روسیه, سرمایه گذاری در

سرمایه گذاری در روسیه و شرایط آن

شرایط جدید سرمایه گذاری در روسیه

راه های مختلفی برای کسب اقامت روسیه وجود دارد. سرمایه گذاری در روسیه یکی از راه های اخذ اقامت این کشور می باشد که روش های مختلفی برای ان وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی هر کدام از این روش ها بپردازیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

آشنایی با روسیه

کشور روسیه در اروپا قرار دارد که بعد از فروپاشی اتحاد جمایر شوروی از جمعیت و وسعت این کشور، کشورهای دیگری به قدرت سیاسی و اقتصادی واحد رسیدند.جمعیت کشور روسیه  در تاریخ 2018 میلادی و طبق سرشماری  143.955.848 نفر بوده است.

نزدیک به 73% از مردم در شهرهای این کشور زندگی می کنند.سن متوسط کلی در کشور روسیه  به 39 سال می رسد.

پایتخت کشور روسیه  شهر بزرگ و تاریخی مسکو است که به یکی از زیباترین شهرهای جهان نیز مبدل شده است.مساحت کلی کشور روسیه  در سال 2018 میلادی 16.376.870 کیلومتر است. جالب است بدانید که کشور روسیه  در بین 10 کشور بزرگ اقتصادی جایگاه ششم را به خود اختصاص داده است.

این کشور قرن هاست که اقتصادی بسیار پویا و روبه رشدی را تجربه می کند. روسیه  از لحاظ وسعت آب و خاک بزرگترین کشور جهان است، این وسعت اقلیمی باعث شده است منابع بسیار زیاد و غنی در این کشور یافت شود.

روش های سرمایه گذاری در کشور روسیه

شرایط جدید سرمایه گذاری در روسیه

شرایط جدید سرمایه گذاری در روسیه

برخی از مهمترین و اصلی ترین روش های سرمایه گذاری درکشور روسیه که باید با آنها آشنایی داشته باشید عبارت می باشد از :

ثبت شرکت و سرمایه گذاری در روسیه

یکی از دیگر راه هایی که برای سرمایه گذاری در روسیه و دریافت اقامت وجود دارد. ثبت شرکت می باشد. شرکت های بسیار زیادی هستند که شما می توانید آنها را برای اقامت در این کشور و سرمایه گذاری کردن انتخاب کنید. شرکت های سهامی، شرکت هایی با مسئولیت محدود، شرکت های مادر و ثبت جواز کسب از جمله بهترین شرکت هایی می باشد که شما در این کشور می توانید ثبت کنید. برای ثبت کردن این شرکت ها باید مجوز و مدارک خاصی داشته باشد و آنها را آماده سازید.

برای آماده کردن آنها بهتر است تنها به مشاوران و متخصصانی که در این زمینه تخصص بیشتری دارند. مراجعه کنید و از آنها مشورت های لازم را دریافت نمایید. شرکت های سهامی که در کشور روسیه می خواهی ثبت کنید می تواند باز و یا بسته باشد که شما باید در مورد هر یک از آنها اطلاعات لازم را داشته باشید. در این صورت شرایط اقامت شما در این شرکت ها آسان تر خواهد شد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  شرایط ثبت شرکت در روسیه مراجعه کنید.

کارآفرینی

کارآفرینی یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در روسیه می باشد. که نه تنها در کشور روسیه بلکه در بسیاری از کشورهای دیگری که در حال پیشرفت هستند سودآور می باشد. این یکی از همان نکاتی است که بسیاری از بازرگانان و محققان به آن توجه زیادی نشان می دهند. ارتباط پیدا کردن توسعه کارآفرینی با توجه به شرکت های بین المللی و آژانس ها معنا پیدا می کند.

در این چند سال کشور روسیه در این زمینه رشد بسیار زیادی داشته است. به همین دلیل بسیاری از افراد از همین طریق شرایط اقامت در این کشور را برای خود مهیا کرده اند. یکی از نکات بسیار مهمی که در مورد این روش سرمایه گذاری وجود دارد این است که، فرد متقاضی باید ویزا و اقامت در کشور روسیه را دریافت کرده باشد.

این اقامت می تواند در ابتدا کوتاه مدت باشد و بعد از آن می توانید آن را تا 5 سال تمدید کنید که سپس به دائم تبدیل می شود.

برای آشنایی با سایر روش ها نگاهی به مقاله ی  4 روش مهم برای سرمایه گذاری درکشور روسیه و مزیت های آن بیندازید.

شرایط سرمایه گذاری در روسیه

 

سرمایه گذاری در روسیه  نسبت به شرایط مناسب اقلیمی،منابع، صنایع، فراوانی های غنی در این کشور بسیار درآمد زا و راحت به نظر می آید.

افراد تحصیل کرده و نیروهای متخصص کاری که در مباحث و موضوعات پژوهشی کشور را به سوی پیشرفت های روزافزون می رسانند، که این موضوع به سود افرادی است که قصد سرمایه گذاری در روسیه  را دارند  زیرا می توانند از افراد لایق برای پیشرفت های عظیم کاری خود استفاده کنند.

افرادی که قصد سرمایه گذاری در روسیه  را دارند در وهله اول باید حسابی را برای خود افتتاح کنند که در واقع حساب بانکی شخصی ایشان به شمار می آید.افتتاح حساب های ویزا کارت و مستر کارت به ایرانیان عزیزی که قصد سرمایه گذاری در روسیه  را دارند پیشنهاد می شود.

 

سرمایه گذاری در روسیه و افتتاح حساب بانکی

 

سرمایه گذاری در روسیه  و افتتاح حساب بانکی برای افراد مزایایی به همراه خواهد داشت از جمله؛

مزایای سرمایه گذاری

1

خرید حضوری و یا اینترنتی از تمامی فروشگاههای موجود در سرتاسر دنیا

2

امکان شارز حساب از صرافی هایی که در ایران مشغول به فعالیت هستند

3

با همراه داشتن پاسپورت خود می توانید کارت بانکی خود و حساب شخصی خود را داشته باشید.

4

سرمایه هایی که برای افراد خارجی مد نظر گرفته شده می تواند با تزریق سرمایه های بیش از 260 هزار دلار آمریکا نیز باشد.

5

سرمایه گذاری در روسیه  برای سرمایه گذاران خارجی با 260 هزار دلار آمریکا تعریف شده است.

6

در واقع اگر افراد قصد سرمایه گذاری در روسیه  را داشته باشند می توانند در کنار راه اندازی کسب و کار مورد نظر خود اقدام به خرید ملک نیز در این کشور بکنند.

7

در کل با سرمایه گذاری در روسیه  متقاضیان می توانند اقامت کشور بزرگ و پهناور روسیه  را بدست آورند.

 

سرمایه گذاری در روسیه  طبق قانونی جدید که در اوایل سال 2018 میلادی وضع شده است. پیشنهادات بسیار جالبی را به متقاضیان اعطا کرده است.

دولت روسیه  برای کسب اقامت این کشور در موارد دیگری اعلام کرده است. که متقاضیان می توانند با تزریق سرمایه در موسسه های خیریه اقامت این کشور را اخذ نمایند.

 

 کارآفرینی

 

در اصل افراد با سرمایه ای که در اختیار دارند می توانند به عنوان کارآفرین نیز در کشور روسیه  مشغول به کسب درآمد نیز بشوند. حضور 3 ماه افراد در سال اول اقامتی در کشور روسیه  باعث دریافت اقامت موقت و تبدیل آن به اقامت دائم می شود.

بعد از گذراندن دوران اقامت موقت و دائم کشور روسیه  فرد با مراجعه به دفتر خدماتی مهاجرتی کشور و یا کنسولگری مورد نظر پاسپورت خود را دریافت می کند.

مزایای کارآفرینی در روسیه

 • گرفتن ویزای روسیه  برای افراد مسافرت به بیش از 90 کشور جهان را تضمین می کند.
 • سرمایه گذاری در روسیه  امکان دسترسی متقاضیان را به بازارهای بزرگ جهانی فراهم می کند، در واقع این بازار اقلام، اجناس مصرفی زیادی را در اختیار افراد می گذارد.
 • نظارت مالیاتی قابل توجهی در روسیه  مشاهده می شود و این پوآن مثبتی برای خارجیان سرمایه دار محسوب می شود.
 • اقتصاد قوی و پیشرفت روزانه  فناوری و اطلاعات در کشور روسیه
 • موقعیت جعرافیایی مناسب برای زندگی و کسب درآمد
 • صنایع زیاد و منابع طبیعی وسیع

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  کارآفرینی در کشور روسیه مراجعه کنید.

منابع ویژه اقتصادی برای جذب سرمایه گذاران

شرایط جدید سرمایه گذاری در روسیه

شرایط جدید سرمایه گذاری در روسیه

کشور روسیه  به مانند دیگر کشورهای جهان منابع مهم و ویژه اقتصادی برای جذب سرمایه گذاران خارجی دارد؛

 1. مناطقی برای تولیدات و صنایع (سامارا،کالوگا، پسکوف و….)
 2. فناوری و نو آوری (جمهوری تاتارستان،مسکو، سن پترزبورگ)
 3. مناطقی برای گردشگران و توریست (جمهوری چچن،چرکس،داغستان،اینگوش،جمهوری اوستیای شمالی و …..)
 4. مناطق بندری (مورمانسک، اولیانوفسک) این مناطق ابزارهایی برای جذب سرمایه های بزرگ افراد خارجی تلقی می شود.

شرکت های بسیار بزرگی در کشور روسیه  سرمایه های خود را تزریق کرده اند.در حدود 23 کشور جهان از  اواسط سال 2013 شرکتهایی با ملیت های مختلف را که در مناطق ویژه  کشور روسیه  سالها بود تاسیس شده را آبدیت کرده و سرمایه های بیشتری در این شرکت ها تزریق کردند.

سرمایه گذاری در روسیه  برای افراد بر طبق زیرساخت ها و بسترهای مناسبی بنا نهاده شده است.در مناطق بندری مانند اولیانوسفک تولیدات قطعات هواپیمایی بسیار دیده می شود.

در این بین تعمیرات، تجهیزات و سرویس های خدماتی هواپیمایی انجام می شود.منطقه ویژه اقتصادی اولیانوسفک در حال حاظر در تولیدات هواپیماهای کوچک نیز فعالیت دارد.دولت روسیه  شرایط خاصی را برای آغاز کسب و کار شهروندان فراهم کرده و ضمانت هایی را  ارائه می دهد.

تعهدهای مالیاتی

مالیات در مناطقی که از لحاظ اقتصادی ویژگی های خاص خود را دارد بسیار مناسب و آیده آل به شمار می آید.دولت در این منطقه اقتصادی مالیات بردرآمد شهروندان را از 20% به 6% کاهش داده است.

شهروندانی که در مناطق فناوری،نوآوری، گردشگری و تفریحی هستند از پرداخت مالیات های بردرآمد خود به دولت معاف شده اند.در مناطق ویژه اقتصادی و در بخش های ملک و املاک و حمل ونقل تا حداکثر 15 سال مالیاتی برای متقاضیان در بر نخواهد داشت.معافیت های مالیاتی بر زمین برای افرادی که در سطوح فدرال سرمایه گذاری می کنند تعریف شده است.

سرمایه گذاری در روسیه  به روشی دیگر باعث درآمدزایی سرمایه گذاران نیز می شود که هیچ احتیاجی به انجام تجا رت شخصی نیست. افرادی که حتی برای خود شغلی مناسب و با بازده بالا دارند می توانند با سرمایه گذاری مبلغی در حدود 10 میلیون روبل روسیه  سالیانه صاحب 10 % از تجارتی سودمند شوید.

افراد باید در نظر داشته باشند که با سرمایه گذاری در روسیه باید سالانه در حدود 163 هزار دلار آمریکا را به دولت پرداخت کنند. با اقدام این نوع روش تجارتی افراد بسیار زودتر به اخذ پاسپورت در کشور روسیه  می رسند.

اگر در صدد هستین که با سرمایه گذاری در روسیه  به عنوان فردی موفق مبدل شوید بایستی بگویم که راهی بسیار مناسب را انتخاب کرده اید.

 

مقاله ی پیشنهادی ؛ معرفی راه های مهاجرت به روسیه

سوال های متداول

1.در روش کارآفرینی پس از چند سال میتوان پاسپورت روسیه را به دست آورد؟

 • اخذ پاسپورت کشور روسیه  بعد از گذشت 5 سال امکان پذیراست.

2.در روش های سرمایه گذاری فرد متقاضی میتوانند همراه داشته باشد؟

 • افراد می توانند همسر و فرزندان خود را به عنوان همراه با خود به کشور روسیه  بیاورند.

3.حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در روسیه چه میزان است؟

 • برای افزایش اعتبار شرکت تان، پیشنهاد می کنم که سرمایه اولیه شرکت تان حداقل ۵۰۰ دلار باشد. این مبلغ نزد بانک بلوکه نمی شود اما تنها پس از طی مدت زمان مشخص، قابل خرج کردن خواهد بود.

4.مزیت ثبت شرکت در روسیه چیست؟

 • اولین مزیت ثبت یک شرکت در روسیه این است که شما به عنوان یک شخصیت حقوقی اروپایی میتوانید با دنیا تعاملات تجاری انجام دهید.

5.آیا با سرمایه گذاری در روسیه میتوان شهروندی این کشور را به دست آورد؟

 • سه سال بعد از سرمایه گذاری در روسیه میتوان برای شهروندی این کشور اقدام کرد.

6.یک شرکت در روسیه چه میزان باید سرمایه گذاری کند؟

 • شرکت های سرمایه گذاری باید 30 درصد و افراد شخصی 13 درصد مالیات پرداخت کنند که کمترین میزان در اروپا می باشد.

7.چه زمینه هایی برای سرمایه گذاری در روسیه مناسب و پر سود هستند؟

 • از جمله حوزه هایی که توصیه می کنیم برای سرمایه گذاری انتخاب کنید, سرمایه گذاری در حوزه ی کشاورزی, نفت و گاز و غذاهای دریایی است.

8.سرمایه گذاری از طریق حرید اوراق قرضه در روسیه به چه صورت است؟

 • بازار اوراق قرضه در کشور روسیه روز به روز درحال پیشرفت و رشد می باشد. چرا که نرخ تورم در این کشور بسیار پایین است. در این صورت برنامه ریزان و وام گیرندگان افق روشنی را روبروی خود دارند. به همین دلیل است که بسیار یاز شرکت های مهاجرتی استفاده این روش را به عنوان یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری درکشور روسیه می دانند.
5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *