اتریش, کاری

شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان از جمله دغدغه‌های ذهنی برخی مراجعینی است که در صدد مهاجرت به کشور اتریش می‌باشند. کشور اتریش یکی‌از کشورهای عضو پیمان شینگن و عضو اتحادیه اروپایی است که شمار اعظم مهاجرین را به دلیل شرایط و رفاه اجتماعی، اقتصادی در خود جای داده است. دریافت ویزای کار، راهی ایده‌ال و پُرمنفعت برای مهاجرانی است که به دنبال آینده‌ای تضمین شده ازطریق شرایط کاری و فعالیت‌های اقتصادی هستند، می‌باشد. شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان نیز با دیگر مهاجران خارج از اتحادیه اروپا یکسان بوده و می‌توانند از تسهیلات و امتیازات این نوع ویزا به راحتی بهره‌مند شوند.

رفاه اقتصادی و اشتغال‌زایی در کشور اتریش به گونه‌ای است که حتی توریست‌هایی که به این نقطه از اروپا سفر می‌کنند، می‌توانند برای مدت چند ماهه‌ای که در کشور اتریش اقامت دارند، از دریافت شغل و کار کردن بهره حاصل کنند. کشور اتریش به عنوان کشور با ثبات از نظر اقتصادی، صنعت و تکنولوژی در حوزه اروپا شناخته شده است و بدین جهت مورد توجه بسیاری از مهاجران جهت اخذ اقامت دائم، دریافت ویزای کار، اخذ ویزای تحصیلی و دیگر انواع ویزاها قرار گرفته است. نرخ بیکاری در کشور اتریش تنها پنج درصد اعلام شده است و به وضوح آمار فوق نشاندهنده سطح بالای رفاه زندگی مردمان اتریش است. همچنین از نظر مسائل علمی، پژوهشی، دانشگاه‌های برتر، سیستم آموزشی نیز بسیار موثر عمل می‌کند. در ادامه به شرح چگونگی شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان می‌پردازیم

چگونگی امتیازدهی جهت اعمال شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

یک) شرایط تحصیلی با توجه به حداقل مدرک (کارشناسی) ۴۰امتیاز درنظر گرفته شده است
دو) شرایط کاری باتوجه به سوابق کاری سه ساله مرتبط با مدرک تحصیلی همراه با بیمه، ۲۰ امتیاز در نظر گرفته شده است
و یا زبان انگلیسی – آیلتس۵.۵ A2سه) شرایط مدرک زبان، تسلط بر زبان آلمانی سطح
برای مدرک زبان ۱۰ امتیاز در نظر گرفته شده است
چهار) شرایط سنی، ۲۰ امتیاز در نظر گرفته شده است که مبتنی به سن افراد، امتیاز آن متغیر خواهد بود
سنین افراد تا ۳۵ سال؛ ۲۰ امتیاز
سنین افراد تا ۴۰ سال؛۱۵ امتیاز
سنین افراد تا ۴۵ سال؛ ۱۰ امتیاز

وضعیت کسب و کار در اتریش

همانطور که گفته شد، اتریش از جمله کشورهایی است که بستر مناسبی در حوزه مشاغل مختلف برای افراد به وجود می‌آورد و به دلیل اشتغال زایی، کارآفرینی، بیزینس‌های خصوصی و دولتی همواره آماده استقبال از نیروی انسانی جوان در حوزه‌های فنی، مهندسی و خدماتی است. بدین جهت شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان تا حد بسیاری می‌تواند خوشبینانه باشد.

اگر چنانچه متقاضی در حیطه‌های فنی و مهندسی از تخصص کافی و مدارک معتبر برخوردار باشد، می‌تواند به راحتی آینده کاری خود را در کشور اتریش رقم زند. هر اندازه که متقاضی دارای تخصصی باشد که کشور اتریش نیازمند نیرونی انسانی در آن حیطه بخصوص باشد، شانس دریافت ویزای کار متقاضی نیز بالاتر می‌رود.

ارائه مدارک دیگر نظیر رزومه تحصیلی مرتبط با حیطه فنون متقاضی، مدرک زبان آلمانی، سوابق کاری، مدارک مرتبط با دوره‌های کارآموزی تماما باعث تثبیت بیشتر موقعیت شغلی فرد می‌شود. باتوجه به تنظیم قرارداد‌های طولانی مدت کاری در کشور اتریش، شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان را راحت‌تر کرده و به طبع ایرانیان می‌توانند از تضمین شغلی و رفاه اجتماعی بهره‌مند شوند

مزیت‌های ویزای کار اتریش

ازجمله ویژگی‌ها و مزیت‌های ویزای کار اتریش که باعث هموار ساختن شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان شده است، می‌توان به این نکته اشاره کرد که متقاضی پس از دریافت ویزای کار می‌تواند خانواده خود را نیز به کشور مقصد، همراه خود ببرد. فرزندان متقاضی می‌توانند از تحصیل رایگان بهره‌مند شوند و خدمات بهداشتی و پزشکی برای آنها رایگان خواهد بود.

ازسوی دیگر باتوجه به تمدید اقامت موقت از طریق ویزای کاری، پس از گذشت سه سال بصورت متمادی و اقامت در کشور اتریش، متقاضی می‌تواند جهت اخذ اقامت دائم نیز اقدامات لازم را به عمل آورد. ناگفته نماند که کشور اتریش به قدری امنیت شغلی را برای مهاجران و متقاضیان حاصل می‌کند که حتی در دوره رکود اقتصادی، شرکت‌ها و کمپانی‌ها به گونه‌ای اعمال می‌کنند که کارکنان از هشتاد درصد حقوق و مزایای خود بهره‌مند شوند و حتی در بحران بیکاری و ورشکستگی نیز حقوق کارکنان را پرداخت می‌نمایند. درواقع مردمان کشور اتریش بر این باورند که بیکاری و استفاده از حمایت‌های دولتی امر خوشایندی نبوده و بنابراین فرهنگ مردمان به گونه‌ای است که کار را جزء لازمه زندگی می‌دانند

شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان و اقدامات لازم پس از ورود به خاک اتریش

شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان در کشور اتریش بسیار آسان بوده و با ارائه مدارک فوق می‌توان به راحتی ویزای کار اتریش را دریافت کرد. پس از دریافت ویزا و ورود به خاک کشور اتریش، شما بایستی خود را به اداره پلیس و یا شهرداری منطقه معرفی کرده و اقدام به افتتاح یک حساب بانکی نمایید. پس از گذشت سه روز بایستی ادرس و مشخصات خود را در اختیار شهرداری قرار دهید. جهت تهیه سیم کارت تلفن نیز می‌توانید آن را از فروشگاه‌های زنجیره‌ای خریداری کنید و پیشنهاد می‌شود که سیم کارت را از فرودگاه تهیه نکنید.

برای کرایه خانه نیز به ازای هر متر مربع ۱۵ الی ۲۰ یورو محاسبه می‌شود که قیمت کلی آن با توجه به متراژ خانه، منطقه و شهر زندگی دارد. خانه‌ها نیز بصورت مبله با کلیه لوازم مورد نیاز تحویل داده می‌شود. استفاده از پانسیون نیز راه مناسبی برای اقامت فرد می‌باشد. البته پانسیون مناسب خانواده نبوده و اگر تنها هستید راحت‌تر می‌توانید از پانسیون استفاده کنید. قراردادهای کرایه منزل به مدت یکسال الی سه سال در نظر گرفته می‌شود و نیازی به جابجایی مکرر متقاضی نیست

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت اتریش

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *