آذربایجان

تحصیل در دانشگاه خزر باکو

تحصیل در دانشگاه خزر باکو

دانشگاه خزر باکو اولین دانشگاه در آذربایجان است که متشکل از چندین مدرسه مستقل است که با همان سیاست و اصول علمی می باشد. این دانشگاه رشته های متنوعی در علوم انسانی و علوم اجتماعی، علوم مهندسی و کاربردی، اقتصاد، مدیریت و مدیریت بازرگانی و آموزش ارائه می دهد. اگر شما هم به فکر تحصیل در دانشگاه خزر باکو هستید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تحصیل در دانشگاه خزر باکو

در این مقاله به موضوعاتی زیر خواهیم پرداخت

 1. ویزای دانشجویی باکو
 2. پذیرش در دانشگاه خزر باکو
 3. رشته های دانشکده فنی و علوم کاربردی
 4. لیسانس علوم کامپیوتر
 5. لیسانس مهندسی کامپیوتر
 6. لیسانس مهندسی نفت
 7. لیسانس مهندسی عمران
 8. دانشکده اقتصاد و مدیریت باکو
 9. لیسانس مدیریت بازرگانی عمومی
 10. لیسانس مدیریت تجارت در امور مالی
 11. لیسانس مدیریت تجارت در حسابداری و حسابرسی
 12. لیسانس مدیریت تجارت بین المللی باکو
 13. لیسانس مدیریت بازرگانی در بازاریابی
 14. لیسانس مدیریت کسب و کار در مدیریت
 15. لیسانس علوم اقتصاد
 16. لیسانس هنر در رشته روزنامه نگاری / زبان انگلیسی
 17. لیسانس هنر در زبان و ادبیات آذربایجان
 18. لیسانس علوم سیاسی
 19. دانشکده آموزش و پرورش باکو
 20. لیسانس تدریس علوم ریاضیات و رایانه
 21. بورسیه تحصیلی دانشگاه خزر باکو

ویزای دانشجویی باکو

دانشگاه خزر نامه ای را برای متقاضیان موفق ارسال خواهد کرد؛ که برای درخواست ویزا به آذربایجان به سفارت می فرستند. برای همه دانشجویان اجباری است که برای مدت بیش از سه ماه به آذربایجان بیایند. تا ویزای دانشجویی در کشور محل اقامت پیش از سفر به آذربایجان بگیرند. باید یک ویزای دانشجویی برای 3 (سه) ماه قبل از ورود خود بدست آورند.

پذیرش در دانشگاه خزر باکو

یک ماه قبل از پایان ویزا، شما برای مجوز اقامت درخواست می کنید که شما را قادر می سازد. تا برای یک سال در کشور زندگی کنید. دفتر امور بین الملل به شما در دریافت مجوز اقامت کمک می کند. دانشجویانی که دارای دیپلم IB هستند. می توانند برای خزر درخواست کنند. دانشجویانی که هنوز سال آخر برنامه ی IB را تکمیل می کنند، ممکن است درخواست دهند و اگر تعداد امتیازات 28 یا بالاتر پیش بینی شود، برای پذیرش در نظر گرفته می شوند.

مقاله مرتبط: تحصیل پزشکی در آذربایجان

در دانشگاه خزر چهار دانشکده وجود دارد:

۱    دانشکده مهندسی و علوم کاربردی
۲    دانشکده اقتصاد و مدیریت
۳    دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی
۴    دانشکده آموزش و پرورش

رشته های دانشکده فنی و علوم کاربردی دانشگاه خرز باکو

لیسانس علوم کامپیوتر

دانشجویان در رشته کامپیوتر کتابهای نظیر: مباحث اصلی را در مهندسی نرم افزار، اصول زبان های برنامه نویسی، ساختارهای داده، معماری کامپیوتر، تئوری محاسبات و زبان رسمی، سیستم عامل، سیستم های توزیع شده، مدل سازی رایانه ای، شبکه های کامپیوتری، ساختار کامپیوتر، هوش مصنوعی و برنامه ریزی ریاضی مطالعه می کنند.

لیسانس مهندسی کامپیوتر

مهندسی کامپیوتر شامل کتابهای نظیر:  مدل سازی، تجزیه و تحلیل، طراحی و کاربرد سیستم های مرتبط با کامپیوتر است. این رشته به آموزش در مقطع کارشناسی و به منظور درک، طراحی، پیاده سازی و استفاده از نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر ها و سیستم ها می پردازد.

لیسانس مهندسی نفت

مهندسی نفت با جریان سیالات از طریق سازندهای زیرزمینی، حفاری، تولید، مهندسی مخزن و حمل و نقل نفت، گاز و دیگر منابع زیرزمینی سر و کار دارد.

لیسانس مهندسی عمران

تحصیل در دانشگاه خزر باکو

یکی از رشته های دانشگاه خزر باکو، برنامه درسی در رشته مهندسی عمران به نحوی برنامه ریزی شده است تا آموزش عالی و حرفه ای را برای دانش آموزان فراهم کند.

لیسانس مدیریت بازرگانی عمومی

در مقطع کارشناسی را در رشته های امور مالی، حسابداری، تجارت بین المللی، مدیریت، بازاریابی، اقتصاد بین المللی و فناوری اطلاعات ارائه می دهد.

لیسانس مدیریت تجارت در امور مالی

این رشته در زمینه امور مالی، تجزیه و تحلیل مالی، مدیریت مالی و بانکی هستند، طراحی شده است.

لیسانس مدیریت تجارت در حسابداری و حسابرسی

این برنامه شامل مواردی مانند حسابرسی مالی، حسابرسی عملیاتی، گزارشگیری مالی، برنامه ریزی مالیاتی شرکت، تجزیه و تحلیل و کنترل هزینه است.

لیسانس مدیریت تجارت بین المللی باکو

این برنامه تحصیلی در زمینه تجارت بین الملل در درجه اول برای دانش آموزانی است که می خواهند خود را به عنوان مدیران در محیط کسب و کار جهانی معرفی کنند.

لیسانس مدیریت بازرگانی در بازاریابی

برنامه بازاریابی طراحی شده است تا دانش پایه را در زمینه بازاریابی عمومی، بازارها و روابط مشتریان، توسعه محصول، قیمت گذاری، تبلیغات و توزیع فراهم کند.

لیسانس مدیریت کسب و کار در مدیریت

این برنامه توانایی تجزیه و تحلیل و حل مسائل اداری و سازمانی در سازمان های تولید و خدمات را بهبود می بخشد. این برنامه تحصیلی در زمینه مدیریت طراحی شده است تا مهارت های اساسی مورد نیاز مدیران تجاری و سایر سازمان ها را توسعه دهد.

لیسانس علوم اقتصاد

در این رشته محیط تجاری رقابتی، تصمیم گیری موثر در تخصیص منابع محدود تبدیل به یک عامل کلیدی در موفقیت و رونق سازمانی جامعه تدریس می شود.

لیسانس هنر در رشته روزنامه نگاری / زبان انگلیسی

برنامه تحصیلی در رشته روزنامه نگاری با هدف کسب مهارت های حرفه ای قوی همراه با پیشینه اجتماعی می باشد.

لیسانس هنر در زبان و ادبیات آذربایجان

این برنامه به بررسی ادبیات آذربایجان از زمان ظهور آن تا دوره توسعه آن به ترتیب زمانی می پردازد. در این زمینه، زندگی و آثار نویسندگان و شاعرانی که در دوره های مختلف زندگی می کردند، مورد مطالعه قرار می گیرد،

لیسانس علوم سیاسی

این برنامه تحصیلی به روشی مشابه در ارتباط با روابط بین الملل طراحی شده است و چگونگی روابط بین شهروندان و دولت را نیز در بر می گیرد.

لیسانس آموزش در مقطع ابتدایی

برنامه آموزش ابتدایی براساس دانش و مهارت های حرفه ای تدریس در کلاس درس با کاربرد روش های آموزشی متنوع است. کارآموزی بخشی ضروری از برنامه است.

لیسانس تدریس علوم ریاضیات و رایانه

برای کسب این مدرک، دانشجو باید در دوره های آموزش عمومی، دوره های آموزش حرفه ای، ریاضیات و دوره های اطلاعات علمی شرکت کند.

مقاله مرتبط: تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان

بورسیه تحصیلی دانشگاه خزر باکو

به متقاضیان همه برنامه های کارشناسی دانشگاه خزر که موفق به کسب دیپلم IB با نمره 28 و یا بالاتر شده اند، یک بورس تحصیلی برای یک ترم در طول تحصیلات خود در دانشگاه خزر دریافت می کنند. متقاضیان با نمرات 36 تا 40، یک بورس تحصیلی برای دوره یک ساله خود (دو ترم) دارند.

متقاضیانی که نمره ی 41 و بالاتر دارند، در تمام دوره ی کارشناسی خود، کمک هزینه ی تحصیلی خود را پرداخت می کنند.
AZN متوسط هزینه ی زندگی در باکو می تواند از 550 تا 800 در هر ماه باشد. این شامل مواردی مانند اقامت (250 AZN / مشترک – 500 AZN / غیر مشترک)، مواد غذایی (150 AZN)، آب و برق (50 AZN ) ، و سایر هزینه حمل و نقل فعالیت های اجتماعی و غیر) می باشد.

دانشگاه خزر برای ارائه نوآوری به سبک غربی در تمام سطوح آموزش به رسمیت شناخته شده‌است: در دانشکده‌ها برنامه‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، اجرا می شود با توجه به شرایط این دانشگاه شرایط خود را برای تحصیل در نظر بگیرید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

 1. ناديا موذن گفت:

  سلام.ليسانس برق الكترونيك هستم و ٣٥ ساله .دوست داشتم كارشناسي ارشد برق رو در يك دانشگاه رنكينگ بالاي باكو بخونم .زبان مادريم تركي آذري هست و با توجه به اينكه ميخوام نزديك ايران تحصيل كنم باكو رو انتخاب كنم .موسسه شما كدوم دانشگاه معتبر رو ميتونم براي من اپلاي كنن.(ساكن تهران-متأهل).٤ سال در يك شركت بورسي سمت مديريت داشتم،١.٥ در يك شركت كارشناس برق بودم.الان هم يك سهم كوچك از يك شركت الكترونيكي (دانش بنيان)دارم و نايب رئيس هيأت مديره هستم

  1. مدیر وب سایت گفت:

   با درود
   برای شما امکان اقدام برای دانشگاه مهندسی باکو وجود دارد. با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *