روسیه

بررسی شرایط دریافت انواع ویزای روسیه

بررسی شرایط دریافت انواع ویزای روسیه

برای ورود به کشور روسیه ویزاهای مختلفی وجود دارد و برای انواع ویزای روسیه نیز روش ها و شرایط مختلفی وجود دارد، اخذ بعضی از ویزاها آسان و بعضی دیگر کار سختی می باشد، ورود به بعضی کشورها متحمل هزینه کمتر و دریافت ویزای بعضی دیگر هزینه بیشتری را در بر می گیرد. به طور کلی می توان گفت:دریافت ویزا برای ورود به کشورهای مختلف متفاوت از یکدیگر است. ما قصد داریم در این مقاله از انواع ویزای روسیه، روش های دریافت و شرایط آن ها بگوییم.

آشنایی عمومی با کشور روسیه برای دریافت انواع ویزای روسیه

آشنایی عمومی با کشور روسیه برای دریافت انواع ویزای روسیه

روسیه یکی از کشورهای اروپایی و پهناورترین کشور جهان است که در شمال اوراسیا قرار گرفته است؛ همچنین روسیه یکی از سردترین کشورهای جهان است که به دلیل این سرمای غیر قابل تحملش بیشتر مناطق آن خالی از سکنه است.

به همین دلیل کسانی که در حال تحقیق درباره ی انواع ویزای روسیه برای مهاجرت به این کشور هستند باید به این موضوع توجه داشته باشند زیرا هرکسی طاقت تحمل سرمای این کشور را ندارد و حتی این موضوع باعث ناراحتی ساکنان روسیه نیز هست چه برسد به مهاجران!
پایتخت کشور روسیه مسکو می باشد و مردم آن به یکی از سخت ترین زبان های دنیا یعنی روسی صحبت می کنند و روبل نیز واحد پول این کشور است.

انواع ویزای روسیه

به طور کلی انواع ویزای روسیه به چند دسته تقسیم می شود که در این قسمت مقاله از آن ها نام برده و به طور خلاصه مهم ترین اطلاعات لازم درباره ی هرکدام را در اختیار خوانندگان عزیز قرار می دهیم:

 •  ویزای توریستی
 • ویزای پرایوت
 • ویزای کاری
 •  ویزای ترانزیت
 • ویزای تحصیلی
 •  ویزای درمانی
 •  ویزای تجاری

ویزای توریستی یکی از انواع ویزای روسیه است

یکی از انواع ویزای روسیه ویزای توریستی است. ویزای توریستی جهت گردشگری و سفر و لذت از مکان های تفریحی کشور روسیه صادر می شود، اعتبار ویزای توریستی 30 روز می باشد و برای هرکس یک بار تمدید می شود.

شرایط دریافت ویزای توریستی روسیه به گونه ای است که تمامیِ افرادی که ویزای توریستی را دریافت می کنند اجازه دارند در هتل مخصوصی سکونت داشته باشند و تنها به مناطق خاصی از کشور روسیه سفر کنند.

این شرایط در ویزای فرد ثبت شده است و اگر شخص برخلاف قوانین ویزای خود عمل کند جرم محسوب می شود و شخص مجبور به پاسخگویی به دولت روسیه می باشد.

ویزای پرایوت روسیه

ویزای پرایوت یکی دیگر از انواع ویزای روسیه است که با آن می توانید به کشور روسیه سفر کنید، به این صورت که اگر آشنا و یا فامیل روسی داشته باشید و آن شخص برای شما دعوت نامه بفرستد می توانید به واسطه دعوت نامه آن فرد به روسیه سفر کنید. اعتبار ویزای پرایوت 90 روز می باشد و هرکسی تنها دوبار می تواند این ویزا را تمدید کند.

ویزای کاری

ویزای کاری

ویزای کاری هم یکی از انواع ویزای روسیه است که افراد زیادی خواهان آن هستند. برای دریافت ویزای کار روسیه به دعوت نامه یک کارفرمای روسی احتیاج است که افراد مختلف برای استخدام در کاری مشخص به روسیه دعوت کند.

البته این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که مهم ترین شرط دریافت دعوت نامه کاری از سوی کارفرمای روسی این است که هیچ فرد مناسب روسی برای استخدام در آن فرصت شغلی وجود نداشته باشد. با وجود داشتن این شرایط فرد می تواند برای دریافت ویزای کاری روسیه اقدامات لازم را انجام دهد.
مدت اعتبار ویزای کاری روسیه 90 روز است و فرصت دریافت آن برای هرفردی تنها یک بار می باشد.

ویزای ترانزیت

یکی دیگر از انواع ویزای روسیه ویزای ترانزیت است، تنها افرادی ویزای ترانزیت را دریافت می کنند که قصد دارند از کشور روسیه به کشور دیگری سفر کنند، مدت زمان ویزای ترانزیت 10 روز می باشد.

ویزای تحصیلی

یکی از متداول ترین انواع ویزای روسیه ویزای تحصیلی می باشد، از آنجایی که سطح علمی کشور روسیه در جهان بالا می باشد همچنین این کشور دارای دانشگاه های معتبری در سطح جهان می باشد. شرایط تحصیلی مناسبی برای تحصیل دانشجویان اینترنشنال در روسیه مهیا شده است. از این رو هر ساله تعدادی زیادی از افراد برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه اقدام می کنند.

هزینه ی تحصیل در روسیه بسیار کمتر از دیگر کشورهای اروپایی است همچنین برای تحصیل در روسیه نیازی به پیش زمینه در زبان انگلیسی و یا حتی زبان روسی نیست و دانشجویان می توانند بدون مدرک زبان در این کشور تحصیل کنند.

علاوه بر این دولت روسیه به تعدادی از دانشجویان بین المللی واجد شرایط، بورسیه تحصیلی هم اهدا می کند.

تمامی این عوامل باعث شده است هر ساله دانشجویان زیادی برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه اقدام کنند، مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی روسیه 5 ساله است و دانشجویان با دریافت این ویزا در رشته های متعددی می توانند تحصیل کنند.

ویزای درمانی

ویزای درمانی یکی دیگر از انواع ویزای روسیه است که افراد خاصی می توانند از آن بهره مند شوند. بیمارانی که دارای بیماری خاصی هستند به طوری که امکانات لازم برای درمان بیماری شان در کشوری که در آن زندگی می کنند وجود نداشته باشد و این اشخاص مجبور باشند برای درمان بیماری خود به کشور روسیه مهاجرت کنند تنها واجد شرایط دریافت ویزای درمانی روسیه هستند.

نکته مهم برای اخذ ویزای درمانی روسیه اثبات بیماری فرد و عدم امکانات لازم برای درمان شخص در کشور مقصد است.
مدت زمان اعتبار ویزای درمانی روسیه 90 روز می باشد و برای هر فرد تا دوبار قابل تمدید است.

ویزای تجاری

ویزای تجاری

ویزای تجاری نیز یکی دیگر از انواع ویزای روسیه است که برای افرادی صادر می شود که قصد سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در کشور روسیه دارند. مدت زمان اعتبار ویزای تجاری از سه ماه تا یک سال متفاوت است.

مدارک لازم برای دریافت هر ویزا متفاوت از دیگری است و هر فردی با توجه به نوع ویزای خود باید به جمع آوری مدارک لازم جهت ارائه به دولت روسیه اقدام کند.

کشور روسیه دارای تاریخ و ادبیات غنی است و همین موضوع هرساله مهاجران زیادی را به این کشور می کشاند وجود طبیعت بسیار زیبا، تاریخ غنی، شرایط کاری عالی در این کشور به خصوص در شهری مثل: مسکو، مردم مهربان، خوش برخورد و مهمان نواز، اقتصاد رو به پیشرفت از مهم ترین دلایل افراد برای مهاجرت به روسیه می باشد.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله بانام انواع و شرایط اخذ ویزای تجاری روسیه و هزینه آن  مراجعه کنید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1.آیا برای دریافت ویزای توریستی روسیه شرایطی خاصی وجود دارد؟

 • خیر,فقط باید تعهد نامه بازگشت به ایران را پرکنید.

2.برای دریافت ویزای روسیه باید شرط داشتن توانایی مالی را ارائه داد؟

 • خیر, برای هیچکدام از ویزاهای روسیه نیاز به تمکن مالی و ارائه گردش حساب نیست.

3.چقدر هزینه برای دریافت ویزای روسیه به سفارت روسیه پرداخت می شود؟

 •  95 دلار برای ویزای روسیه پرداخت می شود.

4.آیا میتوان برای درخواست ویزای توریستی خودمان اقدام کنیم؟

 • خیر,حتما برای اخذ ویزا بایداز طریق آژانس های مسافرتی برگزار کننده تور و یا کارگزار اقدام کرد.

5.برای دریافت ویزا باید به کدام  کنسولگری مراجعه کنیم؟

 • برای دریافت ویزا هیچ تفاوتی بین کنسولگری نیست و در اخر ویزا در تهران بازرسی می شود.

6. اخذ ویزای روسیه نیاز به مصاحبه دارد؟

 • خیر,ویزای روسیه نیاز به مصاحبه و انگشت نگاری نیز ندارد.

7.مدت اعتبار ویزای کشور روسیه چقدر است؟

 • مدت اعتبار ویزا بستگی به مدت اقامت فرد دراین کشور دارد.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *