سوئیس, کاری

مهاجرت کاری به سوئیس+شرایط

مهاجرت كاري به سوئيس

یکی از مزایای مهاجرت كاري به سوئيس، دریافت اقامت این کشور می ­باشد. سوئیس کشور پهناوری نیست و وسعت آن حدود 285/41 کیلومتر مربع می­ باشد. سوئیس دارای 5/7 میلیون نفر جمعیت می­ باشد و کنفدراسیون سوئیس نامیده می­ شود. سوئیس در گذشته جزو اتحادیه اروپا بوده اما بعد، طی جلسه­ ای اعلام کرد که قصد جدا شدن از این اتحادیه را دارد و بعد از پیگیری ­ها توانست خود را از این اتحادیه خارج کند و به صورت کنفدراسیون در اید.

مهاجرت کاری به سوئیس

جمهوری فدرال سوئیس دارای یک دین رسمی در کشور نیست، اما بیشتر ساکنین این کشور مسیحی هستند و مسلمانان تنها 4 درصد از آمار ساکنین آنجا را به خود اختصاص می­ دهد. در حالی که 23 درصد افراد آنجا را، خارجی ­ها تشکیل می­ دهند.

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس کار دشواری است و سوئیس طبق اولویت بندی­ های خود مهاجر می­ پذیرد. اولین اولویت با افرادی است که در کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی می­ کنند. حتی مهاجرت به سوئیس از اتحادیه اروپا زودتر پذیرفته می ­شود. یکی از قوانین کاری در اروپا این است که افراد کارفرما زمانی می ­توانند یک نیروی خارجی را بپذیرند که ابتدا در شهر خود آگهی استخدام بدهد اگر نیروی ماهر و متخصص برای این کار پیدا نشد موظف است آگهی استخدام را در کشور مورد نظر نشر دهد و اگر باز هم نیروی مورد نظر پیدا نشد.

فرد کارفرما اجازه انتشار آگهی در کل اتحادیه اروپا را دارد و می ­تواند نیروی کار خود را از این کشورها جذب کند. اما اگر نیروی کار در اتحادیه اروپا هم جذب نشد می­ تواند نیروی کار خارجی بگیرد و باید کارفرما بتواند در شورای آن کشور اروپایی این حقیقت برای استخدام افراد خارجی را به اثبات برساند و در صورت تأیید عملکرد کارفرما او می­ تواند برای نیروی خارجی خود یک درخواست کاری بفرستید و طبق آن درخواست فرد متقاضی کار می ­تواند اقامت کاری این کشور را بگیرد

شرایط مهاجرت كاري به سوئيس

کار در سوئیس هم مانند اتحادیه اروپا خواهد بود. با این تفاوت که کارفرما باید ثابت کند که کار مورد نظر او نیاز به یک نیروی حرفه­ ای و متخصص دارد که فقط فرد مورد نظر می­ تواند این مهم را انجام دهد. بنابراین کارفرما پس از گرفتن تأییدیه از کانتون می­ تواند در خواست کاری را برای فرد متقاضی کاری بفرستد و او هم اقدام به آماده­ سازی مدارک لازم برای مهاجرت کاری به سوئیس را انجام دهد.

از طرفی دیگر زبان کشور سوئیس دارای سه زبان اصلی ملی می­ باشد مانند: آلمانی، فرانسه، ایتالیایی. فرد شاغل در سوئیس باید بتوان یکی از سه زبان اصلی سوئیس صحبت کند.

در حال حاضر کشور آلمان بهترین شرایط را برای جذب نیروی کار دارد. پیشنهاد ما این است که مقاله ویزای کار آلمان یا شرایط کار در آلمان را هم مطالعه کنید.

مشاغل موجود در سوئیس

افراد متقاضی برای کار در سوئیس باید درباره مشاغل مورد نیاز در سوئیس تحقیق کنند. در این کشور موارد فعالیت شده مانند: ‌تکنولوژی پیشرفته، میکرو و بیو تکنولوژی دیده می­ شود و سوئیس به طور قطع یک کشور صنعتی می ­باشد. نیمی از درآمدهای سوئیس حاصل از صادرات محصولات صنعتی شامل: مکانیکی، مهندسی برق و بخش موارد شیمیایی بدست می آید.

سوئیس یک کشور عمده فروش نیز محسوب می­ شود و بیشتر کشورهای دنیا محصولات مورد نیاز خود را از آنها تأمین می­کنند.

با توجه به همه این فعالیت­ های صورت گرفته در سوئیس مشاغلی مختلفی برای کارگران ماهر در بخش­ های مهندسی و فناوری، دارو، مشاور بانکی، بیمه و IT، تحلیلگری مالی، تحلیلگری کسب و کار، تحلیلگر تیم درخواست مناسب در نظر گرفته می­ شود. افرادی که قصد مهاجرت کاری به سوئیس را دارند باید بتوانند خود را با شرایط و قوانین کاری سوئیس وفق دهند.

جست­ و جوی کار برای مهاجرت كاري به سوئيس

افرادی متقاضی کار در سوئیس می ­توانند به یکی از وب سایت­ های مشاغل دولتی سوئیس یا مؤسسات کاریابی و استخدام سوئیس، روزنامه­ سوئیسی، سایت­ های شبکه، اتاق بازرگانی برای یافتن کار مراجعه کنند.

نکته مهاجرت كاري به سوئيس

یکی از شرایط پذیرش افراد خارجی برای کار در سوئیس، داشتن تمکن مالی است. تمکن مالی برای افراد شهروند در یکی از کشورهای اروپایی نمی ­باشد و آنها می­ توانند به سوئیس سفر کنند و به مدت 90 روز در آن کشور به جست وجوی کار بپردازند. البته در این مدت باید به صورت آنلاین در کنسولگری آنها ثبت نام داشته باشند.

اگر فرد متقاضی کار خارجی، قصد دریافت مجوز اقامت کاری در سوئیس را از طریق مهاجرت کاری به سوئیس را دارد. فقط از طریقی صورت می­ گیرد که یک درخواست کاری از کارفرما توسط فرد متقاضی دریافت شود.

برای دریافت مجوز کار برای افرادی که قصد مهاجرت كاري به سوئيس را دارند مدارک زیر مورد نیاز است

 • اصل پاسپورت یا گذرنامه فرد متقاضی کاردر سوئیس
 • عکس پرسنلی از متقاضی
 • رزومه شخصی از فرد متقاضی
 • فرم تکمیل شده در خواست کار در سوئیس متناسب با کانتون یا منطقه
 • قرارداد کاری استخدام بین کارفرما و فرد متقاضی که باید طبق قوانین سوئیس باشد و تأیید شود.
 • گواهی اثبات عدم وجود یک کارگر یا متخصص برای شغل مورد نظر در اتحادیه اروپا و سوئیس. یعنی آگهی­ ها پخش شده در سرتاسر اتحادیه اروپا و سوئیس باید ارائه شود.
 • تصویر از مدرک تحصیلی در مقاطع لیسانس. در صورت داشتن مدرک فوق لیسانس و دکترا باید آنها ترجمه شوند.
 • رونوشت از مدارک مهارت های شغلی متقاضی.

مشاغل دیگر برای مهاجرت كاري به سوئيس

یکی دیگر ازکارهای مورد تأیید در مهاجرت کاری به سوئیس توافقات کارآموزی بین المللی می ­باشد. توافقنامه کارآموزی بین المللی بیان می­ دارد که فردی اجازه مهاجرت به کشورهای عضو این توافق را دارند تا به مدت 18 ماه برای افزایش مهارت­ های حرفه ­ای و زبان به کشور مقصد بروند. کشور سوئیس نیز دارای توافقنامه کارآموزی با تعدادی از کشورها است. بعضی دیگر از این کشورها عبارتند: آرژانتین، استرالیا، بلغارستان، کانادا، ژاپن، موناکو، نیوزیلند، فیلیپین، رومانی، روسیه، آفریقای جنوبی، اوکراین و ایالات متحده.

راه های زیادی برای مهاجرت به کشور سوئیس وجود دارد. اما باید توجه داشت که این کشور به سختی ازکشورهای غیر اتحادیه اروپا مهاجر می ­پذیرد.

مهاجرت به سوئیس از طریق این راه ها صورت می­ گیرد

مهاجرت کاری به سوئیس، مهاجرت از طریق ازدواج در سوئیس. مهاجرت به سوئیس از طریق کارآفرینی و سرمایه­ گذاری، مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی، مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل، مهاجرت کاری به سوئیس فقط از طریق ارسال درخواست کاری از طریق کارفرما ممکن می­ باشد. این کشور دارای فرصت­ های شغلی مناسبی می باشد که افراد را برای مهاجرت به این کشور جذب می­ کند.

منبع: سایت سفارت سوئیس

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مرتبط

 1. بیتا گفت:

  ایا راه کم هزینه ای برای سن 47 سال و فرزندان وجود دارد؟

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام روز بخیر
   شما میتوانید برای مشاوره تخصصی با همکاران ما در موسسه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *