اقامت, روسیه

تفاوت لاتاری روسیه با لاتاری آمریکا

تفاوت لاتاری روسیه با لاتاری آمریکا

روسیه پهناورترین کشور جهان به پایتختی شهر مسکو بزرگترین شهر اروپا، همه ساله پذیرای خیل عظیمی از مهاجران است. مهاجرانی که به قصد کار، تحصیل، سرمایه ­گذاری، زندگی و …  در یک کشور پیشرفته، کشور خود را ترک می­ نمایند. یکی از راه های مهاجرت به این کشور لاتاری روسیه است که در این مقاله اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما قرار می دهیم.

کشور روسیه

کشور روسیه از تاریخ و فرهنگی غنی برخوردار است. این کشور محل زندگی بیش از 160 گروه از اقلیت ها و قومیت‌های مختلف با فرهنگ های متفاوت است. پذیرش فرهنگ بیگانه و سازگاری با آن در این کشور به آسانی صورت می ­پذیرد. بنابراین این کشور محل مهاجران بسیاری است که دارای فرهنگی متفاوت از فرهنگ کشور روسیه هستند.

کشور روسیه از اقتصادی بسیار قوی و رو به رشد برخوردار است. این کشور جزء بزرگترین کشورهای صادر کننده گاز، طلا، الماس، تسلیحات جنگی و محصولات کشاورزی به سایر کشورهای جهان است. صنعت اسلحه سازی و صنعت هوا فضای کشور روسیه از جمله فرصت‌های شغلی ایجاد شده در صنایع مختلف این کشور است که توانسته است به بیش از 500000 نفر شغل ایجاد نماید.

برای اطلاع از سایر راه های مهاجرت به کشور روسیه به مقاله ی معرفی راه های مهاجرت به روسیه نگاهی بیندازید.

پیشرفت های علمی

کشور روسیه از لحاظ علمی در جهان، از جایگاه خوب و ممتازی برخوردار است. دانشگاه های روسیه به خصوص در رشته های مهندسی، هنر، علوم پایه، نانو تکنولوژی و هوا فضا جزء پیشرفته ترین دانشگاه های جهان محسوب می­ شوند.

مدارک تحصیلی که از دانشگاه های مختلف این کشور اخذ می­شوند در سطح بین المللی از اعتبار بالایی برخوردار هستند. همچنین تحصیل در کشور روسیه با زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است و این یکی دیگر از جذابیت های مهاجرت به این کشور می­باشد.

هزینه های زندگی در روسیه

هزینه های زندگی در روسیه با توجه به سطح درآمد مردم این کشور بسیار مناسب، معقول و منطقی است. اگر هزینه زندگی در کشور روسیه تقریباً بالاست به نسبت آن نیز سطح درآمد بالاست و این امر باعث می­ شود که مردم از لحاظ معاش و تأمین هزینه زندگی دغدغه چندانی نداشته باشند.

فرایند اخذ ویزا و اقامت دائم کشور روسیه بسیار آسان‌تر از بسیاری از کشورهای دیگر است بنابراین مهاجرت به این کشور نسبتاً راحت ­تر از کشورهای دیگر صورت می ­گیرد. همه عوامل فوق دست در دست هم می ­دهند تا کشور روسیه را به یکی از بهترین و جذاب ترین کشورها برای مهاجرت تبدیل نمایند.

لاتاری کشور روسیه

تفاوت لاتاری روسیه با لاتاری آمریکا
تفاوت لاتاری روسیه با لاتاری آمریکا

مهاجرت به کشور روسیه از راه های گوناگونی هم چون سرمایه گذاری در روسیه ، کار در روسیه ، تحصیل در روسیه و … انجام می­ پذیرد که متقاضیان مهاجرت با توجه به شرایط و امکانات خود یکی از راه ها را انتخاب کرده و پس از دریافت ویزای آن به این کشور مهاجرت می­ کنند.

لاتاری نیز از جمله همین راه هاست که تحت شرایطی خاص انجام می ­پذیرد.

لاتاری در لغت به معنای بخت آزمایی و قرعه کشی است که به شکل های مختلف و با ابزارهای گوناگونی انجام می­ شود. در این بخت آزمایی کدها یا به عبارت بهتر شماره هایی بین افراد توزیع می­ شود و شماره ای به تصادف بیرون ­کشیده می­ شود. دارنده شماره­ ای که بیرون کشیده شده است برنده قرعه کشی خواهد بود.

کووتا

لاتاری کشور روسیه، کووتا ( Kvota) در واقع سهمیه­ ای است که توسط کشور روسیه برای کسانی که خواهان مهاجرت به این کشور هستند در نظر گرفته شده است. این سهمیه شباهت بسیاری به سیستم لاتاری آمریکا دارد.

سیستمی که در آن هر ساله افراد واجد شرایط از طریق ثبت نام در یک قرعه کشی شرکت داده می­ شوند. در صورت برنده شدن موفق به اخذ ویزا و در نهایت اقامت دائم و تابعیت این کشور می­ شوند.

هر سال دولت روسیه به کشورهایی که اسامی آنها را اعلام می­ نماید مجوز اقامت موقت به این کشور را به صورت سهمیه صادر می­ ند. در واقع متقاضیانی که نام کشورشان در لیست منتشرشده توسط دولت روسیه وجود دارد اجازه دارند در این قرعه کشی شرکت نمایند.

دولت روسیه این سهمیه را هر سال در ماه ژانویه مورد بازنگری و بررسی مجدد قرار می­ دهد. گاه کشورهایی را از لیست حذف می­ کند وگاه کشورهایی را به این لیست اضافه می ­نماید، برخی از شرایط را حذف و برخی دیگر را به آن می­ افزاید. میزان این سهمیه­ ها در شهرهای مختلف روسیه برای متقاضیان مهاجرت به این کشور از طریق لاتاری متفاوت می ­باشد.

دریافت اقامت از طریق لاتاری

دریافت اقامت کشور روسیه از طریق لاتاری و به عبارت دیگر از طریق سهمیه Kvota دارای فرایندی بسیار پیچیده و دشوار است، قوانین مربوط به آن شفافیت کمی دارند و دقیقاً مشخص نیست که متقاضیان باید چه ویژگی ها و شرایطی داشته باشند تا موفق به اخذ این سهمیه شوند.

تفاوت لاتاری روسیه با لاتاری آمریکا
تفاوت لاتاری روسیه با لاتاری آمریکا

اما در برخی از موارد احتمال موفقیت متقاضیان برای برنده شدن در لاتاری روسیه و دریافت این سهمیه با داشتن شرایطی همچون شرایط زیر افزایش می یابد:

  • در صورتی که فرد متقاضی در روسیه تحصیل کرده باشد.
  • در صورتی که فرد متقاضی به زبان روسی تسلط داشته باشد.
  • در صورتی که فرد متقاضی دارای یک شغل رسمی و قانونی در روسیه باشد و یا سابقه پرداخت بیمه داشته باشد.
  • در صورتی که متقاضی در روسیه دارای ملک شخصی باشد.

شرکت در لاتاری روسیه

فرایند شرکت در لاتاری روسیه و دریافت سهمیه برای مهاجرت به این کشور از یک فرمول واحدی تبعیت نمی ­کند به طوری که می­ توان گفت: برای مناطقی از روسیه که دارای جمعیت کم هستند و با کمبود نیروی کار مواجهند این فرایند بسیار ساده شده است به گونه ای که می­توان در زمان کمتر از دو سال موفق به دریافت پاسپورت قرمز شد پاسپورتی که در صورت اخذ حقوق شهروندی به افراد اعطا می­گردد اما برای مناطق توسعه یافته و بزرگ احتمال دریافت این سهمیه بسیار کم است و در صورتی که فرد متقاضی موفق به دریافت این سهمیه شود برای دریافت پاسپورت قرمز باید مدت هفت سال منتظر بماند.

متقاضیانی که موفق به اخذ این سهمیه می­شوند اجازه اقامت موقت در این کشور را خواهند داشت.

در این مدت این افراد می­توانند در کشور روسیه کار، تحصیل و زندگی کنند و در صورتی که بتوانند در این مدت شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم و حقوق شهروندی را به دست آورند می­ توانند برای این کار اقدام نمایند.

در حال حاضر مهاجرت به کشور روسیه از طریق لاتاری برای ایرانی­ ها امکان پذیر نمی­ باشد. متقاضیان مهاجرت به این کشور بهتر است از راه هایی دیگری همچون تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و … وارد این کشور شوند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *