به دنبال داشته باشد.

شرایط دریافت ویزای کاری و مهاجرت کاری

اخذ اقامت دائم کشورها از طریق ویزای کاری شرایط خاص خود را دارد که سخت ترین آن پیدا کردن کار است. به عنوان مثال برای اخذ اقامت دائم یک کشور که مد نظر شماست باید به مدت ۵ سال اشتغال به یک شغل معین و یا اینکه مدرک زبان آن کشور را داشته باشید و در ادامه هم مالیات خود را بپردازید.

اشتغال در هر کشور با توجه به اینکه در چه زمینه ای نیاز به نیروی کار دارد امکان پذیر است. همچنین هر کشور شرایط خاصی را برای متقاضیان کار در نظر می گیرد. شرایطی که برای اخذ ویزای کاری ممکن است وجود داشته باشد می تواند از مدرک تحصیلی خاص گرفته تا مدرک زبان و یا گواهی عدم سوء پیشینه باشد.

برای اینکه بتوانید بهترین شغل و کشور مناسب با شرایط خود را انتخاب کنید به شما توصیه می کنیم با موسسات حقوقی معتبر و مشاوران معتبر و آگاه مشورت کنید و در زمان و هزینه های خود حداکثر صرفه جویی را به عمل آورید.

در این مقاله برای آشنایی و درک بهتر خوانندگان عزیز از شرایط و ویژگی های این نوع ویزا، اخذ ویزای کاری چند کشور را که جزء پرطرفدارترین ها هستند را برای شما بیان می کنیم.

مهاجرت کاری به آلمان

ویزای کاری آلمان ( بلو کارت )، ویزای تحصیلی آلمان، ویزای سرمایه گذاری آلمان و … از انواع ویزاهای ورود به این کشور هستند. ویزای کاری آلمان یا کارت آبی آلمان یکی از انواع ویزا برای ورود به این کشور است که ما قصد داریم در این مبحث در مورد آن صحبت کنیم.

 کشور آلمان یکی از برترین اقتصادهای اروپا و حتی جهان است. این کشور بعد از آمریکا و ژاپن سومین اقتصاد بزرگ جهان است که با رشد اقتصادی روز افزونش در حالی که کشورهای دیگر دچار بحران مالی بودند توانست ثبات اقتصادی خود را حفظ کند.

یکی از راه های اخذ اقامت آلمان پیدا کردن کار در این کشور است. برای پیدا کردن کار در کشور مذکور شما باید اقدام به اخذ ویزای کاری آلمان نموده و طی مدت شش ماهی که به شما فرصت داده می شود باید کار مورد نظر خود را پیدا کنید. اگر شما بعد از مدت گفته شده موفق به پیدا کردن کارفرما و استخدام شوید ویزای شما به مدت ۶ ماه دیگر تمدید می شود و شما می توانید اقدام به اخذ بلو کارت کنید.

کارت آبی آلمان (blue card)

کارت آبی آلمان می تواند مقدمه اخذ اقامت این کشور برای شما باشد. بلوکارت آلمان از سال ۲۰۱۲ برای ورود افراد متخصص به کشور آلمان به وجود آمد. با داشتن کارت آبی آلمان شخص می تواند در تمام اروپا بغیر از انگلستان، ایرلند و دانمارک زندگی و کار کند. مدت زمان اعتبار این کارت به مدت قرارداد کاری شما بستگی دارد. اگر قرارداد کاری شما چهار سال یا بیشتر باشد می توانید برای اخذ اقامت دائم این کشور که PR  نام دارد اقدام کنید. اگر مدت قرارداد کار شما کمتر باشد مشکلی برای تمدید اقامت شما وجود ندارد و می توانید دوباره اقدام به تمدید ویزای تان کنید.

تا زمانی که کارت آبی (blue card ) شما دارای اعتبار است همسر و فرزندان تان می توانند همراه شما به آلمان بیایند و در آنجا به کار و تحصیل مشغول شوند. البته این پروسه سه تا شش ماه بعد از اخذ بلو کارت خودتان امکان پذیر است.

درآمد پزشکان و دارو سازان در آلمان نسبت به مشاغل دیگر مانند مهندسی بیشتر است. میزان حقوق سالیانه برای یک مهندس از ۳۵ هزار یورو شروع و ممکن است تا ۸۰ هزار یورو افزایش داشته باشد. هزینه زندگی هم در این کشور برای یک نفر در حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد که به نسبت درآمد افراد جامعه بسیار مناسب است.

با داشتن بلو کارت و سپری شدن سه سال از بلو کارت شما ممکن از بتوانید موفق به اخذ اقامت آلمان و در نتیجه دریافت پاسپورت آلمانی شوید.

شرایط مورد نیاز برای اخذ کارت آبی آلمان (Blue Card )

برخی شرایط برای اینکه احتمال دریافت ویزای شما بالا رود وجود دارد که مهم ترین آن ها داشتن مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی، داشتن سن کمتر از ۴۰ سال و تخصص و سابقه مفید در شغل مورد نظر هستند.

از دیگر شرایط اخذ بلو کارت آلمان می توان موارد زیر را نام برد:

باید پیشنهاد کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود از طرف کارفرمای آلمانی داشته باشید.

داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه معتبر که مورد تایید دولت آلمان باشد.

در آمد شما که در قرارداد کار آورده شده باید سالی ۴۵ هزار یورو یا در برخی رشته ها ۳۵ هزار یورو در سال باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای کاری و رشته های مورد نظر می توانید با موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس گرفته و سوالات خود را مطرح کنید.

ویزای کاری اتریش

ویزای کاری اتریش طرفداران زیادی در ایران دارد. طبق آمارهای ارائه شده کشور اتریش یکی از امن ترین و مرفه ترین کشورهای جهان است که با توجه به بازار داخلی این کشور روزبروز به نیروی کار ماهر و متخصص بیشتر پیدا می کند. اخذ ویزای کاری اتریش مزایای زیادی از جمله امکان تبدیل شدن به اقامت دائم این کشور دارد. کشور مذکور یکی از اعضای پیمان شینگن است که شما با اخذ ویزای این کشور و اقامت دائم آن می توانید بدون محدودیت به تمام کشورهای عضو شینگن سفر کنید.

هموطنان ایرانی برای اخذ ویزای کار اتریش باید دقت کنند که از مشاوره افراد خبره و آگاه به امور مهاجرت و همچنین متعهد استفاده کنند. موسسه حقوقی مهاجرتی آوات با داشتن کادر مشاوره ای مجرب آماده هرگونه خدمات در امور ویزای کاری اتریش به شما عزیزان است.

کشور اتریش با ۸ میلیون و ۳۵۰ هزار نفر جمعیت یکی از کم جمعیت ترین کشورهای اروپایی است. زبان حدود ۹۸ درصد مردم آلمانی است. این کشور بر اساس آمارهای بانک جهانی رتبه هفتم ثروتمندترین کشور دنیا را به خود اختصاص داده است.

هزینه های زندگی در کشور اتریش به طور متوسط و برای یک شخص معمولی مبلغی بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو می باشد.

اخذ ویزای کاری اتریش تفاوت چندانی با سایر کشورهای اروپایی ندارد. برای اخذ ویزای کاری اتریش به چند روش امکان پذیر است که ما در ادامه در مورد آنها اطلاعات لازم را به شما ارائه می کنیم.

روش دریافت ویزای کاری اتریش

برای گرفتن ویزای کاری اتریش سه روش وجود دارد. روش اول اینکه شما باید از طرف کارفرمای خود در کشور مورد نظر دعوت نامه داشته باشید. برای اینکه مدیر شرکت بتواند برای شما دعوت نامه استخدام بفرستد شرایط کمی دشوار است. علت دشوار بودن شرایط این است کارفرما باید یک نوبت در کشور خودش آگهی استخدام بدهد و در صورتی که شخص مورد نظر استخدام نشد به فاصله سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی استخدام را منتشر کند.

اگر بعد از آگهی دوم کسی در اتحادیه اروپا برای شغل مورد نظر پیدا نشد در آن صورت می تواند اقدام به ارسال دعوت نامه برای شما کند. این حالت که می توان گفت تقریبا غیر ممکن است راه مناسبی برای پیدا کردن کار در اتریش نمی باشد. در ادامه راه های بهتر که امکان آن بیشتر است را برای شما توضیح می دهیم.

روش دوم که روشی مناسب و ممکن است از طریق ویزای جست و جوی کار است. مدت این نوع ویزا ۶ ماه است که به شما فرصت داده می شود در این مدت کار مورد نظر خود را پیدا کرده و موفق به عقد قرارداد کار شوید. این نوع ویزا از سیستم امتیاز بندی پیروی می کند. بدین گونه که برای هر یک از توانایی های شخص امتیازی در نظر گرفته می شود.

نهایت امتیاز در این روش ۱۰۰ است که برای اخذ این نوع ویزا باید حداقل موفق به کسب ۷۰ امتیاز شوید. امتیاز بندی های این نوع ویزا بر اساس شرایطی همچون سن، تحصیلات، مدرک زبان، تحصیل در رشته های فنی مهندسی و کامپیوتر و در نهایت سابقه کاری انجام می شود. برای اینکه بدانید آیا شما شرایط و امتیاز لازم را کسب می کنید یا نه می توانید با مشاوران موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس بگیرید و امتیاز خود را بدست آورید.

کارت اقامت اتریش ( کارت قرمز – سفید – قرمز )

زمانی که شخص موفق به پیدا کردن کار و بستن قرارداد کار می شود می تواند بعد از گذشت یک سال برای کارت اقامت اتریش که کارت قرمز – سفید – قرمز (Rot-Weib-ROT-Karte ) است اقدام کند. مدت اعتبار این کارت ۱۲ ماه است که بعد از دریافت این کارت شخص می تواند خانواده خود را به کشور اتریش منتقل کند.

بعد از گرفتن کارت قرمز – سفید – قرمز (Rot-Weib-ROT-Karte ) می توان همانند یک شهروند اروپایی به بازار کار اروپا دسترسی داشت و هیچ محدودیتی برای کار در اتحادیه اروپا وجود نخواهد داشت.

ویزای کاری بلژیک

اخذ ویزای کاری بلژیک برای کار در بلژیک از شرایط اولیه است. برای کار در کشور بلژیک سه نوع ویزای کاری Work Visa Type A ، Work Visa Type B و Work Visa Type C وجود دارد. برای دریافت ویزای کاری بلژیک مقدماتی وجود دارد که ما در مورد آن توضیحاتی در مورد آن به شما خواهیم داد اما در ابتدا بهتر است کمی شما را با این کشور زیبا و پیشرفته آشنا کنیم.

کشور مذکور یکی از اعضای پیمان شینگن و کشورهای صنعتی اتحادیه اروپا است. پایتخت کشور بلژیک بروکسل می باشد و مردم این کشور چند زبانه هستند اما دو زبان اصلی آن هلندی و فرانسوی است. حدود ۶۰ درصد مردم به زبان هلندی و ۴۰ درصد به زبان فرانسوی صحبت می کنند. کمتر از یک در صد هم به زبان آلمانی صحبت می کنند.

کشور بلژیک بخاطر رشد صنعتی مناسبی که دارد همواره در سال های اخیر مقصد خوبی برای نیروهای خارجی بوده است. با اخذ ویزای کاری بلژیک و پیدا کردن کار در این کشور می توانید در ادامه درخواست اقامت دائم این کشور را بدهید.

ویزای کاری نوع ( C)

ویزای نوع C  مخصوص افرادی است که به صورت موقت در بلژیک اقامت دارند. از کسانی که اقدام به اخذ این نوع ویزا می کنند می توان دانشجویان، پناهندگان ( تا زمانی که پناهندگی آنها تایید می شود )، اعضای خانواده سفیران و … را نام برد.

این نوع ویزا موقت است و مدت اعتبار آن ۱۲ ماه بوده و فرد می تواند برای کارفرمای مشخص یا نا مشخصی و حتی برای مدت معین یا نا معین در این کشور مشغول به کار شود. اخذ این نوع ویزا به شخص امکان کار کردن به صورت پاره وقت و تمام وقت کار کند و از این لحاظ دارای محدودیتی ندارد. این نوع ویزا قابلیت تمدید را با داشتن شرایطی دارد.

ویزای کاری نوع (B )

این نوع ویزا هم همانند ویزای نوع C برای مدت یک سال صادر می شود با این تفاوت که ویزای نوع B برای کار و مارفرمای مشخص شده صادر می شود. برای این نوع ویزا شخص باید از طرف یک کارفرمای بلژیکی تقاضای کار داشته باشد و کارفرما شغل وی را تضمین نماید و دعوت نامه برای استخدام بفرستد.

در طول مدت ویزا اگر کار یا کارفرمای شما عوض شود باید درخواست بروز رسانی ویزای خود را مطابق با شغل و کارفرمای جدید بدهید. تغییر چه در کار و چه در کارفرما با تغییر در هر دو تفاوتی نمی کند و در هر صورت باید اقدام به بروز رسانی ویزا کرد.

ویزای کار نوع B در جهت کمبود نیروی کار متخصص و همچنین مدیریت اجرایی صادر می شود. در این نوع ویزا میزان دستمزدی برای افراد مشخص شده است که نباید از آن کمتر باشد. حداقل دستمزد برای نیروهای متخصص نباید از ۴ هزار دلار و برای نیروی مدیریت اجرایی ۶٫۵ هزار دلار در ماه کمتر باشد.

ویزای نوع B این اختیار را به کارفرما می دهد که بدون آگهی زدن برای جذب نیروی کار، مستقیما از کشورهای خارجی و حتی غیر از اتحادیه اروپا نیروهای مورد نیاز خود را جذب کند. البته این نوع ویزا و نحوه جذب نیرو یک ویژگی دارد و آن هم این است که کارفرما بر اساس مشاغل مورد نیازی که هر ساله لیست آن توسط دولت بلژیک منتشر می شود می تواند نیروی مورد نیاز خود را جذب کند.

ویزای نوع B مخصوص افرادی است که سابقه حضور و کار در بلژیک نداشته اند و افرادی که در زمان آگهی در بلژیک هستند را شامل نمی شود. یکی از مزایای ویزای نوع B است که به محض دریافت این نوع ویزا شخص می تواند اعضای خانواده خود را همراه داشته باشد و همچنین اعضای خانواده اجازه کار و تحصیل در این کشور را خواهند داشت.

ویزای کاری نوع  (A)

ویزای نوع A که بالاتر از ویزای نوع B است در صورتی صادر می شود که شخص قبلا در کشور بلژیک از طریق ویزای نوع B به کار مشغول بوده است و هم اکنون درخواست ویزای نوع A داده است. این نوع ویزا به کسانی که برای بار اول وارد این کشور می شوند و یا اینکه دانشجو، افراد متخصص، نیروی ماهر و … هستند صادر نمی شود و این افراد باید از طریق ویزای های نوع B  و C اقدام کنند.

برای اخذ ویزای نوع A یک شرط لازم وجود دارد و آن شرط این است که شخصی که درخواست این نوع ویزا را می دهد باید در طول ۱۰ سال گذشته حداقل ۴ سال را در این کشور با ویزای نوع B مشغول به کار بوده باشد.

برای درخواست ویزای نوع A باید مدارک اثبات کننده ویزای نوع B و فیش حقوقی خود را به اداره مربوطه ارائه دهید تا مورد بررسی قرار گیرد.در صورت رد شدن درخواست شما امکان درخواست تجدید نظر وجود دارد.

برای اطلاعات راجع به تعیین وقت سفارت کشورهای مختلف می توانید با وکلای مهاجرت شرکت آوات تماس بگیرید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *