روسیه, مهاجرت

برای اخذ ویزای توریستی کشور روسیه چگونه اقدام کنیم؟

برای اخذ ویزای توریستی کشور روسیه چگونه اقدام کنیم؟

برای بازدید از کشور روسیه قطعاً به ویزای توریستی کشور روسیه نیاز دارید. این کشور پر از شگفتی هر ساله پذیرای مهمانان زیادی از سراسر دنیا است.

روسیه کشور ادیان گوناگون، مشاهیر معروف و تاریخ مثال زدنی است. رشد اقتصادی بسیار عالی این کشور در سال‌های اخیر باعث پیشرفت های زیادی در این کشور شده است و قطعاً این پیشرفت ها شامل جذابیت های توریستی هم می شود.

در این مقاله از صفر تا صد مراحل اخذ ویزای توریستی روسیه را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

ویزای توریستی کشور روسیه

قبل از اینکه برای ویزای توریستی روسیه اقدام کنید باید بدانید که سفارت روسیه برای ایرانیان ویزای دو نوع ویزای توریستی ۱۴ روزه و ویزای توریستی یک ماهه صادر می کند، با هر دو ویزا شما می توانید همه شهرهای روسیه را ببینید.

اینکه شما کدام ویزا را دریافت می کنید بسته به نوع سفر شما و رزرو هتل و پرواز شما دارد. اگر مایل به گرفتن ویزای ۱۴ روزه توریستی هستید باید هتل شما در این مدت به صورت قطعی رزرو شود و بلیط رفت و برگشت شما هم قطعی شود.

اگر مدت زمانی که قرار است در روسیه اقامت داشته باشید از ۱۴ روز کمتر باشد برای همان تاریخ پرواز و هتل خود را رزرو کرده‌ و ویزا هم برای همان تاریخ داده می شود، ویزای یک ماهه توریستی به شرطی صادر می‌شود که برای یک سوم از زمان سفر شما که دست‌کم ۲۰ روز است به طور قطع هتل و بلیط رفت و برگشت رزرو شده باشد.

اما نکات بسیار مهمی که در تهیه ویزای توریستی روسیه باید در نظر بگیریم این است که این ویزا به هیچ مدت زمان قابل تمدید نخواهد بود پس حتما تاریخ سفر خود را قطعی کنید.

همچنین اصلاً نمی‌توانید ویزای خود را بعد از ورود به روسیه تغییر دهید برای تغییر ویزا باید این کشور ترک کنید و دوباره برای ویزای جدید اقدام کنید.

 برای اخذ ویزای توریستی روسیه چگونه اقدام کنیم؟

برای ورود به روسیه تنها یک امکان وجود دارد و آن شهر مسکو است. شما از هیچ شهر دیگری نمی توانید وارد روسیه شوید، اما برای خروج از روسیه محدودیتی وجود ندارد و می توانید از هر شهری که می خواهید بلیط تهیه کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی روسیه

برای اخذ ویزای توریستی کشور روسیه به این مدارک نیاز خواهید داشت:

 •  پاسپورت با حداقل دو صفحه خالی و ۶ ماه اعتبار
 •  بلیط هواپیما
 •  دو قطعه عکس
 •  فرم تکمیل شده
 •  بیمه نامه مسافرتی
 •  چنانچه با تور مسافرت کنید باید شرکت، خط مسافرتی و حتی هتل هایی که قرار است در آن اقامت داشته باشید مورد تایید روسیه باشد.

فرایند اخذ ویزای توریستی

در فرآیند اخذ ویزای توریستی کشور روسیه اولین کاری که باید انجام دهید این است که کلیه مدارک را به صورت الکترونیکی به سفارت ارسال کنید. توجه داشته باشید که نیاز نیست حتما به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید.

یک نکته مثبت برای ارائه درخواست ویزای توریستی روسیه به صورت الکترونیکی این است که سرعت پروسه اخذ ویزا افزایش پیدا می کند.

برای اخذ ویزای توریستی روسیه چگونه اقدام کنیم؟

یادتان باشد که در فرم مورد نظر حتما اطلاعات خود را به صورت صحیح وارد کنید، شما می توانید ویزای یکبار ورود یا دوبار ورود را انتخاب کنید. این دو تفاوت ۱۰ دلاری از لحاظ قیمت دارند، برای شما سه گزینه جهت انتخاب زمان پرونده وجود خواهد داشت زمان است.

 •  زمان استاندارد
 • زمان پردازش rush
 • زمان پردازش super rush

زمان استاندارد به معنای این است که درخواست شما را در یک روز کاری پردازش می‌شود، هزینه زمان استاندارد ۲۵ دلار است.

زمان پردازش راش به این معناست که درخواست شما در ۶ ساعت پردازش می‌شود و هزینه آن ۵۰ دلار است. زمان سوم به معنای این است که درخواست شما در دو ساعت پردازش می شود و هزینه آن ۷۲۵ دلار است.
یادتان باشد که اگر ایرانیان بخواهند به روسیه سفر توریستی داشته باشند گاهی باید دعوتنامه داشته باشند.

دعوتنامه ها معمولاً از طریق آژانس‌های توریستی که با روسیه همکاری دارند ارسال می شوند.

این دعوتنامه ها در کنسولگری روسیه ثبت می‌شوند، در دعوتنامه ها مشخص می شود که مسافر دقیقاً از چه تاریخی و تا چه تاریخی در خاک روسیه خواهد بود و قرار است از چه شهرهایی بازدید کند. همچنین هتل های اقامتی نیز مشخص می شود.

وثیقه

چنانچه شما به عنوان متقاضی سفر به روسیه به دعوت نامه نیاز داشته باشید برخی از موسسات مبلغی را به عنوان وثیقه دریافت می کنند.

وثیقه نشان دهنده این است که شما تمایل به بازگشت به ایران را دارید، در حال حاضر با توجه به شرایط سفر به روسیه نیازی به داشتن دعوتنامه و ارائه وثیقه وجود ندارد.

برای اخذ ویزای توریستی روسیه چگونه اقدام کنیم؟

در چه شرایطی ویزای توریستی کشور روسیه ریجکت می شود؟

توجه داشته باشید که درخواست ویزا به معنای این نیست که سفارت کشور روسیه با آن موافقت خواهد کرد. در برخی از موارد درخواست شما برای ویزا ریجکت می شود. این موارد به شرح زیر است:

 •  هنگام مراجعه به سفارت تمام مدارک خواسته شده را ارائه نداده اید. برای جلوگیری از این مشکل حتماً قبلاً در مورد مدارک لازم برای ویزای کشور روسیه مطالعه کنید.
 •  فرم را به صورت نامناسب تکمیل کرده باشید، برخی از افراد فرم ویزا را با خطا پر می کند. خطا های پرتکرار برای تکمیل فرم ویزا شامل این موارد است:
 • هدف سفر: هدف سفر باید دقیقاً مطابق با هدفی باشد که در دعوتنامه عنوان شده است.
 •  مغایرت در اطلاعات دعوتنامه: دلیل مغایرت می تواند این باشد که افراد نام شرکت صادر کننده دعوت نامه را ذکر نمی کند بلکه نام شرکتی را ذکر می‌کنند که از طریق آن برای سفر به روسیه اقدام کرده‌اند. همچنین اگر شما درخواست ویزای توریستی داده‌اید باید حتما اطلاعات محل اقامت مورد نظر را ذکر کنید.
 •  آخرین مورد داشتن منع ورود به روسیه است اگر شما به دلیلی قبلا از ورود به روسیه منع شده اید برای دریافت ویزای این کشور مشکل خواهید داشت.

منع ورود به یک کشور می تواند به علت عدم پرداخت هزینه ویزا، دیپورت شدن از آن کشور به علت یک رفتار غیر قانونی یا عدم پرداخت جریمه باشد.

در کل می توان چنین گفت که اخذ ویزای توریستی کشور روسیه به اندازه اخذ ویزای کاری سخت نیست و چون هدف شما گردش در این کشور است نیازی به ارائه مدرک زبان روسی هم نخواهید داشت.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله بانام  برآورد هزینه اجاره خانه در روسیه مراجعه کنید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *