آذربایجان, تحصیلی

معرفی دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان

معرفی دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان

دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان که به زبان آذربایجانی دانشگاه طب آذربایجان نامیده می شود، یکی از معتبرترین دانشگاه های آذربایجان است. دانشگاه در سال ۱۹۳۰ در شهر باکو تاسیس شده و بیش از هفت هزار دانشجو در آن تحصیل می کنند. تعداد کادر آموزشی و اساتید دانشگاه حدود ۱۳۰۰ نفر است و بیش از ۱۰۰۰ دانشجوی بین المللی در آن تحصیل می کنند. دانشگاه در ماه جون ۱۹۳۰ با راه اندازی دانشکده پزشکی فعالیت خود را آغاز نمود. موسسه پزشکی دولتی آذربایجان در فوریه ۱۹۹۱ تبدیل به دانشگاه شد. دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان تابحال بیش از ۶۳۰۰۰ پزشک، دندان پزشک و داروساز را به جامعه جهانی تحویل داده است. علاوه بر دانشجویان آذری، دانشجویان بین المللی از کشورهای ترکیه، ایران، عراق و اردن بیشترین تعداد دانشجویان دانشگاه را تشکیل می دهند.

رشته های موجود در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان

دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان متشکل از هفت دانشکده است. دانشکده های دانشگاه شامل دانشکده پزشکی عمومی یک و دو، دانشکده اطفال، دانشکده پزشکی پیشگیری و بیولوژیکی، دانشکده دندان پزشکی، دانشکده داروسازی و دانشکده پزشکی نظامی است. تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه بیش از هزار نفر از ۲۱ کشور جهان برآورد می گردد. زبان تحصیل در دانشگاه آذری، انگلیسی و روسی است. دانشگاه عضو همکاری های اروپایی آسیایی بوده که میان اتحادیه اروپا، اروپای شرقی و مرکزی و آسیای شرقی در قالب برنامه آموزش عالی TEMPUS همکاری می کنند. طول تحصیل در رشته پزشکی ۶ سال است.

دانشجویان امکان ادامه تحصیل در تخصص های مختلف شامل اطفال، غدد، چشم و ایمنی را دارند. دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان با دانشگاه های آمریکا همکاری های علمی و آموزشی دارد. دانشجویان رشته پزشکی این دانشگاه می توانند برخی دوره های آموزشی را در کشور آمریکا بگذرانند. برخی دانشجویان از این طریق امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا را برای خود فراهم می نمایند.


📌 برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی تحصیل رشته پزشکی در آذربایجان مراجعه کنید.


هزینه تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان

معرفی دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان

معرفی دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان

برای تحصیل در رشته های گروه علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان نیاز به پرداخت شهریه است. شهریه تحصیل بطور متوسط سالیانه 6000دلار برآورد می شود. این مبلغ شامل هزینه شهریه تحصیل در رشته مورد نظر، هزینه بیمه دانشجویی، هزینه اجاره خوابگاه و هزینه ثبت نام خواهد بود. میزان شهریه دقیق هر رشته و زمان پرداخت و نحوه پرداخت در وب سایت دانشگاه درج می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان آوات تماس بگیرید.

امکانات دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان

دانشگاه علوم پزشکی  آذربایجان دارای یک ساختمان اداری، ۶ ساختمان آموزشی، مرکز تحقیقات علمی. رستوران و کافه، مراکز تفریحی و فرهنگی، مرکز بهداشت، مرکز نشر دانشگاهی، مجموعه ورزشی بزرگ و مجهز شامل استخر و سالن های بدنسازی، کتابخانه مرکزی و آزمایشگاه های مختلف است.
کادر آموزشی دانشگاه شامل سه عضو آکادمی علوم آذربایجان، ۴ عضو انجمن علوم، ۱۳۸ دکترای علوم و۱۱۵۰ دکترای تخصصی است. این افراد در ۷۵ دپارتمان دانشگاه فعالیت دارند.

دانشگاه همکاری های گسترده علمی و آموزشی با بیش از ۳۰ مرکز آموزشی، موسسه و دانشگاه از ۲۰ کشور جهان دارد. دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان عضو دائم انجمن دانشگاه های اروپایی و شبکه دانشگاه های دریای سیاه است. دانشگاه در سالهای اخیر کلینیک های درمانی، آنکولوژی و دندان پزشکی را راه اندازی نموده است. بیمارستان جراحی عمومی دانشگاه با بیش از ۵۰۰ تخت به عنوان بزرگترین مرکز بیمارستان دانشگاهی در منطقه قفقاز جنوبی شناخته می شود.

دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان انواع امکانات آموزشی مانند سالن های مطالعه، کتابخانه، اینترنت رایگان در سراسر محیط دانشگاه و خوابگاه را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. خدمات درمانی و استفاده از مراکز بهداشت و کلینیک های درمانی برای دانشجویان بدون هزینه خواهد بود.

اخذ پذیرش دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان

معرفی دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان

معرفی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان

برای اخذ پذیرش دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان متقاضی باید نمره معدل دیپلم خوبی داشته باشد. نمره الف یا معادل آن معدل ۱۷ به بالا یکی از شروط اصلی برای اخذ پذیرش دانشگاه است. از دیگر شرایط اخذ پذیرش دانشگاه نمره آیلتس حداقل ۵ برای متقاضیان رشته های به زبان انگلیسی است. لازم بذکر است که اغلب رشته های دانشگاه به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود. متقاضیانی که مدرک زبان آیلتس ندارند می توانند در دوره های آموزش زبان انگلیسی دانشگاه شرکت کنند. همچنین دوره های آموزش زبان روسی و آذری نیز در دسترس است.

متقاضیان برای اخذ پذیرش باید فرم تقاضای خود را تکمیل و ارسال نمایند. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان شامل پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار، مدرک دیپلم با معدل حداقل ۱۷ و نمرات خوب در دروس زیست شناسی، شیمی و فیزیک، گواهی سلامت متقاضی شامل آزمایشات هپاتیت و ایدز و مدرک زبان انگلیسی برای متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی است. پس از اخذ پذیرش متقاضیان با در دست داشتن نامه پذیرش و مدارک و مستنداتی مانند نامه تامین مالی، گواهی سوء پیشینه و رسید پرداخت هزینه بررسی مدارک به سفارت و یا کنسولگری مراجعه و تقاضای ویزای تحصیلی می کنند.

شروع کلاسهای دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان معمولا از ماه سپتامبر است. برای ارسال درخواست پذیرش و اطلاع از مهلت ثبت نام به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید.

شرایط بورسیه دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان

معرفی دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان

معرفی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان

دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان دارای برنامه های بورسیه برای دانشجویان بین المللی است. برای اینکه بتوانید از این برنامه ها بهره مند شوید باید تراز علمی خوبی داشته باشید. بورسیه معمولا به دانشجویان ممتاز که حداقل یک ترم در دانشگاه تحصیل کرده و نمرات خوبی بدست آورده اند تعلق می گیرد. برای آگاهی از شرایط لازم برای اخذ بورسیه با کارشناسان آوات در تماس باشید.

اخذ پذیرش دانشگاه های جمهوری آذربایجان از جمله دانشگاه علوم پزشکی  آذربایجان در سالهای اخیر با استقبال متقاضیان ایرانی مواجه شده است. تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه آذربایجان امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپایی و آمریکایی را فراهم می سازد. نکته قابل توجه این است که وزارت بهداشت ایران مدارک صادره از دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان را قابل قبول نمی داند لذا متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در ایران را داشته و یا می خواهند وارد بازار کار ایران شوند، بهتر است برای تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی  آذربایجان اقدام نکنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ پذیرش دانشگاه های آذربایجان، اخذ ویزا، اقامت و تحصیل در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی از خدمات مشاوره کارشناسان موسسه مهاجرتی آوات بهره مند شوید.


📌 مقاله پیشنهادی: تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان


در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *