ثبت شرکت, سرمایه گذاری در, سوئیس

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس یکی از راه های افزایش بازدهی اقتصادی کشور سوئیس می­باشد. سوئیس یکی از کشورهای واقع در اروپای غربی می­باشد که کنواسیون سوئیس نامیده می­شود و جمهوری فدرال سوئیس نیز می­گویند. سوئیس یک کشور ثروتمند می­باشد و ساعت، جواهرات و صنایع کوچک این کشور برندهای معروف جهانی می­باشد. به خصوص ساعت ­های سوئیسی از برندهای معروف دنیا با کیفیت بالا محسوب می­شود.

یکی دیگر از ابعاد کشور سوئیس بی طرفی در تمام جنگ­ ها می­باشد و این بی ­طرفی می­تواند یک ثبات اجتماعی، امنیتی، اقتصادی را برای سوئیس به ارمغان بیاورد و افراد را برای سرمایه گذاری در سوئیس تشویق کند. سوئیس مقر بسیاری از سازمان­ های بین المللی مثل: صلیب سرخ و سازمان تجارت جهانی می­باشد. یکی از دفاتر سازمان ملل متحد در شهر ژنو سوئیس قرار گرفته است.

برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس شاید سرمایه­ گذاران زیادی را به فکر وادارد که رمز موفقیت اقتصادی سوئیس چه میتواند باشد؟ اما با کسب اطلاعات درباره سیاست ­های اقتصادی این کشور پی خواهید برد که رمز موفقیت سوئیس در زمینه اقتصادی: بدهی­ های پایین، صادرات بالا و سیستم مالیاتی قابل توجه می­باشد.

متوجه خواهید شد که یکی از رازهای موفقیت کشور سوئیس بانکداری یا توجه خاص به سیستم بانکداری نیست. بلکه این کشور پتانسیل­ های زیادی دیگری از جمله صادرات محصولات خود را دارد. اقتصاد سوئیس در جهان کم نظر می­باشد و این کشو را از الگوهای اقتصادی بروز و مدرن استفاده می­کنند و این الگوها مورد تأیید بزرگترین اقتصادانان دنیا می­باشد. سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس یکی از اولین اولویت­های سرمایه­ گذاران موفق و بزرگ در دنیا می­باشد.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس

اگر فرد سرمایه­ گذاری قصد شروع سرمایه گذاری در سوئیس را دارد. ابتدا باید برای ایجاد یک کار یا شرکت با نوع فعالیت مورد نیاز دولت سوئیس تصمیم بگیرد. بعد یک شرکت حقیقی یا حقوقی ثبت کند و به فعالیت­ های تجاری و سرمایه ­گذاری خود را در این کشور بپردازد. البته بعضی از فعالیت­ های اقتصادی چون پول و ارز نیازمند مجوز رسمی از ارگان های مورد نظر می­باشد که در هنگام ثبت شرکت باید آنها را دریافت کرد.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در سوئیس

برای ثبت شرکت در سوئیس نیاز به مدارک زیر میباشد:

1- نام شرکت حقیقی یا حقوقی که می­توان (نام و نام خانوادگی فرد سرمایه­ گذار) را انتخاب نمود.

2- مشخصات مدیر عامل(نام مدیر عامل، تاریخ تولد، آدرس محل زندگی)

3- مشخصات سهامدران به همراه آدرس تک تک آنها

4- تثبیت هویت فرد متقاضی ثبت شرکت در سوئیس(اسکن گذرنامه، ترجمه رسمی کارت ملی و گواهینامه)

5- مدرک اثبات آدرس محل سکونت ترجمه رسمی از قبض گاز یا برق و یا کارت اعتباری کارت ملی و گواهینامه)

شرایط  ثبت شرکت در سوئیس

1- نام شرکت می­تواند نام فرد سرمایه­ گذار باشد یا اینکه یک نامی که در دولت سوئیس به عنوان شرکت ثبت نشده باشد. اما بهرحال نام شرکت باید متناسب با فعالیت و آینده شرکت باشد.

2- یکی از مدیران شرکت باید مقیم سوئیس باشد تا بتوانند امضاهای مورد نیاز برای فعالیت اقتصادی شرکت را انجام بدهد به رسمیت شناخته شود و هیچ محدودیتی درباره ملیت و آدرس افراد سهامدار در شرکت نمی­باشد.

شرکت­هایی که در سوئیس فعالیت می­کنند بلا استثنا باید یک دفتر در سوئیس ثبت کنند که در آن اسناد رسمی به تصویب برسد.

سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس

سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس مبلغی در حدود بیست هزار فرانک سوئیس می­باشد که در ابتدای سرمایه­گذاری و ثبت شرکت باید تمام این مبلغ به دولت سوئیس پرداخت شود که پس از ثبت نهایی شرکت به حساب ثبت شده در شرکت واریز می­گردد. در حقیقت تا ثبت نهایی شرکت این مقدار هزینه توسط دولت سوئیس بلوکه می­شود و بعد به شخص عودت داده می­شود. ارزش هر سهم در سوئیس 100 فرانک می­باشد.

مزایای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس

1- فرد سرمایه ­گذار می­تواند به کشورهای حوزه شینگن سفر کند و محدودیت برای این سفرها ندارد. چرا که دارنده پاسپورت شینگن سوئیس می­باشد.

2- امکان کار و زندگی در اتحادیه اروپا در موقعیت بالایی قرار داد و این میتواند مزیتی برای ثبت شرکت در سوئیس باشد.

3- افراد سرمایه­ گذار در سوئیس امکان اخذ اقامت دائم یا تابعیت را در این کشو دارند.

4- بازگشایی حساب بانکی مشخص و حساب شرکتی برای فرد سرمایه­ گذار در سوئیس.

5- مالکیت صدر در صد بدون اینکه به شریکی نیازمند باشد.

ثبت شرکت ­به صورت­ های مختلفی صورت می­گیرد اما پرکاربردترین ثبت شرکت در سوئیس موارد زیر می­باشد:

1- ثبت شرکت با مسئولیت محدود.

2- ثبت شرکت سهامی خاص.

3- ثبت شرکت از طریق اخذ نمایندگی یا شعبه یک شرکت دیگر.

4- ثبت شرکت با اشخاص حقیقی یا حقوقی.

یکی از انواع پرکاربرد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس، سهامی خاص می­باشد:

ثبت شرکت سهامی خاص در کشور سوئیس

شرکت با سهامی خاص مختص شرکت­های بزرگ می­باشد و تمامی سهام موجود در شرکت فقط به نام یک نفر در اداره ثبت می­شود. اما باید فرد سرمایه­ گذار یک نفر را که مقیم کشور سوئیس می­باشد به عنوان مدیر عامل انتخاب کند تا فرد بتواند امضاهای مورد نیاز برای معاملات یا هماهنگی با دولت سوئیس را انجام دهد.

سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری برای شرکت ­هایی با سهامی خاص، مبلغی در حدود 62000 یورو می­باشد که باید 50 درصد این مبلغ به صورت نقدی پرداخت شود.

سرمایه گذاری  در سوئیس از طرف تمامی شرکت­ها در سراسر جهان صورت می­گیرد و عدم فساد در قوه­ ی قضایی کشور سوئیس باعث می­شود تا سرمایه ­گذاران بیشتر به این کشور جذب شوند جرا که دغدغه ­ی همیشگی سرمایه­ گذاران ایجاد مشکل و درگیری با مراجع قضایی یک کشور می­باشد که دچار فساد نباشند و سرمایه­ های آنها را از روی ناعدالتی از بین نرود و حق آنها پایمال نگردد.

سوئیس یکی از کشورهای سخت مهاجرپذیر می­باشد که افراد خواستار سکونت در این کشور به طرق مختلف از سراسر دنیا به این کشور رجوع می­کنند. راه های ورود به این کشور و اخذ اقامت سوئیس این موارد می­باشد: اقامت از طریق ازدواج، اقامت از طریق پناهندگی، اقامت از طریق کار، اقامت از طریق تحصیل، اقامت از طریق سرمایه گذاری  در سوئیس.

منبع: سفارت سوئیس

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *