اتریش, کاری

مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار

مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار

مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار، راهی بسیار مناسب و در عین حال مطمئن جهت اخذ مجوز اقامت در این کشور برای کسانی است که از دانش یا مهارت خاصی برخوردار بوده و یا در زمینه‌های ویژه‌ای که مورد نیاز دولت اتریش است، واجد شرایط و صلاحیت کافی هستند. از آنجا که موضوع مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار بخش عمده‌ای از ابهامات و سؤالات متقاضیان مهاجرت را تشکیل می‌دهد، تصمیم گرفتیم که در مطلب حاضر به این موضوع پرداخته و پاسخگوی پرسش‌های متداول شما خوبان در این خصوص باشیم.

مهاجرت کاری به اتریش

بدیهی است که برایمهاجرت کاری به اتریش، ویزای کار یک شرط لازم است. دلایل زیادی وجود دارد که مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار را به یک مسیر جذاب برای متقاضیان تبدیل می‌کند.اشتغال در اتریش می‌تواند سطح قابل قبولی از ثبات اقتصادی را برایتان به ارمغان آورده و درآمدی از 2500 تا 5000 یورو در ماه را عایدتان کند. مهم‌تر از همه اینکه می‌تواند ضمانتی محکم برای دریافت بی‌دردسر کارت قرمز سفید قرمز و در نتیجه اقامت قطعی و دائمی‌تان در این کشور رؤیایی اروپای مرکزی باشد. نام کشور اتریش همواره در رده‌بندی جهانی، در میان ده کشور ثروتمند دنیا به چشم می‌خورد. ثبات اقتصادی اتریش حتی در بحبوحه بحران اقتصادی اروپا و جهان، گواهی بر قدرت آن است.

این قدرت اقتصادی، به نوبه خود موجب می‌شود که شاخص‌های رفاه و کیفیت زندگی در این کشور، بسیار بالا باشد. ضمن اینکه هزینه‌ها در اتریش، کاملاً معقول بوده و در مقام مقایسه می‌توان از حیث هزینه‌های زندگی و اقامت، اتریش را یک کشور نسبتاً ارزان‌قیمت تلقی کرد. گذشته از معیارهای اقتصادی، اتریش با برخورداری از جاذبه‌های طبیعی و معماری فراوان، عنوان یک کشور زیبا و دیدنی را نیز به خود اختصاص می‌دهد. پیشینه طلایی اتریش در حوزه‌های هنر و بالأخص موسیقی، در کنار برخی عوامل دیگر مانند موقعیت خاص جغرافیایی، آن را در زمره یکی از محبوب‌ترین مقاصد دنیا جهت گردشگری، مهاجرت و اقامت قرار می‌دهد.

با این توضیحات احتمالاً حالا می‌توانیم درک بهتری از سیر فزاینده اشتیاق نسبت به مهاجرت به اتریش از اقصی نقاط جهان داشته باشیم که در این میان، مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار یک مسیر پرتردد است که اگر شما نیز متقاضی آن هستید، وقتش رسیده که هر آنچه را در چنته دارید، رو کنید!

شرایط مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار

اگر از کشور دیگری مثل ایران قصد اخذ ویزای کاری در اتریش را دارید باید بدانید که برخورداری از حداقل مدرک کارشناسی و نیز اقلاً 2 تا 3 سال سابقه کاری، از شروط لازم برای مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار است. البته یک روال کلی و مشترک در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و مشخصاً اتریش در مورد اعلام نیاز به مشاغل خاص وجود دارد. بدین معنی که این اعلام نیاز ابتدا در خودِ کشور صورت می‌گیرد و در صورتی که بعد از گذشت سه ماه، کسی برای احراز آن شغل اعلام آمادگی نکند یا تعداد نفرات لازم، جذب نشوند، آن شغلِ خاص در محدوده کشورهای عضو اتحادیه اروپا آگهی می‌شود.

چنانچه پس از گذشت سه ماه باز هم داوطلب واجد شرایطی برای احراز آن شغل اعلام آمادگی نکند و یا مورد پذیرش قرار نگیرد، آنگاه این اعلام نیاز در مقیاسی جهانی انجام می‌شود و اینجا است که می‌توانید در صورت برخورداری از مهارت یا دانش لازم، برای تصدی آن شغل اعلام آمادگی کنید.

می‌بینیم که اطلاق عنوانِ خاص به مشاغلی از این دست، یک اطلاق کاملاً مناسب و به‌جاست. اینکه ظرف شش ماه، تعداد نفرات کافی برای تصدی یک شغل داوطلب نشوند و یا مورد پذیرش قرار نگیرند می‌تواند سه تعبیر داشته باشد.

اول اینکه ممکن است شغل موردنظر، از لحاظ معیارهای مقبولیت عمومی مثل: سختی کار، شغل پُرچالشی باشد. دوم اینکه ممکن است ماهیت بسیار تخصصی داشته باشد و حالت سوم اینکه ممکن است بنا به هر دلیلی، تقاضا نسبت به یک دانش یا مهارت، بر عرضه‌ی آن بچربد و برای پوشش این حفره، نیاز به نیروی انسانی متخصص و ماهر، بیش از شرایط عادی احساس ‌شود. مثلاً رشته پرستاری، یکی از رشته‌هایی است که طی سالیان اخیر، کشورهای اتریش و آلمان نسبت به آن نیاز فزاینده‌ای احساس کرده‌اند که یکی از اصلی‌ترین دلایل آن، سالخوردگی جمعیت و تسریع روندِ پیری در این کشورهاست. کشاورزی، پزشکی، فناوری، عمران و چند رشته دیگر از جمله مهم‌ترین حوزه‌هایی هستند که دولت اتریش اخیراً نسبت به نیروی کار در آن‌ها اعلام نیاز کرده است. وجود هر یک از 3 حالت ذکرشده می‌تواند مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار را برای متقاضیان تسهیل کند.

ویزای کار پس از تحصیل در اتریش

اگر تحصیلات آکادمیکتان را در یکی از دانشگاه‌های کشور اتریش گذرانده باشید و حالا متقاضی اقامت در اتریش از طریق ویزای کار هستید، قطعاً نسبت به متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار که در کشور خودشان یا هر جای دیگری تحصیل کرده‌اند، وضعیت بهتر و در نتیجه شانس بیشتری دارید. فارغ‌التحصیلی در اتریش، شانس یافتن شغل را بلافاصله پس از اتمام تحصیل در این کشور تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

ویزای اقامت اتریش جهت جستجوی کار

ویزای اقامت جهت جستجو و یافتن کار، یکی از سیاست‌هایی است که می‌تواند شانسمان را برای اشتغال در اتریش افزایش دهد. بر این اساس، دولت اتریش نوعی ویزای اقامت موقت را برایمان صادر می‌کند که اجازه می‌دهد ظرف شش ماه مقیم این کشور بوده و برای یافتن شغل دلخواه تلاش کنیم. این ویزا، مجوز انتقال بستگان درجه‌یک فرد متقاضی را در پنجره زمانی شش‌ماهه به اتریش صادر نمی‌کند و تنها زمانی می‌توانیم نسبت به این مهم اقدام کنیم که شغل مدنظر را در اتریش احراز کرده و مجوز اقامت کاری در این کشور را اخذ نماییم.

خبر خوب اینکه دولت اتریش اخیراً برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های اتریشی، این مدت را از 6 به 12 ماه افزایش داده است. لازم به ذکر است که در صورت عدم توفیق در این زمینه ظرف مدت معهود، باید چمدان‌ها را به مقصد وطن بسته و زحمت را کم کنیم!

توافق با کارفرمای اتریشی

اگر بتوانید از کشور خودتان از طریق رأی زنی با یک کارفرمای اتریشی، نظر مساعد وی را نسبت به صلاحیت و شایستگی‌تان جلب کنید و وی را متقاعد کنید که استخدامتان کند، می‌توانید فرایند مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار را بی‌دردسرتر از همیشه طی کنید. البته کارفرمای فرضی، غیر از چشم و ابرو، قطعاً باید دلایل قانع‌کننده‌تری پیش خودش داشته باشد تا در این حد شیفته و خاطرخواهتان شود!

شرایط مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار

مهاجرت به اتریش و اخذ مجوز اقامت شرایط خاصی دارد که مبتنی بر نوعی از سیستم امتیازدهی است که در آن، هر یک از معیارهای اساسی با امتیاز مشخص، می‌توانند برای فرد متقاضی یک مزیت باشند. هر چه مجموع امتیازات کسب‌شده بیشتر باشد، طبیعتاً شانستان برای مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار نیز بیشتر است. سن، مدرک تحصیلی، تخصص در رشته‌های خاص، مدرک زبان، سابقه کاری و سابقه اقامت در اتریش از جمله مهم‌ترین عواملی هستند که در این سیستم امتیازدهی، مدنظر قرار می‌گیرند.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *