آذربایجان, مهاجرت

ویزای توریستی آذربایجان

ویزای توریستی آذربایجان

در این مطلب قصد داریم شما را با شرایط و مدارک لازم جهت دریافت ویزای توریستی آذربایجان در سال 2022آشنا کنیم. پس اگر شما هم مانند بسیاری دیگر از افراد بی صبرانه منتظر شب های خیره کننده باکو و جاذبه های طبیعی این کشور زیبا هستید در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

کشور آذربایجان یکی از کشورهایی است که در چند سال اخیر تلاش های فراوانی در جهت رشد صنعت توریسم داشته و با آماده کردن زمینه و بستر لازم این امکان را در اختیار توریست های خارجی قرار می دهد با هزینه ی معقول یک تجربه آسیایی و شرقی را داشته باشند. بر همین اساس دریافت ویزای توریستی بسیار اسان شده است.

چرا جمهوری آذربایجان؟

احتمالا این سوال در ذهن شما به وجود می آید که با وجود گزینه های بسیار بهتر در دنیا چرا باید یک فرد کشور آذربایجان را به عنوان مقصد در خارج از کشور برای مسافرت در یک محیط بین المللی انتخاب کند؟

در پاسخ به به این سوال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

یکی از مهم ترین دلایل انتخاب این کشور پایین بودن هزینه جاری سفر از جمله دریافت ویزا و اقامت و رفت و آمد نسبت به دیگر نقاط جهان است. به طور کلی در باکو هزینه های زندگی با میانگین درآمد مردم هم تراز است و از این رو می توان با داشتن یک کار معمولی و یک حقوق مکفی زندگی نسبتا نرمالی را در این شهر داشت. از نظر تبدیل ارضی نیز تبدیل ریال ایران به منات آذربایجان ضرر کمتری دارد.

یکی دیگر از اصلی ترین دلایل برای انتخاب این کشور نزدیکی آن به ایران و وجود مرز زمینی از ایران به باکو است که تقریبا با سه ساعت رانندگی از مرز ایران تا مرز آذربایجان می توان به باکو رسید. همچنین فاصله هوایی از فرودگاه مهرآباد تا فرودگاه باکو تنها یک ساعت است.

بنابراین اگر شما جز گروهی هستید که تحمل پرواز های طولانی را ندارید باکو و به طور کلی کشور آذربایجان گزینه خوبی برای انتخاب مقصد سفر است. با دریافت ویزای توریستی آذربایجان در کمترین فاصله ممکن می توانید به مقصد خود برسید.

تشابه در فرهنگ ایران و آذربایجان

فرهنگ مردم کشور آذربایجان با فرهنگ ایرانی هم از نظر فرهنگ غذایی و هم از نظر فرهنگ اخلاقی و رفتاری و ارزشی نزدیک می باشد. برهمین اساس ایرانیان تازه وارد احساس راحتی می کنند و کمتر حس کنند که در غربت هستند و از خانواده و کشور و مردم خود دور هستند.

همچنین با توجه به ساحلی بودن این کشور و با وجود آب و هوای معتدل و بسیار دلپذیر آن یک کشور مناسب برای زندگی است. مجموعه این موارد موجب می شود که کشور جمهوری آذربایجان یک انتخاب منطقی برای افراد خارجی به ویژه مردم ایران باشد.


📌 مقاله پیشنهادی: راه های دریافت اقامت آذربایجان


مراحل دریافت ویزای توریستی آذربایجان

مراحل دریافت ویزای توریستی آذربایجان

برای آن که بتوانید ویزای توریستی آذربایجان را به دست بیاورید ابتدا باید مدارک لازم را جمع آوری کنید. مجموعه مدارک لازم جهت دریافت ویزای توریستی آذربایجان را در ادامه بیان می کنیم.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای توریستی آذربایجان

 • پاسپورت معتبری که حداقل شش ماه تا زمان انقضای آن وقت باقی باشد.
 • فرم درخواست ویزای توریستی
 • تاییدیه پرداخت هزینه های جاری و لازم از جمله هزینه صدور ویزا
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • گواهی سلامت
 • ارائه انگیزه نامه و یا دعوت نامه از طرف دوستان و یا خانواده در صورت وجود

ثبت درخواست ویزای توریستی آذربایجان

وقتی که مدارک لازم را گردآوری کردید وقت آن است که درخواست خود را جهت صدور ویزای توریستی آذربایجان ثبت کنید. برای این کار می توانید به سفارتخانه جمهوری آذربایجان در ایران و دفاتر کنسولگری این کشور مراجعه کنید. علاوه بر آن از سال 2017 امکان ثبت درخواست ویزای توریستی آذربایجان به صورت آنلاین و الکترونیکی نیز وجود دارد. باید برای استفاده از آن اسکن تمامی مدارک لازم را آماده کرده و در سایت بارگذاری کنید. توجه داشته باشید که در صورت کامل نبودن مدارک احتمال آن که درخواست شما مورد قبول واقع نشود بسیار زیاد است. بنابراین برای جلوگیری از اتلاف وقت بهتر است با دقت مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید.

ویژگی های ویزای توریستی آذربایجان

ویژگی های ویزای توریستی آذربایجان

ویزای توریستی آذربایجان حداکثر برای مدت 90 روز صادر می شود. افرادی که این ویزا را دریافت می کنند باید هر 30 روز ثبت نام خود را در سازمان مهاجرت آذربایجان تمدید کنند. ویزای توریستی آذربایجان در سه مدل زیر صادر می شود:

1. ویزای توریستی آذربایجان یکبار ورود

در این مدل ویزا فرد دارای ویزا تنها یک بار می تواند وارد خاک آذربایجان شود و سپس در پایان زمان ویزا از خاک آذربایجان خارج شود.

2. ویزای توریستی آذربایجان چند بار ورود

با استفاده از این مدل ویزا فرد می توان به دفعات متعدد از خاک آذربایجان خارج شده و مجدد به آن برگشت.

3. ویزای توریستی آذربایجان ترانزیت یک الی دو بار ورود

در زمانی که فرد در مسیر رسیدن به مقصد اصلی خود ممکن است در آذربایجان توقف داشته باشد. برای افرادی که درخواست ورود و گذشتن از خاک آذربایجان برای رسیدن به مقصد اصلی خود را دارند ویزای توریستی ترانزیت صادر می شود.

با استفاده از این مدل ویزا تنها می توان 5 روز را در خاک آذربایجان اقامت داشت.

تمدید ویزای توریستی آذربایجان

نکته دیگری که باید در رابطه با ویزای توریستی مد نظر قرار دهید این است که فرایند تمدید ویزای توریستی تقریبا چهار روز کاری زمان می برد. بنابراین باید قبل از شروع این چهار روز اقدامات لازم جهت تمدید آن را انجام داد.

اگر به هر دلیلی قصد ادامه اقامت در آذربایجان را داشتید و از تایم تمدید آن گذشته باشد باید ظرف مدت 48 ساعت خود را به اداره مهاجرت آذربایجان معرفی کنید. در غیر این صورت دولت آذربایجان شما را از خاک خود اخراج می کند و جریمه دیرکرد تمدید ویزا حدود 20 الی 30 دلار آمریکا است. علاوه بر این هزینه تمدید ویزا نیز 30 دلار آمریکا است.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوال های متداول

1. دلیل انتخاب کشور آذربایجان برای سفر چیست؟

 • وجود جاذبه های گردشگری فراوان و شهرهای زیبا و نزدیکی به ایران این کشور را در لیست مقصد سفرهای ایرانیان قرار داده است.

2. آیا می توان برای سفر به آذربایجان ویزای آنلاین دریافت کرد؟

 • خوشبختانه از سال 2017 این کشور امکان دریافت ویزای الکترونیک را در کنار ویزای حضوری برای آسایش حال توریست ها فراهم کرده است.

3. تفاوت ویزای ترانزیت با ویزای عادی در چیست؟

 • ویزای ترانزیت ویزای مختص افرادی است که قصد سفر به کشور دیگری دارند و قصد عبور از آذربایجان را دارند. اما ویزای عادی ویزایی برای حضور در این کشور می باشد.

4. ویزای ترانزیت چه مدت اعتبار دارد؟

 • اعتبار این ویزا 30 روزه می باشد.

5. ویزای توریستی عادی چه مدت اعتبار دارد؟

 • اعتبار این ویزا می تواند تا 90 روز باشد.

6. آیا می توان با دریافت ویزای توریستی در کشور آذربایجان کار کنیم؟

 • خیر, ویزای توریستی فقط برای سفر کوتاه مدت در آن کشور است.

7. هزینه بیمه پزشکی برای دریافت ویزای توریستی آذربایجان چقدر است؟

 • بیمه پزشکی یک بیمه بین المللی است که با پرداخت 30,000 یورو می توانید آن را دریافت کنید.

8. برای اخذ ویزای آذربایجان از چه شهرهایی می توان اقدام نمود؟

 • ویزای توریستی را فقط از شهرهای تهران و تبریز می توان دریافت نموند.
به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *