سوئیس, کاری

مؤسسات کاریابی در  سوئیس

مؤسسات كاريابي در سوئيس

مؤسسات كاريابي در سوئيس یکی از مراحل دستیابی به اقامت کاری در سوئیس می باشد. سوئیس یک جمهوری فدرال در اروپا است. البته سوئیس جزو اتحادیه اروپا محسوب نمی ­شود. سوئیس در غرب اروپا است و از نظر اقتصادی وضعیت فوق العاده ای دارد. هر فرد بنا به وضعیت تخصصی خود می­ تواند مشغول به کار شود. از این رو وضعیت میانگین بیکاری در سوئیس عدد حدود 7/1 می ­باشد. این وضعیت شغلی در ایران یک رویا محسوب می ­شود. اما این نرخ بیکاری در سوئیس مدیون وضعیت اقتصادی مناسب سوئیس و به طور حتم مدیریت درست منابع انسانی و طبیعی می­ باشد.

مؤسسات كاريابي در سوئيس

زمانی دولت سوئیس یارانه 2500 دلاری را به عنوان طرح مطرح کرد تا مردم دیگر نسبت به شغل از روی نیاز مالی نگاه نکنند و از روی علاقه به انتخاب شغل بپردازند. برای همین نسبت به این مسأله از مردم رأی گیری شد و کمتر از 30 درصد مردم با این پیشنهاد موافقت کردند و علت آن هم این بود که مردم باور داشند که با گرفتن این یارانه انگیزه کار و تلاش در بین مردم از بین می­ رود و این باعث می ­شود تا تولید و نیرو کار در این کشور کم­تر بشود و این کشور برای تأمین نیروی انسانی و کاری خود روی به افراد مهاجر خارجی بیاورد که این مطلب خوشایند شهروندان سوئیسی نبود.

بنابراین شهروندان سوئیسی نسبت به قضایای اقتصادی به بلوغ رسیده ­اند و این نشان از بلوغ اجتماعی آنها می­ باشد. پس رفتن به چنین کشوری ارزش سختی را دارد. یکی از راه های راه یابی به این کشور اقامت کاری می­ باشد. برای دریافت اقامت کاری سوئیس می­ توان از طریق مؤسسات کاریابی در سوئیس اقدام کرد.

وضعیت شغل در سوئیس

اقتصاد سوئیس بسیار فوق العاده است و این وضعیت اقتصادی در کنار امنیت شغلی و کاری راه بسیار طلایی را برای سرمایه گذاران باز کرده است. به همین دلیل شغل در این کشور به راحتی پیدا خواهد شد و مؤسسات کاریابی در سوئیس بسیار فعال هستند و می ­تواند یکی از راه های پیدا شدن شغلی مناسب برای شما در این کشور باشد و راهی برای اشتغال یا زندگی و اقامت در سوئیس باشد. محدودیت شغلی برای کارگران خارجی وجود دارد و دارای سهمیه بندی می ­باشد.

اما با این حال پیدا کردن شغل در این کشور امکان پذیر است. ابتدا باید بتوان یاد گرفت چطور می­ شود شغلی را در سوئیس پیدا کرد. راه های پیدا کردن شغل در سوئیس

این مهم غیر قابل چشم پوشی است که مؤسسات کاریابی به سوئیس می ­تواند کمک مناسبی برای مهاجرت و اقامت و تابعیت شما داشته باشد.

روش­ های دستیابی به مشاغل در سوئیس

مشاغل موجود اغلب در روزنامه ها یا مجلات تخصصی منتشر می شود. بخش آگهی ها (Stelleninserate به آلمانی، Les offresd’emploi به فرانسه، Annunci di lavoro به ایتالیایی) شروع خوبی است.

شما می توانید فهرستی از روزنامه های آنلاین را در سایت www.zeitung.ch یا www.onlinenewspapers.com/switzerl.htm مشاهده کنید.

شناخته شده ترین روزنامه ها برای جستجوی اطلاعیه های شغلی عبارتند از:

 • Stellefant در Basler Zeitung
 • Stellenmarkt در Der Bund و BernerZeitung
 • صفحات emploi در Geneva’s Le Temps
 • Stellen-Anzeiger و آلفا در Tages-Anzeiger و SonntagsZeitung
 • NZZexecutive در NeueZürcherZeitung
 • Corrieredel Ticino در canton Ticino

مشاغل همچنین به صورت آنلاین در سایت های زیر یافت می شود:

 • Jobs: www.jobs.com
 • Monster: www.monster.com
 • Jobup: www.jobup.com
 • Jobscout24: www.jobscout24.com
 • Jobwinner: www.jobwinner.com
 • Stepstone: www.stepstone.com

اتاق های بازرگانی نیز می تواند کمک کننده (بخش اتاق های بازرگانی را مشاهده کنید) باشد. شما می توانید فهرست بسیاری از شرکت های سوئیسی را به صورت آنلاین و یا از طریق رجیستری تجاری فدرال پیدا کنید.

مؤسسات كاريابي در سوئيس

مؤسسات کاریابی در سوئیس به صورت خصوصی (Arbeitsvermittlung یا agence de placement) در سوئیس قانونی هستند. Manpower.ch یکی از آژانس های آنلاین پر طرفدار است.

نکته: کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند به سوئیس بیایند و به مدت سه ماه بدون مجوز برای یافتن شغل جستجو کنند. این دوره قابل تمدید است.

موسسات معتبر کاریابی در سوییس

 • ACCA Consulting Weissen
 • Address: Rebgasse 19, 4058 Basel
 • Az-Jobs.ch
 • Address: Neumattstrasse 1. Aarau, 5001 Zurich
 • BOSSinterim SA
 • Address: Rue de Lausanne 56, 1202 Geneva
 • Bureau Logos AG
 • Address: Spitalgasse 14, 3000 Ber
 • CATTANEO Consulting S
 • Address: 8 rue de Rive, 1204 Geneva
 • CBC Consultant
 • Address: Avenue Krieg 34, 1208 Geneva
 • Darde and Lassocies
 • Address: 8 rue de Nant, 1207 Geneva
 • Dr. Bjørn Johansson Associates AG
 • Address: Utoquai 29, 8008 Zurich
 • Euro London Appointments
 • Address: Dreikönigstrasse 31a, 8002 Zurich

مشاغل در سوئیس

می ­توان با مراجعه به سایت مؤسسات کاریابی در سوئیس مشاغل مورد نیاز در سوئیس را جستجو کرد. افراد خارجی برای جستجوی کار در سوئیس می­ توانند از طریق اتاق بازرگانی به سایت­ های آنلاین جویای کار در سوئیس دسترسی پیدا کرد. بعضی از مشاغل مورد نیاز در سوئیس در این بخش هستند.

از جمله این مشاغل: امور حسابداری، رشته­ های IT و فنی مهندسی.

باید توجه داشت علت احتیاج این کشور به این مشاغل این است که کشور سوئیس کاملا طبیعی می ­باشد و نیاز به بخش های فناوری، میکروبیوتکنولوژی و هم چنین بخش­ های مالی در آن بسیار بیشتر می ­باشد. به هرحال کار در سوئیس و اخذ ویزای کاری فقط در صورتی صورت می ­گیرد که یک نامه کاری یعنی درخواست کاری از سوی کارفرما باشد.

دیگر مشاغل مورد نیاز در سوئیس

از دیگر مشاغل مورد نیاز در سوئیس می ­توان کارگران ماهر در بخش مهندسی و فناوری، دارو، مشاوره بانکی، بیمه، فناوری اطلاعات، تحلیل گری مالی، تحلیل گری کسب و کار و تحلیل گری سیستم درخواست در نظر گرفته خواهد شد.

پیدا کردن شغل در سوئیس به صورت کلی

استخدام از طریق مؤسسات کاریابی: فرد متقاضی کار می ­تواند به صورت اینترنتی در یکی از مؤسسات کاریابی در سوئیس ثبت نام لازم را انجام داده و بعد منتظر بماند تا رزومه اش تأیید شود. بعد برای او یک درخواست کاری می فرستند و این گونه می توان یک ویزای کاری را گرفت. البته دولت سوئیس هر ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز را ارائه می­ دهد که تا کارگران خارجی بتوانند برای انجام آن حرفه یا تخصص به آن کشور راه پیدا کنند.

وبسایت ­های شغلی: وبسایت­ های مشاغل دولتی در سوئیس نیز می ­تواند کمک حال برای افراد متقاضی شغل باشد. در موارد بالا به آنها اشاره شد.

روزنامه ­های سوئیسی: روزنامه ­های سوئیسی مانند روزنامه ­های ایران دارای یک بخش نیازمندی می­ باشند که می ­توان به آنها مراجعه کرد و شغل مورد نیاز را پیدا کرد.

اتاق­ های بازرگانی(مؤسسات كاريابي در سوئيس)

مؤسسات كاريابي در سوئيس می­ تواند بهترین و مؤثرترین راهکار نسبت به همه آنها باشد. دولت سوئیس در صورتی اجازه کار به یک فرد خارجی را در آن کشور می ­دهد که کارفرما بتواند ثابت کند که شغل مورد نظر نیاز به یک تخصص و حرفه و تجربه خاص دارد و به این دلیل چون نتوانسته فرد را در سوئیس برای انجام آن کار پیدا کند پس به یک نیروی متخصص خارجی نیاز دارد. بهرحال مؤسسات کاریابی در سوئیس قابل اعتمادتر می­ باشند و می توانند نتیجه بخش­تر باشند.

البته این را باید بدانید که قبل از درخواست کار یک روزمه بسیار عالی و قابل توجه مورد نیاز است.

به طور کلی مراحل پیدا کردن کار به صورت ذیل می باشد

 1. پیدا کردن شغل در یکی از شهرهای سوئیس از طریق مؤسسات کاریابی در سوئیس.
 2. درخواست کار در سوئیس
 3. مجوز کار در سوئیس
 4. شروع کسب و کار یا خود اشتغالی در سوئیس
 5. فرهنگ کسب و کار در سوئیس

منبع: سفارت سوئیس

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

2.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مرتبط

 1. اسماعیل گفت:

  سلام من حدود ۳سال زبان المانی خوندم و مدرک B1رودارم و23سال سن دارم و می‌خواهم از طریق کار ویامهاجرت ب سوئیس بروم آیا شانسی دارم ک قبول بشم؟

  1. مدیر وب سایت گفت:

   با درود
   امکان کاریابی از ایران برای سوئیس دشوار است. شما می توانید از طریق دوره های آوسبیلدونگ یا تحصیلی اقدام کنید و بعد از مدتی خودتان برای سوئیس اقدام کنید. برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.

 2. محمدرضا عدل گفت:

  سلام من میخواهم در کشور سوئیس کار پيدا کنم

  1. مدیر وب سایت گفت:

   با درود
   لطفا برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.

 3. محمد .ن گفت:

  سلام
  من پرستار هستم و 45 ساله با 20سال سابقه کاری
  می تونم برای برای کار در سوئیس اقدام کنم ممنون می شم راهنمایی نمایید

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   شرایط شما از لحاظ سنی برای ویزای کاری ممکن نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *