ایتالیا

تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا

تحصیل پزشکی در ایتالیا

یک پزشک در ایتالیا دارای آینده شغلی خوب و مناسبی است. دولت ایتالیا به پزشکان ارزش زیادی قایل هستند و سالانه بودجه قابل توجهی را به این حوزه اختصاص می دهند.

تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا

امکانات و آموزش در حوزه پزشکی در ایتالیا بسیار کاربردی و زیاد است و همین امر باعث شده است که دانشجویان زیادی جذب به این رشته شود. اگر شما نیز مایل هستید تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا انتخاب کنید و در این حوزه ادامه تحصیل دهید با تیم آوات تا انتهای این مطلب همراه باشید. ما در این مقاله اطلاعات کاملی را در زمینه های نحوه پذیرش در رشته پزشکی؛ دانشگاه ها و هزینه های آن در اختیارتان قرار خواهیم داد.

چرا تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا؟

تحصیل پزشکی در ایتالیا

در این کشور می توان به مناسب بودن هزینه های تحصیلی در کشور ایتالیا اشاره نمود. از آن جا که کشور ایتالیا کشوری با سیستم آموزشی بسیار عالی در میان کشور های دیگر است پس می توان ادامه تحصیل در ایتالیا را برای افراد بسیار پر سود دانست.

شهریه ها و هزینه های تحصیلی در ایتالیا با توجه به کیفیتی که دارد بسیار مناسب است. هزینه ها در این کشور حتی نسبت به کشور های آمریکا، اروپا و یا سایر کشور های دیگر پایین تر است.

علاوه بر پایین بودن شهریه ها این کشور با ارائه ی خدمات عالی تحصیلی و همچنین کمک هزینه های فراوانی که به دانشجویان ارائه می دهد دچار هیچ نگرانی برای افراد خواهان تحصیل در این کشور را نمی گذارد.

خوابگاه های دانشجویی که دولت در اختیار دانجویان خود می گذارد می تواند از هزینه ها و استرس های یک دانشجو بکاهد.

شما می توانید دوره لیسانس خود به مدت 3 سال به اتمام برسانید که در کشورهای مشابه مدت آن 4 سال است.

تحصیل تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا با زبان ایتالیایی یا زبان انگلیسی ؟

تحصیل پزشکی در ایتالیا

برای تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا می توان انتخاب نمود که می خواهید با زبان انگلیسی ادامه تحصیل دهید یا زبان ایتالیایی. انتخاب هر کدام مسیر جداگانه ای را به همراه خواهد داشت.

شرایط ورود هر کدام از این دوره ها بر اساس موفقیت در آزمون ورودی خواهد بود. البته همانطور که مشخص است برای ورود به هر کدام از این برنامه ها باید مدرک زبان مورد نیاز را ارائه نمود، برای تحصیل به زبان ایتالیایی شما باید حداقل مدرک زبان B1 و برنامه های انگلیسی آیلتس آکادمیک 6 را اخذ کرده باشید.

دانشجویانی که از اتباع اتحادیه اروپا هستند بدون محدودیت می توانند برای آزمون ورودی پزشکی در دانشگاه های این کشور ثبت نام نمایند، اما دانشجویان خارجی مسیر متفاوتی را برای ورود به دانشگاه های پزشکی ایتالیا طی می نمایند.

دانشجویان خارجی باید ابتدا شرایط پذیرش در آزمون ورودی را مهیا سازند که البته این آزمون ها هم به زبان ایتالیایی هم انگلیسی برگزار می شود که شرایط آزمون متفاوت اما مواد آزمون یکسان می باشد.

کدام دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا مناسب است؟

دانشگاههای ایتالیا

1.دانشگاه میلان

2.دانشگاه باری

3.دانشگاه پاویا

4.دانشگاه ساپینزا

5.دانشگاه تور ورگاتا

6.دانشگاه دوم ناپل

7.دانشگاه ناپل فدریکو

8. دانشگاه هیومنیتاس

بورسیه تحصیلی در رشته پزشکی در ایتالیا چگونه است؟

بورسیه ایتالیا

تمامی دانشجویان بین المللی خدمات کمک هزینه تحصیلی دانشجویان ایتالیایی را دریافت می کنند، بر اساس الزامات شایستگی خود بورس های تحصیلی، وام دانشجویی، کمک مسکن، بلیط وعده غذایی در سالن های ناهار خوری را دریافت می کنند.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های ایتالیا با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا برای شما امکان پذیر میگردد.

این خدمات توسط خدمات رفاهی هر دانشگاهی اداره می شود. در کنار خدمات مالی سایر خدمات از قبیل مشاوره و فعالیت های فوق برنامه، ورزشی، حمل و نقل و سایر موضوعات عملی نیز فراهم می شود.

معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. سطح علمی دانشگاه های ایتالیا با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

 در تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا برای لیسانس و فوق لیسانس چه مدارکی نیاز است؟

تحصیل پزشکی در ایتالیا

در مقطع لیسانس یا کارشناسی:

 • اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و گواهی ریز نمرات با تایید اداره کل آموزش و پرورش استان محل تحصیل و ترجمه رسمی با مهرهای قوه قضاییه و وزارت امورخارجه توسط یکی از شش مترجم رسمی مورد تایید سفارت ایتالیا + نامه تاییدیه تحصیلی درخواست شده از دفتر پیشخوان دولت
 • گواهی ارزشیابی مدارک تحصیلی صادر شده از سفارت ایتالیا (Dichiarazione Di Valore) مبنی بر مطابقت سطح تحصیلات دانشجو با سطح مشابه آن درکشور ایتالیا
 • انگیزه نامه (Letter of Motivation): در حداکثر دو صفحه به زبان انگلیسی که بیانگر تمایل دانشجو به تحصیل در رشته مورد نظر باشد.
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی با سطح حداقل متوسط با بالای (Intermediate) ، معادل IELTS 6 آکادمیک یا Toefl iBT بانمره 78
 • گذرنامه (در خصوص دانش آموزان پسر که خدمت نظام وظیفه شان را طی نکرده اند، اخذ گذرنامه پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد تایید وزارت علوم انجام می شود.)
 • عکس پرسنلی جدید تمام رخ با زمینه سفید ابعاد 3.5 * 4.5 (مطابق با چارچوب ویزای شنگن)

در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد

 • ترجمه گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات دو مقطع به زبان ایتالیایی + تاییده تحصیلی درخواست شده از دفتر پیشخوان دولت
 • اصل مدرک کارشناسی و گواهی ریز نمرات با تایید اداره مرکزی دانشگاه تحصیل و ترجمه رسمی با مهرهای قوه قضاییه و وزارت امورخارجه توسط یکی از شش مترجم رسمی مورد تایید سفارت ایتالیا.
 • گواهی ارزشیابی مدارک تحصیلی صادر شده از سفارت ایتالیا (Dichiarazione Di Valore) مبنی بر مطابقت سطح تحصیلات دانشجو با سطح مشابه آن درکشور ایتالیا.
 • توصیه‌نامه استاد: از حداقل یک یا دو نفر از اساتید قبلی داوطلب با مضمون گواهی نمودن توانایی متقاضی برای با موفقیت به پایان بردن دوره
 • انگیزه نامه (Letter of Motivation): در حداکثر دو صفحه ای به زیان انگلیسی که بیانگر تمایل دانشجو به تحصیل در رشته مورد نظر باشد.
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی با سطح حداقل متوسط با بالای (Intermediate)، معادل IELTS 6 آکادمیک یا Toefl iBT بانمره 78
 • گذرنامه (در خصوص دانش آموزان پسر که خدمت نظام وظیفه شان را طی نکرده اند، اخذ گذرنامه پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد تایید وزارت علوم انجام می شود.)
 • عکس پرسنلی جدید تمام رخ با زمینه سفید ابعاد 3.5 * 4.5 (مطابق با چارچوب ویزای شنگن)

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *