آذربایجان, تحصیلی

چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی در جمهوری آذربایجان

چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی در جمهوری آذربایجان

تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور دارای مزیت های زیادی است. یکی از ویژگی های تحصیل در دانشگاه های خارجی امکان اخذ بورسیه تحصیلی است. در ادامه به بررسی اعطای بورسیه تحصیلی در جمهوری آذربایجان می پردازیم. جمهوری آذربایجان در دو دهه اخیر سرمایه گذاری زیادی در حوزه آموزش عالی انجام داده است. اعطای تسهیلات به دانشجویان بومی و خارجی در راستای جذب هر چه بیشتر دانشجویان خارجی یکی از کارهای دولت آذربایجان بشمار می رود.

تدریس دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی، استفاده از اساتید بین المللی، فراهم آوردن امکانات آموزشی، رفاهی و ورزشی و اعطای بورسیه برخی از اصلاحاتی است که در سال های اخیر بطور گسترده در دانشگاه های آذربایجان اجرا شده است. اعطای بورسیه تحصیلی در جمهوری آذربایجان تنها مختص به دانشجویان بومی نیست بلکه دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در آذربایجان می توانند بسته به شرایط از این تسهیلات بهره مند شوند.

بورسیه تحصیلی در جمهوری آذربایجان

بطور کلی دو نوع بورسیه در جمهوری آذربایجان وجود دارد. یکی بورسیه های متعلق به دولت جمهوری آذربایجان مانند بورسیه وزارت خارجه و یا بورسیه وزارت آموزش عالی و دیگری انواع بورسیه های خصوصی که توسط نهادها و موسسات مختلف به دانشجویان اعطا می شود. هر کدام از این بورسیه ها دارای شرایط مختص به خود هستند. دانشجویانی که دارای شرایط لازم هستند، پس از درخواست و بررسی مدارک و وضعیت متقاضی در صورت پذیرفته شدن، می توانند نسبت به دریافت بورسیه تحصیلی در جمهوری آذربایجان اقدام نمایند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در جمهوری آذربایجان

چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی در جمهوری آذربایجان

چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی در آذربایجان

بورسیه تحصیلی در آذربایجان به دانشجویان دوره های مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و دکترای حرفه ای تعلق می گیرد. جمهوری آذربایجان دارای دانشگاه های متعددی است.

برخی از این دانشگاه ها خصوصی و برخی دولتی هستند. از جمله دانشگاه های دولتی آذربایجان می توان به دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان، دانشگاه نخجوان، دانشگاه فنی آذربایجان، دانشگاه اسلامی باکو و دانشگاه معماری آذربایجان را نام برد. جمهوری آذربایجان دانشگاه های خصوصی معتبری مانند دانشگاه خزر، دانشگاه قفقاز و دانشگاه غرب دارد. هر ساله متقاضیان زیادی از سراسر کشورهای جهان برای اخذ پذیرش آنها اقدام می کنند. برای دریافت بورسیه تحصیلی در جمهوری آذربایجان باید شرایط آن را بررسی کنید.

درخواست بورسیه همزمان با پذیرش

برخی بورسیه ها از بدو ورود به دانشگاه به دانشجویان تعلق می گیرد. متقاضیان تحصیل هنگام ارسال درخواست پذیرش، همزمان درخواست بورسیه داده و در صورت پذیرفته شدن از همان ابتدا تحت پوشش کمک هزینه قرار می گیرند. بورسیه های بدو ورود به دانشگاه بر اساس سوابق علمی و تحصیلی، مقالات منتشر شده در مجلات علمی معتبر، میزان تسلط فرد به زبان تحصیل،سن متقاضی و رشته تحصیلی بوده و پس از بررسی مدارک و وضعیت متقاضی نسبت به آن تصمیم گیری می گردد.

انواع بورسیه تحصیلی

میزان پوشش انواع بورسیه تحصیلی در جمهوری آذربایجان از بورسیه کامل و صد در صد که شامل پوشش کلیه هزینه های تحصیل و زندگی شامل شهریه دانشگاه، خوابگاه، هزینه غذا و پوشاک، حمل و نقل، بیمه و مبلغی به عنوان درآمد ماهیانه می شود. در برخی موارد متقاضی واجد شرایط بورسیه 50 درصد و یا کمتر می شود. در این موارد تنها شهریه دانشگاه تحت پوشش بورسیه است و دانشجو سایر هزینه های زندگی و تحصیل را باید پرداخت نماید.

نوع دیگر بورسیه تحصیلی در جمهوری آذربایجان به دانشجویان در حین تحصیل اعطا می شود. دانشجویانی که یک ترم و یا یک سال از تحصیل آنها می گذرد، می توانند برای اخذ بورسیه اقدام کنند.

اغلب این بورسیه ها بر اساس وضعیت علمی دانشجو، نمرات ترم های قبل و شرایط مالی آنها خواهد بود. بنابراین دانشجویان ممتاز و دارای نمرات عالی شانس بالاتری برای دریافت این نوع بورسیه ها دارند.

بورسیه تحصیلی آذربایجان به چه کسانی تعلق می گیرد

چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی در جمهوری آذربایجان

چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی در آذربایجان

برای دریافت بورسیه تحصیلی در جمهوری آذربایجان ابتدا باید شرایط بورسیه را در نظر گرفت. برخی دانشگاه های آذربایجان برای دانشجویان تمامی مقاطع بورسیه در نظر می گیرند. مقطع تحصیلی، نوع رشته و گرایش مورد نظر، شرایط سنی، وضعیت علمی متقاضی، نمرات کسب کرده در ترم های قبل و معدل متقاضی، ملیت و شرایط مالی از جمله مواردی است که در بورسیه های مختلف مطرح می شود.

نکته مهم در اخذ بورسیه تحصیلی در جمهوری آذربایجان محدودیت سنی متقاضیان است. به طور معمول اغلب بورسیه های تحصیلی دارای شرایط سنی است. بدین ترتیب حداکثر سن متقاضیان برای مقطع کارشناسی 25 سال، کارشناسی ارشد 30 و دکترا 35 سال است. برخی دانشگاه های آذربایجان در بدو ورود به دانشجویان برتر بر اساس نمرات آزمون ورودی و یا سوابق تحصیلی مقطع قبلی بورسیه اعطا می کنند.

وب سایت دانشگاه اطلاعات دقیقی در خصوص شرایط اخذ بورسیه منتشر می کند. بررسی و مطالعه این اطلاعیه ها هنگام ارسال درخواست پذیرش می تواند کمک زیادی به متقاضیان بورسیه نماید.

دانشگاه ها و مراکز بورسیه دهنده در جمهوری آذربایجان

چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی در جمهوری آذربایجان

چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی در آذربایجان

بورسیه تحصیلی در آذربایجان توسط دانشگاه ها، سازمانها و موسسات خصوصی متعددی به دانشجویان واجد شرایط تعلق می گیرد. دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان، دانشگاه خزر و دانشگاه ادا برخی از دانشگاه های بورسیه دهنده محسوب می شوند. از طرفی برخی سازمانهای دولتی مانند وزارت امور خارجه آذربایجان به دانشجویان برخی رشته ها و دانشگاه ها بورسیه تحصیلی می دهد.

بورسیه کشورهای جنبش عدم تعهد، بورسیه کشورهای مسلمان، بورسیه دانشجویان ایرانی ، بورسیه کانن و بورسیه مدیریت هنری برخی از انواع بورسیه تحصیلی در جمهوری آذربایجان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ بورسیه تحصیلی آذربایجان، انواع بورسیه ها و دانشگاه های اعطا کننده بورسیه با کارشناسان آوات در تماس باشید

آوات مجری تخصصی اخذ بورسیه تحصیلی در آذربایجان

تحصیل در دانشگاه های معتبر خارجی از جمله آذربایجان به عنوان یک فرصت تحصیلی ایده آل برای متقاضیان محسوب می شود. داشتن آینده روشن، یافتن شغل مناسب. مهاجرت به کشورهای پیشرفته و ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشگاه های معتبر اروپایی و آمریکایی برخی از فرصت های موجود دانشجویان است.

اخذ بورسیه تحصیلی در جمهوری آذربایجان امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های معتبر آذربایجان را برای متقاضیان فراهم می کند. واقعیت این است که دانشگاه های معتبر زیادی در آذربایجان وجود دارد. که می توان برای هر کدام از آنها درخواست پذیرش نمود.

انواع بورسیه های مختلف تحصیلی وجود دارد که در صورت آگاهی از آنها می توان زندگی و تحصیل رایگان در آذربایجان داشت. برای اطلاع از انواع بورسیه تحصیلی در جمهوری آذربایجان با آوات تماس حاصل نمائید.


📌 برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی تحصیل رشته پزشکی در آذربایجان نگاهی بیندازید.


در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *