ثبت شرکت, لیتوانی

شرایط ثبت شرکت در لیتوانی

ثبت شرکت در لیتوانی

افرادی که تنها می خواهند اقامت دائم لیتوانی را کسب نمایند گزینه ثبت شرکت در لیتوانی برای آنها مناسب نیست و باید از روش هایی مانند ویزای تحصیلی و ویزای کاری لیتوانی اقدام نمایند، ولی افرادی که می خواهند کسب و کاری جدید را در این کشور راه اندازی کنند می تواند با ثبت شرکت در لیتوانی به اهداف خود دست پیدا کنند و از طریق ثبت شرکت در لیتوانی می توانند اقامت دائم لیتوانی را نیز اخذ نمایند، ما در این مقاله برای شما مقاله ای در خصوص چگونگی ثبت شرکت در لیتوانی، انواع ثبت شرکت در لیتوانی، هزینه های ثبت شرکت در لیتوانی مقاله ای تهیه نموده ایم.

لیتوانی

لیتوانی کشوری در اروپای شرقی می باشد و عضو اتحادیه اروپا محسوب می شود. این کشور جزء آن دسته از کشورهای عضو اتحادیه اروپایی می باشد که واحد پول آن متفاوت می باشد، این کشور به سرعت بعد از مستقل شدن از شوروی به سمت اقتصاد بازار حرکت نمود. به صورتی که به ببر بالتیک معروف گردید، به همین خاطر افراد درصدد ثبت شرکت در لیتوانی می باشند،

این کشور از نظر امنیت در بالاترین رتبه در اتحادیه اروپا قرار گرفته است و علت اصلی انتخاب سرمایه گذاران برای ثبت شرکت در لیتوانی به خاطر واحد پول این کشور می باشد که بسیار با ثبات می باشد، واحد پول لیتوانی لیتاس است که ارزان تر از یورو می باشد.

انواع ثبت شرکت در لیتوانی

در کشورهای عضو اتحادیه اروپا معمولا به۴ روش شرکت تاسیس می نمایند:

 • شرکت های سهامی
 • شرکت با مسئولیت محدود
 • مشارکت
 • شرکت های شعبه

که در میان آنها ثبت شرکت به صورت سهامی و ثبت شرکت به صورت مسئولیت محدود رایج تر بوده و طرفداران بسیاری دارد.

مراحل ثبت شرکت در لیتوانی

در ابتدا باید فرم ثبت شرکت را تکمیل نمایید از آنجایی که این مراحل دچار پیچیدگی می باشد و برای عموم امری سخت محسوب می شود می توانید از کارشناسان ثبت شرکت در لیتوانی ما کمک و راهنمایی بگیرید، انها تمام مراحل را انجام خواهند داد و شما تنها نظاره گر تمام مراحل و رسیدن به هدف اصلی خواهید بود.

باید نامی برای شرکت خود انتخاب نمایید، در انتخاب نامی مناسب دقت نمایید زیرا باید کوتاه و قابل تلفظ برای همه باشد و این که نامی که انتخاب خواهید کرد به گونه ای باشد که نوع فعالیت تجاری شما را معرفی نماید، شما می توانید سه نام انتخاب نمایید و بعد از تایید می توانید یکی از آن ها را انتخاب نمایید و به تایید رسمی برسانید.

وکلای ما با تشکیل پرونده برای ثبت شرکت در لیتوانی تمام هماهنگی های لازم جهت تایید ثبت شرکت در لیتوانی با وزارت بازرگانی و وزارت خارجه انجام خواهند داد و بعد از آن دولت این کشور اجازه فالیت تجاری را برای شما صادر خواهد کرد.

وکیل ثبت شرکت در لیتوانی

وکیل ثبت شرکت در لیتوانی کلیه مراحل ثبت شرکت در لیتوانی را برای شما انجام خواهد داد مراحلی اعم از: مشاوره دادن و راهنمایی شما جهت انتخاب نوع شرکت، تمام امور حقوقی توسط وکیل رسمی انجام خواهد شد، به راحتی  و با سرعت برای شما و شرکت در کشور لیتوانی یک حساب در بانک های این کشور افتتاح خواهند کرد

این امر با ثبت شرکت در لیتوانی امکان پذیر خواهد بود و قبل از آن امکان پذیر نخواهد بود، مرحله دیگری که به وسیله وکیل رسمی انجام خواهد شد مشخص کردن محل دفتر برای متقاضی می باشد، چون یکی از الزامات جهت تایید ثبت شرکت در لیتوانی مشخص شدن محل اسکان برای شروع فعالیت تجاری می باشد.

برای تهیه دفتر چه به صورت حقیقی و چه به صورت مجازی موسسه ما شما را همراهی خواهد کرد و تمام خدمات را با افتخار ارائه خواهد داد.

بعد از گذراندن مراحل بالا برای شما یک وقت سفارت تنظیم خواهد شد که شما در تاریخ و زمان مشخص شده توسط سفارت لیتوانی باید با مدارک خود به صورت حضوری به سفارت بروید مدارکی که باید با خود ببرید عبارتند از:

مدارک مورد نیاز

 • گذرنامه خود و خانواده که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸سال می باشند
 • طرح توجیهی اقتصادی  یا بیزنس پلن
 • عدم سوء پیشینه
 • گواهی عدم اعتیاد
 • گواهی سلامت پزشکی
 • پیرینت شش ماهه حساب
 • سوابق شغلی مرتبط
 • تمکن مالی
 • تاییدیه ثبت شرکت
 • و هر گونه مدارکی که سفارت از شما در خواست نماید

در ضمن نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است که تمامی اسناد و مدارک شما باید ترجمه شده باشد و از تمامی آنها یک کپی تهیه کرده باشید زیرا در زمان سفارت مدارک اصلی را به شما برخواهند گردانند و فقط کپی مدارک در پرونده شما منظور خواهد شد.

سفارت لیتوانی

بعد از بررسی مدارک توسط سفارت لیتوانی زمانی که مورد تایید قرار بگیرد برای شما و همراهان یک ویزای یک ساله لیتوانی صادر خواهد شد و شما باید در این یک سال فعالیت تجاری خود را در کشور لیتوانی جوری ادامه دهید که گزارش مثبتی در پایان سال از فعالیت تجاری شما در دست دولت و وزارت کار لیتوانی قرار بگیرد، در آن موقع شما می توانید ویزای خود را تمدید نمایید، و بعد از گذشت سه الی پنج سال کارت اقامت دائم لیتوانی را از طریق ثبت شرکت در لیتوانی دریافت نمایید.

اقامت دائم

شما عزیزان بعد از آن که کارت اقامت دائم را دریافت کردید از مزایای بسیاری برخوردار خواهید شد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت، اما نکته ای که بسیار حائز اهمیت می باشد این است که شما بعد از دریافت کارت اقامت بعد از چند سال می توانید برای دریافت پاسپورت دوم خود اقدام نمایید.

مدیران و همچنین سهامداران شرکت لیتوانیایی می توانند از هر ملیتی باشند و مشکلی در این مسئله وجود نخواهد داشت. در ضمن شما می توانید بصورت غیر حضوری امور ثبت شرکت در لیتوانی را انجام دهید و نیازی به حضور مستمر در این کشور وجود ندارد، فقط کافی است که امور ثبت شرکت خود را به وکیل ما سپرده تا تمام مراحل را سپری نماید.

یک نکته را باید بدانید که شما اگر می خواهید به راحتی خانواده خود را به همراه ببرید می توانید آنها را جزء سهامداران معرفی نمایید و از این طریق به راحتی برایشان ویزا صادر خواهد شد.

برای انجام مراحل اولیه ثبت شرکت در لیتوانی به سرمایه ای حداقل بیست هزار یورو نیازمند می باشند و می توانید نصف این مبلغ را به عنوان سرمایه اولیه پرداخت نمایید و ظرف دو هفته مابقی این سرمایه را پرداخت نمایید.

مزایای ثبت شرکت در لیتوانی

ثبت شرکت در لیتوانی دارای مزایایی می باشد و ما برای افرادی که قصد ثبت شرکت در لیتوانی را دارند را این مزایا را ذکر خواهیم کرد تا با آنها آشنا شوند. البته پیشنهاد ما به سرمایه گذاران عزیزی که قصد ثبت شرکت در لیتوانی را دارند این است که قبل از هر گونه اقدامی اگر می خواهند با شرایط این کشور و اقتصاد آن بیشتر آشنا شوند و اینکه مطلع شوند که فعالیت تجاری انها در این کشور به چه صورت موفق خواهد شد می توانند از طریق ویزای توریستی لیتوانی یک بار به این کشور سفر نمایند و از نزدیک با شرایط اقتصادی و کسب و کار این کشور آشنا شوند و بعد به راحتی می توانند با یک برنامه ریزی دقیق اقدام به ثبت شرکت در لیتوانی با اطمینان خاطر بیشتر داشته باشند.

مزایای ثبت شرکت و دریافت اقامت

 • کشور لیتوانی جزء کشورهای کم هزینه و مناسب برای زندگی می باشد.
 • از نظر کیفیت زندگی این کشور در رتبه خوبی در دنیا قرار دارد.
 • دارای ۴فرودگاه بین المللی می باشد
 • دارای بهترین خطوط حمل و نقل می باشد که این برای فعالیت تجاری بسیار حائز اهمیت می باشد.
 • دسترسی آسان به بازار های اروپای شرقی
 • بالا بودن سرعت اینترنت در کشور لیتوانی
 • دارای نیروی کار ماهر و متخصص می باشد و مردم این کشور سه زبانه هستند
 • شما می توانید بدون نیاز به شریک لیتوانیایی به مالکیت صد در صد دست پیدا کنید.
 • کشور لیتوانی به عنوان یک کشور امن در دنیا مشهور می باشد.
 • شما می توانید به راحتی به مراودات اقتصادی با دیگر کشورهای اروپایی بپردازید.
 • شما به راحتی با ثبت شرکت در لیتوانی می توانید از خطوط اعتباری ارزی و همچنین وام های دولتی استفاده نمایید.
 • با دریافت اقامت این کشور از طریق ثبت شرکت در لیتوانی می توانید به کشورهای عضو شینگن بدون دریافت ویزا سفر کنید.
 • می توانید از خدمات رفاهی و درمانی پیشرفته د راین کشور و همچنین اتحادیه اروپا برخوردار شوید.
 • می توانید از قوانین آزاد تجارت و قوانین گمرکی آزاد در اتحادیه اروپا بهره مند شوید.
 • شما می توانید برای خود و یا به نام شرکت افتتاح حساب انجام دهید.
 • می توانید یک برند اروپایی داشته باشید.
 • دریافت پاسپورت دوم بعد از چند سال
 • شما با دریافت پاسپورت دوم می توانید برای کشورهایی همچون آمریکا و انگلیس به راحتی ویزا دریافت کرده و به این کشورها بدون مشکل سفر کنید.
 • دیگر مشکلاتی مانند تحریم را پیش رو نخواهید داشت و می توانید بدون نگرانی از این موضوع به فعالیت تجاری خود بپردازید.

ثبت شرکت

ثبت شرکت در لیتوانی شرایط ویژه ای برای سرمایه گذاران ایرانی دارد و آن هم نزدیک بودن کشور لیتوانی به آسیا می باشد و این را هم باید بدانید که این موضوع باعث شده است تا موقعیت خوبی برای ثبت شرکت در اسلواکی و ثبت شرکت در لهستان نیز برای شما فراهم گردد.

کشورهای لهستان و اسلواکی در مرکزیت اروپا قرار گرفته اند و برای افرادی که قصد سرمایه گذاری موفق تر دارند این دو کشور نسبت به کشور لیتوانی مناسب تر می باشد.

زمانی که شما ثبت شرکت در یکی از کشورهای اروپایی را انجام دهید، خانواده شما می توانند از تحصیل رایگان در آن کشورها بهره مند شوند.

عالیت تجاری در لیتوانی

برای بعضی از شما عزیزان شاید سوال باشد که چه بیزنسی در کشور لیتوانی موفق تر خواهد شد. باید در جواب خدمت شما عرض نماییم. اینکه شما چه نوع فعالیت تجاری را در کشوری مانند لیتوانی می توانید راه اندازی کنید بستگی به سرمایه و انتخاب خود شما خواهد داشت و ما تنها می توانیم فعالیت های تجاری و بیزنس هایی که در این کشور رایج بوده است را خدمتتان ارئه دهیم و انتخاب نهایی در دست خود شما می باشد  اما کارشناسان ما می توانند با توجه به شرایط شما، بیزنس هایی که مناسب تر می باشد را خدمتتان ارائه دهند.

امر مهاجرت برای هر فرد راحت و ساده نخواهد بود، وکلا وکارشناسان ما با بررسی شرایط و مدارک شما برایتان برنامه ریزی دقیقی انجام خواهند داد تا طبق آن برنامه ریزی تمام مراحل ثبت شرکت در لیتوانی بدون مشکل طی شود، اما در این میان در برخی مواقع کارشناسان ما با بررسی هایی که انجام می دهند گزینه ثبت شرکت در لیتوانی را برای شما مناسب نمی بینند و با توجه به شرایط شما گزینه های دیگری را برایتان مطرح خواهند کرد، این به معنای دقت و دلسوزی کارشناسان ما می باشد چرا که هدف ما به بهترین نتیجه رسیدن می باشد  و تنها انجام کار برای ما مد نظر نخواهد بود.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

 1. سمیه گفت:

  سلام أیا باداشتن مدرک گریم وآرایشگری میشه کسب وکار در لیتوانی راه اندازی کرد؟یعنی مکانی رواجاره کردوبامجوز شرکتی اقامت گرفت؟

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام روز بخیر
   شما میتوانید برای مشاوره تخصصی با همکاران ما در موسسه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *